A legnagyobb figyelem várhatóan a Fed-re fog összpontosulni annak ellenére is, hogy a piaci várakozások szerint egyre későbbre tolódhat a tapír eljövetele, míg az MNB monetáris tanácsa kedden menetrendszerűen szállíthatja az újabb kamatcsökkentést. A tech szektor szerelmeseinek sem kell unatkozniuk a héten, ugyanis ma az Apple publikálja negyedéves jelentését, míg a hét közepén érkezik a Facebook eredménye.
A nemzetközi piacokon a pozitív hangulat továbbra is töretlen, ami ismét új csúcsra emelte a S&P 500 és a DAX indexet is. A BUX nagy emelkedést mutatott pénteken, a 18.800-as szint áttörése még problémamentes volt, de a 18.900-as szint egyelőre megálljt parancsolt neki, így ma ismét megpróbálkozhat a magasabban fekvő szint áttörésével. A Richter nagy lendülettel rohant neki a 4.190-as szintnek, amit áttörve könnyedén 4.400 forintig folytatódhat tovább az emelkedés.
USA
Jó hangulatban telt pénteken a kereskedés a tengerentúli börzéken, az S&P500 történelmi maximumon, a Nasdaq pedig 2000 óta nem látott szinten zárt. (Dow 0,39%, Nasdaq 0,36%, S&P500 0,45%). A hazai óraátállítás miatt ezen a héten egy órával hamarabb nyitnak az amerikai piacok.
A szeptemberi 77,5 pontról 73,2 pontra esett októberben a Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi indexe. Az adatnak nem örültek a befektetők, mert az előzetes 75,2 pontnál és a várt 75 pontnál is lényegesen rosszabb lett a mutató.
Piacnyitás előtt publikálta harmadik negyedéves számait a Moody’s. A cég nyeresége 183,9 millió dollár volt, ami megegyezik a tavalyival, és részvényenként 83 centet jelent, felülmúlva a 81 centes elemzői várakozást. Az árbevétel azonban elmaradt a várakozásoktól, 705,5 millió dollár lett az előre jelzett 718 millió dollár helyett. Az idei évre jelzett 3,49-3,59 dollár közötti részvényenkénti profitot a menedzsment leszűkítette 3,51-3,57 dollár közötti sávra. Árbevétel terén valamelyest 10% alatti növekedést vár a társaság. A cég árfolyama 2,2%-ot veszített értékéből.
A csütörtöki gyorsjelentés után közel 10%-ot emelkedett pénteken az Amazon árfolyama. Délután függőben lévő lakásértékesítési adatok szeptemberi értékét publikálják, illetve az Apple és a Merck teszi közzé negyedéves számait.
Európa
A nyugat-európai börzéken is inkább pozitív volt a hangulat, a DAX index történelmi csúcson is járt (FTSE100 0,12%, DAX 0,06%, CAC40 -0,09%). A német IFO üzleti hangulat index 107,7 pontról 107,4 pontra csökkent októberben, alulteljesítve a várt 108 pontot. A Fitch megerősítette Olaszország „BBB+” államadósság besorolását, és az ehhez tartozó kilátást negatívon tartotta.
Olaj, arany
Viszonylag eseménytelen volt az elmúlt nap az olaj és az arany piacán. A WTI továbbra is 97,6 dollár körül mozgott. A piac a mai amerikai ipari termelési adatra vár, a befektetők 0,4%-os növekedést várnak. Az arany 1.350 dollár körül mozgott ma reggel, a piac az orosz aranymennyiség változását figyeli elsősorban, mivel az orosz aranytartalékok idén először csökkentek.
Devizák
A dollár további gyengülését megállította az 1,38-as szint, amely mentén minimális napi elmozdulásokat mutatva billeg az árfolyam, és ami megtörheti az eddigi emelkedő trendet. Az árfolyam alakulásának szempontjából kiemelt jelentőségű lesz a Fed szerdai kamatdöntését követő sajtótájékoztató.
A forint a múlt hét második felében benézett a 292-es árfolyam alá is, azonban nem sikerült áttörnie a szintet és pénteken a támaszról felfelé elpattant az árfolyam. Napon belül 293 fölött is járt a jegyzés, ahonnan ismét visszatesztelte a 292-es szintet.
Távol-Kelet
A jelentős pénteki ázsiai csökkenés korrekciója volt látható a hét első kereskedési napján. A Nikkei 2,2%-ot, a Hang Seng 0,6%-ot, a Shanghai 0,1%-ot emelkedett. Fontosabb makroadat ma nem jelent meg a Távol-Keleten.
Határidős piacok
A határidős indexek többsége a pozitív tartományban van ma reggel.