Így a Lufthansa is nagyot rallyzott tegnap, és még egy rést is hagyott az árfolyam a grafikonon. Ebből további emelkedésnek kellene jönnie, és a résnek nem szabadna betöltődnie. A vezető indexek is csúcson vannak, miközben a technikai túlvettség is látható. Persze az utóbbi már hetek óta jelen van a grafikonokon, és egyelőre nem történt semmilyen komolyabb korrekciós mozgás. Így hát érdemes tovább lovagolni a vételi pozíciókon. Ugyanakkor az arany és az olaj hamar kijött az „iráni” eladási pánikból, és valljuk meg, nem úgy néznek ki, mint amik éppen össze akarnak esni. A Brent a 30 napos mozgóátlagról fordult, míg a WTI a 20 napos mozgóátlaggal küzd, szeretné áttörni. Az aranyban a dinamikus oszcillátor pedig vételi jelzést készül adni.
Ráadásul a dollár sem akar úgy gyengülni, ahogy „elvileg” kellene neki, pedig az EKB tagok úgy tűnik, hogy szóban (s néha nem csak abban) mindent megtesznek az euró gyengítése érdekében. Egy szó mint száz, komoly furcsaságokat látunk a piacokon, amely óvatosságra int bennünket. Mindenesetre ma a nemzetközi piacokon oldalazó, kis emelkedést mutató részvénypiaci kereskedésre számítunk, miközben itthon is hasonló mozgás lehet.
USA
Vegyesen mozogtak tegnap a vezető tengerentúli indexek, a nyitás után lefelé vették az irányt, majd napközben emelkedést láthattunk, amit az utolsó órákban ismét csökkenés váltott fel. A Dow Jones történelmi maximumon zárta a kereskedést, a Nasdaq pedig 2000 óta nem látott magasságban fejezte be a napot (Dow 0,05%, Nasdaq 0,08%, S&P500 -0,15%). A függőben lévő lakásértékesítések száma 0,6%-kal csökkent októberben, miközben az elemzők 1,3%-os bővülésre számítottak.
Piaczárás után a Hewlett Packardpublikálja negyedik negyedéves számait. Délután a kiadott építési engedélyek októberi számait, az S&P/CaseShiller házár index szeptemberi értékét, és a Conference Board fogyasztói index novemberi értékét publikálják.
Európa
Emelkedéssel zárták a kereskedést a nyugat-európai börzék, a DAXismét új csúcson járt (FTSE100 0,3%, DAX 0,9%, CAC40 0,55%). Ardo Hansson, az EKB kormányzótanácsának tagja azt mondta tegnap, hogy a jegybank kész tovább vágni a kamatokat, és a negatív betéti kamatokra is fel vannak készülve.
Olaj, arany
A tegnapi jelentős árcsökkenés után mind a WTI kőolaj, mind az arany ára korrigált ma reggel. A WTI esetében a piac a líbiai eseményekre koncentrál, míg az iráni kőolaj-export emelkedését figyeli. Szakértők szerint az iráni kőolaj-export növekedése elmaradhat a várakozásoktól, mivel az eszközök nincsenek jó állapotban a hosszú embargó után. Az arany esetében inkább technikai jellegű az emelkedés, a múlt héten több szintet is áttört a nemesfém árfolyama.
Devizák
A forint gyengülésnek indult a délelőtti órákban, 298 forintról 299-ig emelkedett az árfolyam, ahonnan visszafordult és 298-ig zuhant zárásra. Erősödött tegnap a dollár az euróval szemben, az árfolyam 1,354-ről 1351-ig zuhant, a reggeli kereskedésben egyelőre stagnálás látható, de további dollárerősödésre számítunk.
Távol-Kelet
Mérsékelt mínuszban zártak ma reggel az ázsiai piacok (Nikkei -0,67%, Hang Seng -0,03%, Shanghai -0,14%).
Határidős piacok
Vegyes képet mutatnak a határidős indexek ma reggel.