Közben a szemét mindenki az USA-ra veti, mert izgalommal várja a Fed ülése után várható közleményt, hogy kiolvassa belőle a kamatemelés várható idejét. Mindenesetre tegnap igen gyenge fogyasztói bizalmi adatot láthattunk az Egyesült Államokból, amely inkább a későbbi kamatemelést támogatja. Különben korábban javuló gazdasági adatokat láthattunk. Izgalmas lesz a holnapi GDP adat is, amely további iránymutatást adhat a jövőre nézve. (Az Egyesült Királyság tegnap publikált, második negyedéves GDP-je a vártnak megfelelően 2,6 százalék lett.)
Holnap a Richter számaival itthon is elindul a gyorsjelentési szezon. A cég eredménye a tavalyi erős második negyedév után valószínűleg most is erős lesz, pedig a környezet bizonyos értelemben sokat romlott (pl. Ukrajna). Az első negyedéves oroszországi áremelés és a negyedév során erősödő rubel valószínűleg nemcsak a pénzügyi eredményt, de az üzemit is segítette. Így valószínű, hogy javuló operatív eredmény mellett stagnáló vagy javuló nettó profitot láthatunk holnap reggel. Ezzel szemben a piaci konszenzus elmarad a fent vázolt képtől, azaz inkább pozitív meglepetésre számíthatunk. Nem lepődnénk meg, ha az elemzők emelnék az eredményvárakozásaikat és céláraikat, ha a várakozásoknak megfelelően alakul a gyógyszergyár eredménye.
A mai napon további kismértékű emelkedésre számíthatunk, mind a BUX, mind a DAX index esetében.
USA
Korrigáltak tegnap a vezető tengerentúli indexek és látványos emelkedéssel zárták a kereskedést (Dow 1,09%, Nasdaq 0,98%, S&P500 1,23%). A Richmondi Fed feldolgozóipari index lényegesen jobb lett a várakozásoknál, 7 pont helyett 13 pontra emelkedett a mutató júliusban. A piacok által erősen figyelt Conference Board fogyasztói bizalmi index azonban tavaly szeptember óta a legalacsonyabb értéket érte el, a várt 100 pont helyett 90,9 pontra zuhant a mutató az előző havi 101,4 pontról.
A függőben lévő lakásértékesítési adat mellett az este 8 órakor véget érő Fed kamatdöntő ülésére fognak fókuszálni a befektetők. A Ford árbevétele 6%-kal 37,3 milliárd dollárra, míg egy részvényre jutó eredménye 27%-kal 47 centre emelkedett. A piac 35,3 milliárd dolláros bevétellel és 37 centes profittal számolt. Az értékesítések sztárja az új F-150-es pickup volt, melynek eladási darabszáma mellett az ára is magas a saját kategóriájában, így jelentősen javította a cég eredményességét. A devizahatás az európai és a dél-amerikai eredményeket negatívan befolyásolta. A menedzsment megerősítette az idei évre vonatkozó 8,5-9,5 milliárd dolláros üzemi eredmény prognózisát.
A Pfizer esetén sem kellett a fejünket fognunk, ugyanis az árbevétel sor 4%-kal, a profit sor közel 10%-kal haladta meg az elemzők előrejelzéseit. A vezetőség, látva a februárban piacra dobott Ibrance nevű készítmény sikerét, megemelte az éves várakozásait. Az árbevétel 44-46 milliárd dollár helyett 45-46 milliárd lehet, míg a tisztított EPS 1,95-2,05 dolláros sávból 2,01-2,07 dolláros sávba került fel.
A Twitter a rendes kereskedésben 5,5%-ot emelkedett, majd a zárás után megjelenő gyorsjelentés részleteire 11,3%-ot esett. A cég árbevétele 61%-kal 502 millió dollárra nőtt (várakozás 481 millió dollár volt), míg az egy részvényre jutó eredmény 4 cent helyett 7 cent lett. A havi átlagos felhasználói létszám 15%-kal 316 millió főre bővült. A hirdetési bevételek 63%-kal 452 millió dollárra emelkedtek, a mobiltelefon hirdetések pedig 88%-át adják a cégszintű árbevételnek. A menedzsment a teljes éves árbevétel számait 2,17-2,27 milliárd dollárról 2,20-2,27 milliárdra, az EBITDA előrejelzését pedig 510- 535 millió dollárról 520-540 millió dollárra emelte.
Európa
Végre zöldbe borultak az európai tőzsdék az elmúlt napok mínuszai után. Az FTSE 100 index 0,77%- ot, míg a DAX és a CAC 40 index kicsivel több, mint 1,0%-ot emelkedett. Egy lépéssel közelebb kerültünk a görög tőzsde kinyitásához, miután tegnap az EKB jóváhagyta a kereskedési szabályokat. Pontos időpont és a részletek egyelőre nem ismertek, azt majd a pénzügyminisztériumi rendeletből tudhatjuk meg a későbbiekben.
A várakozásoknak megfelelően 2,6%-kal bővült a brit gazdaság a második negyedévben év/év alapon, az előző negyedévi 2,9% után. A kamatemelési törekvésekkel kapcsolatos várakozások érdemben nem változtak.
Olaj, arany
A WTI 47,8 dollár volt ma reggel, ami némileg magasabb a tegnapi áraknál. A kereskedés utolsó óráiban ismét az eséstől való félelem uralta a piacot. Az Egyesült Államok nyersolaj készletei a becslések szerint 850 ezer hordóval nőttek, ami azt jelenti, hogy még mindig 100 millió hordóval a 10- éves átlag felett van a készletek nagysága.
Az arany 1.098 dolláron volt ma reggel. A piac továbbra is a Fed lépéseit figyeli leginkább. Az arany a szakértők szerint kezd kimenni a divatból, mivel nincs jelentős inflációs veszély, miközben a kamatok alacsony szinten vannak.
Devizák
Jó napja volt tegnap a hazai fizetőeszköznek, az EUR/HUF kurzusa eltávolodott a 310-es szinttől, és 309 alatt zárta a napot. Ez a tendencia a következő napokban is kitarthat, de egyre közelebb kerül az árfolyam a támaszt jelentő 200 napos mozgóátlaghoz, illetve a 307-es lokális mélyponthoz.
AZ EUR/USD devizakereszt tegnap lepattant a süllyedő trendcsatorna felső éléről, amelyet mérsékelt dollárerősödés követett. Ez folytatódik a reggeli kereskedésben is, a kurzus már 1,104-nél jár, közelítve az 1,10-nél található 200 napos mozgóátlagot. A Fed kamatdöntő ülését követő közlemény is megmozgathatja az esti órákban az árfolyamot.
Távol-Kelet
Minimális mínuszban zárt a Nikkei 225 index és a Hang Seng index is tegnap. A Shanghai Composite index lemorzsolódása tovább tart, ezúttal 1,1%-os esést láthattunk. A júniusi japán kiskereskedelmi forgalom 0,9%-kal bővült év/év alapon (várakozás 0,5% volt), ami immáron a harmadik egymást követő emelkedő hónap. Elsősorban a gépjármű értékesítések és a gyógyszer eladások pörögtek, miközben a benzin értékesítések 10,7%-kal estek.
Határidős piacok
Mind az amerikai, mind az európai határidős piacokon pozitív hangulat uralkodott ma reggel.