Más ázsiai piacokon a lelkesedés inkább lanyhulni látszott a nap végére. Ha a főbb nemzetközi indexekre nézünk, akkor továbbra is pozitív képet látunk. Az S&P500 tovább emelkedett pénteken, és így újabb csúcsot állított be. Ez igaz a Dow Jones ipari átlagindexre is. Egyelőre csak enyhe túlvettség látszik az indexeken, így akár tovább is mehetnek a kitörésből, amelyre csak csütörtökön került sor, ráadásul megerősítésre is került. Az előbbi index esetén 1.775 pontnál találjuk a támaszt, míg a Dow Jones esetében 15.795 pont környékén találna támaszt az árfolyam, ha lefelé venné az irányt. A DAXesetén is kitörést látunk megerősítéssel, miközben a támasz nem messze egy résnél, 9.075 pont környékén található. Összességében a technikai kép továbbra is kedvező, így megfontoltan (remélhetőleg) kis korrekciókkal folytatódhat az emelkedés. A BUXindex pénteken letesztelte a 20 napos mozgóátlagot, de ennek ellenére kissé pesszimisták vagyunk, és enyhe csökkenést várunk az indextől.
USA
A vártnál rosszabb makroadatok ellenére pénteken is jó hangulatban telt a kereskedés a tengerentúlon. A jó hangulatot a leendő Fed elnök csütörtöki szavai erősítették, hogy az eszközvásárlási programot folytatni kell, amíg a gazdaság talpra nem áll (Dow 0,54%, Nasdaq 0,33%, S&P500 0,41%).
A Dow Jones valamennyi komponense emelkedéssel zárt, a legjobb teljesítményt a Home Depot (1,2%), az ExxonMobil (1,2%) és az American Express (1,2%) könyvelhette el. Az Exxon arra a hírre emelkedett, hogy Warren Buffett befektetési alapja 3,45 milliárd dollárral növelte a részesedését a társaságban.
A New Yorki feldolgozóipari index novemberi értéke 1,5 pontról -2,2 pontra esett, miközben a piac 5 pontot várt. Az ipari termelési adat sem volt túl fényes, a várt 0,1%-os emelkedés helyett 0,1%-kal csökkent a termelés volumene októberben.
Európa
A nyugat-európai börzéken is emelkedéssel telt a pénteki kereskedés (FTSE100 0,4%, DAX 0,21%, CAC40 0,19%). Októberben a vártnak megfelelően 0,1%-kal csökkentek az árak az előző hónaphoz képest az eurózónában. Szintén megfelelt a várakozásoknak az éves alapú 0,7%-os áremelkedés.
Olaj, arany
Rövid ideig tartott ma reggel a WTI emelkedése annak ellenére, hogy komoly zavargásokról jött hír Líbiából, míg eközben Szaúd-Arábia az elmúlt 8 év maximális termelését érte el, és tovább nő az USA nem konvencionális olaj- és gáztermelése. Az amerikai olajon továbbra is nyomás van az várható alacsonyabb gazdasági aktivitás miatt is. Az arany ára stabil volt, továbbra is az 1.285 dollár körüli szinten mozgott az árfolyam.
Devizák
Péntek reggel lényegében a 200 napos mozgóátlagot tesztelte vissza a forint 297,35-ös minimumponttal, ahonnan ismételten felfelé vette az irányt az árfolyam. Ma reggel 298,2-es árfolyam környékén kereskednek az EUR/HUF devizapárral. Kisebb emelkedés volt megfigyelhető az EUR/USD devizapárban, ami 1,3461-ről 1,3496-ig emelkedett.
Távol-Kelet
A Hang Seng 2,6%-ot, a Shanghai index 2,5%-ot emelkedett. A Nikkei értéke csak minimális mértékben csökkent, korrigálva a múlt heti 7,7%-os emelkedést. Kínában több területet is érintő reformot jelentettek be péntek délután, amire ma tudtak reagálni a részvényárfolyamok. Ezek közül a legfontosabb, hogy jelentősen enyhítették az egy gyerek politikát, az állami vállalatok a nyereségének 30%-át szociális jóléti programokra fordítják. Piacivá tették a víz az olaj, a földgáz, az elektromos áram, a telekommunikáció és a tömegközlekedés árát is. Egyúttal azt is bejelentették, hogy a jövőben a piacnak nagyobb szerepe lesz a gazdasági tervezésben, továbbá enyhítik a befektetési korlátozásokat is.
A kínai ingatlanárak tovább emelkedtek októberben is. A 70 vizsgált város közül az új ingatlanok árai 69 városban, míg a használt ingatlanok árai 68 városban emelkedtek, ez megegyezik a szeptemberi statisztikával.
Határidős piacok
Alapvetően negatív a hangulat a határidős piacokon.