Tőzsde cikkek
Kérdés, hogy mi lesz ezután?
Technikailag a válasz egyszerű: a formációból a 335 Ft körüli szint látszik a következő árfolyamcélnak. Fundamentális oldalon a válasz már sokkal bonyolultabb. Ugyanis a jelenlegi árfolyamot az aggodalmak hozzák létre, és nem a fundamentális realitás.
Itthon a kockázat az úr
Nem tudjuk mi lesz az IMF-EU megállapodással, s lehetne folytatni a sort. Ezért a BUX aluteljesítő maradhat. A tévedések elkerülése végett ez nem azt jelenti, hogy a BUX állandóan esik, hanem azt, hogy néha azért együtt mozog a nemzetközi piacokkal. Most pedig valószínűleg egy pár ilyen nap előtt állhatunk.
Új év, új remények
Milyen lesz az újév? Teszi fel a kérdést mindenki magának. A rövid válasz: Ez az év a fordulat éve lehet. A hosszú válasz: A részvények értékeltsége alacsonynak tűnik, sok mérés alapján, mivel a kockázati prémium nagyon magas a normál időszakokhoz képest. Ha az év folyamán a gazdaság visszatér a „normál" kerékvágásba, akkor egy jelentősebb fellendülés jöhet.
Valószínűleg a hét az ünnep jegyében fog telni
Év végi ünnepi hangulat. Kis mozgások, s ráadásul sok piac zárva tart. Ma pl. London nem lesz, de Hong Kong sem volt. Így alacsony érdeklődésre tarthatunk számot, annak ellenére, hogy az IMF megállapodás még a tárgyalások előtt elúszni látszik.
Összességében jó a hangulat, kivéve itthon
Kedvező makroadatok nyomán emelkedtek a tőzsdék. Az olaj 100 dollár alatt, az arany a 200 napos mozgóátlag alatt oldalaz. Távol-Kelet: Japán zárva, a többi ázsiai index emelkedik. Oldalaznak a főbb devizapárok. A BUX index limitált mértékben emelkedhet ma.
További nyomás nehezedhet a Magyarországra
A leminősítés mindenképp rossz hír, de számítani lehetett rá, miután a Moody's néhány hete már leminősítette az országot, és a múlt héten a kormány összeakasztotta a bajszát az IMF-fel és az EUval. Bár a piaci szereplők számoltak a leminősítéssel, további nyomás nehezedhet a magyar eszközökre.
Nagyot száguldottunk tegnap
Megkésett Mikulás-rally a nemzetközi tőzsdéken. Az arany és az olaj is csatlakozott a hegymenethez. Távol-Kelet: Az indexek többsége pluszba fordult. A kamatdöntést követően erősödött a forint. 7%-ra emelte az alapkamatot az MNB. Limitált emelkedés jöhet ma a BÉT-en.
Csupa negatív hír
Romló hangulatra virradtak ma a tőkepiacok. Tovább esett az olaj ára, drágult azonban az arany. Távol-Kelet: Mínuszban az indexek. A 20 napos mozgóátlagig gyengült pénteken a forint. Ma az árfolyamok csökkenésére számítunk.
Mintha optimizmus kezdene költözni a piacokra
Az IMF véleménye törte le a kedvező markoadatok okozta tőkepiaci örömet. Tovább esett tegnap az olaj ára, az arany ma reggel erősödik. Távol-Kelet: Jó hangulatban az indexek. 301-ig erősödött tegnap a forint. OTP, FHB: megállapodott a kormány és a bankszövetség.
Ez biztosan nem jelent jót
Tegnap a DAX-nak sikerült átesnie a sáv alján (5.700 pont), ráadásul napi mélyponton zárt. Laza és kitartó eladói nyomás jellemezte a piacokat, s napi minimum környékén zártak.
Egy nagy butaság, ami történt
Utópisztikus lett volna azt várni, hogy az európai jegybank helyett majd a Fed lazít a kondíciókon. Ez nem a Fed, hanem az EKB házi feladata. Valahogy a befektetők, vagy azok egy része az USA-ban mégis a Fed-ben látták a jótékony Mikulást.
Most akkor dobjunk el ásót, kapát?
Ismét a hitelminősítők hozták a rossz hangulatot a tőzsdékre. Távol-Kelet: Továbbra is nyomás alatt az indexek. Erősödött a dollár, és gyengült a forint. Emelkedésre számítunk ma a tőzsdén.
A legnagyobb vesztes a kkv-szektor
A bankok és a tőzsde pozíciójának megerősítése, a stabil, kiszámítható gazdaságpolitika és a vállalkozások versenyképességének megőrzése a válságból való kilábalás legfontosabb eszközei - ez a gazdaságpolitikai elemző, valamint a banki és tőzsdei szektor képviselőjének egybehangzó véleménye.
A bizonytalanság továbbra is fennmarad
Nagyot emelkedtek az amerikai indexek pénteken. Távol-Kelet: Vegyes a kép. Enyhe forintgyengülés a reggeli órákban, 303,5-nél az árfolyam. Ma emelkedés várható a BÉT-en.
Nem nyitották meg a pénzcsapokat
Draghi, EKB elnök szavai küldték a mélybe a világ tőzsdéit. Távol-Kelet: mínuszban a piacok. Nagyot gyengült a forint, 308 felett jár az árfolyam. Ma is esés várható a Budapesti Értéktőzsdén.
Ha nem sikerül megegyezni, akkor komoly "vérfürdő" lehet
Ma kezdődik a kormányfők EU-s találkozója, s kellő aggodalommal néznek a befektetők a találkozó elé. Ha ugyanis nem sikerül megegyezni, akkor komoly vérfürdő is lehet S&P leminősítésekkel az élen. Mi pedig úgy látjuk, hogy egy normál korrekció zajlik, s ma vagy holnap már támasz szintre érkeznek az európai indexek, részvények.
Nem tudunk felhőtlenül örülni
Amikor közel megduplázták az ESFS tűzerejét, akkor már több parlamentben zúgolódtak a honatyák, s bizony az osztrákoknál, a németeknél és a szlovákoknál is neccesen ment át a törvény. Kérdés, hogy most örömmel és dalolva megszavaznának-e egy újabb duplázást, amely már kétszer akkora lenne, mint a legutóbb elfogadott érték. Ja és persze hova növekedne ezen országok hitelállománya.
Jött egy hír, amely elrontott mindent
15 országot helyezett negatív figyelőlistára az S&P, megtört az optimizmus a piacokon. Távol-Kelet: mínuszban az indexek. 300 forintig erősödött tegnap a hazai fizetőeszköz az euróval szemben. Ma csökkenés várható a BÉT-en.
Újabb fontos események jöhetnek
Az olasz kiigazító csomag után derült napra virradtak a tőkepiacok, Merkel és Sarkozy mai találkozójára vár Európa. Vegyes a hangulat az ázsiai piacokon. Fontos szinten billeg a forint. MOL: Az INA közzétette a 2011-2015-ös stratégiáját. A Richter kereskedelmi jogokat kapott az Esmya-ra Oroszországra, a FÁK-ra és Kínára is. Ma kismértékű árfolyamemelkedés várható.
Egy aggasztó jelet látunk
A MOL tegnapelőtt új lokális csúcsra szaladt, majd visszaesett a kitörési szint alá (18.500 Ft), pedig még jó hír is volt benne. Ezért óvatosak lennénk, de egyelőre a nagyobb piacokon a viselkedés biztató.
Ami jó a bankoknak az általában jó a gazdaságnak is
A jegybankok összehangolt akciója révén száguldottak a tőzsdék. Nagyot emelkedtek a távol-keleti piacok. A forint tegnap 304-ig erősödött az euróval szemben. Ma további emelkedhet a BUX index.
Magyarország jelenleg nem forró pont a világban
Méretes emelkedéssel zártak az amerikai tőzsdék, kitart az optimizmus. Távol-Kelet: európai és amerikai társaikat követve emelkednek az indexek. Nagyot erősödött tegnap a forint, a reggeli órákban már 308,6 környékén jár az árfolyam. E-Star: A gyorsjelentés utáni konferenciabeszélgetés összefoglalója. Kamatdöntő ülést tart ma az MNB monetáris tanácsa, 50 bázispontos emelés várható. További kismértékű árfolyamemelkedésre számítunk ma.
Holnap sok minden kiderül
Magyarországon izgalommal tekintünk a holnapi kamatdöntő MNB ülés elé, na meg az állampapír aukciókra. A leminősítés ellenére lehetnek-e sikeresek a kibocsátások, illetve tényleg szükség van-e a kamatemelésekre? Ha a forint árfolyamára nézünk, akkor nem. A kibocsátások viszont kérdésesek.
Ahol az erős valutától félnek
Sikertelen lett a német kötvénykibocsátás, melynek hatására azért a várhatónál kisebb aggodalom alakult ki a piacokon. Ez is mutatja, hogy a németek nem dughatják homokba a fejüket. Ha az eurózónában baj lesz, a németeknél is baj lesz, még akkor is, ha szétesik az EMU, hiszen a kőkemény német márka már nem fogja azokat az előnyöket biztosítani a németek számára, mint az euró. Úgy járnak majd, mint a svájciak. Az erős pénz gyilkolja meg a gazdaságukat.
Minden esik, minden gyengül
Gyenge GDP adat küldte mínuszba az USA részvényindexeit. Ma reggel már esik az olaj ára, az arany tovább drágul. Távol-Kelet: Továbbra is nyomás alatt az indexek. A forint erősödését a 30 napos mozgóátlag akadályozza. Ma lefelé veheti az irányt a tőzsde.
Figyelő szemét mindenki az USA-ra szegezi
A szuperbizottságban a demokrata fél Obama elnök Medicare és Medicaid névre keresztelt egészségügyi reformjából nem akar engedni, míg a republikánusok a Bush elnökség alatt bevezetett adókedvezményeket nem akarják eltörölni.
Újra borongós a hangulat
Az európai aggodalmak mellé felzárkóztak az amerikai költségvetés körüli félelmek is, ugyanis a kongresszus szuperbizottsága, amely a költségvetés csökkentésére adna javaslatot, valószínűleg ma bejelenti, hogy nem sikerült konszenzusra jutnia a politikai erőknek ez ügyben.
Ordas nagy recesszió lesz Európában?
A Fitch figyelmeztetése döntötte mélybe az amerikai részvényindexeket. Kitört 100 dollár fölé az olaj ára, esik az arany árfolyama. Távol-Kelet: Vegyes a kép. Nyugalom volt tegnap a devizapiacon, a forint 317 alatt stabilizálódik. Kismértékű árfolyam emelkedésre számítunk ma.
Nincs más választás, mint a pénznyomtatás
Tegnap még emelkedni tudtak az amerikai részvénypiacok, Európa gyengébb volt. Drágult az olaj, ma már esik a nyersanyag és az arany ára is. Távol-Kelet: Alacsony forgalom mellett estek az indexek. Erősödik a dollár és gyengül a forint a reggeli órákban. Rendkívül gyenge főszezon a Danubiusnál. Ma az árak esésére számítunk.
Amin tuti 12,37 százalékot lehet nyerni
Megújulóenergetikai papírral színesedett a vállalatikötvény-piac palettája. A Budapesti Értéktőzsdén listázott, feltörekvő energetikai cégcsoport, az ALTEO értékpapírjait november 21-éig vásárolhatják meg a befektetők. A kötvény éves hozama fix 12,37 százalék.
Történelmi mélyponton a forint
Ismét kiújultak az olasz aggodalmak, mínuszban zártak az amerikai tőzsdék. Kis esés az olaj és az arany piacán is. Távol-Kelet: Az emelkedő olasz és spanyol hozamok elbizonytalanították a befektetőket. Történelmi mélypontra (317,9) gyengült tegnap a forint az euróval szemben. MOL: Bár eves szinten csökkent a nettó profit, felülmúlta a várakozásokat. További áresésre számítunk ma a BÉT-en.
Tőzsde háziasszonyoknak
Egyszerűen és olcsón lehet érdekes befektetési stratégiákat kialakítani az online tőzsdén, ahol a legfrissebb felmérések szerint már mintegy 100 ezer magyar kisbefektető pörgeti a pénzét. A növekedés elindította a fejlesztői versenyt a szolgáltatók között, akik az önállóan és közvetlenül kereskedhető termékek körének bővítésével és az újabb külföldi piacok megnyitásával járulnak hozzá a forgalom bővüléséhez.
Két hatás küzd most a magyar piacon egymással
Az olasz és görög események emelték az amerikai indexeket. Emelkedett az olaj és az arany ára pénteken. Távol-Kelet: Rally az európai hírek nyomán. Gyengül a dollár és erősödik a jen, a forint 310 felett stabilizálódik. Ma emelkedésre számítunk.
Ha nem omlunk össze, az olcsóság menthet meg minket
Összeszedték magukat az amerikai piacok, enyhült a világvége hangulat. Az olaj emelkedett, az arany ára csökkent. Kizöldültek az ázsiai indexek. 313 felett zárta a tegnapi kereskedést a forint, egyre közelebb a történelmi mélypont. Ma emelkedő árakra számítunk.
Na meg is jött az ügyeletes hír...
Száguldanak az olasz hozamok, zuhannak a tőzsdék. Esett az olaj és az arany ára is tegnap. Távol-Kelet: Súlyos mínuszok. A forint újabb mélypontra gyengült (311,5) az euróval szemben, a dollár nagyot erősödött tegnap. Magyar Telekom: A SEC-kel történő megegyezés hatása húzta le negyedéves eredményt. A vártnál rosszabb eredmény az Egistől. Ma további árfolyamesés várható.
Ma ki mond le vagy hol alakul új kormány?
Örült a piac Berlusconi lemondásának hírére, pluszban zártak az amerikai tőzsdék. 3 hónapos csúcson az olaj ára. Távol-Kelet: Örülnek a piacok Berlusconi lemondásának és a lassuló kínai inflációnak. Erősödött az euró és a japán jen tegnap, a forint 306,5 környékén stagnált. A Richter bevételi tervszámai. Ma további emelkedésre számítunk a BÉT-en.
A hangulat olyan amilyen
Az új görög kormány megalakulásának hírére fordultak pluszba az amerikai tőzsdék. Száguld az arany, emelkedik az olaj ára. Távol-Kelet: Vegyes a kép Oldalaztak tegnap a főbb devizák. A vártnál jobb III. negyedéves eredmény a Richtertől. Ma tovább eshetnek az árak a tőzsdén.
Megegyeztek!
Papandreu nem volt rest lemondani a hatalomról. Így megalakulhat egy egységkormány a február 19-i választásokig. Vagyis a balhét a szocialisták és az ellenzék közösen viszi el.
Jól megtréfálták a görögök a világot
Vagy csak Papandreu. Mindesetre most már egységben az erő! Nincs népszavazás, s mindenki egy irányba áll. Ellenzék és kormánypárt együtt küzd majd egy szakértői kormányban azért, hogy Görögország végrehajtsa az EU követeléseit, s felemelkedjen. Olyan, mint egy nagy mese.
Máris elmúlt a megnyugvás
Mély mínuszba csúsztak az amerikai határidős indexek a görög dráma újabb felvonása nyomán. Esik az olaj ára, tegnap drágult az arany. Távol-Kelet: A G-20-as találkozó előtt lefelé vették az irányt az indexek. A reggeli órákban ismét gyengülni kezdett a forint. Ma további csökkenés várható a BÉT-en.
Uniós csomag, vagy felére eső fizetés?
A görög népszavazás hírére zuhantak az amerikai tőzsdék is. Esett az olaj ára, drágult az arany. Távol-Kelet: A bankok vezetésével estek az indexek. 310 közelébe gyengült tegnap a forint. Vétel helyett felhalmozásra ajánljuk az Egist. Ma esésre számítunk a tőzsdén.
Magas hozammal kecsegtető befektetési ajánlat
A jelenlegi tőkepiaci felfordulás olyan vonzó befektetési lehetőségeket teremtett, amelyekre utoljára csak a 2008/2009-es tőzsdei összeomlás során volt példa. A részvényeknél alacsonyabb kockázattal, magyar vállalati kötvények vásárlásával is kétszámjegyű eurós hozamokat lehet elérni. Kockázatkerülőknek és kockázatni merőknek egyaránt van ajánlat, sőt a kisebb összeget megtakarítók is részesedhetnek a magyar vállalti kötvények kiugró teljesítményéből.
Jelentős emelkedés után zuhanás jön?
A tegnap hajnali EU döntés tovább repített az amerikai piacokat. Nagyot emelkedett tegnap az olaj ára és az arany is drágult. Pozitív oldalon az ázsiai mutatók. Nagyot gyengült tegnap a dollár, a forint erősödni tudott. Ma tovább emelkedhet a BUX.
Jöhetnek még izgalmas idők
Az európai bankok feltőkésítése repítette az amerikai részvénypiacokat. Tegnap esett, ma emelkedett a kőolaj ára. Emelkednek a főbb ázsiai mutatók. Gyengül a dollár, erősödik a jen, a forint 300 felett zárt tegnap. Ma emelkedő árakra számítunk.
Megmenti-e Európát ma Németország?
Ma szavaznak a németek az EFSF esetleges kibővítéséről. Persze a 211 Mrd-os hozzájárulást nem akarják megnövelni, viszont valamiféle garanciáról lehet szó. Az alsóház dél körül szavaz róla, míg a Bundestag várhatóan délután 2 után dönt.
Most nagy az öröm, de azért sok pénz veszhet el
Örömteli hétfő hajnal az USA-ban, kitart a pénteki optimizmus az EU csúcs után is. Drágult az olaj és az arany is. Távol-Kelet: Kirobbanó formában. 295-ig erősödött ma reggel a forint. Ma emelkedő árakra számítunk.
2-3 ezer milliárd euróra lenne szükség
Az EFSF 440 Mrd euróját „felleverage-elnék" azaz valamilyen multiplikátor mechanizmussal 2.000 Mrd euróra vagy fölé emelnék. Ilyen lehet egy entitás létrehozása, amely EKB garanciával kötvényeket bocsát ki, s a befolyó pénzekből bankokat tőkésít fel, illetve bajban levő tagállamok kötvényeit veszi.
Leminősítés, gyengülő forint: ez vár ránk?
A németek hűtötték a kedélyeket, míg itthon a Fidesz vezetői tettek arról, hogy a forint nehogy „túl erős" legyen. Ráadásul a nagy londoni befektetési bankok kezdtek arról beszélni, hogy jöhet egy leminősítés. Az pedig bizony a bóvli kategóriát jelentené Magyarországnak.