Amin tuti 12,37 százalékot lehet nyerni

Megújulóenergetikai papírral színesedett a vállalatikötvény-piac palettája. A Budapesti Értéktőzsdén listázott, feltörekvő energetikai cégcsoport, az ALTEO értékpapírjait november 21-éig vásárolhatják meg a befektetők. A kötvény éves hozama fix 12,37 százalék.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

 

Az ALTEO az elmúlt három évben dinamikus növekedést ért el; a kötvényjegyzéssel már előkészített, magas megtérülésű projektek akvizícióját finanszírozza a társaság. Megkezdődött a magyarországi megújulóenergetika eddigi legnagyobb értékpapír-kibocsátása. Az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt. kötvényeit az intézményi befektetők mától november 17-éig, a lakosság pedig november 21-éig jegyezheti az EQUILOR Befektetési Zrt. hálózatában. A 2014. augusztusi lejáratú értékpapírok másodlagos piacát a Budapesti Értéktőzsde parkettje fogja biztosítani.

Az ALTEO az alapítása óta eltelt három évben dinamikus növekedést tudott felmutatni. Erőművi portfóliója ma már hét egységből áll – ezek közül négy megújuló erőforrásokra épül. Ugyancsak rendkívül gyors fejlődést produkált – a termelőegységekkel szinergikusan működő – villamosenergia-kereskedelmi üzletága, amely ma már a piac felső harmadában található. Mindezzel párhuzamosan – és a válság ellenére – dinamikusan nőtt a feltörekvő energetikai csoport árbevétele is, amely tavaly – a megelőző évhez képest több mint az ötszörösére növekedve – már megközelítette a 6 milliárd forintot.



A kötvénykibocsátással a társaság a további növekedéshez teremt finanszírozási forrást.
– Cégcsoportunk stratégiája a kezdetektől fogva a kiegyensúlyozott, diverzifikált, ugyanakkor dinamikus növekedés, amely egyszerre épít a zöldmezős fejlesztésekre és a piaci akvizíciókra. Ezt a stratégiát kívánjuk a jövőben is követni – hangsúlyozza ifj. Chikán Attila, az ALTEO vezérigazgatója. (A cég szerint a vállalati energiahatékonyság válhat a magyarországi energetikai szektor egyik húzóterületévé a következő években.)

A következő fél év az akvizíciókról szól majd; az ALTEO előkészített, rentábilis projektek megvételét tervezi elsősorban Magyarországon, de külföldi projekt megvásárlása is szerepel a tervekben. A jövő év közepétől pedig az akvizíciókhoz felzárkózhatnak a zöldmezős beruházások is.



Az ALTEO növekedési stratégiájának fókuszpontjában a megújuló forrásokon nyugvó energiatermelés áll, a feltörekvő energetikai csoport emellett az alternatív decentralizált energiatermelés, az energiakereskedelem, valamint az energiahatékonysági szolgáltatások területén épített, vagy épít ki meghatározó pozíciókat.

 

 

Véleményvezér

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t 

Nem biztos, hogy annyira jó gondolat volt a keleti nyitás. Az USA és Európa vezeti a világgazdaságot.
Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo