Vállalati e-autó program: kimerült a keret, de nem kell aggódni

Elfogyott az eredeti keretösszeg, jókor jött az emelés.

A kormány járművenként akár 4 millió forinttal támogatja a hazai cégeket tisztán elektromos személygépkocsik, teherautók vagy kisbuszok beszerzésében. Mostanra több mint 30 milliárd forintról született támogatási döntés, az induló keret ezzel kimerült. Pályázni azonban még mindig érdemes, hiszen szeptember elején újabb 10 milliárd forinttal emelték még az elnyerhető forrásmennyiséget – derül ki az Energiaügyi Minisztérium bejegyzéséből. 

A legfrissebb adatok szerint több mint 6800 jelentkezőnek ítéltek meg átlagosan 4,4 millió forint támogatást. Több mint 4900 vállalkozás számára már ki is fizettek összesen 21,4 milliárd forintot. A nyertesek flottájuk zöldítésével nemcsak a levegőszennyezést és zajterhelést, hanem üzemeltetési-karbantartási költségeiket is csökkentik. A lehetőség december elsejéig még nyitva áll a járműcserét tervező cégek előtt.

Magyarországon szeptember végéig több mint 93 ezer kizárólag elektromos hajtású gépkocsit állítottak forgalomba. A klímabarát állomány 2020 elejéhez képest a tizenkétszeresére nőtt, 2023 ősze óta megduplázódott. Az állami támogatás a keresletet élénkítve hozzájárul ahhoz, hogy akár már idén elérjük a 100 ezer darabot.

A tárca szerint az éves csúcsdöntés már biztos, az első kilenc hónapban több gépjármű kapott zöld rendszámot, mint a tavalyi rekordév egészében. A 2025-ös gyarapodás az eddigi ütemet tartva meghaladhatja a 30 ezer darabot. A vállalati e-autó program a keretemelés jóvoltából akár 10 ezer egységgel gyarapíthatja a hazai környezetkímélő flottát.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo