Tőzsde cikkek
EU-s támogatásból léphetnek tőzsdére a kkv-k
Támogatási szerződést írt alá a BÉT és a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM), mely szerint a magyarországi kkv-k vissza nem téríntendő támogatást vehetnek igénybe a BÉT-től a tőkepiaci finanszírozáshoz szükséges tudás megszerzésére és a tőzsdei megjelenés költségeire.
Népszerűsége okozta a Bitcoin bukását
Hiába kriptovaluta, a Bitcoin árfolyama is megsínylette a hétfői tőzsdepánikot, pedig elvileg akár menekülővaluta is lehetett volna. A Piac&Profitnak nyilatkozó szakértő szerint a zuhanást részben éppen a népszerűsége okozta, az, hogy a közelmúltban az addig alternatív terméknek számító valuta integrálódott a mainstream pénzügyi rendszerbe.
Pénzintézetekbe és energiacégekbe érdemes fektetni
A hazai részvénypiaci emelkedéshez hasonló trend volt jellemző a régió többi tőzsdéjén is a tavalyi évben. A K&H befektetési szakemberei szerint még mindig érdemes beszállni a regionális részvényekbe, az emelkedő munkaerőköltségek miatt azonban kiugró növekedésre nem lehet számítani.
Mészáros Lőrinc cégei taroltak tavaly a tőzsdén
Jó évet zárt tavaly a Budapesti Értéktőzsde, de Mészáros Lőrinc cégei, az OPUS és a KONZUM egészen kivételes teljesítményt nyújtottak, mindkét cég több mint ezer százalékkal növelte részvényeinek értékét.
Mészáros Lőrinc karácsonyi bevásárlókörúton
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján szerdán közzétett tájékoztatás szerint a Konzum Befektetési és Vagyonkezelő Nyrt. a Konzum PE Magántőkealap, valamint a Konzum Management Kft. együttesen 51,34 százalékos, többségi befolyást szerezhet az irodaházakat, ipari és logisztikai ingatlanokat tulajdonló, illetve üzemeltető Appeninn Holding Nyrt. fölött.
Összeomlástól félnek a tőzsdeguruk
Egyre több sztárbefektető állítja, hogy a tőzsdevilágban esedékes a korrekció. A borúlátóbbak összeomlásnak nevezik. Már nem azt elemzik, hogy a 2007-es válság után újra jön-e egy negatív globális pénzügyi esemény, hanem hogy mikor és mennyire fog fájni? És mibe menekülnek a legnagyobbak?
Kevesebben takarítanak meg többet
A kevésbé tudatos fogyasztói magatartásból adódó válságok jelentős terheket rónak az államra, ezért a kormány számára kiemelten fontos, hogy a lakosság pénzügyi tudatossága javuljon, optimális döntések szülessenek – mondta Hornung Ágnes, a Nemzetgazdasági Minisztérium pénzügyekért felelős államtitkára egy budapesti konferencián.
Az átgondolatlan növekedésből lesz a vak rohanás
Sok vállalkozó nem mer növekedni és egymilliárd forintos évi árbevétel elérésekor inkább létrehoz egy másik céget, hogy elossza az üzletét és bevételét, mert különben megzavarna egy nagyobb versenytársat, derült ki a Piac & Profit A növekedés csapdái 2017 című konferenciáján.
Majdnem bedöntötték a tőzsdét a Tesco vezetői
A nagy-britanniai Tesco három volt vezetője bíróság elé került, mert csalárd módon manipulálták a nagyvállalat pénzügyi adatait, s ezzel súlyosan megzavarták a londoni tőzsde működését is.
Újra nőnek a tőzsdei buborékok
Égig nőnek-e a fák, azaz mikor lesz vége a tőzsdék szárnyalásának? Erre a kérdésre keresett választ az Aegon Ügyfélklub legutóbbi eseményén Pálfi György, az Aegon Alapkezelő részvény portfólió menedzsere. Szerinte a világgazdaságon lassan túlfűtöttség jelei mutatkoznak, így meglehetősen drágán lehet hozamra szert tenni.
Több idő jut az ügyfélre
Immár megszokott, hogy a pénzintézeteknél számítógépes rendszerek intézik a számlavezetést, az utalásokat, a tőzsdei megbízásokat. Amerikai nagybankok már egyre bonyolultabb feladatokat is bíznak a számítástechnikára, aminek eredményeként munkatársaik többet tudnak foglalkozni az ügyfelekkel.
Történelmi csúcsokat döntött a BUX
A nyár utolsó hónapjában sem pihent meg a BUX, szinte már menetrendszerűen döntött ismét történelmi csúcsokat. A hónap során több alkalommal is 37 ezer környékén járt az index, hogy aztán a hónap második felében végleg átlépje a bűvös határt.
Tőzsdeguruk nyomában
Minden kisbefektető, aki a tőzsdén próbál szerencsét, és nem indexalapokba fektet, a nagy guruk húzásait igyekszik ellesni. Megnéztük, mely részvényekben lát fantáziát most Soros, Buffett és más tőzsdeguruk.
Még Trump se tudja tönkretenni a jó hangulatot
Atomfegyver ide, Trump program oda – úgy látszik, a részvénypiacokat semmi nem tudja megingatni. Ez látszik legalábbis a tőzsdék folyamatos emelkedésén, miközben a várható árfolyamingadozások sem adnak okot túlzott izgalomra. Jó hír ez a befektetőknek, hiszen a jegybanki szigorítások miatt a kötvénypiacokon amúgy sem sok babér terem a következő hónapokban – tájékoztatott a K&H Alapkezelő.
Új ügyfeleket hozhat a tőzsdei jelenlét
Ötödik legnagyobb szereplőként lépett a Waberer’s a magyar tőzsdére, ahol első logisztikai szolgáltatóként vezette be papírjait. Tőzsdei szakemberek régóta szorgalmazzák a hazai vállalatok részvénypiaci jelenlétét. De mit remélhet egy magyar vállalat a tőzsdei szerepléstől? Végh Richárddal, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) elnök-vezérigazgatójával beszélgettünk.
Újabb történelmi csúcson zárt a BUX
Az előző csúcsdöntés június 2-án, pénteken volt, akkor a BUX 35 150,44 ponton állt. A tegnapi emelkedés főként az OTP-papírok közel egy százalékos felértékelődésének volt köszönhető, a BUX pedig 35 411,01 ponton zárta a napot.
Még az idén elindul a kkv-piac a Budapesti Értéktőzsdén
A kkv-piac indulását az idei harmadik vagy negyedik negyedévre ígérte Végh Richárd, a tőzsde elnök-vezérigazgatója. A tőzsdére való felkészülést 2020-ig egymilliárd – uniós forrású – forintból támogatják.
Kivár a tőzsde a szupercsütörtök előtt
Szerdán kivárásra számítanak a magyar és a nemzetközi tőzsdéken is a rendkívül izgalmasnak ígérkező szupercsütörtök előtt az elemzők.
Növekvő forgalomban új történelmi csúcson zárta a múlt hetet a BUX
A BUX pénteken 35 150,44 ponton állt, ami az előző heti záróértéknél 791,51 ponttal, 2,30 százalékkal magasabb. A héten a részvénypiac forgalma 49,5 milliárd forint volt, szemben az előző heti 43,1 milliárd forinttal, a vezető részvények erősödtek.
Dollárgyengülés várja Trumpot az első napján
Újra nagyot gyengült a dollár azután, hogy Janet Yellen, Fed elnök arról beszélt tegnap éjjel, hogy a bérek moderáltan emelkednek, miközben az ipari kapacitás kihasználtságban is van még tér az emelkedésre, s így abszolút nincsenek elkésve a kamatemelésekkel.
Már nyugat-európában nyomul a Richter
A Richter megállapodást kötött az Allergannal, hogy most már nemcsak Kelet-Európában, hanem Nyugat- Európában is értékesítheti az Allergan levonorgestrel hatóanyagú spirálját, amelyet Levosert-nek hívnak.
A kemény Brexit ellenére szárnyalt a font
Annak ellenére, hogy Theresa May „hard brexitet” ígért, a font szárnyalásba kezdett, ami annak tudható be, hogy parlamenti jóváhagyáshoz kötötte az EU-val kötendő végleges szerződést.
Amerika ma köszöni szépen, de zárva tart
Ma Martin Luther King napja miatt zárva van Amerika. Így a ma elárvult tőzsdéken valószínűleg nem lesz kiugró kereskedés. Még akkor sem, ha a német autógyártók most aggódhatnak Trump megválasztott elnök legújabb kirohanása miatt, amelyben egy 35 százalékos vám szerepel, ha nem viszik a gyártást az USA-ba.
Utálják a milliárdosok Trumpot, de rengeteget kerestek a győzelmén
Nem fogja kitalálni, mennyivel gazdagodtak a gazdagok: 237 milliárd dollárral. Főleg az amerikaiak jártak jól. Warren Buffett nagyot aratott Trump győzelmén. Pedig nem is rá szavazott. A dúsgazdag amerikai üzletemberek 77 milliárd dollárt kerestek Trump választási győzelmén.
Mindenkit megleptek a kínaiak
Meglepetésre még nagyobbat ugrott a kínai termelői árindex, mint amit a piac várt. Nevezetesen 4,6 százalék helyett 5,5 százalék lett a termelői árnyomás decemberben az előző havi 3,3 százalék után.
Valami történik a Magyar Telekommal
Noha az ünnepek körüli kereskedésben csupán az átlagos részvénypiaci forgalom felével zajlik a kereskedés a magyar részvénypiacon, a Magyar Telekom részvényei iránt mégis relatíve nagy volt a kereslet tegnap a többi blue chiphez képest.
Ne is számítsunk olcsóbb tankolásra
Hatalmasat száguldott az olaj arra a hírre, hogy a szaúdiak nagyobbat vágnának a kitermelésen, mint amennyit korábban beígértek. Ugyanakkor a nem-OPEC államok is megállapodtak a kitermelés csökkentésében.
Nem biztos, hogy lesz előrehozott választás
Lehet annak örülni, hogy az olasz választások legkorábban jövő tavasz végén lehetnek, ha egyáltalán előre hozzák őket. Továbbra is hisznek a piacok a megélénkülő inflációban.
Már Rómára figyel Európa
Egyre inkább a hétvégi olasz népszavazásra figyelnek Európában. Van egy kis félelem, miközben a kormányfő, Renzi kincstári optimizmussal tekint a vasárnapi népszavazás elé.
Kezdődik az ünnepi szezon
Elkezdődött az USA-ban az ünnepi szezon. Ma a piacok zárva tartanak a hálaadás miatt, míg holnap csak rövidített nyitva tartás lesz, a „black Friday”-nak köszönhetően. Ez a hétvége jó mérőszám lesz az amerikai háztartások fogyasztási hajlandóságának tekintetében. Az pedig fontos lesz a piacok további mozgásának szempontjából, hiszen az amerikai GDP jelentős részét a háztartások fogyasztása adja. Adatokat remélhetőleg hétfőn láthatunk a kártyatársaságoknak köszönhetően.
Ma kiderül lesz-e kamatemelés
Az elnökválasztások óta ma szólal meg először nyilvánosan Janet Yellen. Több Fed tag nyilatkozatából már kivehető volt, hogy az amerikai jegybank a monetáris szigorítás mellett foglal állást, ma remélhetőleg kiderül, hogy az inkább lazább monetáris kondíciókat támogató Fed elnök is hasonló nézetet vall-e ez ügyben.
Így tanult meg befektetni Warren Buffett
Hogyan tett szert egy-egy milliárdos arra a tudásra és világlátásra, mellyel megalapozta sikerét, és az élvonalban tudott maradni évtizedeken át? Ez mindig fogas kérdés. A válasz a sikeres vállalkozók könyvtárában rejlik. Kedvenc olvasnivalóik sokat elárulnak a gondolkodásukról. Madarat tolláról, embert könyvtáráról.
Trump: csak egy kis pánik
Tegnap elég hamar, elég nagyot fordultak a piacok. Nyilván ebben segített a politikai ellenfelek békülékeny hangneme is. Illetve azt is érdemes lesz figyelni, hogy az elnöki retorika hogyan változik a jelölti retorikához képest.
Ma mindenki az elnökválasztásra figyel
Megkezdődött az amerikai elnökválasztás. A legutolsó felmérések szerint Clinton 44, míg Trump 41 százalékra számíthat, s annak a valószínűsége, hogy Clinton nyeri a választásokat 90 százalék körül van.
Több jó hír jött a hétvégén
Egyrészt lezárták a Clinton elleni vizsgálatot, s úgy találta az FBI, hogy nem kell eljárást indítania, hiszen a levelezés nem tartalmazott nemzetbiztonságot érintő információt. Másrészt a Moody’s felminősítette Magyarországot.
Jöhet a női elnök: Clinton a célegyenesben
Clinton a tegnapi vitának is köszönhetően, amelyet a felmérések szerint ismételten megnyert, tovább fokozta előnyét. A különböző felmérések 9-11 százalékpontos előnyt mutatnak Clinton javára. Azaz eldőlni látszik a választási verseny, de még nem ihatunk előre a medve bőrére. Mindenesetre a piacok örülhetnek az eredménynek.
Egyelőre bíznak Clintonban a piacok
A legújabb mérések szerint a különbség Clinton és Trump között csak pici, nemzeti szinten 5,5 százalékpont. Az előbbi 47,5 százalékon áll,vagyis az utolsó, csütörtöki elnökjelölti vita továbbra is nagy jelentőséggel bír majd. Mindenesetre az az előny egyelőre elég ahhoz, hogy továbbra is jó hangulat legyen a börzéken.
Árgus szemekkel figyeljük a gyorsjelentéseket
Kezdődik a harmadik negyedéves gyorsjelentési szezon a tengerentúlon. Ahogy lenni szokott, elsőként az Alcoa teszi közzé számait, és már piacnyitás előtt megtudjuk, hogy sikerült-e hozni a társaságnak az elemzői várakozásokat. A következő hetekben valamennyi fontosabb társaság jelenteni fog, a nyugat-európai piacon azonban csak október végén kezdődik a jelentési időszak.
Valaki félrenyomott és bezuhant a font
Hajnalban összeomlott az angol font árfolyama az ázsiai kereskedésben. Rövid időn belül 6 százalékot zuhant a dollárral szemben, amelyre 1987 óta nem volt példa. Ráadásul a jelenlegi szintet utoljára és akkor is csak átmenetileg 1985-ban láthattuk.
Matthew megemelte az olajárat
Megjött az első komolyabb hurrikán, a Matthew. Számos terminált és finomítót érint, így 33 millió hordó tárolókapacitás eshet ki egy időre, ami átmenetileg megemelheti az olaj árat, de azt gondoljuk, hogy a termelés valószínűleg ugyanúgy folytatódik, mint korábban.
Megzúzta a piacokat a kiszivárgó hír
Állítólag az EKB-n belül már azon dolgoznak, hogyan vezethetnék ki a jelenlegi havi 80 milliárd eurós eszközvásárlási programot. A hírek szerint 2017 márciusa után 10 milliárddal csökkentenék, de az is lehet, hogy jelenlegi formájában marad életben.
Túl a Brexiten, de választások előtt
Az utolsó negyedévben az amerikai elnökválasztás és a Fed kamatemelése hozhat nagyobb izgalmakat a piacok számára. A politikai bizonytalanságok miatt az árfolyam-ingadozások fokozatosan növekedhetnek, ami részvénypiaci korrekciót hozhat. A részvényekkel ezért átmenetileg érdemes óvatosan bánni, a jegybankok piacélénkítésének köszönhetően azonban tartós kilengés nem várható - tanácsolják a K&H Alapkezelő szakemberei a negyedik negyedévre.
Német rémálom
Újratöltődött az aggodalom a Deutsche Bank kapcsán. Nyolc évvel ezelőtt a Lehman csőd borzolta a kedélyeket, s majdnem összezúzta a világgazdaságot, most a német kormány makacsága illetve a bank körül elfogyó levegő borzolja a kedélyeket.
Trump mindenkit megijesztett
Nagyot estek a részvénypiacok arra a hírre, hogy Donald Trump a felmérésekben behozta Hillary Clintont, ezért mindenkit megnyugtatott, hogy a demokrata elnökjelölt nyerte az első nyilvános tévévitát.
Akkor sincs pánik, ha Trump győz
Miközben a közvélemény-kutatók egyre másra ontják ránk a legfrissebb adatokat az amerikai elnökválasztás lehetséges kimeneteléről, úgy tűnik, a piacokat egyelőre hidegen hagyja a Clinton–Trump párharc. A látható érdektelenség mögött vajon az áll, hogy a piacok már hozzászoktak a kockázatokhoz, vagy a Brexithez hasonlóan a befektetők alulárazzák a kisebb valószínűségű eredmény bekövetkeztét? – teszik fel a kérdést a K&H Alapkezelő szakemberei.
Mindenkit meglepett a pénteki döntés
Az S&P meglepetésre felminősített bennünket pénteken a piaczárást követően. Szinte senki sem számított erre a lépésre, legalábbis az időzítés tekintetében. A piac túlnyomórészt azt gondolta, hogy csak a jövő év elején kerül erre sor. Így mégis meglepetés lett a lépés. Mit is jelent ez?
Tőzsdén finanszírozzák a klímavédelmet
Kínának 6530 milliárd dollárra lenne szüksége ahhoz, hogy a füstölő, fosszilis alapú energiákról átálljon a megújulókra. Származékos ügyleteket is bevetnek a szükséges tőke összehozására.
Történelmi pillanatot élünk
Senki sem gondolta volna, talán még néhány évvel ezelőtt sem, hogy dollár-forint ügyletet negatív kamattartalommal lehet majd kötni. Ez azt jelenti, hogy határidőre a prompt árnál olcsóban tudunk dollárt vásárolni forint ellenében.