Így talán nem is meglepő, hogy a dollár folyamatosan gyengül, és gyakorlatilag az 1,37-es ellenállást ostromolja. Ugyanakkor azt gondoljuk, hogy lesz egyezség, és a szint nem kerül áttörésre. Ez azt is jelenti, hogy lassan érdemes lehet dollár vételi pozíciókat felvenni. Az indexekre nézve egyelőre semmi tragédia nem történt. A DAX továbbra is a 20 napos mozgóátlag és az első rés fölött tartózkodik (8.519-8.547). Az S&P500 tegnap éppen a 30 napos mozgóátlagon állt meg. A Dow már a 20 és a 30 napos mozgóátlagok alatt van, de éppen az enyhén emelkedő alsó trendvonalat közelíti, amely ma 14.894 pontnál megy el.
Szóval a technikai elemzés azt sugallja, hogy hamarosan fordulat lehet a mozgásokban, ami lehet, hogy a republikánus-demokrata egyezségnek köszönhetően fog bekövetkezni. Ezt azt jelenti, hogy óvatosan elkezdhetjük megtenni a megfelelő tétjeinket. A BUX-ra nézve továbbra is egy billegést látunk a 200 napos mozgóátlagon, amely tovább folytatódhat. Összességében kis csökkenést várunk a mai napon itthon és a nemzetközi piacokon is.
USA
Folytatódott a rossz hangulat a tengerentúlon, a tegnapi kereskedést is mínuszban zárták az indexek (Dow -0,91%, Nasdaq -1,08%, S&P500 -0,88%). A költségvetésről továbbra sem állapodtak meg a politikusok, a tegnapi másfél órás tárgyalás eredménytelenül ért véget.
Az ISM szolgáltatóipari indexe 58,6 pontról 54,4 pontra zuhant szeptemberben, miközben a konszenzus 57,2 pont volt. A friss segélykérelmek száma a 307 ezerre korrigált értékről 308 ezerre emelkedett, ami kedvezőbb az elemzők 315 ezres várakozásánál. A mai munkapiaci adatok közlését pedig törölte a Munkaügyi Minisztérium, így makroadatokat nem is fog érkezni ma az USA-ból.
Európa
A nyugat-európai börzéket is inkább az eladók uralták (FTSE100 0,18%, DAX -0,36%, CAC40 0,73%). A német szolgáltatói beszerzési menedzser index az előző havi 52,8 pontról szeptemberben 53,7 pontra emelkedett, alulmúlva az 54,4 pontos várakozást. Ma 11 órakor augusztusi termelői árindexet publikálnak az eurózónából.
Olaj, arany
A WTI ma reggel 103,1 dolláron tartózkodott, a tegnapi szinthez képest kismértékben visszaesett. A piac a kongresszusi huzavonát figyeli leginkább, mivel minden egyes nap késlekedés az új költségvetési plafon elfogadásában jelentősen csökkenti az USA energiaigényét. Az arany befektetők szintén ezt figyelik elsősorban. Ha továbbra is feszült marad a helyzet, az jelentősen javíthat az arany árfolyamán.
Devizák
Az EUR/HUF továbbra is a 200 napos mozgóátlag áttörésével próbálkozik, és tegnap ismét sikerült a mozgóátlag alatt zárnia 296,47-es árfolyam mellett. A támasz áttörése azonban továbbra sem egyértelmű, ugyanis a tegnapi nap folyamán is felszúrt a mozgóátlag fölé az árfolyam. Az amerikai költségvetési vita elhúzódásának hatására tovább erősödött az euró a dollárral szemben, az árfolyam 1,3579-ről 1,3619-re emelkedett, miközben napon belül 1,3646-on is járt az árfolyam.
Távol-Kelet
A Nikkei index 0,6%-ot csökkent és napon belül még 14.000 alatt is járt az árfolyam. A Hang Seng szintén 0,6%-ot csökkent, a shanghai tőzsde továbbra is zárva tartott. A piac irányát elsősorban a negatív nemzetközi hangulat határozta meg. Nem változtatott az eszközvásárlási politikán a japán jegybank és a jegybanki közlemény hangneme sem változott. A közlemény szerint a gazdaság mérsékelten növekszik és az inflációs várakozások szintén emelkedésnek indultak.
A HTC 2002-es tőzsdére való bevezetése óta először számolt be veszteséges negyedévről. A tajvani vállalat 101 millió dolláros nettó veszteséget publikált, ami rosszabb a várakozásoknál. A Samsung előrejelzése szerint a szeptemberrel végződő negyedévben rekord üzemi eredményt ért el a vállalat, melynek mértéke 9,2-9,6 milliárd dollár körül lehet, ami némileg magasabb az elemzői várakozások átlagánál.
Határidős piacok
Vegyes képet mutatnak a határidős indexek ma reggel.