Tőzsde cikkek

Elég sok rossz hír is érkezett gazdasági fronton
Emelkedtek tegnap az amerikai részvényindexek, új csúcson járt a Dow. Új csúcson az olaj és az arany ára. Vegyes képet mutattak az ázsiai indexek. Nagyot gyengült tegnap a dollár, miközben a forint stagnál. Interjú a MOL leköszönő vezérigazgatójával. Interjú Csányi Sándorral. Ma korrekció következhet a BÉT-en.

A hangulat jó, pedig Portugália egyre nagyobb bajban van
Nap végére elporladtak a pluszok az USA részvénypiacain. Új történelmi csúcson az arany, nem mozdult az olaj. Vegyes képet mutattak az ázsiai indexek, a Nikkei tovább esett. Gyengült a jen, erősödött a forint. Ma tovább emelkedhet a börze.

Tartós az emelkedés, s mintha valaminek az elején lennénk
Tovább emelkedtek az amerikai részvényindexek. Új csúcs után enyhe korrekció az olajban. A Nikkei esett, a kínai tőzsdék ma zárva vannak A tegnap 11 hónapos csúcsra erősödő forint a reggeli órákban gyengülésnek indult. Ma további esés várható.

Egy természetes korrekciós napnak nézünk elébe
Kis pluszban zártak az amerikai részvényindexek pénteken, új csúcson járt a Dow. Ismét új csúcson a WTI olaj ára. Ázsia: A pozitív tartományban vannak az indexek. Pénteken tovább gyengült a japán fizetőeszköz, a forint valamelyest erősödött. Ma korrekció várható.

Halljuk az aggodalmat, de csend és nyugalom van
Kis mozgás az USA részvénypiacain. Új csúcson a WTI olaj ára, drágult az arany is. Ázsia: Csak a Nikkei volt mínuszban ma reggel. Látványosan gyengült tegnap a japán jen, a forint valamelyest erősödött. Ma negatívban zárhat az index.

Ma további emelkedés prognosztizálható
Csúcs közelébe emelkedett tegnap a Dow. Emelkedett az arany, esett az olaj ára. Ázsia: A Shanghai Composite kivételével a pozitív tartományban vannak az indexek. 266,2-ig erősödött tegnap a forint. Ma további emelkedésre számítunk.

Mind az OTP, mind a MOL szárnyalásba kezdhet
Pluszban zártak az amerikai részvénypiacok. Emelkedett tegnap az olaj, csökkent az arany ára. Bíztató pluszok Ázsiában. Nagyot gyengült tegnap a japán jen. Ma emelkedésre számítunk a BÉT-en.

Mintha a Jedi lovagok újra felszállásra készülődnének
A piacok csendesen korrigálnak/korrigáltak. Ma körbenézve, mintha újra az erő lenne az úr. A részvények továbbra is olcsók, legalábbis historikus visszatekintésben. S aki átlát a káoszon, a bizonytalanságon, s tisztán látja a jövőt (vagy legalábbis tisztán látni véli), annak nem remeg a keze, az vásárol rendületlenül.

Változékony helyzet a tőzsdéken
Kisebb pluszok az USA részvénypiacain pénteken. Kis mértékben esett az olaj és az arany ára pénteken és ma reggel. A Shanghai Composite kivételével a negatív tartományban az ázsiai indexek. Erősödő dollár és forint, gyengülő jen. Lemondott a MOL vezérigazgatója. OTP, FHB: Közel a megegyezéshez a bankok és a kormány a bajba jutott hitelesek ügyében. Kamatdöntő ülést tart ma az MNB Monetáris Tanácsa, változtatás nem várható. Ma csökkenésre számítunk a BÉT-en.

További száguldás előtt az OTP?
Folytatódott a hegymenet az USA részvénypiacain - Csökkent tegnap az olaj és az arany ára is - Pozitív hangulat uralkodott Ázsiában ma reggel - Gyengülő dollár és jen, jó hírekre erősödő forint - Dollárkötvényt bocsátott ki Magyarország - Ma az árak emelkedésére számítunk a BÉT-en.
Emelkedésben a világ
Pozitívra fordult a hangulat az amerikai tőzsdéken. Folytatta az erősödést az olaj árfolyama, és az arany is drágult. Csak a Nikkei esett ma reggel Ázsiában. A forint és a dollár is erősödött tegnap. Richter: Angliában a Bayer nyerte a Yasmin szabadalmi pert. Ma emelkedésre számítunk.
"Ez hatalmas aggodalommal tölt el bennünket"
Kis esés az USA részvénypiacain. Tovább emelkedett az olaj ára a líbiai patthelyzet következtében. Vegyes képet mutattak az ázsiai indexek, Japán esett. A forint és a dollár is erősödött tegnap. Ma további enyhe csökkenésre számítunk.
Száguld Japán, s száguld a világ
Újabb szép emelkedés az USA részvénypiacain. Nem mozdult számottevően az olaj és az arany ára. Japán vezetésével emelkedtek az ázsiai piacok ma reggel. Gyengült a dollár, stagnált a forint és a jen. Ma csökkenésre számítunk.
Újra jönnek a jó hírek
Az indexek sok esetben megfelelő szintre süllyedtek ahhoz, hogy onnan már emelkedjenek. Ilyen pl. a DAX. Ráadásul arról sem szabad elfeledkezni, hogy az értékelési szintek nagyon alacsonyak.
Sok fontos hír jelent meg tegnap
Pozitív fordulat az USA részvénypiacain is. A korrekciós szakasz után ismét emelkedésbe kapcsoltak a nyersanyagárak, ENSZ légtérzár Líbiában. Kizöldültek az ázsiai indexek a G7 döntése után. Nagyot gyengült a jen a hajnali órákban a G7 intervenció hírére. A MOL érdeklődik a Lotos megvásárlása iránt. Ma további emelkedés várható.
Japán földrengés után: szelektív taktika lehet a nyerő
Az európai pénzpiacok viszonylag nyugodtan reagáltak a Japánban történt eseményekre. Jelenleg növekvő forgalom, ugyanakkor romló hangulat (fő mutatók magas szintről esnek alá) jellemzi a piacokat. A különböző szektorok különböző mértékben érintettek, az Erste elemzői a szelektív befektetési taktika alkalmazását javasolják.
A pánik a tőzsdéken igazából egy tisztulási folyamat
Tovább zuhantak az amerikai részvényindexek. Nem esett tovább az olaj és az arany ára tegnap. Tovább esnek az ázsiai indexek. Történelmi csúcsra erősödött tegnap a japán jen. A kezdeti esés után a nap végére korrekcióra számítunk.
Míg ünnepeltünk, a világ összeomlott! Vagy mégsem?
Csakugyan súlyos a japán földrengés, s a probléma nem is az első földrengésből, hanem az azóta is újra és újra keletkező rengések és az atomreaktor körüli problémákból adódik. Azonban talán egy kissé eltúlzottak a piaci reakciók.
Profitrealizálásnak néz ki: minden eszköz ára esik
Estek az amerikai részvénypiacok a negatív hírek nyomán - Az olaj ára egyszerre esett a tőzsdékkel, de az arany is sokat veszített az értékéből - Mínuszban az ázsiai indexek, Japánt hatalmas földrengés rázta meg - A forint és a jen gyengül, a dollár erősödik - Magyar Telekom: Új magyar mobil beszédcélú nagykereskedelmi hívásvégződtetési díjak - Ma további áresés várható.
Itt a világvége vagy csak tréfál minket a piac?
Oldalazás után végül kis mínuszban zártak az indexek az USA-ban - Tegnap esett az olaj ára az amerikai készletemelkedés nyomán - Mínuszok Ázsiában, Új-Zéland kamatot emelt, Korea csökkentett - Oldalazás a devizapiacon - Ma esésre számítunk.
Mindenki az olajról és az aranyról beszél
Tovább estek az amerikai indexek az olajár csúcs után - Ismét új csúcson az olaj, lejjebb kúszott az arany ára - Kizöldült Ázsia - Oldalazás a devizapiacon - RFV: Új név, új stratégia - Ma emelkedésre számítunk a BÉT-en.
Két új tag az MT-ben: a kormány válasza?
Lefele vették az irányt az amerikai részvénypiacok pénteken, az újabb olajár csúcs nyomán - Új csúcsra emelkedett az olaj árfolyama, az arany is drágult - Mínuszok Ázsiában a magas olajár és a japán politikai változások nyomán - A forint és a dollár is oldalazott pénteken - OTP: A gyorsjelentés utáni konferenciahívás összefoglalója - Az Állami Nyomda cégelemzésünk összefoglalója - Ma árfolyamesésre számítunk.
Megjelent a kamatemelés réme
A vártnál jobb munkanélküliségi adat repítette az USA részvényindexeit tegnap. Nem találja az irányt az olaj, még mindig 100 dollár felett az árfolyam. Ázsiára is átragadt az eufória. A dollár és a jen is gyengült, a forint stagnált. OTP: Az alacsonyabb nem kamatjellegű bevételeknek köszönhetően a nettó profit elmaradt az általunk várttól. Ma az árfolyamok emelkedésére számítunk.
Ne feledkezzünk meg arról…
Jó hírek után is csak minimális emelkedésre futotta az amerikai részvénypiacon. Korrekció az olaj és az arany árfolyamában egyaránt a tegnapi drágulás után. Kínai adócsökkentési tervek adtak lendületet az ázsiai indexeknek. Erősödik a forint, gyengül a dollár. Várt feletti nettó eredményt közölt az Állami Nyomda, üzemi szintén viszont gyengébb volt a profit. PannErgy: Vissza nem térítendő állami támogatás a Miskolci Geotermia Zrt-nek. Ma árfolyamemelkedésre számítunk a BÉT-en.
Nagy nap a mai
Emelkedéssel indították a márciust az amerikai részvénypiacok. Esett az olaj ára, a történelmi csúcsot ostromolja az arany. A pozitív tartományban tartózkodtak az ázsiai indexek ma reggel. Gyengülő dollár és jen, erősödő forint. RFV: Az általunk vártnál gyengébb, azonban a bázisidőszakot felülmúló negyedik negyedéves eredmény. Reformcsomag: kiszivárgott részletek, hivatalos bejelentés ma 11-kor. További kismértékű emelkedés elképzelhető a BÉT-en.
Emelkedést mutatnak a jelek
Újra emelkedésnek indultak az amerikai részvényindexek a gyengébb GDP adat ellenére. Pénteken erősödött az olaj, 100 dollárnál az árfolyam, drágul az arany is. Vegyes képet mutatnak az ázsiai indexek ma reggel. Erősödött a forint, és a jen pénteken. Richter: Cariprazine teszt eredmények. Kompenzációt kap az RFV Marosvásárhelyen a kisebb fogyasztói szám miatt. Ma további emelkedésre számítunk.
Egyiptom: tankok be, befektetők ki
Akkor kezdődött, amikor egy életét feláldozó fiatal utcai árus tragédiája nyomán Tunéziában váratlanul fellángoló, felkelés rendszerváltást kényszerített ki, majd a békétlenség futótüze végigsöpört a (MENA régió néven ismert) Közel-Keleten és Észak-Afrikán, és most Egyiptomban forrósodott fel leginkább a helyzet. - íHa azonban az egyiptomi demokrácia a szekularizmus talajáról az iszlamizmus felé sodródik, akkor a befektetők mindaddig óvatosak maradnak, amíg a költségvetési és a külpolitikai viszonyok ki nem kristályosodnak. rja a Saxio Bank friss elemzésében.
Nem hiába tüntettek százezrek: Mubarak lemondott
Hoszni Mubarak egyiptomi elnök lemondott, és átadta a hatalmat a hadseregnek - jelentette be a kairói televízióban pénteken kora este Omar Szuleimán alelnök. A Tahrír téren óriási ünneplés kezdődött a hír hallatán. A nép megdöntötte a rendszert - kiabálták zászlókat lengetve, s városszerte dudálással jelezték örömüket az autósok. "Az ország nehéz körülményei között Hoszni Mubarak elnök úgy döntött, hogy elhagyja az államfői posztot. Az állam ügyeinek intézésével a fegyveres erők tanácsát bízta meg" - mondta Szuleimán.
Itt az újabb emelkedés ideje?
Fordultak az amerikai indexek, a Nasdaq-nak sikerült pluszban zárnia - Korrekció az olaj árfolyamában, továbbra is 1.400 dollár felett az arany - Ázsia: A pozitív tartományban vannak az indexek - Erősödött tegnap a forint - Magyar Telekom: A konferenciahívás összefoglalója, osztalékjavaslat - Március 1-én ismerhetjük meg a reformcsomag részleteit - Ma további áremelkedésre számítunk.
A legrosszabb forgatókönyv az…
Az USA „baráti" nyomást gyakorolhat az iraki kormányra, hogy egyezzen meg a kurd helyi kormánnyal, s kezdjék meg az olaj exportot a kurdisztáni területről. Különben amúgy is ez a szándék. Csak a folyamatot kellene felgyorsítani. Ráadásul ott akkora lelőhelyek vannak, hogy akár néhány millió hordóval is lehetne növelni a napi kitermelést, amely elég lehet a kieső termelés pótlására.
Ilyen november óta nem volt!
November óta nem látott korrekció az USA részvénypiacain. Csökkent az áprilisi határidős olajárfolyam a tegnapi csúcsról, esett az arany ára is. A tegnapinál kisebb mértékben, de tovább esnek az ázsiai indexek. Gyengül a forint és a dollár, miközben a japán jen erősödik. FHB: Az Allianz akvizíciója javította a negyedik negyedéves eredményt. Varsói bevezetés tervét jelentette be az RFV a rendkívüli közgyűlés után. Ma emelkedésre számítunk.
A félelem hajtja az árakat
Zárva voltak tegnap az amerikai tőzsdék, a határidős indexek erős mínuszban. Felrobbant a WTI olaj ára a líbiai helyzet eszkalálódása nyomán. Zuhannak az ázsiai indexek. Gyengül a forint, erősödik a dollár. Tegnap az MNB nem változtatott az irányadó kamatrátán (6,0%). Ma további csökkenés várható.
Kivárós, talán lecsorgós napunk lesz
Nem pihennek a részvényindexek Amerikában, további emelkedés és új csúcsok. Ma George Washington születésnapja miatt zárva tartanak az USA tőzsdéi. Tovább emelkedik az olaj és az arany is. Vegyes képet mutattak az ázsiai indexek. Gyengült a dollár, a forint árfolyama stagnál. Kamatdöntő ülést tart ma az MNB monetáris tanácsa, a piac nem vár változást a jelenlegi 6%-ról. Ma az árfolyamok csökkenésére számítunk.
Olcsó a gáz és az áram, míg az olaj relatíve drága
Egymást tiporják a gáztermelő cégek, hogy előre eladják gázkészleteiket az USA-ban. Tavaly a várható éves termelésük 49%-át adták el előre. Idén viszont már 54%-nál tartanak, ugyanis nem nagyon számítanak gázáremelkedésre, sőt idén eddig 11%-kal csökkent az amerikai gáz ára.
Nem meglepő, hogy az euró újra gyengül
Kisebb korrekció az USA-ban - Drágult ma reggel az olaj, az arany stagnált - A technológiai papírok vezetik az emelkedést Ázsiában - Tovább gyengült a japán jen, a forint oldalazott - MOL kilátások - A vártnál nagyobb veszteségről számolt be a Danubius, 2010 az eddigi leggyengébb év lett - Ma áremelkedésre számítunk.
Sorra dőlnek meg a csúcsok
Sorra dőlnek meg a csúcsok az amerikai részvénypiacon, az S&P 1.332 ponton, mintegy 32 hónapos csúcson tartózkodik. Az index lassú víz partot mos alapon emelkedik már augusztus óta, miközben minimális korrekciót mutatott csak eddig.
Csak kapkodjuk a fejünket…
Pénteken ismét új csúcs született az amerikai tőzsdéken. Tovább csökkent az olaj ára, esett az arany is. A pozitív tartományban vannak az ázsiai indexek. A pénteki erősödés után a reggeli órákban gyengül a forint. Orbán Viktor ma beszédet mond a parlamentben, melyben várhatóan a reformcsomagról is szót ejt majd. Ma áremelkedésre számítunk.
"Egyre inkább puskaporos a hangulat"
Kikorrigálták a kezdeti esést az amerikai tőzsdék, a Cisco zuhant - Emelkedni próbál ma reggel az olaj, tovább stagnál az arany árfolyama - Japán zárva, a többi távol-keleti index pedig vegyes képet mutat - Gyengült a forint és erősödött tegnap a dollár - Ma további esés várható.
Érdekes napra ébredtünk
Miközben a magyar részvénypiac és ez euró-forint keresztárfolyam két napig korrigált, s ma jelentős szintekhez érkeztek, addig Amerikában vagy Európában gyakorlatilag nem történt semmi. Sőt a Dow Jones ipari átlagindex a Walt Disneynek köszönhetően 8-dik nap is emelkedni tudott. Így nagy kérdés előtt állunk.
A befektetők egyre kevésbé félnek a hitelválságtól
Ismét újabb csúcsot döntöttek az amerikai indexek, hetedik napja emelkedik a Dow. Megtörte az olaj ma a négynapos esést, az arany tegnap kitört felfelé. A negatív tartományban vannak az ázsiai indexek, miután tegnap Kína kamatot emelt. Gyengült a forint a hajnali kereskedésben. Richter kilátások. Ma további csökkenésre számítunk.
A tőzsdék már túllendültek a válságon?
"Az elmúlt két év legjobb eredményeit produkálják a nemzetközi tőzsdék, aminek további lendületet adhatnak a múlt héten kiadott pozitív beszerzési menedzser indexek. A tőzsdei szárnyalásnak azonban - az elmúlt hónapok tendenciájától eltérően - nem a feltörekvő, hanem elsősorban a fejlett országok részvényei lehetnek a nyertesei" - nyilatkozta Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.
Nagy és komoly veszély leselkedik a gazdasági kibontakozásra
A magas élelmiszer árak - a magas közüzemi árak mellett. Pedig valószínűleg nem eszünk többet mint korábban, s a termelés is magas szinten maradt. Az igaz, hogy az időjárás komoly sokkot okozott az agráriumban, s ez árfolyam emelkedéssel jár. De az is igaz, hogy most sok a pénz a piacon, ami helyet keres magának, hogy jövedelmet hozzon létre. Így minden anomáliát, amely a kereslet-kínálatban jelentkezik, felnagyít ez a pénztöbblet. Így a magas agrárárak szintén fékezik a gazdasági fellendülést. Persze ha jön egy jobb év, kedvezőbb időjárás, akkor a forró pénz is elhagyja a terepet, s normalizálódik a helyzet. Az viszont dezinflációs hatással fog járni, ami jó.
Ismerős a dolog: ez történik Magyarországon is!
Mivel a hatalmon levők általában szeretik és féltik a hatalmukat, ezért igyekeznek az áradatot a gáton belül tartani. Ennek két módja van. Vagy emelem a gátat, megerősítem a katonaságot (szilárdítom a hatalmamat erővel), vagy a népszerűtlen intézkedéseket csak addig hajtom végre, hogy az elégedetlenség árja, a gát szintje alatt maradjon.
Nagy napon van túl a forint
Hosszas küzdelmet követően, negatív külföldi (egyiptomi) és pozitív belföldi (reformok) híráram közepette áttörte a 272 forintnál levő ellenállást. Így az EUR/HUF árfolyam eggyel lejjebb, a 262-272 közötti sávba került.
Ma pihenő jöhet…
Kirobbanó formában az amerikai indexek. Csökkent tegnap az olaj, az arany stagnált. Tombol a jókedv Ázsiában, de a legtöbb tőzsde az Új Holdév miatt zárva. A forint 270-ig erősödött tegnap, a dollár tovább gyengült. Csökkentettük az Egis (25.400) és a Richter (50.900) célárát. A tegnapi nagy emelkedés után ma egy kis megálló következhet.
Ilyen az elmúlt 15 évben nem volt?
Az a furcsa jelenség, hogy úgy vannak lokális csúcson az indexek, hogy az árazásuk, értékeltségük alacsonyabb, mint az emelkedés kezdetén volt, megteszi hatását. Egyelőre nem tudnak esni az indexek. Ahhoz, hogy valami erőteljesebb korrekció kezdődjön, ténylegesen egy nagy horderejű eseménynek kell bekövetkeznie.
Még szép, erős forintunk is megbicsaklott...
Egész pénteken meredek lejtmenet jellemezte az amerikai indexeket - Nagyot emelkedett pénteken a kőolaj, az arany árfolyama is pluszban zárta a kereskedést - A Shanghai Composite kivételével a negatív tartományban vannak az ázsiai indexek - Pénteken nagyot erősödött a dollár, a forint enyhe gyengülést mutat - Ma az árfolyamok csökkenésére számítunk .
A tőzsde játszott velünk a héten...
Folytatták lassú emelkedésüket az amerikai indexek, ismét új csúcsok születtek - Nagyot esett az olaj és az arany ára is - Esik az ázsiai piacok többsége, Japán vezeti a lejtmenetet a leminősítés nyomán - A forint látványosan erősödött tegnap, a japán deviza gyengült a leminősítés hírére - Ma szinten maradó árakra számítunk.