Pénz

Az online értékesítés hasított a Fekete Pénteken
Átlag alatti forgalommal oldalaztak pénteken a tengerentúli piacok a rövidített nyitva tartás alatt. A „Fekete Péntek”-kel elindult az év végi vásárlási szezon, az első hétvégén enyhén csökkentek az eladások tavalyhoz képest: 57,4 milliárd dollárt költöttek „csak” a tavalyi 59 milliárd dollárral szemben. A vásárlók száma 1,4 százalékkal nőtt tavalyhoz képest, de az elköltött összeg közel 4 százalékkal, 407 dollárral csökkent.

Ma elöntik a plázákat a vásárlók
A tengerentúlon megették a pulykát, és mire mi a délutáni fáradtsággal felemeljük a fejünket, elöntik a „hordák” a bevásárló központokat az USA-ban. Ma tartják ugyanis a „black Friday-t” az Egyesült Államokban.
Ünnepi kereskedésre felkészülni!
Akár ez is lehetne az elkövetkező napok mottója, hiszen ma a Hálaadást ünneplik a tengerentúlon, holnap pedig a vásárlás „nemzetközi ünnepét”, a Black Friday-t tartják, és heteken belül elérkezik a karácsonyi időszak is.

Jó nagyot esett a Mol és az OTP
Jó nagyot esett záróban a MOL és az OTP árfolyama az MSCI átsúlyozásnak köszönhetően. Jóval nagyobbat, mint amire számítottunk. Persze a két „sztár papír” ebből a szempontból a Richter és a Magyar Telekom volt. Az előbbi vissza, míg az utóbbi kikerült az MSCI standard indexeiből.

A genfi megállapodás felröppentette a légitársaságokat
Tegnap nagyot emelkedtek a légitársaságok részvényei, miközben az olajcégeket nem kímélték a befektetők. Az iráni egyezség kapcsán a piaci szereplők szeme előtt olcsó olaj, gyenge olajipari profitok és dübörgő légitársasági profitok jelentek meg.

Zuhanórepülésbe kezdett az olajár
Meglepetésre a hétvégén az USA és még öt vezető állam megegyezett Iránnal, hogy az atom program leállításáért cserébe enyhítenek az olajszankciókon, a hírre zuhanni kezdett az olaj ára a világpiacon.

Most lehet először kedvezően kiszállni a TBSZ-ből
Aki 2010-ben nyitott tartós befektetési számlát, az most, hogy eltelt 3 év, már kedvezményes adókörnyezetben juthat a megtakarítás plusz hozam összeghez. Aki most nyitna, év végéig még a gyűjtőév ketyeg számára. Nagy Bertalan ismerteti a legfrissebb tudnivalókat TBSZ-fronton.

Újra pozitív módba kapcsoltak a piacok
Janet Yellen-t a szenátus banki bizottsága is támogatja, tegnaptól hogy a Fed elnöke legyen, amely különben nem túl nagy meglepetés. A piacok újra pozitív módba kapcsoltak, még ha ebben az esetben a rakéták csak kisebb toló erőt fejtenek, ki mint korábban.

Rossz híreket kaptunk: jön a tapír!
Egyrészt a Fed hamarosan dönthet a „tapír”-ról, azaz jöhet a szűkítés. Mivel másfél havonta vannak ülések, így valójában nem mondott mást, mint azt, hogy márciusig megkezdődik a mennyiségi lazítás szűkítése, addig ugyanis 3 ülés van.

Ma a medve lehet az úr a magyar piacon
Úgy tűnik, hogy a nagy tőzsdei rallyt követően további új jelet kaptunk arról, hogy valamiféle növekedés előtt állnak az európai gazdaságok. Mindenesetre érdemes az óvatosság. Ma korrekcióra számítunk a főbb börzéken, és a magyar piacon is a medve lehet az úr.
Kínában végül mégis kitört a „reform”
Most már kevésbé kell aggódnunk a társadalom elöregedéséből adódó demográfiai összeomlás miatt, azután hogy enyhült az egy gyermek politika. Ennek az ázsiai piacok egy része örült is, de elsősorban Sanghaji és Hong Kong.
Negatív kamatlábbal szorítanák hitelezésre a bankokat
A kezességvállalás, a kötelezően biztosítandó fedezet és a kamatok terén is romlottak a banki hitelhez jutás feltételei az idén az Európai Unióban – az Európai Bizottság felmérése szerint. Az EKB szerint akár negatív kamatláb is jöhet, hogy hitelezésre kényszerítsék a bankokat.
Csak decemberben csörtet be a "tapír" az életünkbe
Folytatódott az emelkedés a tengerentúlon. Emelkedett a WTI, 1.280 dollár körül az arany árfolyama. Erősödött a forint a pozitív hangulatban. Nagyot ugrottak az ázsiai piacok. MOL harmadik negyedéves eredménye felette van a várakozásoknak a feldolgozás-kereskedelem üzletágnak köszönhetően. A várakozásoknál jobb eredményt tett közzé az FHB. Ma zárás után jelent az ANYBiztonsági Nyomda. Indul a kiszorítás az Egisben. Emelkedésre számítunk ma a tőzsdén.
Nagy fordulat a hangulatban, kilőhet ma a tőzsde
Ritka nap a mai, szinte csak jó hír érkezett a piacok számára, a japán és a magyar GDP jobb lett a vártnál, és A FED várhatóan még egy ideig nem fejezi be a pénznyomtatást.
A tapírveszélyre előcammogott a medve
Az atlantai Fed elnök is arról beszélt, hogy akár már decemberben is jöhet a „tapír”, azaz véget érhet a Fed likviditásbővítési programja. Ráadásul Kínában a pártkongresszus nem hozott változást a gazdaságpolitikában, amelyet negatívan értékeltek a befektetők.
Újabb milliárdok a vállalkozásoknak
A gazdaság helyreállításának és erősítésének egyik legfontosabb pillére, a helyi vállalkozások támogatása. Ehhez nélkülözhetetlen a telephelyek fejlesztése, bővítése, korszerűsítése. Az Észak-alföldi régióban újabb 73 darab telephely kap közel 4,8 milliárd forint támogatást.
Csak a Mol-INA csörte árnyékolja be a mai napot
Hírszegény, és ennek köszönhetően nyugodt nap volt tegnap a nemzetközi piacokon, amihez nagymértékben hozzájárult, hogy az USA a Veteránok Napját ünnepelte. Így aztán nem is hozott nagy elmozdulásokat a tegnapi kereskedés.
A nap végére jöhet valamiféle fordulat
Történelmi csúcson zárt a Dow Jones index. Kismértékben emelkedett a WTI, az arany 1.300 dollár alatt. Tovább erősödött a dollár. Nagyot emelkedett Japán. A MOL igazgatósága kéri a menedzsmenttől az INA eladásának előkészítését. Emelkedésre számítunk a BÉT-en.
A következő negyedévben az eredmények már csak stagnálhatnak
Eladói nyomás alá kerültek tegnap a tengerentúli börzék. AZ EKB váratlan kamatvágása mozgatta a devizapiacokat. Az MNB a jelzálogalapú devizahitelek esetében referenciakamathoz kötött árazást vezetne be és maximalizálná a felszámítható kamatmarzsot. Csökkenésre számítunk ma a tőzsdén.
A jelek szerint sok pénz van a piacon
Újabb nagy nap a tegnapi, hiszen a Dow Jones új csúcson zárt. Már sokan le sem írják, hiszen kezdünk hozzászokni az ilyen jellegű hírekhez, a mai napon összességében oldalazó mozgásra számítunk.
Pozitív hírek, további emelkedés
Egyelőre továbbra is a csúcsok környékén vacillálnak az indexek. A tegnapi csökkenést megint megvették napközben mind Európában, mind az USA-ban. Így az indexek tipikusan kis csökkenéssel zártak, és ma a határidős indexek alapján tovább akarják folytatni a tegnap napközben megkezdett emelkedést. Ezt várjuk Magyarországon is, hiszen pozitív híreket látunk a Magyar Telekom, a Richter és a MOLkapcsán is. Még akkor is, ha a jelentőségük relatíve kicsi. Viszont a pozitív nemzetközi hangulat, pozitív vállalti hírek és a kissé vegyesebb technikai kép együttesen a BUXvalamiféle további emelkedését sugallja.
Bele kell szokni a hitelfelvételbe
Még mindig tartanak a legkisebb vállalatok a hitelfelvételtől, de egyre többen ismerik fel – köszönhetően a többféle támogatott konstrukciónak -, hogy nem elérhetetlen, és hasznos lehetőség a banki források bevonása – derült ki egy friss kutatásból. Aki egyszer belekezd, nagyobb eséllyel vág bele újra.
Csúcson az indexek
Tartják magukat a csúcsok az USA-ban és Németországban is. Valamilyen szintű túlvettség ugyan látható, és néha kis jele látszik egy kialakuló korrekciónak, de egyelőre nagy változásokat nem lehet látni.
Nagyot esett a forint az ünnepek alatt
Nagyot fordult a világ, míg mi zárva tartottunk. Legalábbis ami az euró-dollárt meg az euró-forintot illeti. Az előbbi beszáguldott az 1,35-ös érték alá, míg a másik 297 fölött zárta a hetet.
Nem volt pesszimista a Fed
A Fed tegnap nem volt túlságosan pesszimista a gazdasági kilátások tekintetében. Ebből pedig azt olvasták ki a piaci szereplők, hogy mégsem márciusban jön a mennyiségi lazítás szűkítése, hanem már akár decemberben is elkezdődhet.
A Fed-re figyel ma az egész világ
A piac jellemzően nem várja az eszközvásárlási program befejezéséről szóló döntést, de egyfajta új iránymutatás nem ártana. Bernanke-ről már eddig is tudtuk, hogy nem éppen tapír párti, Janet Yellen meg talán még annyira sem az.
Tovább csökkent az alapkamat
A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa a piaci várakozásokkal megegyező mértékben, 20 bázisponttal 3,40 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot keddi ülésén.
Varga csúnyán elbánt az OTP-vel
Csúnyán elbántak az OTP-vel, miután Varga Mihály bejelentette, hogy nem elégedett a Bankszövetség javaslatával, így a kormány tervezetét fogják a parlament elé vinni.
Kamatdöntésekre figyel a héten a piac
A jegybankok és a technológiai szektor kerülhetnek a figyelem középpontjába a héten, miután a héten tartja kamat meghatározó ülését a japán jegybank, a Fed és a MNB is.
Rég nem látott erőben a forint
Továbbra is a gyengélkedő dollár és a régóta nem látott erős forint tartja izgalomban a befektetőket. Az előbbi fontos hatással van nemzetközi piacokra.
Így ne bukja el a hitelkérelmét!
Ahhoz, hogy egy vállalat hiteligénylése sikeres legyen, érdemes tisztában lenni a bírálat folyamatát segítő tényezőkkel, illetve azokkal a szempontokkal is, amelyek eleve kizárják a banki hitel felvételét. Mindezt akár már azt megelőzően, hogy a bankhoz fordulnánk.
Erős forintot hozott a nemzeti ünnep
Annak ellenére, hogy tegnap korrekció volt a nemzetközi piacokon, a hangulat továbbra is pozitív. A piaci optimizmusból a forint is profitált, amely a 292-es szint alá is benézett a nemzeti ünnepen.
Így leszünk mi Startup nagyhatalom
Vállalkozó kedvből nincs hiány Magyarországon és bőven akad kockázati tőke is, amely támogathatná az induló vállalkozásokat. Vannak látványos eredmények is, de ez még mindig kevés hogy Budapest felkerüljön a startup térképre.
Eddig kivártak, de most jön a hírdömping
Kivárás jellemezte tegnap a piacokat az elmúlt időszak erőteljes emelkedéseit követően. Továbbra is pozitív a kép a fejlett piaci indexek esetében.
Csúcsra járnak a piacok
Tegnap új csúcsot ütött az S&P500 index, ráadásul annak közelében is zárt. Határozottan jól néz ki az index, és ez igaz a technológiai szektort tömörítő Nasdaq indexre is, amely 13 éve nem látott csúcson jár jelenleg.
Megegyezés az utolsó pillanatban
Megszületett a várva várt megegyezés az USA-ban. A republikánusoknak és a demokratáknak akciófilmbe illő módon, az utolsó pillanatban sikerült hatástalanítaniuk a bombát, jelen esetben elkerülniük az adósságplafon elérését.
Drágán jutunk a pénzünkhöz? Akkor kevesebbet bankolunk!
Bár az ügyfelek többsége tisztában van a tranzakciók után felszámolt illeték bevezetésének tényével, az illeték konkrét mértékét kevesen ismerik. A lakosság elsősorban a kártyás tranzakciók számának, arányának csökkentésével reagált a díjak emelkedésére.
Baljós árnyak a világgazdaság felett
Még mindig nem sikerült megállapodni az amerikai költségvetésről és vészesen közeleg a határidő, amikor az Egyesült Államok fizetésképtelenné válik. Ennek katasztrofális hatása lenne a világgazdaságra.
Forráshiánnyal küzdenek a fiatal vállalkozók
A fiatal vállalkozók kétharmada küzd forráshiánnyal nemzetközi szinten. Mintegy felük szerint az új, innovatív finanszírozási források és az adókedvezmények jelenthetnek megoldást pénzügyi gondjaikra – derül az EY legfrissebb nemzetközi felméréséből, amelyben ezer, negyven év alatti üzletembert kérdeztek meg.
Még mindig nincs megállapodás a költségvetésről
Obama nem hajlandó elfogadni az átmeneti, hathetes plafonemelést, még úgy sem, hogy most már a republikánusok egy átmeneti büdzsé megszavazásával abba is belemennének, hogy átmenetileg újrainduljon a kormány működése.
Beindulhat a hitelezés az eurózónában
A lakossági és a vállalati hitelezés is beindulhat az eurózónában 2014-ben, a nem-teljesítő hitelek idén év végén tetőznek az övezetben – derül ki az EY legfrissebb negyedéves Eurózóna Pénzügyi Előrejelzéséből.
Újraindul az állami gépezet
Siralmas lett az amerikai munkanélküliségi adat az állam leállása miatt, de kit érdekel, amikor megvan a „deal”! Igaz, hogy csak átmenetileg, 6 hétre.
Kivárás és kivárás, közben lecsorgás
A patthelyzet az USA költségvetése körül továbbra is óvatosságra inti a befektetőket, miközben a piacok valójában jól viselkednek. Eközben egy előrelépést láthatunk, nevezetesen: Obama ma hivatalosan is megnevezi jelöltjét a Fed élére.
Egyre nő a tét a részvénypiacokon
Mától ugyanis nem elég csak az amerikai költségvetés helyzetére figyelni és húzni a strigulákat, hogy hány nap múlva éri el az adósságplafont az USA, és esetleg jelent emiatt technikai csődöt, amire egyébként kicsi az esély annak ellenére is, hogy eddig nem túl hatékonynak bizonyuló politikusok kompromisszum készségén múlik a csőd elkerülése.
Új hét, változatlan témák
Nemzetközi szinten továbbra is az amerikai költségvetésről szóló hírek uralják a piacot, főként miután a fontos statisztikai adatok közlése is elmaradt pénteken az állami gépezet leállása miatt.
Patthelyzet a költségvetés ügyében
Továbbra is patthelyzet van az USA-ban a költségvetést illetően. A két nagy párt nem tud átlépni saját árnyékán, és nem tud megegyezni, ami negatívan hat a piacokra.
Beruházások: egyedül nem megy
A hazai mikro- és kisvállalkozások háromnegyede szerint ágazatukban a beruházásokat tipikusan csak külső forrás bevonásával lehet megvalósítani – derül ki az OTP Ingatlanlízing frissen bemutatott kutatásából. Bár még sok kis cég táplál – jellemzően alaptalan – aggodalmakat a külső forrás bevonásával szemben, egyre többen igényelnék azt, hogy a pénzintézetek megkeressék őket rájuk szabott pénzügyi ajánlatokkal.
Kaptunk hideget és meleget egyaránt
A magyar piacon nyilvánvalóan a legfontosabb esemény a MOL körüli aggodalmak fokozódása volt, ami majdnem 2 százalékos csökkenést okozott a MOL részvények piacán.