Tőzsde cikkek


"A játék lényege: szétütjük a bajban levő ország kötvénypiacát"

"A játék lényege: szétütjük a bajban levő ország kötvénypiacát" 

Gyengültek tegnap a vezető tengerentúli mutatók. Holnap nem lesz kereskedés Amerikában. Az olaj és az arany esése is folytatódott. Japán esik, a kínai piacon vegyes a hangulat. Tovább erősödött a dollár, a forint gyengült tegnap. Horvát taggal bővülhet a MOL igazgatósága. 100 forintos osztalékot javasolt az OTP. Árfolyam emelkedésre számítunk ma.
Nyilván ez lesz a legfontosabb hír ma

Nyilván ez lesz a legfontosabb hír ma 

Az európai biztosok akár már ma is megfogalmazhatják véleményüket a magyar ügyről. Ha úgy döntenének, hogy Magyarország jó válaszokat adott, akkor az Európai Bizottság is rábólinthat a magyar tárgyalásokra az IMF-fel. Az pedig azt jelentené, hogy a június 22-e előtt lehetne hitel megállapodás és az EU által elfogadott magyar költségvetés, kiigazítás.
Nagyon halovány ez a fordulat, ha egyáltalán az

Nagyon halovány ez a fordulat, ha egyáltalán az 

A BUX lejött a kétszáz napos mozgóátlagra, s onnan próbált elrugaszkodni. A jobb állapotban levő indexek többsége (Dow, S&P500, Nasdaq, DAX) pattant a 20-30 napos mozgó átlagokról, vagy annak környékéről.
Meglepő, de továbbra is gyenge a forint

Meglepő, de továbbra is gyenge a forint 

Így azért egy kicsit óvatosak lennénk a magyar piaccal. Viszont az reménységgel tölthet el bennünket, hogy tegnap tényleg meg volt a 200 napos mozgóátlag és ráadásul fordulós gyertyát produkált a BUX. Így tehát ma vásárolnánk.
Jó nagyott "zakózott" a magyar piac

Jó nagyott "zakózott" a magyar piac 

Korrigáltak a tengerentúli piacok. Gyengült az arany, és stagnált az olaj. Felemás a hangulat a Távol-Keleten. A dollár korrigál, a forint továbbra is erős. Maradt a 7%-os alapkamat. Ma az árfolyamok emelkedésére számítunk.
Most segítette a forintot a kormány

Most segítette a forintot a kormány 

A BUX index meg nyűglődött, de most már újra a 20 napos mozgóátlag felett billeg, így az is mehet. A forintot pedig megsegítette a gazdasági minisztérium nyilatkozata, vagyis hogy nem megyünk ki devizahitelért a piacra az EU/IMF megállapodás előtt. Így most lehet örülni, újra mehetünk fölfelé.
Az EU-val együttműködve fele annyira fájna

Az EU-val együttműködve fele annyira fájna 

Gondoljuk át, mit is kér az EU?! 1,4% körüli GDP arányos kiigazítást, akkor beszélhetünk IMF hitelről. Mintegy felét kéri tehát annak a kiigazításnak, amely IMF hitel nélkül kellene a fenntarthatósághoz.
Most akkor rettegjünk?

Most akkor rettegjünk?  

Folytatták az oldalazást a tengerentúli tőzsdék. egyhangú kereskedés az olaj és az arany piacán is. Vegyes a kép Távol-Keleten, a gyengébb makroadattól nem riadtak meg a piacok. Gyengülésnek indult a délelőtti órákban a forint, a dollár oldalazott. Újra fizet osztalékot a MOL. Oldalazásra számítunk a mai kereskedésben.
Megtört az növekedés

Megtört az növekedés 

Profitrealizálásba kezdtek a befektetők a tengerentúlon. Nagyot esett az olaj, és az arany is lejtmenetbe kapcsolt. Távol-Kelet: Veszteségbe fordultak a piacok. A dollár rohamtempóban gyengül, a forint továbbra is stagnál. Az árfolyamok emelkedésére számítunk ma.
A rés érintetlen maradt, kérdés, így marad-e

A rés érintetlen maradt, kérdés, így marad-e  

Az Apple bejelentése pluszba húzta a piacokat. Folytatódik az emelkedés az olaj piacán, az arany stagnált tegnap. Japán zárva, a kínai piacok lefelé vették az irányt. Gyengült a dollár, erősödött a forint. OTP, FHB: a Parlament elfogadta az árfolyamgát rendszerét. További kismértékű esés várható ma.

Szép emelkedés lehet itthon is 

Oldalazással zárták a hetet a tengerentúli indexek. Az olaj nagyobb, az arany csekélyebb emelkedéssel zárta a pénteki napot. Oldalaznak a távol-keleti piacok. A forint erősödött, a dollár gyengült pénteken. Az FHB negyedik negyedéves eredménye sokkal jobb lett a vártnál. E-Star: havi helyzetjelentés. Kismértékű emelkedés várható ma.

Döntések az EU-ban, döntések Amerikában 

Száguldó árfolyamoknak örülhettek a befektetők a tengerentúlon. Zuhanó arany, és oldalazó olaj a tegnapi kereskedés eredménye. Vegyes a hangulat a távol-keleti piacokon. A forint és a dollár is erősödött a tegnapi kereskedésben. Brüsszel felfüggesztette a kohéziós források egy részét. Ma délután jelent az FHB. Tovább emelkedhet ma a BUX index.

Egy jelentős érdekességet látunk 

A tengerentúli piacok az esti Fed ülésre várnak. Az arany és az olaj is gyengüléssel zárt tegnap. Távol-Kelet: Észak felé fordultak a piacok. A forint és a dollár is gyengült tegnap. Ma dönt az Ecofin a kohéziós források felfüggesztéséről. Holnap jelent az FHB. Emelkedés jöhet ma a BÉT-en.

Politikusnak kell lenni a befektetéshez 

Ma nem pusztán a gazdasági logika alapján dől el, hogy melyik ország megy csődbe, vagy menekül meg, és az sem, hogy melyik állam milyen feltételek mellett jut külső finanszírozáshoz. A gazdasági problémák olyan mértékűek lettek a világban, amikor már elkerülhetetlen a politika beavatkozása. Ebben a helyzetben a befektető kénytelen-kelletlen kicsit politikus, de legalábbis meg tudja saccolni, melyik forgatókönyv valósul meg nagyobb valószínűséggel a szóba jöhetők közül. De nyerni ilyenkor is lehet.

Így már érthető a 6 százalékos magyar lemaradás 

Jó hangulat uralkodott pénteken az USA piacain. Az olaj és az arany veszteséggel indította a hetet. Távol-Kelet: Pirosban a főbb mutatók. Nagyot erősödött pénteken a dollár, a forint oldalazott. Holnap dönthetnek a kohéziós források befagyasztásáról. Kismértékű csökkenés várható ma.

Ez segítette a magyar piacot! 

A Fellegi Tamás, az IMF tárgyalódelegáció vezetője azt mondta, hogy nincs alternatívája az IMF megállapodásnak. A piacok meg amúgy is a korrekciós periódus végén vannak, de sok index esetében mintha még azért nem lenne teljesen vége. Így a mai nap kissé korrekcióba hajló lehet, amely a nagy forint rally-t követően enyhe forintgyengüléssel is járhat.

Ettől hangos a sajtó 

A magyar kormány nem működik együtt az EU-val, s így csúsznak az IMF tárgyalások, ami viszont negatívan hat a magyar eszközök árfolyamára. Sőt, újra felerősödtek a hangok, hogy talán nem is akar igazándiból megegyezni az EU-IMF párossal. A valóság meg az, hogy a gazdaságilag valóban kritikus kérdésben, amely a jegybankról szól, nem lép második fázisba a kötelezettségszegési eljárás.

Valószínűsítjük: létezik egy B terv is 

Az év legnagyobb zuhanását könyvelhették el az USA piacai. Az olaj és az arany árfolyama is nagyot zuhant. A távol-keleti mutatók is pirosba fordultak. Gyengült a forint, erősödött a dollár. Ma kismértékű emelkedést prognosztizálunk.

Egyelőre nem történt szinte semmi  

Mínuszban kezdték a hetet az amerikai tőzsdék. Az arany és az olaj piacán is irány nélküli kereskedést láthattunk. Nagy veszteségben az ázsiai piacok. Nagyot gyengült tegnap a forint, és a technikai kép sem túl kedvező. Az Európai Bizottság szerdán dönt Magyarországról. További esésre számítunk.

Folytatódik a hullámvasút 

Enyhe mínusz a tengerentúli piacokon. Nagy zuhanással zárt pénteken az olaj, az arany stagnált. Erőteljes mínuszok az ázsiai tőzsdéken. A forint gyengült, a dollár erősödött pénteken. Ma az árfolyamok csökkenésére számítunk.

Örülhettek az európai bankok 

Jól indult a hónap az USA-ban. Az olaj és az arany is emelkedéssel zárt. A bankszektor vezetésével emelkedett Ázsia. A forint áttörte a 200 napos mozgóátlagot. Szinten maradó árakra számítunk ma.

529,5 milliárd euróval lettek "gazdagabbak" a bankok  

A kezdeti lelkesedés után a tengerentúli mutatók zárásra a negatív oldalra kerültek. Nagyot zuhant az arany, az olaj fordult napi mélypontjáról. Negatív hangulatban az ázsiai piacok. Erősödött tegnap a dollár, a forint továbbra is a 200 napos mozgóátlag felett tartózkodik. OTP: árfolyamrögzítés az önkormányzatoknak. E-Star: 3,1 millió eurós nettó veszteség. Állami Nyomda: vártnál gyengébb eredmény. Ma csökkenésre számítunk a BÉT-en.

Mindenki a pénzosztásra várt 

Kedvező makroadat nyomán tovább emelkedtek az amerikai tőzsdék. Tovább korrigált az olaj ára, emelkedett az arany. A pozitív ázsiai hangulatot árnyalják a shanghai ingatlanpiaci események. Tovább gyengült a dollár, nem tágít 290-ről a forint. Ma zárás után jelent az Állami Nyomda és az E-Star. Maradt a 7%-os alapkamat. Kismértékű emelkedés várható ma a BÉT-en.

Felfelé vehetjük az irányt 

Közel négyéves csúcsra kúszott az S&P500, Görögország hajszálnyira az államcsődtől. Megszakadt tegnap az olaj áremelkedése, az arany mozdulatlan. Ázsiában a pozitív nemzetközi hangulatnak köszönhetően rallyznak az indexek. Az öröm jelei mutatkoznak a devizapiacon. A Richter a Cariprazine kilnikai III. fázisának sikeréről számolt be. Kamatdöntő ülést tart ma az MNB monetáris tanácsa, maradhat a 7%-os alapkamat. Az árfolyamok emelkedésére számítunk ma.

Ma csökkenő árakra számítunk 

Kis mozgás a tőzsdéken, kivárás az EKB pénznyomda előtt. Május óta nem látott szinteken az olaj. Esnek az ázsiai piacok. Nagy lendülettel erősödik a dollár, a forint gyengül. Richter: forgalmazási engedélyt kapott az Esmya. Ma csökkenő árakra számítunk.

Tartsuk szárazon a puskaport! 

A vártnál jobb makroszámok, új csúcs a Dow Jones-ban.Nem csillapodik a bika az olaj piacán, az arany egyelőre kifulladt.  A Távol-Keleten a kereskedés végéig kitartott a jó hangulat. Nagyot erősödött tegnap az euró, a forint oldalazott. Egyszeri tételek rontották a MOL eredményt. 50 forintos osztalékjavaslat a Magyar Telekomtól.  Ma emelkedésre számítunk.

Ismét a gázról vitáznak az ukránok és az oroszok 

Gyenge makroadatok hoztak korrekciót tegnap a tőzsdéken. Tegnap még emelkedett az olaj és az arany. Vegyes a kép Távol-Keleten. Irányt váltott a forint, és gyengüléssel zárta a kereskedést. Egyszeri tételek miatt gyenge Magyar Telekom eredmény. Az E-Star megkapta a környezetvédelmi engedélyt Mielec-ben. Holnap jelent a MOL. Befagyasztanák a kohéziós források egy részét. Ma további esésre számítunk.

Odalép-e ma keményen az EU? 

Vegyes teljesítmény az USA-ban. Tovább száguld az olaj, követte az arany is. Emelkedésben a távol-keleti mutatók. Áttörte a 200 napos mozgóátlagot a forint. Megszorításokat jelentett be a kormány. Holnap reggel jelent a Magyar Telekom. Ma az árfolyamok emelkedésére számítunk a BÉT-en.

Ma stagnálás lehet Magyarországon 

Nem csitul az optimizmus a tőkepiacokon, közel 4 éves csúcs a Dow Jones-ban. Ma az Elnök Napja miatt nem lesz kereskedés az Egyesült Államokban. Száguld az olaj ára is. Vegyes a hangulat Ázsiában. A 200 napos mozgóátlagig erősödött a forint. Szinten maradó árakra számítunk ma.

Elindulunk felfelé ma? 

Jóra fordult tegnap a hangulat, 10 hónapos csúcson az S&P500. További kis emelkedés az olaj piacán, az arany stagnál. Emelkedéssel zártak a hét utolsó napján az ázsiai piacok. Volatilis mozgások a forint és a dollár piacán. Ma a BUX index emelkedésére számítunk.

Sok jó hír volt tegnap 

Este megbotlott a bika az USA részvénypiacain. Az olaj ára tovább emelkedett, az arany stagnál. Korrekció indult az ázsiai tőzsdéken. A nap eleji forinterősödésnek zárásra már nyoma sem volt. A Magyar Nemzeti Bank „Quantitaive Easing"-et vezet be. Vártnál jobb eredmény a Danubiustól. E-Star havi helyzetjelentés. Csökkenés várható ma a BÉT-en.

Kína segítene az adósság leküzdésében 

Nap végén visszahúzták az amerikai tőzsdéket, Görögország továbbra is a középpontban. Tovább emelkedik az olaj ára, az arany kis pluszban. Látványos emelkedés Ázsiában, a japán index 6 hónapos csúcsra erősödött. A forint és a dollár is egy szűk sávban oldalazott tegnap. Ma az árfolyamok emelkedésére számítunk.

Meg se kottyan az újabb leminősítés? 

A görög parlament döntése után emelkedtek az amerikai tőzsdék, a Moody's hat európai országot minősített le. 100 dollár felett az olaj, lassú lecsorgás az aranyban. Újabb „quantitative easing" Japánban. Tegnap visszaerősödött a forint, a jen gyengült a japán monetáris könnyítés hírére. Csökkenés várható ma a BÉT-en.

A magyar index egyelőre nem dönt csúcsot 

Átmentek a megszorítások a görög parlamenten, öröm a tőkepiacokon. Emelkedik az olaj és az arany ára a pénteki csökkenés után. A görög parlamenti jóváhagyás emeli az ázsiai piacokat is. A forint kissé visszaerősödött a pénteki esésből. Az árfolyamok emelkedésére számítunk ma a BÉT-en.

Hurrá, itt a Kánaán! Vagy mégsem?  

Jó hírek Görögországból, emelkedő részvénypiacok. Emelkedett az olaj, továbbra is stagnál az arany ára. Mínuszban zárták a hét utolsó kereskedési napját az ázsiai piacok. A forint és a dollár piacán is oldalazás látható. Ma további árfolyamcsökkenés várható.

Jelentős élénkítés, reménykedhetünk 

Nem sok minden történik a piacokon, de több pénzhez juthatnak a bankok az EKB február végi aukcióján. Ennek következménye jelentős élénkítés.   

Jó nap lehet a mai 

2008 májusa óta nem látott szinteken a Dow Jones, Európa még mínuszban zárt. Jelentősen emelkedett az olaj és az arany ára. Távol-Kelet: Lendületes emelkedés az ázsiai piacokon. Látványosan gyengült a dollár, és erősödött tegnap a forint. Ma zárás után jelent az Egis. Ma emelkedésre számítunk a BÉT-en.

Vannak még leküzdendő akadályok előttünk 

Ismét a görögök a fókuszban, kis korrekció a tőzsdéken. Csökkent az olaj, stagnált az arany árfolyama. Zuhanásban az ázsiai tőzsdék. A forint és a dollár is gyengült tegnap. A vártnál sokkal jobb eredmény a Richtertől. Ma további emelkedésre számítunk.

Ez rossz hír a MOL-nak 

Végül is úgy tűnik, hogy Szíriában bekövetkezik az, amitől féltünk, de próbáltuk tagadni. Az INA evakuálta 100 munkását, és csak négy embert hagyott helyben. Valószínűleg azok vigyáznak az eszközökre. Így nagy valószínűséggel leállt a termelés a napi 15.000 - 20.000 hordó olaj egyenértékes kapacitású mezőn. Ez jelentős, 10-13%-a MOL-INA csoport napi kitermelésének.

Rossz hírünk van 

Kis mozgások a nemzetközi tőkepiacokon tegnap, az USA-ból kedvező hírek érkeztek. Tovább esett az olaj, tovább emelkedett az arany ára. Távol-Kelet: A pozitív nyitást követően lefelé indultak az indexek. Kismértékben gyengült tegnap a forint, a dollár egy szűk sávban oldalazott. Richter célárunkat 43.865 forintról 45.650 forintra emeltük, ajánlásunk továbbra is Vétel. A tegnapi emelkedés után ma korrekció várható.

Minden fronton növekedést látni 

Lendületes emelkedés az USA piacain, 4 napi csökkenést korrigált az S&P500. Esett az olaj a vártnál magasabb készletek nyomán. Kína vezetésével emelkednek a tengerentúli piacok. Több hónapos csúcsra erősödött tegnap a forint. 580 forintra emeltük Magyar Telekom célárunkat, ajánlásunk továbbra is Tartás. Ma emelkedésre számítunk.

Így jó befektetni 2012-ben 

Szerencsejátékszerűvé vált napjainkban a befektetés miután a gazdasági eseményeket is a politika befolyásolja. Ebben a helyzetben vannak, akik recessziót, mások az euróövezet összeomlását, megint mások „csupán” nehéz évet jósolnak 2012-re. A befektetőnek valójában mindegy, hogy melyik forgatókönyv valósul meg, amennyiben jól tippeltek. Bár a részvények nem olcsók, a tőzsdézőknek jó hír, hogy a tengerentúli és a magyar tőzsdéken is találni jó vételi lehetőséget.

Figyelni kell, hogy minden jól történik-e 

Vártnál gyengébb adatok nyomán újabb kis mínuszok az USA tőzsdéin. Nem találja az irányt az arany és az olaj. Távol-Kelet: Kína esett, a japán piac enyhe pluszban zárt. Gyengült a forint, erősödött a dollár a reggeli órákban. Ma további csökkenés várható.

Lehet itt aggodalom... 

A portugál adósság miatt, vagy éppen csúnyán nézhetünk a görögökre az egyezség képtelenségük miatt. Lehetne folytatni a sort. A szintekről kezdenek lefordulni az indexek és instrumentumok, látszólag jön a korrekció, de az rövid élet, egyből jön egy kis emelkedés.

Korrekció jöhet Magyarországon 

Ha a hazai vizekre hajózunk, akkor itt vegyes képet látunk. A BUX elérte a 200 napos mozgóátlagot, ráadásul itt egy szint is van. A nemzetközi hangulat is kezd rosszra fordulni, vagyis a 21%-os rally-t követően itt is jöhet egy kis korrekció.

Ha a forintnak igaza van... 

Szinte minden instrumentum szinten van, ami azt sugallja, hogy korrekciók előtt állunk. Ha viszont a forintnak van igaza, - na meg „erősködő" DAX-nak, a 200 napos mozgóátlag és ellenállás szint fölött -, akkor lehet, hogy kitörésekre és további emelkedésre kell felkészülnünk a részvénypiacokon.

Akkor mi a helyzet a forinttal?  

Annak fényében, hogy a kormány elkötelezett a szükséges változtatásokra és a bizonytalanság csökkentésére, már nem is olyan meglepő az alapkamat szinten tartása. A forint ma reggel 298 környékén szintre érkezett. Sokat erősödött mostanában, így kissé kételkedünk a szint áttörésében.

Ilyenre rég volt példa  

A BUX tovább száguldott. Január 5-e óta 20%-ot emelkedett az index, ráadásul 8 napja emelkedik egyhuzamban. Ilyenre nagyon rég volt példa. Eközben a relatív erő indexe átlépte a 70 pontot, amire a tavaly áprilisi lokális csúcs óta nem volt példa.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Pórul jártak a nyugdíjasok

Pórul jártak a nyugdíjasok 

Folytatjuk a Piac és Profit podcast sorozatát, a Nyugdíjszervizt.

Pénzszerzés

Felfoghatatlan pénzeket tesznek zsebre a bankvezérek

Felfoghatatlan pénzeket tesznek zsebre a bankvezérek  

Sergio Ermotti, a svájci UBS vezérigazgatója volt tavaly a legjobban fizetett bankvezető a kontinentális Európában.

Jogi kisokos

Hitel van az ingatlanon? Könnyebb lesz megvenni

Hitel van az ingatlanon? Könnyebb lesz megvenni  

Az új ingatlan-nyilvántartási törvény átalakította a több részletben megvásárolt vagy feltételhez kötött ingatlanok bejegyzésének a rendszerét.

Cégblog

Váratlanul csaptak le a népszerű budapesti piacra a NAV-osok, meglett az eredménye

Váratlanul csaptak le a népszerű budapesti piacra a NAV-osok, meglett az eredménye  

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénzügyőrei rendszeresen ellenőrzik a fővárosi Golgota úti piacot. Ezúttal több mint 7 ezer hamis terméket vontak ki a forgalomból.

Klímablog

Nyár óta 12 milliárd forint folyt vissza a vásárlókhoz

Nyár óta 12 milliárd forint folyt vissza a vásárlókhoz  

Már csaknem 10 milliónál jár a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. kötelező visszaváltási rendszerében, a REpont applikáción keresztül.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo