Tőzsde cikkek

Valószínűleg nem lesz egy unalmas hetünk
Kis pluszban zártak az amerikai piacok pénteken, nincs megállapodás a görög adósságról. 100 dollárra tapadt az olaj ára, stagnált az arany is. Távol-Kelet: Japán kivételével zárva tartanak a főbb piacok. A forint és a dollár piacán is korrekció indult pénteken. Csökkenés várható ma a BÉT-en.

Ettől félünk, ezzel fekszünk, és ezzel alszunk!
Egy csomó banknak már idén el kell érnie a 9% fölötti tőke megfelelést a szigorún Tier1 követelmények alapján. Ezért mindenki a hitelezési aktivitás csökkenésére, hatalmas tőkeemelésekre és újabb állami segítségre számított a bankoknál.

Összességében továbbra is jó a hangulat
Újabb csúcsok az amerikai tőzsdéken. Ellenállásba ütközött az arany ára, emelkedett az olaj. Távol-Kelet: Kirobbanó formában a piacok. Rally bontakozott ki a forint piacán, a dollár gyengült tegnap. Ma további emelkedés várható a BÉT-en.

Még mindig a pozitív oldal tűnik nyerőnek
Közel féléves csúcson az S&P500 index, zárásra fogyott a lendület. Tovább emelkedett az olaj és az arany ára. Felemás kereskedés Távol-Keleten. A forint erősödött, a dollár gyengült tegnap. Ma további emelkedésre számítunk.

A magyar kormány így is, úgy is kapitulálni fog
Lássuk be, a magyar kormány a „nagy honvédő háborújában" elbukni látszik az EU-s fegyvernökökkel szemben. Így is úgy is kapitulálni fog - ha tényleg felelősséget vállaló kormány -, ugyanis nem engedheti meg, hogy jelentős, évi 1,5-2 Mrd euróról, a GDP 1,5-2%-át kitevő ingyen pénzről lemondjon az ország. Csak hogy világosan lássunk: családonként mintegy évi 200.000 Ft-ról beszélünk. Ha netán a teljes támogatás megszűnne, akkor ez az érték megközelítené a 300.000 Ft-ot.

Elveszítette a türelmét az egyik hitelminősítő
Az S&P 9 európai országot minősített le, mínuszba borultak az USA tőzsdéi. Ma Martin Luther King napja miatt zárva tartanak az amerikai börzék. Csökkent pénteken az olaj és az arany ára. Zuhannak a távol-keleti piacok. Pénteken újabb mélypontra esett az EUR/USD, miközben a forint gyengült. Két nap emelkedés után ma csökkenésre számítunk.

Az IMF makacsabb, mint azt a kormány hitte
Nagyon vártuk, mint a karácsonyt vagy a Mikulást. Azonban a zsákban nem volt semmi. Az IMF most már makacsabb, mint azt Fellegiék gondolták. Szokták mondani, hogy ne piszkáld az alvó oroszlánt, mert baj lesz belőle. Hát baj lett.

Visszaküldik az országot a „kőkorba”?
Lássuk, be a támogatások akár részleges megvonása is súlyos problémákat okozna az országnak, vagyis nem lehet olyan politikai erő, amely bármely ideológiára hivatkozva eldobja azt, s visszaküldi az országot a „kőkorba". Azt is furcsállanánk, ha egy ilyen lépést a nép megtapsolna. Vagyis egy út van. Elfogadni az IMF-EU feltételeit.

Ilyen aggodalmak között kivételesen jól teljesít a piac
Július óta nem látott magasságokban az amerikai részvénypiac. Nőtt az arany és az olaj árfolyama is. Távol-Kelet: Felemás hangulat a tőzsdéken. Ismét nagyot erősödött a forint. Pozitív nyitás után korrekció kezdődhet a piacon.

Folytathatja az emelkedést a magyar piac
Továbbra is enyhe mozgások jellemzik az USA tőzsdéit. Emelkedik az arany és az olaj ára ma reggel. Távol-Kelet: Emelkednek a piacok. Korrekció indult a dollárban, a forint gyengüléssel zárta a napot. További emelkedés várható ma.
Még akár fordulat is születhet a magyar piacon
Kiváló munkapiaci adatok ellenére kis korrekció az amerikai piacokon. Korrigált az olaj és az arany is. Jó a hangulat Ázsiában. Pénteken sokat erősödött a forint és a dollár is. A Fitch leminősítette Magyarországot. Limitált csökkenés várható ma a BÉT-en.
Mindenestre most boldogok lehetünk
Az IMF szigorú költségvetési intézkedéseket és reálisabb gazdasági-, költségvetési tervezést fog számon kérni a kormányon, s ezt negyedévente ellenőrizni is fogja. Az viszont komoly népszerűség vesztéssel járhat. Kérdés, hogy az a párt, amely folyamatosan a népszerűsége magas szinten tartására törekszik, mennyire fog behódolni annak, hogy a népszerűségét erodáló intézkedéseket hozzon.
Kérdés, hogy mi lesz ezután?
Technikailag a válasz egyszerű: a formációból a 335 Ft körüli szint látszik a következő árfolyamcélnak. Fundamentális oldalon a válasz már sokkal bonyolultabb. Ugyanis a jelenlegi árfolyamot az aggodalmak hozzák létre, és nem a fundamentális realitás.
Itthon a kockázat az úr
Nem tudjuk mi lesz az IMF-EU megállapodással, s lehetne folytatni a sort. Ezért a BUX aluteljesítő maradhat. A tévedések elkerülése végett ez nem azt jelenti, hogy a BUX állandóan esik, hanem azt, hogy néha azért együtt mozog a nemzetközi piacokkal. Most pedig valószínűleg egy pár ilyen nap előtt állhatunk.
Új év, új remények
Milyen lesz az újév? Teszi fel a kérdést mindenki magának. A rövid válasz: Ez az év a fordulat éve lehet. A hosszú válasz: A részvények értékeltsége alacsonynak tűnik, sok mérés alapján, mivel a kockázati prémium nagyon magas a normál időszakokhoz képest. Ha az év folyamán a gazdaság visszatér a „normál" kerékvágásba, akkor egy jelentősebb fellendülés jöhet.
Valószínűleg a hét az ünnep jegyében fog telni
Év végi ünnepi hangulat. Kis mozgások, s ráadásul sok piac zárva tart. Ma pl. London nem lesz, de Hong Kong sem volt. Így alacsony érdeklődésre tarthatunk számot, annak ellenére, hogy az IMF megállapodás még a tárgyalások előtt elúszni látszik.
Összességében jó a hangulat, kivéve itthon
Kedvező makroadatok nyomán emelkedtek a tőzsdék. Az olaj 100 dollár alatt, az arany a 200 napos mozgóátlag alatt oldalaz. Távol-Kelet: Japán zárva, a többi ázsiai index emelkedik. Oldalaznak a főbb devizapárok. A BUX index limitált mértékben emelkedhet ma.
További nyomás nehezedhet a Magyarországra
A leminősítés mindenképp rossz hír, de számítani lehetett rá, miután a Moody's néhány hete már leminősítette az országot, és a múlt héten a kormány összeakasztotta a bajszát az IMF-fel és az EUval. Bár a piaci szereplők számoltak a leminősítéssel, további nyomás nehezedhet a magyar eszközökre.
Nagyot száguldottunk tegnap
Megkésett Mikulás-rally a nemzetközi tőzsdéken. Az arany és az olaj is csatlakozott a hegymenethez. Távol-Kelet: Az indexek többsége pluszba fordult. A kamatdöntést követően erősödött a forint. 7%-ra emelte az alapkamatot az MNB. Limitált emelkedés jöhet ma a BÉT-en.
Csupa negatív hír
Romló hangulatra virradtak ma a tőkepiacok. Tovább esett az olaj ára, drágult azonban az arany. Távol-Kelet: Mínuszban az indexek. A 20 napos mozgóátlagig gyengült pénteken a forint. Ma az árfolyamok csökkenésére számítunk.
Mintha optimizmus kezdene költözni a piacokra
Az IMF véleménye törte le a kedvező markoadatok okozta tőkepiaci örömet. Tovább esett tegnap az olaj ára, az arany ma reggel erősödik. Távol-Kelet: Jó hangulatban az indexek. 301-ig erősödött tegnap a forint. OTP, FHB: megállapodott a kormány és a bankszövetség.
Ez biztosan nem jelent jót
Tegnap a DAX-nak sikerült átesnie a sáv alján (5.700 pont), ráadásul napi mélyponton zárt. Laza és kitartó eladói nyomás jellemezte a piacokat, s napi minimum környékén zártak.
Egy nagy butaság, ami történt
Utópisztikus lett volna azt várni, hogy az európai jegybank helyett majd a Fed lazít a kondíciókon. Ez nem a Fed, hanem az EKB házi feladata. Valahogy a befektetők, vagy azok egy része az USA-ban mégis a Fed-ben látták a jótékony Mikulást.
Most akkor dobjunk el ásót, kapát?
Ismét a hitelminősítők hozták a rossz hangulatot a tőzsdékre. Távol-Kelet: Továbbra is nyomás alatt az indexek. Erősödött a dollár, és gyengült a forint. Emelkedésre számítunk ma a tőzsdén.
A legnagyobb vesztes a kkv-szektor
A bankok és a tőzsde pozíciójának megerősítése, a stabil, kiszámítható gazdaságpolitika és a vállalkozások versenyképességének megőrzése a válságból való kilábalás legfontosabb eszközei - ez a gazdaságpolitikai elemző, valamint a banki és tőzsdei szektor képviselőjének egybehangzó véleménye.
A bizonytalanság továbbra is fennmarad
Nagyot emelkedtek az amerikai indexek pénteken. Távol-Kelet: Vegyes a kép. Enyhe forintgyengülés a reggeli órákban, 303,5-nél az árfolyam. Ma emelkedés várható a BÉT-en.
Nem nyitották meg a pénzcsapokat
Draghi, EKB elnök szavai küldték a mélybe a világ tőzsdéit. Távol-Kelet: mínuszban a piacok. Nagyot gyengült a forint, 308 felett jár az árfolyam. Ma is esés várható a Budapesti Értéktőzsdén.
Ha nem sikerül megegyezni, akkor komoly "vérfürdő" lehet
Ma kezdődik a kormányfők EU-s találkozója, s kellő aggodalommal néznek a befektetők a találkozó elé. Ha ugyanis nem sikerül megegyezni, akkor komoly vérfürdő is lehet S&P leminősítésekkel az élen. Mi pedig úgy látjuk, hogy egy normál korrekció zajlik, s ma vagy holnap már támasz szintre érkeznek az európai indexek, részvények.
Nem tudunk felhőtlenül örülni
Amikor közel megduplázták az ESFS tűzerejét, akkor már több parlamentben zúgolódtak a honatyák, s bizony az osztrákoknál, a németeknél és a szlovákoknál is neccesen ment át a törvény. Kérdés, hogy most örömmel és dalolva megszavaznának-e egy újabb duplázást, amely már kétszer akkora lenne, mint a legutóbb elfogadott érték. Ja és persze hova növekedne ezen országok hitelállománya.
Jött egy hír, amely elrontott mindent
15 országot helyezett negatív figyelőlistára az S&P, megtört az optimizmus a piacokon. Távol-Kelet: mínuszban az indexek. 300 forintig erősödött tegnap a hazai fizetőeszköz az euróval szemben. Ma csökkenés várható a BÉT-en.
Újabb fontos események jöhetnek
Az olasz kiigazító csomag után derült napra virradtak a tőkepiacok, Merkel és Sarkozy mai találkozójára vár Európa. Vegyes a hangulat az ázsiai piacokon. Fontos szinten billeg a forint. MOL: Az INA közzétette a 2011-2015-ös stratégiáját. A Richter kereskedelmi jogokat kapott az Esmya-ra Oroszországra, a FÁK-ra és Kínára is. Ma kismértékű árfolyamemelkedés várható.
Egy aggasztó jelet látunk
A MOL tegnapelőtt új lokális csúcsra szaladt, majd visszaesett a kitörési szint alá (18.500 Ft), pedig még jó hír is volt benne. Ezért óvatosak lennénk, de egyelőre a nagyobb piacokon a viselkedés biztató.
Ami jó a bankoknak az általában jó a gazdaságnak is
A jegybankok összehangolt akciója révén száguldottak a tőzsdék. Nagyot emelkedtek a távol-keleti piacok. A forint tegnap 304-ig erősödött az euróval szemben. Ma további emelkedhet a BUX index.
Magyarország jelenleg nem forró pont a világban
Méretes emelkedéssel zártak az amerikai tőzsdék, kitart az optimizmus. Távol-Kelet: európai és amerikai társaikat követve emelkednek az indexek. Nagyot erősödött tegnap a forint, a reggeli órákban már 308,6 környékén jár az árfolyam. E-Star: A gyorsjelentés utáni konferenciabeszélgetés összefoglalója. Kamatdöntő ülést tart ma az MNB monetáris tanácsa, 50 bázispontos emelés várható. További kismértékű árfolyamemelkedésre számítunk ma.
Holnap sok minden kiderül
Magyarországon izgalommal tekintünk a holnapi kamatdöntő MNB ülés elé, na meg az állampapír aukciókra. A leminősítés ellenére lehetnek-e sikeresek a kibocsátások, illetve tényleg szükség van-e a kamatemelésekre? Ha a forint árfolyamára nézünk, akkor nem. A kibocsátások viszont kérdésesek.
Ahol az erős valutától félnek
Sikertelen lett a német kötvénykibocsátás, melynek hatására azért a várhatónál kisebb aggodalom alakult ki a piacokon. Ez is mutatja, hogy a németek nem dughatják homokba a fejüket. Ha az eurózónában baj lesz, a németeknél is baj lesz, még akkor is, ha szétesik az EMU, hiszen a kőkemény német márka már nem fogja azokat az előnyöket biztosítani a németek számára, mint az euró. Úgy járnak majd, mint a svájciak. Az erős pénz gyilkolja meg a gazdaságukat.
Minden esik, minden gyengül
Gyenge GDP adat küldte mínuszba az USA részvényindexeit. Ma reggel már esik az olaj ára, az arany tovább drágul. Távol-Kelet: Továbbra is nyomás alatt az indexek. A forint erősödését a 30 napos mozgóátlag akadályozza. Ma lefelé veheti az irányt a tőzsde.
Figyelő szemét mindenki az USA-ra szegezi
A szuperbizottságban a demokrata fél Obama elnök Medicare és Medicaid névre keresztelt egészségügyi reformjából nem akar engedni, míg a republikánusok a Bush elnökség alatt bevezetett adókedvezményeket nem akarják eltörölni.
Újra borongós a hangulat
Az európai aggodalmak mellé felzárkóztak az amerikai költségvetés körüli félelmek is, ugyanis a kongresszus szuperbizottsága, amely a költségvetés csökkentésére adna javaslatot, valószínűleg ma bejelenti, hogy nem sikerült konszenzusra jutnia a politikai erőknek ez ügyben.
Ordas nagy recesszió lesz Európában?
A Fitch figyelmeztetése döntötte mélybe az amerikai részvényindexeket. Kitört 100 dollár fölé az olaj ára, esik az arany árfolyama. Távol-Kelet: Vegyes a kép. Nyugalom volt tegnap a devizapiacon, a forint 317 alatt stabilizálódik. Kismértékű árfolyam emelkedésre számítunk ma.
Nincs más választás, mint a pénznyomtatás
Tegnap még emelkedni tudtak az amerikai részvénypiacok, Európa gyengébb volt. Drágult az olaj, ma már esik a nyersanyag és az arany ára is. Távol-Kelet: Alacsony forgalom mellett estek az indexek. Erősödik a dollár és gyengül a forint a reggeli órákban. Rendkívül gyenge főszezon a Danubiusnál. Ma az árak esésére számítunk.
Amin tuti 12,37 százalékot lehet nyerni
Megújulóenergetikai papírral színesedett a vállalatikötvény-piac palettája. A Budapesti Értéktőzsdén listázott, feltörekvő energetikai cégcsoport, az ALTEO értékpapírjait november 21-éig vásárolhatják meg a befektetők. A kötvény éves hozama fix 12,37 százalék.
Történelmi mélyponton a forint
Ismét kiújultak az olasz aggodalmak, mínuszban zártak az amerikai tőzsdék. Kis esés az olaj és az arany piacán is. Távol-Kelet: Az emelkedő olasz és spanyol hozamok elbizonytalanították a befektetőket. Történelmi mélypontra (317,9) gyengült tegnap a forint az euróval szemben. MOL: Bár eves szinten csökkent a nettó profit, felülmúlta a várakozásokat. További áresésre számítunk ma a BÉT-en.
Tőzsde háziasszonyoknak
Egyszerűen és olcsón lehet érdekes befektetési stratégiákat kialakítani az online tőzsdén, ahol a legfrissebb felmérések szerint már mintegy 100 ezer magyar kisbefektető pörgeti a pénzét. A növekedés elindította a fejlesztői versenyt a szolgáltatók között, akik az önállóan és közvetlenül kereskedhető termékek körének bővítésével és az újabb külföldi piacok megnyitásával járulnak hozzá a forgalom bővüléséhez.
Két hatás küzd most a magyar piacon egymással
Az olasz és görög események emelték az amerikai indexeket. Emelkedett az olaj és az arany ára pénteken. Távol-Kelet: Rally az európai hírek nyomán. Gyengül a dollár és erősödik a jen, a forint 310 felett stabilizálódik. Ma emelkedésre számítunk.
Ha nem omlunk össze, az olcsóság menthet meg minket
Összeszedték magukat az amerikai piacok, enyhült a világvége hangulat. Az olaj emelkedett, az arany ára csökkent. Kizöldültek az ázsiai indexek. 313 felett zárta a tegnapi kereskedést a forint, egyre közelebb a történelmi mélypont. Ma emelkedő árakra számítunk.
Na meg is jött az ügyeletes hír...
Száguldanak az olasz hozamok, zuhannak a tőzsdék. Esett az olaj és az arany ára is tegnap. Távol-Kelet: Súlyos mínuszok. A forint újabb mélypontra gyengült (311,5) az euróval szemben, a dollár nagyot erősödött tegnap. Magyar Telekom: A SEC-kel történő megegyezés hatása húzta le negyedéves eredményt. A vártnál rosszabb eredmény az Egistől. Ma további árfolyamesés várható.
Ma ki mond le vagy hol alakul új kormány?
Örült a piac Berlusconi lemondásának hírére, pluszban zártak az amerikai tőzsdék. 3 hónapos csúcson az olaj ára. Távol-Kelet: Örülnek a piacok Berlusconi lemondásának és a lassuló kínai inflációnak. Erősödött az euró és a japán jen tegnap, a forint 306,5 környékén stagnált. A Richter bevételi tervszámai. Ma további emelkedésre számítunk a BÉT-en.