Tőzsde cikkek
Egy tipp, hogyan használja fel megtakarításait
Továbbra is vonzó lehetőséget jelentenek a hosszú távú, értékalapú befektetők számára a kelet-közép-európai gyógyszergyárak részvényei - állapítja meg a nemzetközi Erste Csoport legfrissebb elemzése. A szektor generikus szerekre épülő üzleti modelljei és egészséges mérlegei változatlanul erőteljes növekedési potenciált jeleznek, a piaci szereplőket a világgazdasági válság csak korlátozottan érintette. Az Erste kedvence a Richter és a Krka, de az Egis árazási különbözetét is kedvezőnek ítélik az osztrák elemzők.
Soros: "a rendszer a saját súlyától dőlt össze"
A jelenlegi gazdasági válság nemcsak a pénzügyi rendszer összeomlását hozta, hanem kiderült, hogy hibás az önkorrigáló piac uralkodó paradigmája - mondta Soros György csütörtök este a PEN nemzetközi írószövetség New York-i rendezvényén.
Beköszöntött a tavasz a bankszektorban is
A pénzügyi szektor vezetésével jelentősen emelkedtek az amerikai indexek. A Fed változatlan szinten hagyta az alapkamatot. A készletek növekedéséről szóló adatok ellenére szárnyra kapott az olaj árfolyama. Meredeken emelkednek az ázsiai indexek. A dollár gyengült, a forint azonban jelentős mértékben erősödött. Ma további emelkedésre számítunk a hazai parketten.
A tőzsdére is betört a sertésinfluenza
Enyhe mínuszban zárt Amerika. Csökkent az olaj árfolyama. Ázsiában is a pesszimizmus uralkodik. Erősödött a dollár. Kis mértékben gyengült a forint az euróval szemben. Enyhe bevétel csökkenéssel számol a Danubius. RFV: Késik a "műanyagból fűtőolajat" project. Mivel a nemzetközi hangulat továbbra is kedvezőtlen, további csökkenésre számítunk ma a BÉT-en.
Várjuk a stressz-tesztek eredményeit!
Volatilis kereskedés után a negatív tartományban zárt az amerikai indexek többsége - Emelkedett az olaj árfolyama - A legtöbb ázsiai index a pluszban van - Folytatta gyengülését a dollár, a forint azonban erõsödött az euróhoz képest - A Surgut nem vehet részt a MOL mai éves közgyûlésén - Enyhe csökkenésre számítunk a hazai parketten.
Az eredményeknek a válság új értelmet ad...
A pénzügyminiszter bíztató szavai a pozitív tartományba lendítette az amerikai indexeket - Emelkedõben az olaj árfolyama - Vegyes képet mutat Ázsia - A dollár gyengülésbe kezdett, míg a forint a 300-as szinttel szemez - MOL: A MEH nem fogadta el a Surgut bejelentését - Emelkedésre számítunk ma a hazai parketten.
Ismét romlik a tőzsdei hangulat
A pénzügyi szektor vezette az amerikai indexek mélyrepülését. Meredeken zuhant az olaj árfolyama. A negatív tartományban vannak az ázsiai indexek is. Tovább erősödött a dollár, a forint viszont újra 300 felett járt az euróval szemben. 9,50%-os maradt a magyar alapkamat. Nem vehet részt a Surgut a MOL éves közgyűlésén? Vizsgálja az NHH az Mtelekom hűségszerződéseit. A tegnapi hatalmas esés után ma emelkedésre számítunk a BÉT-en.
"Jelenleg semmi okunk nem lehet panaszra"
Kedvező vállalati hírek adtak szárnyakat az amerikai indexeknek. 49 és 50 dollár között ingadozik az olaj árfolyama. Vegyes a kép Ázsiában. Tovább erősödött a dollár. Gyengült a forint az euróval szemben. Részvénycsere ügyletet kötött az OTP és a MOL. Ma tartja első ülését az új magyar kormány. További emelkedésre számítunk ma a hazai parketten.
"Már látszanak a válságból való kilábalás jelei"
A Fed bézs könyve adott lendületet az amerikai piacnak. A megnövekedett készletekről szóló adat sem tudta 49 dollár alá hajtani az olaj árfolyamát. Pluszban az ázsiai indexek is. Erősödött a dollár az euróval szemben. A forint a 290-es szinthez tapadt. Profit warningot bocsátott ki az RFV. Az EIB befogadta a PannErgy hitelkérelmét. A kétnapos esés után ma emelkedésre számítunk a BÉT-en.
Vége a nagy optimizmusnak?
A kiábrándító makroadatok hatására a negatív tartományban zártak az amerikai indexek. Folytatódott a korrekció az olaj árfolyamában. Mínuszban az ázsiai piacok is. Erősödött tegnap a dollár. A lengyel zloty felértékelődése a forintot is magával húzta. Bajnai Gordont tegnap miniszterelnökké választotta a parlament. További csökkenésre számítunk ma a hazai parketten.
"Az eredményességről még ne beszéljünk"
A pénzügyi szektor segített néhány amerikai indexnek a pozitív tartományba kapaszkodni. 50 dollár alá csökkent az olaj árfolyama, mivel a piac a kereslet drasztikus visszaesésére számít. Vegyes a kép Ázsiában. Gyengült a dollár az euróval szemben. 290 felett az EUR/HUF a reggeli kereskedésben. A parlament ma délután szavaz az új miniszterelnökről. A korrekció folytatódására számítunk a hazai parketten.
"Hazánknak nem kell küzdenie az infláció rémképével"
Szárnyra kaptak tegnap az amerikai indexek. Tovább emelkedett az olaj árfolyama a tegnapi kereskedésben. Ázsia is követte a Nagy Testvért. Erősödött a dollár az euróval szemben. 290 alá került az EUR/HUF árfolyam. Stratégiai együttműködés az FHB és az Allianz között. 2%-os bevételcsökkenésre számít a Danubius 2009-ben. Ma alacsony forgalom mellett enyhe emelkedésre számítunk a hazai parketten.
Tőzsde: ismét kipukkanhat a lufi
Pluszban zártak az amerikai börzék. Sikerült 50 dollár fölé kapaszkodnia az olaj árfolyamának. Az újabb gazdaságélénkítő csomagban bízva emelkedtek az ázsiai indexek. A tegnap még erősödő dollár ma gyengülő pályára lépett. 290 alatt is járt az EUR/HUF kurzus a reggeli órákban. Utolsó nap a Surgut számára, hogy regisztráljon a MOL eves közgyűlésére. OTP, FHB: A Moody's leminősítette a kötvényprogramokat. Ma további emelkedésre számítunk a hazai parketten
Nem látunk okot aggodalomra - szemben Sorossal
Folytatódott a korrekció az amerikai börzéken - 50 dollár alá csökkent az olaj árfolyama - A pénzügyi és a nyersanyag szektor vezetésével esnek az ázsiai indexek - A pesszimizmus visszatértével erõsödött a dollár és a jen - Ismét gyengülõ pályára állt a forint - 200 millió eurós kölcsönrõl tárgyal az OTP az EBRD-vel - MOL: Politikai vita kerekedett az OMV-Surgut tranzakcióból - További csökkenésre számítunk a hazai parketten.
Nagy ijedtségre semmi ok
Megszakadt az ötnapos emelkedés Amerikában - 50 dollárig esett az olaj árfolyama a tegnapi kereskedésben - A pénzügyi és nyersanyagtermelõ vállalatok papírjai vezetik az esést Ázsiában - Az optimizmus megingásával erõsödött a dollár és a jen - Nem erõsödött tovább a forint - Ma korrekció kezdõdhet a hazai parketten.
Most úgy tűnik, megússzuk...
Folytatták az emelkedést az amerikai indexek - Újra az 55 dolláros szinteket ostromolja az olaj árfolyama - Ázsiát is a bika uralja; Kínában ma nincs kereskedés - Tovább gyengült a dollár és a jen a kockázati étvágy növekedésével - A forint pénteken kismértékben korrigált, ma azonban újra erõsödik az euró ellenében - Megerõsítést nyert Bajnai Gordon miniszterelnöki jelölése - Bár technikailag korrekciónak kellene következnie, a kedvezõ nemzetközi hangulat következtében emelkedésre számítunk a hazai parketten.
A piac szerint már túl vagyunk a nehezén
Tovább emelkedtek az amerikai részvényindexek. A tegnapi csökkenés után ma emelkedik az olaj árfolyama. Az ázsiai piacokon is a bika az úr, főként az autógyártók és a pénzintézetek részvényei szárnyalnak. A dollár ma gyengül az euróval szemben a kockázati étvágy növekedésének köszönhetően. Meglepően erős a forint, ma reggel 298-nél is járt az EUR/HUF kurzus. A Surgut nem tárgyal a MOL-lal. Eladja problémás hiteleit az OTP orosz leánya. A kedvező nemzetközi hangulat következtében további emelkedésre számítunk a hazai parketten.
"A kép elsõ ránézésre ijesztõ lehet"
Folytatták korrekciójukat az amerikai börzék - 50 dollár alá esett az olaj árfolyama - Vegyes a kép Ázsiában - Gyengült a dollár és a jen - Az S&P leminõsítése után gyengült a forint - Az FHB-ban tõkét emel az állam - Ma korlátozott mértékû mozgásra számítunk a BÉT-en.
Behúzták a kéziféket a befektetők
A negatív tartományban zártak pénteken az amerikai indexek; újabb hírek az utógyártók megmentéséről. Csökkent az olaj árfolyama. A pénzügyi szektor vezetésével esnek az ázsiai indexek, de nem kímélik a nyersanyagtermelőket és az autógyártókat sem. Erősödött a dollár az euróval szemben. A politikai bizonytalanság következtében gyengült a forint az euróval szemben. Az OMV eladta 21,2%-os MOL részesedését az orosz Surgutneftegas-nak. Az FHB lehet az első bank, mely részesül a bankmentő csomagból. A Napi Gazdaság interjúja a Richter elnökével. Ma további csökkenésre számítunk a hazai parketten.
A tőzsdét nem érdekli a magyar belpolitika
Nem vett tudomást a kormányválságról a Budapesti Értéktőzsde a múlt héten, a BUX-index egy hét alatt 459 ponttal, 4,3 százalékkal emelkedett és 11.178 ponton zárt pénteken. Az emelkedés a globálisan kedvező piaci hangulattal magyarázható.
Jön a válság harmadik felvonása?
Az autógyártókkal kapcsolatos spekulációk a pozitív tartományban tartották az amerikai indexeket. 54 dollárnál akadt meg az olaj árfolyama, mivel a nagyfelhasználó Japán gazdaságának lassulása keresletcsökkenést okozhat. Az ázsiai piacokon korrekció volt tapasztalható, Japánt a defláció réme fenyegeti. Gyengült a dollár az euróval szemben. 300-301 közé ragadt az EUR/HUF árfolyam. OTP: Soros György cége állt a tavaly októberi esés hátterében. Surányi György nem vállalja a miniszterelnök jelölést az összes parlamenti párt támogatása nélkül. Ma oldalazó mozgásra számítunk a hazai parketten, viszonylag kismértékű csökkenés lehetséges.
Itt a bika: aki lemarad, kimarad?
Hullámvasúton száguldoztak tegnap az amerikai indexek, de végül sikerült a pozitív tartományban zárniuk - A készletnövekedési adatok hatására több mint 2%-kal csökkent az olaj árfolyama - Újra a bika vette át az uralmat Ázsiában - A dollár gyengült az euróval szemben - A forint árfolyamát továbbra is a 300-as szint tartja - 520 milliárd forintot kap az OTP és az FHB az államtól - Az IMF jóváhagyta a következõ 2,5 Milliárd eurós hitelrészletet - Surányi György a "kedvenc" miniszterelnök jelölt - További emelkedés következhet a hazai piacon.
A piac bízik az élénkítő csomagban
A Fed bejelentés hatására meneteltek felfelé az amerikai indexek. Kéz a kézben emelkedett az olaj és arany árfolyama. A Fed nem változtatott az amerikai irányadó kamaton (0,25%). Bár a pénzügyi papírok Ázsiában is jól teljesítenek, az autógyártók és a technológiai cégek papírjai lefelé húzzák az indexeket. Jelentős mértékben gyengült a dollár az euróval és a japán jennel szemben egyaránt. A forint napi menetrendje: reggel gyengülés, este erősödés. Mtelekom a folyamatban levő vizsgálatokról. Bár a nemzetközi hangulat vegyes képet mutat, technikai szempontból nem zárható ki, hogy a BUX index emelkedni fog.
Elérheti a kritikus pontot az olajár
A vártnál jobb lakáspiaci adatok újabb lendületet adtak az amerikai indexeknek. Az 50 dollárt támadja az olaj árfolyama. A piac nem vár változtatást a Fed-től az irányadó kamat szintjében. Továbbra is a bika az úr Ázsiában. Gyengült a dollár az euróval szemben. Bár az éjszaka folyamán valamelyest erősödött, reggel ismét gyengült a forint az euró ellenében. A javuló nemzetközi hangulat következtében emelkedésre számítunk a hazai parketten.
Magyarország leszakadhat a globális trendről
A Citi bejelentése után az egekbe szöktek az amerikai indexek - Az olaj és az arany árfolyama egyaránt csökkent a tegnapi kereskedésben - Kína kivételével a pozitív tartományban vannak az ázsiai tőzsdék is - Megállni látszik a dollár gyengülése az euróval szemben - Az MNB elnökének szavai erőt adtak a forintnak az euró ellenében - Együtt építhet gáztározót a MOL és a Gazprom - Ma enyhe csökkenésre számítunk a BÉT-en.
"Nem láthatunk sok bíztatót"
Amerikán úrrá lett a pesszimizmus, csak a pénzügyi szektor tudott emelkedni - A várható kitermelés-csökkentés ad lendületet az olaj árfolyamának - Japán kivételével korrekció tapasztalható az ázsiai piacokon - A dollár gyengült az euróval szemben - 308 körül ingadozik az EUR/HUF kurzus - Az Mtelekom vezérigazgatójának interjúja a Világgazdaságban - Ma további emelkedésre számítunk a hazai parketten.
Kritikus lehet a következő pár nap
Nem sikerült a pozitív tartományban megkapaszkodniuk az amerikai indexeknek. Újra emelkedőben az olaj árfolyama. Töretlen az optimizmus Ázsiában. Folytatta gyengülését a dollár az euróval szemben. Tovább erősödött a forint. 5,22 millió sajátrészvényt adott kölcsön az ING-nek a MOL. Törölve a negyedik mobilszolgáltatóra kiírt tender; az Mtelekom vezérigazgatója szerint tarthatóak a célszámok. Ma további emelkedésre számítunk a hazai parketten.
Még korai reménykedni...
- Még pénteken is tartott az optimizmus az amerikai börzéken - Mégsem csökkenti kitermelését az OPEC, csökkent az olaj árfolyama - Korea kivételével Ázsiában is a bika uralkodik - Megállt a dollár euróval szembeni gyengülése
- A forint pénteken gyengült az euró ellenében - Leminősítette az OTP orosz leányát a Fitch - Ma további emelkedésre számítunk a hazai parketten.
A piac látja a fényt az alagút végén?
Szárnyalás az amerikai tőzsdéken - Rally az olaj árfolyamában - Az új gazdasági csomag optimizmussal töltötte el az ázsiai piacokat - Tovább gyengült a dollár az euróval szemben - Az MNB mellett a Svájci Jegybank intézkedései is segítették a forint erősödését - Ma emelkedésre számítunk a hazai parketten.
Még mindig nem tudjuk, van-e csontváz a szekrényben...
Enyhe pluszban zártak az amerikai börzék a pénzügyi szektornak köszönhetően - A tegnap készletadatok nyomán 7%-kal csökkent az olaj árfolyama - A kedvezőtlen japán és kínai makrogazdasági adatok a negatív tartományba taszították az ázsiai indexek többségét - Gyengült a dollár az euróval szemben - Csak rövid ideig éreztette hatását az MNB akciója az EUR/HUF kurzusban - Ma további csökkenésre számítunk a hazai parketten.
"Menti vagy nem menti, ez itt a kérdés"
Nem egyértelműen pozitív a kép Amerikában - Jelentős rally bontakozott ki az olaj piacán - A pénzügyi papírok és az autógyártók a negatív tartományba küldték Ázsiát - A dollár gyengült az euróval szemben - Pénteken történelmi mélypontot ütött a forint az euróval szemben - Mtelekom: Az Erste ma megjelent elemzésének összefoglalója (Ajánlás: Felhalmozás, 12 hónapos célárfolyam: 635 Ft) - Piacon konvertálja az EU-s pénzeket az MNB, hogy erősítse a forintot - További mérsékelt emelkedésre számítunk ma a BÉT-en.
A forint árfolyam is borzolja a kedélyeket
A tegnapelőtti optimizmust, ismét óriási esés törte meg Amerikában - Tegnap esett az olaj, emelkedett az arany - Mínuszban vannak a távol-keleti indexek is - Ismét gyengült tegnap a dollár és a jen is - A forint újabb történelmi mélypontra került - Ma további esésre számítunk a hazai parketten.
Erős zuhanásban a BUX és a forint
Miután szerdán a forint és a BUX is levált a régiós deviza- és tőzsdeindex mozgásokról, csütörtökön délután újabb negatív rekordot ért el a magyar fizetőeszköz a bankközi kereskedésben. A forint 313,50-ig gyengült az euróval szemben.
A régió kilökné Magyarországot magából...
Megtört az amerikai piacok csökkenő trendje, a kínai gazdaságélénkítés fűtötte a kedélyeket - Tovább emelkedett az olaj, és folytatta az esést az arany - Vegyes a kép a Távol-Keleten, az indexek többsége pluszban - Gyengült tegnap a dollár és a jen is - A forint újabb történelmi mélypontra került - A Magyar Miniszterelnök levélben kérte az EU-t, hogy a Közép-Kelet Európai országok kötvényeit is fogadja el az EKB repo tranzakciókban - Ma esésre számítunk a hazai parketten.
Egyre kevésbé tudni, mi van a magyar cégekkel
Napjainkban, amikor a globális részvénypiaci hangulat rendkívül pesszimista, különösen felértékelődik minden olyan információ értéke, amely átláthatóbbá teszi a céget - állapítja meg az Equilor Befektetési Zrt. kutatása, amely azt vizsgálta, hogyan változott a magyar tőzsdére bevezetett cégek transzparenciája, azaz átláthatósága a globális gazdasági krízis eddigi legmélyebb válságot mutató negyedévében. Az Equilor szakértőinek véleménye szerint az elmúlt időszakban egyre több olyan tényező is megjelent a magyar tőkepiacon, amelyek alkalmasak a transzparencia csökkentésére.
Öt éves negatív rekordot döntött a BUX
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 302,84 pontos nyitás után tovább esett, pénteken kora délután 10 ezer pont alatt is járt a BUX.
Tippek megtakarításaink felhasználására
Hogyan indítsuk befektetéseinket tiszta lappal a 2009-es esztendőben? 10 lehetséges befektetési módot válogatott össze a Capital Partners.
Hogyan tőzsdézzünk online?
Ingyenes, heti rendszerességű kiscsoportos oktatást indít az Erste Befektetési Zrt., ahol az érdeklődők elsajátíthatják az online értékpapír-kereskedést a NetBroker kereskedési rendszerben. A NetBroker Tőzsdelabor 2009. január 16-án indul a cég székhelyén, az Európa Toronyban.
Ismét Budapest a legpesszimistább
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 466,16 pontos, 3,58 százalékos csökkenéssel, 12.538,80 ponton zárt pénteken.
Egy év alatt a felére fogyott...
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 2008-ban 53,3 százalékkal esett, a részvénypiaci forgalom pedig mintegy 40 százalékkal volt alacsonyabb az előző évinél.
Egy tipp, ami megduplázza félretett pénzünket
A Karácsony közeledtével a szaloncukrok és a csokoládétartalmú édességek fogyasztása mindig előtérbe kerül, és mint látni fogjuk, a pénzügyi válság során fundamentálisan alulárazottá váltak a Magyar Szaloncukoripari Nyrt. (MACU) részvények - közölte az Erste Befektetési Zrt..
Újabb milliárdok tűntek el a héten...
Ismét veszteséges hetet zárt a Budapesti Értéktőzsde (BÉT), a BUX 958 ponttal, 8,08 százalékkal esett, 10.908 ponton zárt pénteken.
Van félretett pénze? Most megduplázhatja!
A Gilead Sciences egyike az Egyesült Államok legnagyobb gyógyszerfejlesztő vállalatainak, piaci kapitalizációja csaknem 41 milliárd dollár. Érdemes részvényt venni.
Íme egy tipp: könnyen szerezhető milliók
Az elmúlt hónapok folyamatos eladási nyomása alatt a legnagyobb német acélipari vállalat, a ThyssenKrupp több mint 74%-ot veszített értékéből.
Leárazott OTP: elemzők vagy piacbefolyásolók?
A "Közép-kelet európai bankok: jó okkal olcsó" címmel 2008. november 5-én megjelent, a Morgan Stanley befektetési bank munkatársai által készített szektorelemzés kapcsán Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) 2008. november 6-án piacfelügyeleti eljárást indított.
BUX: ez nem a mi napunk volt
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1.380,15 pontos, 9,58 százalékos zuhanással, 13.019,42 ponton zárt csütörtökön.
Nagy pofont kapott az OTP
A Morgan Stanley brókerház leminősítette az OTP részvényeit, így nyolc százalékot zuhant a pénzintézet árfolyama. Nincs ok az optimizmusra.
Ismét egy részvény, amivel milliókat kereshet!
A világban uralkodó válság hatására a Gazprom árfolyama is hatalmasat esett az utóbbi időkben. Most érdemes részvényeket vásárolni!