Újabb milliárdok a vállalkozásoknak

A gazdaság helyreállításának és erősítésének egyik legfontosabb pillére, a helyi vállalkozások támogatása. Ehhez nélkülözhetetlen a telephelyek fejlesztése, bővítése, korszerűsítése. Az Észak-alföldi régióban újabb 73 darab telephely kap közel 4,8 milliárd forint támogatást.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Még idén is várható pénzeső - Kép: Pixabay

Október 9-től Telephelyfejlesztés és ipartelepítés a területi kohézióért címmel 4 régióban – Észak-Magyarország, Közép-Magyarország, Dél-Alföld és a Nyugat-Dunántúl – összesen közel 15 milliárd forint értékben lehet pályázni vállalkozásfejlesztési célokra, telephelyfejlesztésre és ipartelepítésre.

A pályázati kiírás közvetett célja a kis- és középvállalkozások (kkv-k) tevékenységének, versenyképességének erősítése, tőkeellátottságának növelése, és ezáltal a régió foglalkoztatottsági szintjének növelése. A konstrukció a kkv-k működési helyszínéül szolgáló telephelyek modernizációját és bővítését, új telephelyek kialakítását, a telephelyek kihasználtságának növelését kívánja elősegíteni.

Az Észak-alföldi régióban eddig közel 19 milliárd forinttal járult hozzá a vállalkozások támogatásához az európai unió és a magyar állam. Ebből az összegből már 348 vállalkozás tudta fejleszteni telephelyét – nyilatkozta Mező Ferenc, az Észak-Alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökség ügyvezetője. A kormány jelenlegi döntésének célja, hogy a lehető legtöbb vállalkozást tudja segíteni, támogatni, ezzel is hozzájárulva a gazdaság fellendítéséhez, megerősítéséhez. A mostani döntéssel 73 új telephely kap közel 5 milliárd forint támogatást.

Az eddigi uniós támogatások felhasználásával az Észak-alföldi régióban a magyar vállalkozások kétezer új munkahelyet teremtettek. A rendelkezésre álló keretre kétszer annyi pályázat érkezett, mint amennyit támogatni lehetett, ez megerősíti a kormány, következő pályázati ciklusban (2014-2020) meghatározott szándékát: a pályázható uniós források 60 százalékát gazdaságfejlesztésre fordítják.

A fejlesztések célja, hogy a vállalkozások telephelyeiket modernizálhassák és bővíthessék, hogy a kkv-k versenyképességének meg tudják őrizni, hogy a működésük helyszínéül szolgáló térségek versenyképessége is javuljon.

A pályázati kiírás és a dokumentáció a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapjáról letölthető.

Az idei évben még 15 milliárd forint értékben várhatóak, többek között gazdaságfejlesztési, településrehabilitációs, környezetfejlesztési, valamint informatikai fejlesztésekre irányuló pályázati kiírások az ország különböző területein.

Jövőre új időszámítás kezdődik

Jövőre új időszámítás kezdődik” – mondta el a Piac & Profit Pénz, de honnan konferenciáján Szőcs Árpád, a MAPI értékesítési igazgatója, utalva a gyökeresen átalakuló programstruktúrára, a szervezeti átalakulásokra, valamint a hangsúlyváltozásra. Az eddig GOP néven ismert pályázatok jövőre már GINOP, azaz Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program névre hallgatnak majd. Ezenkívül lesz Intelligens Közlekedésfejlesztési, Környezeti és Energiahatékonysági, Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program és külön bugyorba, a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Programba kerülnek a Közép-Magyarországra vonatkozó pályázatok.

Az első pályázatok jövő nyáron nyílhatnak meg – mondta el Cséfalvay Zoltán a Piac&Profit rendezvényén.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo