Pénzintézetekbe és energiacégekbe érdemes fektetni

A hazai részvénypiaci emelkedéshez hasonló trend volt jellemző a régió többi tőzsdéjén is a tavalyi évben. A K&H befektetési szakemberei szerint még mindig érdemes beszállni a regionális részvényekbe, az emelkedő munkaerőköltségek miatt azonban kiugró növekedésre nem lehet számítani.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

„A régiós országok gazdasági teljesítménye kiválóan alakult 2017-ben, és a várakozások szerint ez a növekedési ütem az idei évben is megmaradhat. Az európai konjunktúra beindulása mellett a belső fogyasztás erősödése is tovább húzhatja felfelé a régiós országok teljesítményét, ami egyértelműen jó hír a vállalati szektornak. Az egyre dráguló munkaerő miatt azonban már nem várható a profitszintek „felrobbanása”, jelenleg inkább egyszámjegyű eredménybővülés várható” – tájékoztatott Hajósi Péter, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.

„Az elmúlt években rendre alulértékelt profitvárakozások miatt viszont a régiós piacok árazási szintje jelenleg relatíve alacsony a feltörekvő piacokhoz képest, így még mindig jó lehetőség kínálkozik a beszállásra. Főként úgy, hogy amíg nem érkeznek meg a negyedéves jelentési számok, addig a jellemzően óvatos nagy nemzetközi befektetők – akik a vételeket inkább a vállalati eredmények megjelentetéséhez időzítik – egyelőre még távol maradnak” – hangsúlyozta ki a befektetési szakember.

Újabb lökés a fix kamatoknak
A hosszú távon kiszámítható, több évig fix törlesztőrészletet garantáló lakáshitelek irányába fordult el a magyar piac, és a jövőben még nagyobb szerepet kaphatnak ezek a konstrukciók. A Magyar Nemzeti Bank 2017 őszén döntött arról, hogy egy új lépéssel bevezeti az úgynevezett 5 és 10 éves futamidejű kamatcsere-eszközt (IRS), amelyek segítségével a hosszabb távon, 5-20 évig fix törlesztésű lakáshitelek aránya növekedhet a piacon.
Ami felülírhatja ezt a kedvező forgatókönyvet az a nemzetközi befektetői hangulat romlása, ami jelentheti a fejlett országok nem várt lassulását, vagy negatív geopolitikai események bekövetkezését. Az egyes országok belpolitikai helyzete (cseh és román kormány instabilitása, lengyel-EU konfliktus) némileg árnyalja a kedvező makrogazdasági mutatókat, befektetőként azonban érdemes a jelenleg fennálló kedvező vételi lehetőségre fókuszálni, és régiós részvényeket is tartani a portfólióban.

Nyerő cégek, szektorok

A legnagyobb tőzsdei vállalatok közül a bankok és energiacégek kilátásai lehetnek a legkedvezőbbek. A pénzintézetek számára a beinduló hitelbővülés és néhány jegybank (cseh, román) már meglépett kamatemelése, az energiacégeknek pedig az emelkedő nyersanyagárak és a végtermékek iránti erősödő kereslet nyújt lehetőséget a további erősödésre.

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo