Részvénypiac cikkek


Újra emelkedhetünk

Újra emelkedhetünk 

Ma már itthon is emelkedésre számíthatunk a piacokon, amelyet a nemzetközi hangulat is fűteni fog. Ázsiában kirobbanó a hangulat a japán és a kínai intézkedések hatására és Európában is emelkedésre áll a zászló a részvénypiacokon.
Tegnap nem figyelt a Nagy testvér

Tegnap nem figyelt a Nagy testvér 

Tegnap a munka ünnepe miatt alacsony forgalmat láthattunk a hazai piacon, hiszen a „nagy testvér” nem tartotta rajtunk figyelő szemeit. Úgy tűnik, hogy miközben folyamatosan félünk Kínától, mégis egyre inkább az egyedi vállalati események mozgatják a piacokat.
Lagymatag nap elé nézünk

Lagymatag nap elé nézünk 

Ma ünneplik a munkát az amerikaiak, így ma zárva vannak a tőzsdék is. A magára hagyott nemzetközi piacokon is valószínűleg lagymatag lesz a kereskedés, hát még Budapesten. Mindenesetre a pénteki nagy öntést követően ma megpróbálnak korrigálni az európai piacok.
A forint is örült az EKB üzenetének

A forint is örült az EKB üzenetének 

Mario Draghi, az EKB elnöke meglepte a piacokat tegnap. A „kiterjesztett” kötvényvásárlás örömöt hozott a piacokra, és az eurót is gyengíttette. Az EKB tegnapi bejelentése összességében erősödést okozott a forint piacán is.
Véget ért az olajálom

Véget ért az olajálom 

Úgy tűnik, hogy ennyi volt az olaj száguldása. Véget ért a „short covering”, s egyből hatalmasat esett a fekete arany árfolyama. Irán pedig úgy van vele, hogy nem számít, ha olcsó az olaj, de akkor is keresünk végre rajta. Viszonylag hamar újra az OPEC második legnagyobb exportőre akar lenni.
Megindult felfelé az olajár

Megindult felfelé az olajár 

Az elmúlt néhány nap legforróbb sztorija az olaj szárnyalása, amelyre nem volt példa az elmúlt 25 évben. Tegnap két hír is fűtötte az olajár emelkedést.
Peking nem nyugtatta meg a piacokat

Peking nem nyugtatta meg a piacokat 

A kínai kormány nem sok mindenre jutott a hétvégén, szerintük a külpiaci turbulenciák okozzák a problémákat. Persze nem csak a vezető piacokon láthattunk az elmúlt néhány évben nagy emelkedést, hanem Kínában is. Így természetesnek tűnik/tűnt az elmúlt időszak korrekciója, amelyet amúgy a kínai lassulástól való félelem hajtott. Mindenesetre a hétvégi kormányülés eredménye nem nyugtatta meg a piacokat. Persze közben azért a piacmentő alapba további 100 milliárd jüant ( mintegy 16 Mrd dollárt) a brókercégeknek újra be kell dobni.
Megvan az olcsó olaj első áldozata?

Megvan az olcsó olaj első áldozata? 

Nagyon úgy néz ki, hogy Venezuela személyében megvan az olcsó olaj első áldozata. A dél-amerikai ország ugyanis vészhelyzeti tanácskozást tartana az OPEC országokkal az olaj zuhanásának megállítása érdekében, vagyis lényegében egy rendkívüli OPEC ülést hívna össze, mégpedig a nem OPEC tag Oroszország koordinációjával.
Bármikor beüthet a gikszer

Bármikor beüthet a gikszer 

Megérkezett a korrekció a tengerentúlon, közel négy éve nem látott mértékben emelkedtek az indexek. Figyelembe véve a hat napon keresztül tartó esést, már várható volt a felpattanás. A hangulat azonban továbbra is törékeny, ezért fordulatról korai beszélni, bármikor ismét elindulhat a mélyrepülés.
Csak egy kis pánik, vagy válság? Ma kiderül

Csak egy kis pánik, vagy válság? Ma kiderül 

Pánikból örömmámorba estek a piacok. A hétfői dermesztő zuhanást követően tegnap kilőttek a részvénypiacok, de a lendület nem tartott sokáig és Amerika zárásra vissza is csúszott a negatív tartományba, így a mai nap rendkívül fontosnak ígérkezik.

Meglepő erőt mutat a forint 

Hatalmas zuhanások tegnap, ma pedig – ha minden igaz – egy beültető nap jön, emelkedéssel. Persze soha nem lehet tudni, hogy ez csak beültetés vagy egy tényleges fordulat. A forint pedig meglepő erőt mutat a mai kamatdöntés előtt.

Mi ünnepeltünk, a világ tőzsdéi összeomlottak 

Kínának köszönhetően az amúgy is terhelt piacon begyorsult a korrekció. Korábban mindenféle ukrán, görög sztorik elfedték a valóságot, de az is látszott mind a német mind a magyar piacon, hogy a jó gyorsjelentéseket arra használta az „okos pénz”, hogy kiszálljon a részvénykitettségből.

Még mindig Kínától félnek a piacok 

Továbbra is a kínai félelmek uralják a piacot, ami a német indexen is jól látszik. Közben ugyan a görögöket két fokozattal felminősítette a Fitch, és zajlik a mentőcsomag jóváhagyási procedúra (ma a németeken van a sor), de ezeknek semmi hatása sincsen a piacokra, hiszen ezek a borítékolható eredmények.

Kína: csak egy kis pánik 

Kínában tovább növekedett azon városok száma, ahol hó/hó alapon árnövekedést mértek. A fordulat az ingatlanpiacon tavaly novemberben kezdődött 1-2 várossal, mostanra már több mint 30 nagyvárosban emelkednek az árak a 70-ből.

Megállapodtak a hitelezőkkel a görögök 

Mind a görög parlament, mind az EMU pénzügyminiszterei elfogadták a görög mentőcsomagot. Néhány ország ratifikációja után életbe is léphet a 3 éves pénzügyi mentőcsomag.

Csúnya meglepetést hozott a mezőgazdaság 

Folyamatosan jönnek az EU-ból a növekedési adatok a délelőtt folyamán. A magyar esetben komoly negatív meglepetést láthattunk, hiszen 2,7% lett csak a növekedés a várt 3,2%-kal szemben. A mezőgazdaság húzta vissza a teljesítményt. Mindeközben a cseheknél 4,4% lett a bővülés!

Lavinát indított el Kína, de már elmúlt? 

Az, hogy mintegy 4 százalékos leértékelődés után stabilizálódott a jüan, jó hír. Így a Kínába exportáló vállalatok eredményére limitált lehet az árfolyam hatása, miközben hatalmas mozgások voltak mind a devizák, mind a részvények piacán.

Nagyobb a baj Kínában, mint hittük? 

A kínaiak ismét meglepték a piacokat, és azoknak lett igazuk, akik attól féltek, hogy nem egyszeri lépés a tegnapi leértékelés. Ma ismételten, de kicsit kisebb, 1,6 százalékos mértékkel devalválták a jüant.

Terjed a magyar kór: rossz napja volt a forintnak 

A forintnak tegnap ismét rossz napja volt. A szerdai megálló után az árfolyam áttörte a 20 napos mozgóátlagot, és napközben a 30 napos mozgóátlagot is megérintve 310,7-nél zárta a kereskedést az euróval szemben. Ez pedig másfél hetes forintmélypontot jelent, a következő megálló 312 forintnál látható. A régiós devizák is gyengén teljesítenek, a lengyel zloty részben a friss devizahiteles átalakítások miatt szenved.

Nagy a csalódottság a Tesla háza táján 

A társaság gyorsjelentése után be kell, hogy húzzák a kéziféket. Azt már korábban tudtuk, hogy 11.507 darab autót értékesít a cég, ami új rekord, de azt nem, hogy a kínai értékesítések megduplázódtak.

Kiszerettek Kínában az Apple-ből 

Kiszerettek a befektetők az Apple részvényeiből, legalábbis a részvény grafikonja ezt mutatja. A társassággal kapcsolatos hír, hogy Kínában a harmadik helyre csúszott a cég az értékesítések tekintetében.

Nagyot bucskáztak a görögök 

Kinyitott a görög tőzsde, és zuhant is egy jókorát. Ugyan 20 százaléknál nagyobb zuhanást is láthattunk, de végül 16 százalék körül állt meg az index. Jelentős hatása nincs a többi piacra, hiszen a nemzetközi befektetők már korábban felkészültek erre a forgatókönyvre, így nem kellett pénzeket átcsoportosítani, amelyek esetleg máshol eladásokat generálhattak volna. Közben áramlik be a bankokba a pénz, amely a szezonnak köszönhetően elsősorban idegenforgalmi bevételekből származik. Azaz nincs szükség az ELA keret megemelésére, mert a bankok már mintegy 5 milliárd euró készpénzzel rendelkeznek.

A görögöknél még mindig zajlik az élet 

A görögöknél zajlik az élet. Ciprasz előrehozott parlamenti választásokkal fenyegetőzik pártja kongresszusa előtt, mert „hittársai” jelentős része nem ért vele egyet a megszorítások tekintetében. Ugyanezek az emberek persze hangsúlyozzák, hogy más kérdésekben együtt mozognak a kormányfővel. Ez a nyilatkozat kissé növeli a bizonytalanságot egy kicsit pozitív hangulatbúb piacon, így jelentősebb hatásra sem számíthatunk.

Hol itt az uborkaszezon? 

Annak ellenére, hogy nyár van, zajlanak az események, s nem kis izgalommal. A görög tőzsde pénteken nyithat ki, azután hogy a pénzügyminiszter szabályozza a piaci kereskedést. Az EKB döntése szerint a külföldiek „szabadon”, a belföldiek bizonyos megszorításokkal kereskedhetnek. A shortolási tilalmat meghosszabbították augusztus 3-ig.

Megint Görögország a fókuszban 

Ugyan a tárgyalások megkezdődtek az európai hitelezők és a Görögország között, ennek ellenére az athéni tőzsde továbbra is zárva tart, addig míg egy miniszteri döntés nem születik ez ügyben. Ezzel kapcsolatban számos (pl. shortolási) tilalom épp tegnap járt le. Vagyis a piac stabilitását biztosító intézkedéseket előbb újra be kellene vezetni ahhoz, hogy bizonyos biztonsággal kinyithasson a piac, ehhez pedig valószínűleg az EKB segítsége is kelleni fog.

Rossz hírek jönnek Ázsiából 

Tovább szánkáznak a nyersanyagárak lefelé. A Bloomberg Commodity Index 13 éves mélypontra süllyedt, amelyben a kínai gazdaság lassulásának valószínűleg jelentős része van.

Jó hírek jöttek a tengerentúlról 

Amerikából inkább jó adatokat láthattunk a tegnapi napon. Míg a munkanélküliségi segélyt először igénylők száma 40 éves mélypontra esett, a használt lakásértékesítések is jól alakultak, hiszen a várakozásoknál nagyobb mértékben, több mint 3 százalékkal bővültek.

Újabb intézkedéseket szavazott meg Athén 

A görög parlament megszavazta a második körös intézkedéseket, így megkezdődhetnek a tárgyalások a hitelezőkkel, és lehet, hogy ma a tőzsde is kinyit végre. Egyelőre ezzel kapcsolatban semmilyen közleményt nem tettek közzé. Mindeközben az ELA keret folyamatosan emelkedik, tegnaptól már 91 milliárd euró.

Egyhamar nem fog emelkedni az olaj ára 

Tegnap jóváhagyta az ENSZ is az iráni megállapodást, amely 10 évig van érvényben. Az amúgy is túlkínálatos olajpiacon így tovább esik a fekete arany árfolyama, és közben az arany árfolyama is szépen szánkázik lefelé.

Sorra jönnek a jó hírek 

Újabb jó hírek érkeztek Görögországgal kapcsolatban: kinyitnak a bankok és az elfogadott megszorításoknak köszönhetően a befektetők is bizakodóbbak, a Moody’s pedig javította a magyar bankok kilátását.

Azt hitte az autó nem jó befektetés? 

Az autóipar robbanásszerű fejlődése nem csak a közlekedést és az autózás élményét alakítja át gyökeresen, hanem az autóipari vállalatok, beszállítók és technológia cégek kilátásait is, ezért ezekbe a vállalatokba fektetni egyre jobb üzletnek tűnik.

Hétfőn kinyithatnak a bankok Görögországban 

Tegnap jóváhagyták a Görögországnak nyújtandó átmeneti hitelcsomagot, az ELA keretösszegét jelképes mértékben, de megemelték, sőt, egyes hírek szerint a bankok hétfőn akár újra kinyithatnak, bár továbbra is fennmaradna a tőkekorlátozások nagy része.

Megszavazták a megszorításokat 

A görög parlament 229 igen, 64 nem és 6 tartózkodás mellett elfogadta a legújabb reformcsomagot. Üröm az örömben, hogy Alekszisz Ciprasz kormányfő elveszítette 38 képviselőjét a 149 fős frakcióból. A kormányzati mandátum megtartásához 121 főre lenne szükség, így Ciprasz kormányátalakításba kezdhet.

A megszorítások elsodorhatják a görög kormányt 

Nem elégedett a görög nép és maga a görög miniszterelnök sem a görög megállapodást illetően és így igencsak kérdésesnek tűnik, hogy sikerül-e véghezvinni a szükséges reformokat.

Pluszba fordították a görögök a piacokat 

Jelentős pluszokat láthattunk a tőzsdéktől tegnap a görög híreknek hála. Alekszisz Ciprasz végül mégiscsak az észérvekre hallgatott és nem viszi csődbe az országot.

Véget ért a görög dráma, emelkedhet a forint 

Megszületett a megállapodás a görög adósságválság megoldására - közölte a maratoni hosszúságú brüsszeli euróövezeti csúcstalálkozót követő sajtótájékoztatón Donald Tusk, az euóövezeti - egyben az uniós - állam-, illetve kormányfők testületének elnöke.

Sok hűhó semmiért 

Tegnap a görögök benyújtották reformjavaslataikat, melyek részletei annak rendje és módja szerint el is kezdtek kiszivárogni, persze ezeket most is érdemes fenntartásokkal kezelni.

Rég volt ilyen gyenge a forint 

Jelentősen gyengült a hazai deviza az elmúlt napon is, pedig kivételesen semmi különlegeset nem jelentettek be a görögök, mintha a tárgyalások szünetére szabadnapot vett volna ki az ország.

Tizenöt perc hírnév 

15 perc hírnév mindenkinek jár, de Görögország azért talán már túl sokat is kapott. Pedig az egyet előre kettőt hátra tánclépései azért nem ennyire lenyűgözőek. Tegnap a tárgyalások lényegében onnan folytatódtak, mint ahol 1 héttel ezelőtt megszakadtak és ahol egyébként 2, 3 vagy még több héttel ezelőtt jártunk.

Szárnyakat kapott a forint a görög egyezség közeledtével 

Ugyan még nem szállt fel a füst, de már mindenki kész tényként kezeli, hogy csütörtökön megszületik az egyezség, amelynek köszönhetően a görög GDP 3 százalékára rúgó kiigazítás jöhet Görögországban (s nagyjából ekkora mértékű elsődleges többlet is).

Ez az utolsó tánc 

A görögök tegnap új tervet nyújtottak be megvitatásra, melynek részletei egyelőre nem ismertek. Sokak szerint a mai az utolsó alkalom a megállapodásra és a csőd elkerülésére, miután a jóváhagyási procedúra meglehetősen időigényes.

Nem biztos, hogy hétfőn kinyitnak a görög bankok 

Egyre fokozódik a görög dráma, miután még mindig nem sikerült megállapodnia a görögöknek az euró zóna pénzügyminisztereivel. Christine Lagarde, az IMF vezetője közölte, hogy a június 30-i utalás elhalasztására nincs lehetősége Athénnak, így július 1-jével kénytelen lesz csődöt jelenteni.

Megnyugtatta a piacokat a Fed 

Janet Yellen tegnap csak azt sugallta, hogy nem valószínű, hogy szeptemberben lesz kamatemelés, hanem inkább az év vége felé. Sőt akár a jövő évre is átcsúszhat ez a lépés a jelenlegi gazdasági kilátásokat nézve.

Vigyázó szemetek a Fed-re vessétek 

Tegnap kezdődött a Fed kétnapos kamatdöntő ülése, ma este 8-kor pedig megismerhetjük annak eredményét. A befektetők arra fognak figyelni, hogy a jegybank milyen új információkat hoz nyilvánosságra a kamatpolitikájáról.

Tovább folyik a görög saga 

Elkezdett szárnyalni a görög CDS felár, ami nem jó hír. Tegnap 27,6 százalékon zárt az öt éves felár, s valószínű, hogy további jelentős emelkedésnek leszünk szemtanúi, ahogy tovább folytatódik a görög saga.

Már görög csődre készülnek a németek 

Továbbra sincs egyezség a görögök és a hitelezők között. Vasárnap 45 percnyi beszélgetés után szakadtak meg a tárgyalások, amelyek csütörtökön folytatódhatnak. A görögök nem túl kompromisszum készek.

Ennek könnyen államcsőd lehet a vége 

Tegnap az IMF képviselői besokalltak, felálltak a görög tárgyalóasztaltól, és hazautaztak New Yorkba. Ez hozott kisebb pánikot a piacon, amely inkább csak a DAX indexben látszott. A görög CDS felár nem változott számottevően, 22,5 százalék körül zárta a napot.

Mentik a pénzüket a görögök 

Az EKB már 83 milliárd euróra bővítette a görög kereskedelmi bankoknak nyújtott sürgősségi likviditási csatornát, amiből arra lehet következtetni, hogy továbbra is folyamatos a betétkiáramlás a bankokból, vagyis a lakosság továbbra sem bízik a megállapodásban, és inkább bevarrják az eurót a párnacihába - közölte az Erste.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Költségkímélés

Milyen ingatlanra harapnak a külföldi vásárlók?

Milyen ingatlanra harapnak a külföldi vásárlók? 

Noha a számuk az előző évihez képest csökkent, 2023-ban némileg erősödött a külföldi vásárlók súlya a hazai lakáspiacon.
Igazi kincs lehet az Ön személyes bankára, és nem is elérhetetlen

Igazi kincs lehet az Ön személyes bankára, és nem is elérhetetlen 

Miközben a kamatok világszerte egyre alacsonyabbak, és a forint is veszít értékéből, idén is rekordokat döntögettek a tőzsdeindexek és a nemesfémek.
Nehéz helyzetben a családok, ahol beteg lesz hirtelen egy idős hozzátartozó

Nehéz helyzetben a családok, ahol beteg lesz hirtelen egy idős hozzátartozó 

Az öngondoskodás egy újabb szintje.

Adózás

Ezért örülhet a magyar adófizető Donald Trump megválasztásának

Ezért örülhet a magyar adófizető Donald Trump megválasztásának 

A kormány újraélesztené az Egyesült Államok által korábban felmondott kettős adóztatás tilalmáról szóló egyezményt.

Klímablog

Felpörgés előtt az elektromos autók piaca

Felpörgés előtt az elektromos autók piaca  

Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat.

Gazdaság

Milyen ingatlanra harapnak a külföldi vásárlók?

Milyen ingatlanra harapnak a külföldi vásárlók? 

Noha a számuk az előző évihez képest csökkent, 2023-ban némileg erősödött a külföldi vásárlók súlya a hazai lakáspiacon.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo