Izgalmas lesz ez a hét a devizapiacon

Brit kamatemelés, orosz szankciók, háborús fenyegetés: ezek rengethetik meg a napokban a devizaárfolyamokat.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Az Egyesült Államok és szövetségesei Szíria elleni rakétatámadásai jelentették a legfontosabb híreket a hétvégén, de az egyelőre nem világos, hogy milyen mértékben fog kiszélesedni a szíriai kormány elleni hadjárat – áll a Saxobank közleményében. Oroszország és a Nyugat hidegháborús kommunikációja jelenleg a legkevésbé sem megnyugtató, mint ahogy az sem, ahogy Kína – az európai vezetőkkel szemben – nem támogatja az erő alkalmazását, és a nemzetközi jogok betartására szólította fel a feleket, ezzel valójában Oroszországot támogatva. Számítani lehet arra, hogy az Egyesült Államok újabb szankciókat jelent be azon orosz vállalatokkal szemben, amelyek kereskedelmi tevékenységet folytatnak Szíriával, és egy ilyen szankciósorozatnak a rubelre is lehet közvetlen hatása. Ezen a fronton várhatóan nem lesz a közeljövőben megoldás, így a pénzpiacokon jó ideig az egyik legfontosabb téma marad a világhatalmak szembenállása a szíriai konfliktusban.

Újra divatba jöhet a protekcionizmus
Donald Trump amerikai elnök protekcionista lépései alapjaiban változtathatják meg a jelenlegi világkereskedelmet – írja elemzésében Németh Dávid, a K&H Bank vezető elemzője. Szerinte nagy kérdés, hogy milyen válaszlépések lesznek, de egy kiteljesedő kereskedelmi háború Magyarországot is kedvezőtlenül érintheti.
A múlt héten a GBP igen ambiciózusan kitört egy hosszú ideig tartó sávos mozgásból, és az EURGBP a múlt hetet a sokáig igen erős támaszként funkcionáló 0,8700-es szint alatt zárta. Nagy kérdés, hogy mennyire lesz tartós a font új iránya, és ezen a héten nem maradunk ebből a szempontból sem esemény nélkül: a folyamatban lévő Brexit-tárgyalások produkálhatnak fontos fejleményeket, és ezzel együtt jó néhány adat is jön a héten az Egyesült Királyságból, így például szerdán a fogyasztói árindex, csütörtökön pedig a foglalkoztatási és a kiskereskedelmi adatok lehetnek hatással a font alakulására. A Brexit-tárgyalások és a gazdasági adatok hatásait a legtöbb piaci szereplő abból a szempontból vizsgálja, hogy fog-e a Bank of England kamatot emelni májusban.

Ami az amerikai dollárt illeti, a héten többen is meg fognak nyilatkozni a Fed részéről, így arra számítunk, hogy az amerikai hozamgörbe alakulása kissé nagyobb volatilitást fog mutatni. Az EURUSD hetek óta alig mozog (a heti záróárak tekintetében), és az USDJPY és az USDAUD devizapárokban is elmaradt a sokak által várt erős zárás. Ezen a héten indul be az amerikai jelentési szezon is, ami talán irányt ad a részvénypiacnak az elmúlt hónapok bizonytalanságai után.

 

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo