Az előbbi valószínűleg csökkeni, míg az utóbbi emelkedni fog a mai napon, akárcsak az OTP és a MOL. Így a magyar piac valamiféle emelkedést mutathat fel a tegnapi nagy pofon után. A DAXrövidtávú korrekcióban van, amely ma is kitarthat, de ez nem feltétlenül jelent majd csökkenést. Egy kis emelkedés beleférhet a mai napba. Ugyanez igaz az S&P500 és a Dow Jones indexekre is.
Meglepetésre hasonló dolog történt ezekben az indexekben is, mint a BUX-ban. Az MSCI átsúlyozásnak köszönhetően rendesen szétverték az indexeket a záró szakaszban, de azért még így is a pozitív tartományban sikerült zárni. Ennek a napvégi lejtmenetnek ott is lehet valamiféle korrekciója a mai napon, mielőtt a befektetők elmennek pulykát enni a hálaadás alkalmából. Így a mai napot követően, csak hétfőn számíthatunk újra komoly piaci aktivitásra szerte a világon.
USA
Emelkedéssel indították a kereskedést a tengerentúli börzék, de az utolsó órában lefordultak a piacok, és a Dow Jones, illetve az S&P500 a tegnapi záró értéke közelében fejezte be a napot. A hirtelen esés az MSCI indexek átsúlyozásának tudható be. A Nasdaq indexnek sikerült 4.000 pont felett zárnia a kereskedést (Dow 0%, Nasdaq 0,59%, S&P500 0,03%).
A Conference Board fogyasztói bizalmi indexét publikálták tegnap, ami a várakozásoknál gyengébben alakult. A mutató 71,2 pontról 70,4 pontra esett vissza novemberben, miközben a konszenzus 72,4 pont volt.
A kiadott építési engedélyek száma több mint öt éves maximumra emelkedett a tengerentúlon. A várt 930 ezer darab helyett 1.034 millió darab engedélyt adtak ki októberben. Az S&P/Case-Shiller házár index is jobb lett a várakozásoknál. A várt 0,9%-os bővülés helyett 1,03%- kal növekedtek az árak szeptemberben.
Tegnap zárás után a Hewlett Packardpublikálta negyedéves számait. A tisztított részvényenkénti profit 1,01 dollár lett szemben az elemzők 1 dolláros várakozásával. Az árbevétel 2,8% csökkenés után 29,13 milliárd dollár volt, ami meghaladja a 27,91 milliárd dolláros várakozást. Az árfolyam 5,5%- ot emelkedett piaczárás után.
Európa
A nyugat-európai börzéken eséssel zárult a tegnapi kereskedés (FTSE100 -0,88%, DAX -0,11%, CAC40 -0,56%). Ma hajnalban több kényes kérdésben is megállapodás született Németországban a CDU, CSU és a szociáldemokraták között, így nyitott az út a nagykoalíció felé.
Olaj, arany
A WTI árfolyama 93,4 dollárra esett ma reggel. A befektetők most becsülik, hogy mekkora többlet kínálatot jelent az iráni szankciók feloldása. A mostani várakozások szerint nem sokat, ennek ellenére nem tudott emelkedni az ár. Az arany 1,245 dollár körül maradt. A kínai importkereslet erősen megnőtt az arany iránt, de a hír nem befolyásolta érdemben az árfolyamot.
Devizák
A forint árfolyama apró lépésekkel közelíti a 300-as szintet. Tegnap 298,15-ről 298,64-ig emelkedett, ugyanakkor a vártnak megfelelő 20 bázispontos kamatcsökkentés nem okozott jelentősebb kilengést a forint piacán. Jelentősen, 1,3517-ről 1,3572-ig emelkedett az EUR/USD árfolyama tegnap és az emelkedés ma reggel is folytatódott, aminek eredményeként az árfolyam áttörte a 30 napos mozgóátlag 1,3575-ös értékét.
Távol-Kelet
A Nikkei 0,4%-ot csökkent, a Hang Seng 0,6%-ot, a Shanghai index pedig 0,7%-ot emelkedett. Kína szigorítja a banki szabályozást, amitől azt várják, hogy csökkentik az árnyék bankrendszer méretét. Ezért megtiltják a pénzügyi intézmények hiteleinek az átstrukturálását, illetve szigorítják a céltartalékolási szabályokat is.
Határidős piacok
Pozitív hangulat uralkodik a határidős piacokon ma reggel.