Tőzsde cikkek
Leminősítés, gyengülő forint: ez vár ránk?
A németek hűtötték a kedélyeket, míg itthon a Fidesz vezetői tettek arról, hogy a forint nehogy „túl erős" legyen. Ráadásul a nagy londoni befektetési bankok kezdtek arról beszélni, hogy jöhet egy leminősítés. Az pedig bizony a bóvli kategóriát jelentené Magyarországnak.
Mindenki egyre jobban aggódik Európa miatt
Vártnál jobb kiskereskedelmi adat húzta az amerikai piacokat pénteken. Nagyot emelkedett pénteken az olaj ára. Távol-Kelet: A japán exportőrök és a nyersanyagcégek vezették az emelkedést. Gyengült a dollár és a forint pénteken, a reggeli kereskedésben stagnálnak a devizapárok. Olajat talált a MOL a pakisztáni Karak blokkban. Ma az árfolyamok emelkedésére számítunk.
A forint újra erőt mutat
Bankrészvények húzták mínuszba az amerikai tőzsdét, csak a Nasdaq zárt pluszban. Esett az olaj és az arany ára is. Távol-Kelet: A negatív tartományban vannak az indexek, kismértékben csökkent a kínai infláció szeptemberben. Gyengült a forint, erősödött a jen, és stagnált a dollár a tegnapi kereskedésben. Ma szinten maradó árakra számítunk.
Ma jöhet el a megtorpanás
Az európai bankfeltőkésítő terv és a Fed is növelték a tőkepiaci optimizmust. Emelkedett az arany ára, esik az olaj. Távol-Kelet: Az exportőrök és a nyersanyagcégek vezették az emelkedést. Gyengült tegnap a dollár és a jen, a forint 289-ig erősödött. Pozitív kezdés után csökkenés várható.
Hát ez bizony rosszul indul...
Nem indult jól a gyorsjelentési szezon, az Alcoa is csalódást okozott a piacon. A várt alatti profitszámok azért jelentenek rossz hírt, mert igazolják a befektetők pesszimizmusát, hogy nem hittek az elemzők által adott várakozásokban. Ezek pedig alátámaszthatják az alacsony P/E alapú értékeltséget, hiszen a figyelembe vett profitvárakozások lehet, hogy szignifikánsan alacsonyabbak lesznek.
A piac hónapok óta recessziót áraz
Merkel és Sarkozy repítette az USA részvénypiacait, az Alcoa ma nyitja a gyorsjelentési szezont. Kuwaiti és nigériai sztrájkok emelték az olaj árát, drágult az arany is. Távol-Kelet: A bankok vezetik az emelkedést. Nagyot erősödött a forint, miközben a dollár tovább gyengült tegnap. Ma limitált emelkedés jöhet a BÉT-en.
Várjuk ki a nap végét...
Az európai bankok támogatásáról szóló terv hozott optimista hangulatot hétfő reggel az USA piacaira. Emelkedik az arany és az olaj ára is ma reggel. Távol-Kelet: Kína mínuszban, Japánban nincs kereskedés. Gyengül a dollár, és erősödik a forint a reggeli kereskedésben. Ma az árfolyamok emelkedésére számítunk.
Három napja még szét akart esni a világ
Még tart a lendület az amerikai piacokon. Tovább húzták az olaj árát, enyhén drágult az arany. Távol-Kelet: Tovább emelkedtek az indexek. Enyhe forinterősödést láthattunk tegnap, a dollár tovább gyengül. Az E-Star két új gázturbinát avatott fel Mielec-ben. Pluszos kezdés után lefelé veheti az irányt az index.
Sok minden kiderül a jövő héten
A jövő héten kezdődő gyorsjelentési szezon lerántja a leplet a vállalatokról, kiderül, hogy kinek lett igaza, a továbbra is kedvező folyamatokat előrejelző elemzőknek, vagy a recessziót és jelentős vállalati profitcsökkenést árazó befektetőknek.
Mindenki a jó hírekre vár
A kereskedés végén hatalmas vevői érdeklődés repítette az amerikai részvénypiacokat. Esett tegnap az arany ára, az olajár ma reggel ledolgozta a tegnapi esését. Távol-Kelet: Japán lent, Ausztrália lent, Kínában ünnepnap van. 300 forintról pattant le tegnap a hazai fizetőeszköz. Richter: sikeresek a cariprazine III. fázisának vizsgálatai. Ma emelkedés várható.
Még mindig a bizonytalanság tartja mélyben az árfolyamokat
Egy éves mélypontra estek az amerikai részvényindexek. Drágul az arany, esik az olaj ára. Távol-Kelet: Tovább estek az indexek, nem változott az ausztrál alapkamat. Nagyot gyengült a forint, 299 körül jár az árfolyam. Ma további áresésre számítunk.
Most van pénz, de kérdés, hogy mi lesz utána
Görög aggodalmak miatt estek az amerikai részvénypiacok. Az olaj ára esik, az arany azonban drágul. Távol-Kelet: Jelentős mínuszok a nyitva levő piacokon. Erősödik a dollár, gyengül a forint és a jen. Ma tovább csökkenhet az index.
Ennyire reménytelen a helyzet?
Valahol a semmi és a valami között őrlődünk. Határon vannak a piacok. Próbálkoznak a meghatározó szintek áttörésével, nap mint nap nekifutnak, de aztán mégis csak a haloványra sikeredik a zárás.
Nehézkes lesz a magyar áttörés
A kezdeti pluszok hamar nagy esésbe fordultak tegnap az amerikai részvénypiacokon. Esett az olaj és az arany ára is tegnap. Távol-Kelet: Vegyes a kép. Gyengül a forint és a dollár, a jen továbbra is oldalaz. Ma limitált emelkedés jöhet a BÉT-en.
Túl nagy a kockázat: nem szeretik a magyar piacot
Közel 3%-os pluszból húzták vissza az amerikai részvénypiacokat. Az olaj is száguldott a tőzsdékkel tegnap, de az arany is drágult. Távol-Kelet: Kína már mínuszban. 285 közelébe erősödött tegnap a forint. MOL: az INA és az Edison közötti jogvita. Ma az árfolyamok esésére számítunk.
Ismét növekedés: egy fals hír miatt?
Szinte a semmiből jött a tegnapi emelkedés az USA-ban. Pedig csak a támasz szintek környékéről fordultak a piacok. Lehet azzal magyarázni, hogy a CNBC felröppentette a hírt, hogy az EFSF 440 Mrd euróját felhígítják, az EIB-hez beteszik, s egy SPV-n (Special Purpose Vehicle) keresztül felhígítják az EKB garanciájával, s ez szolgál tűzfal gyanánt a görög csőd esetére.
A 3 ezer milliárd euró nagyjából elég is lenne
Úgy tűnik, hogy a görög csőd egyre közelebb van. Már az európai stabilitási alap 2.000-3.000 milliárd euróra való emeléséről beszélnek. Ez segítene elkerülni a görög csőd okozta fertőzés tovaterjedésének megállítását.
Ma jöhet egy kis megnyugvás
Tovább szakadtak az amerikai részvények. Hatalmasat zuhant a WTI olaj, de szakadt az arany ára is. Távol-Kelet: Tovább estek az indexek. A 295-ös maximumról 292-ig korrigált a forint. A kezdeti korrekció után ismét a gyengülés irányába fordulhat ma a hazai piac.
Ennél mindenki többet várt
Tegnap ugyan a vártnak megfelelő eredmény született a Fed ülésén, mégis nagyot estek a piacok rá. Miért? Habár a konszenzus az volt, hogy nem lesz QE3 és így is lett, sőt az „Operation Twist"-et várta a piac, a helyezet az, hogy ez nem sokat segít. Ugyanis hiába fognak a hosszú hozamok tovább csökkenni, az ügyfelek ettől nem igazán tudnak majd jobban hitelhez jutni, hiszen egyéb adminisztratív gátak állják az útjukat.
Elfogadják a javaslatot, vagy mindenki aggódni fog?
A görög kormány ma vitatja meg az „trojka" javaslatcsomagját. Reméljük, elfogadják azt, hiszen ellenkező esetben újabb aggodalmas kör jöhet a piacon. Vagyis talán jobb ma nézelődni és kíváncsian várni az egyes eredményeket.
Megtörtént: megtették a nagy bejelentést
Barack Obama tegnap elmondta: az afganisztáni és iraki kivonulástól mintegy 1,000 Mrd dolláros megtakarítást vár, valamint megszüntetné a korábbi adókedvezmények egy részét s új adókat vezetne be az 1 millió dollár fölött (200 millió forint) keresőkre. Ez az elkövetkező 10 év programja. A piac meg csak legyint, „Hol lesz már akkor Barack Obama?".
Svájci frank: az 1,2-es árfolyam is túl erős?
Az alpesi ország jegybankja nagyon határozottan kiállt a CHF gyengítése mellett, hiszen mostanában leállhat a svájci gazdaság növekedése, s jövőre még zéró kamat mellett is deflációba csúszhat az ország. Így azt gondolja, hogy az 1,2-es árfolyam is túl erős. Különben 2013-ra is csak 0,5%-os inflációt vár.
Immár semmi sem nyugtatja meg a befektetőket
Végül emelkedtek az amerikai részvényindexek. Tegnap még emelkedett az olaj ára, és drágult az arany is. Távol-Kelet: A bankok vezetésével esnek az indexek. 285 felett jár már a forint. Ma csökkenés várható a BÉT-en.
Ezeket a részvényeket vegyük!
A magyar kisebb cégek papírjai kelendők lehetnek mostanában. A hosszú távon gondolkodó, érték alapú befektetőknek vonzó célpontot jelenthetnek ezek részvények, mivel az árfolyam alakulásában sokkal inkább technikai, mintsem fundamentális okok játszottak szerepet.
Ami eddig csak pletyka volt, tegnap valósággá vált
Csakugyan belekergeti a kormány a magyar bankrendszert egy komoly veszteségbe. Azt addig értjük, hogy népszerű akar lenni, hiszen ki ne örülne annak, hogy 50 Ft-tal olcsóbban vehetne svájci frankot. A kérdés az, hogy mi értelme van. Ha csak kevesen veszik igénybe, akkor a lakosság 19Mrd svájci frank alapú jelzáloghiteléből csak kevés tűnik el.
Merre tart a pénzvilág?
Jelentős mínuszban zártak az USA részvényindexei pénteken. Esett az olaj, de még az arany árfolyama is. Távol-Kelet: Ismét felébredt a medve. Gyengül a forint, és erősödik a dollár. OTP, FHB: A Fidesz frakció javasolja a rögzített árfolyamon történő végtörlesztés lehetőségét. Ma további esés várható.
Az energiacégek a nyerők!
Továbbra is az energiacégek uralják a régió 500 legnagyobb vállalatát rangsoroló, a Deloitte által évente összeállított toplistát. A trend globálisan is igaz, nem véletlenül tartja úgy a befektetési guru, Mark Mobius, hogy a nyersanyagpiacok terén a 21. század két iparági megatrendje, az energia és az olaj, számos vonzó befektetési lehetőséget rejt.
Most akkor megszorítanak, vagy élénkítenek?
Az Egyesült Államokban először megszorítanak néhány ezermilliárd dollárt 10 év alatt, majd 447Mrd dollárt élénkítenek, sokkal rövidebb idő alatt (1 év). Az ember már nem is tudja, hogy most mi történik.
Már előre ittak a piacok az elnöki beszédre
A kongresszusi meghallgatáson, amely itteni idő szerint éjjel lesz, Obama 300 Mrd dolláros csomagot jelenthet be, amelyben adócsökkentés és munkapiaci aktivitás fokozására irányuló lépések is lehetnek. A tegnapi gyengébb információk az amerikai gazdasági kilátásokról, amely a Fed „bézs könyvében" jelent meg, azt erősítették meg, hogy további stimulusokra kell számítani.
2012-től váltás, de nem tudni mire
2012 januárjában kezdődik a rendszercsere projekt a Budapesti Értéktőzsdén, ám a konkrét üzleti modell elfogadásáról egy későbbi időpontban döntenek majd - határoztak az érintettek a keddi közgyűlésen. A társaságban a brókercégek közül legnagyobb tulajdoni hányaddal rendelkező KBC Securities Magyarországi Fióktelepe szerint megfelelő döntés született.
Nem lehet ölbe tett kézzel ülni
Eséssel kezdtek az amerikai részvénypiacok a hosszú hétvége után. Esett az arany, visszapattant az olaj ára. Távol-Kelet: Nyugovóra tért a medve. 230 forint alá zuhant a forint a svájci frankkal szemben. Tartásra rontottuk Magyar Telekom ajánlásunkat. 1 milliárd forint összértékű tendereket nyert az Állami Nyomda. Ma az árfolyamok emelkedésére számítunk.
Belharcok a magyar tőzsdén
Hétfőn este lemondott a Budapesti Értéktőzsde elnöki tisztéről Patai Mihály, az UniCredit Bank elnök-vezérigazgatója. Ezt megelőzően a magyar befektetési szolgáltatók a felügyelet, a jegybank és a kormány közbenjárását kérték annak érdekében, hogy a BÉT osztrák főtulajdonosa halassza el az új kereskedési rendszer bevezetését. Több sajtóorgánum értesülése szerint kedd délelőtt a tőzsde felügyelőbizottságának elnöke, Cselovszki Róbert, az Erste Befektetési Zrt. elnök-vezérigazgatója is lemondott .
A politikusok egyre inkább béna kacsáknak tekinthetők
Csak puffogtatnak a levegőbe, de nem csinálnak túl sok mindent. Tegnap az USA elnöke is beszélt, a piacban volt némi várakozás, hogy bejelent valami átfogóbb programot a munkaerő csökkentésére, de ez nem történt meg. Így a medvehordák szabadon garázdálkodnak a piacokon.
Már a hit is kezd elveszni
Amit most látunk nagyon csúnya világot tár elénk. Lefelé menő gazdasági adatok, s ráadásul a lejtmenet végére még szikrányi jelzés sincsen. Nem tudjuk, hogy hol az alja.
Sokan várják a délutáni adatokat
Megszakadt az emelkedő széria az amerikai piacon. Az olaj és az arany is oldalazott tegnap. Távol-Kelet: 1 százalék körüli mínuszokban az indexek. Gyengült a forint és erősödött a dollár tegnap. Magyar Telekom: 40%-kal csökkenhetnek a mobil végződtetési díjak. Aláírta az E-Star az EETEK eszközök átszervezésével kapcsolatos szerződéseket. Ma tovább eshetnek az árak a BÉT-en.
Forró nyár vég után, forró ősz elé nézünk
Ismét emelkedtek az amerikai részvényindexek. Csökkent az arany ára, stagnált az olajé. Távol-Kelet: A legtöbb index a pozitív tartományban. Tegnap erősödött a forint és a dollár. E-Star: Erős, de az általunk várttól elmaradó számok az átstrukturálás miatt. További emelkedésre számítunk.
Olcsó részvények, emelkedő piac, meggyőző erő nélkül
1%-os mínuszból fordultak pluszba az amerikai részvényindexek a Fed jegyzőkönyv után. Emelkedett az arany és az olaj árfolyama is. Távol-Kelet: Vegyes a kép. Erősödött a dollár és a jen, a forint gyengült tegnap. A Richter a Stada-val közösen fejleszt bioszimiláris termékeket. Ma csökkenés várható a BÉT-en.
Örüljünk, de tartsuk nyitva a szemünket
Hétfőn folytatták az emelkedést az amerikai tőzsdék. Újra esni kezdett az arany ára, drágult viszont az olaj. Távol-Kelet Amerikát követte az emelkedésben. A forint a dollár és a jen piacán is oldalazást láthatunk. Ma az árfolyamok emelkedésére számítunk.
Két fontos dolog elhangzott
Emelkedtek az amerikai részvényindexek a múlt hét utolsó napján. Drágult az arany, stagnált az olaj ára. Távol-Kelet: Csak a Shanghai-i index volt mínuszban a megemelt banki tartalékkövetelmények miatt. Gyengül a dollár, erősödik a forint és a jen. FHB: Új elemzésünk összefoglalója (új célárfolyam 700 Ft). MOL: Hírforrások szerint az EU embargót vezetne be a szíriai olajexportra. Állami Nyomda: Interjú a vezérigazgatóval. Ma az árfolyamok emelkedésére számítunk.
Mindenki a délutáni bejelentést várja
Valószínűleg kivárás fogja jellemezni ma a kereskedést egészen Ben Bernanke beszédéig. Ugyan sokan a QE3 bejelentésére, illetve az arra való utalásra számítanak, de szerintünk 50%-nál kisebb a valószínűsége, hogy ilyen lépésre szánja el magát.
Pénteken sok minden kiderül!
Közeledik a péntek, közeledik Bernanke Jackson Hole-i beszéde. Nagy reményekkel telve várja a piac a híreket, vajon lesz-e újabb monetáris könnyítés, a gazdaság, és főként a részvénypiacok stimulálására.
A piac, amely megtréfált bennünket
Gyenge adatok ellenére nagy emelkedés az USA részvénypiacain. Új csúcsról zuhant az arany ára, drágult az olaj. Távol-Kelet: Iránykeresés jellemezte a piacokat, Japán volt nagyobb mínuszban, miután a Moody's leminősítette. Devizák: Megérintette az 1,45-öt az EUR/USD, erős a jen, stabil a forint. Nem változtatott az irányadó kamaton tegnap az MNB. A tegnapi amerikai rally ellenére ma kismértékű áresés elképzelhető a BÉT-en.
Talán már ma elkezdődött a fordulat
Elolvadtak a nap eleji pluszok az USA tőzsdéin. 1.900 dollár felett az arany ára, drágul az olaj is. Távol-Kelet: A nyersanyagcégek és autógyártók húzzák fel az indexeket. Nem voltak jelentős elmozdulások a devizapiacon. Jóval a várt fölötti eredmény az FHB-tól. Kamatdöntő ülést tart ma az MNB, várhatóan marad a 6%-os alapkamat. Ma emelkedés várható a BÉT-en.
Recesszió, infláció: retteg a világ
Nem enyhülnek a recesszióval kapcsolatos félelmek a világon, ráadásul most az infláció is magasabb szinten mozog. Ez csökkenti a valószínűségét egy újabb monetáris gazdaságélénkítésnek, a fiskális oldali stimulust pedig az eladósodott fejlett államok kormányai nem engedhetik meg.
Ne vitatkozzunk, hiába tűnnek olcsónak a részvények
Nagyot estek az amerikai részvényindexek tegnap - Az olajat sem kímélték a befektetők, az arany viszont új csúcson van - Távol-Kelet: Jelentős mínuszok - Nagyot gyengült tegnap a forint - OTP: Vártnál jobb nettó eredmény az alacsonyabb kockázati költségek miatt - Ma az árfolyamok csökkenésére számítunk.
Megvárja az amerikait a magyar piac
Kezdeti derű után lefele vették az irányt az amerikai tőzsdék. Emelkedett az olaj és az arany ára tegnap. Távol-Kelet: A japán exportőrök estek a legnagyobb mértékben ma reggel. A forint továbbra is 270 alatt mozog, a dollár és a jen továbbra is oldalaz. Orbán Viktor tegnapi beszédének részletei. Mától osztalékszelvény nélkül forog a Zwack. Ma az árfolyamok csökkenésére számítunk a BÉT-en.
Szóval vízválasztóhoz értünk...
Újabb emelkedő nap az USA tőzsdéin. Tovább menetel az olaj ára, de drágult az arany is. Távol-Kelet: Vegyes a kép. Nagyot erősödött a forint, a dollár gyengült, a jen stagnált tegnap. Jó MOL eredmény a kutatás-termelésnek köszönhetően. Lassú talpra állás és a vártnál alacsonyabb nettó eredmény a Danubius-nál. Plusszos nyitás után lecsorgásra számítunk a hazai tőzsdén.
Emelkedés jöhet a héten?
Kisebb emelkedéssel zártak pénteken az USA részvénypiacai. Esett az arany, stagnált az olaj ára. Távol-Kelet: Tovább emelkedtek az indexek. Stagnál a dollár és a jen, a forint 240-ig süllyedt a frankkal szemben. Ma az árfolyamok emelkedésére számítunk.