Részvénypiac cikkek


Történelmi pillanatot élünk

Történelmi pillanatot élünk 

Senki sem gondolta volna, talán még néhány évvel ezelőtt sem, hogy dollár-forint ügyletet negatív kamattartalommal lehet majd kötni. Ez azt jelenti, hogy határidőre a prompt árnál olcsóban tudunk dollárt vásárolni forint ellenében.
Ma nyugat felé pislogunk

Ma nyugat felé pislogunk 

A mai napon szemünket a német üzleti bizalmi index-re és Jackson Hole-ra vetjük. Hiszen az előbbi fontos mérőszáma Európa első számú gazdaságának, míg a második esetben fontos információk jelenhetnek meg a Fed jövőbeli monetáris politikájáról, meg úgy általában a monetáris politikai eszköztár jövőbeli keretrendszeréről.
Megéri megbízni Oroszországban?

Megéri megbízni Oroszországban? 

Annak ellenére, hogy a 2016-os évet a rubel komoly volatilitással kezdte, januárban pedig csökkent az olaj ára, az oroszországi kötvények meglepően jól teljesítettek, és távol tudták tartani magukat a kockázatosabb eszközosztályokban tapasztalható év elejei felfordulástól - véli a Saxo Bank elemzője.
Elmarad a világvége Olaszországban?

Elmarad a világvége Olaszországban? 

Bedőlnek az olasz bankok és viszik magukkal az eurózónát, olvashattuk az elmúlt hetek egyik legrémisztőbb európai gazdasági hírét. Az itáliai pénzintézetek egyelőre vették az akadályokat, a Fidelity International szakemberei azonban a középtávú hatásokat is vizsgálják.
Brutálisan jól megy a Facebooknak

Brutálisan jól megy a Facebooknak 

A Facebook tegnapi teljesítményére nehéz szavakat találni még akkor is, ha a zárás után látott 10%- os plusz a végén 4,5%-ra olvadt. A bevételek 63%-kal 6,4 milliárd dollárra emelkedtek, ami 400 millió dollárral jobb a vártnál.
Sorry, csaltunk

Sorry, csaltunk 

Bocsánatot kért a demokrata párt Bernie Sanders-tól, hogy manipulálták az adatokat Clinton javára. Mindeközben a Sanders „hívők” tüntettek. A hír csak ennyi, de annál jobban lehet emiatt aggódni.
Nem a Brexit, hanem Trump az igazi veszély

Nem a Brexit, hanem Trump az igazi veszély 

Az elmúlt napok piaci mozgásai a Brexitről szólnak: az európai tőzsdék összeomlottak, egyelőre félelem és bizonytalanság uralkodik most a piacokon. Az amerikai elnökválasztás közeledtével az eredménynek még komolyabb olvasata van a befektetőkre nézve - látják a K&H Alapkezelő szakemberei.
Mégis mintha inkább maradnának a britek

Mégis mintha inkább maradnának a britek 

A fogadások alapján enyhén, mintegy 0,5 százalékponttal növekedett a bennmaradás esélye a briteknél. Így most a maradás valószínűsége 63,6 százalék, miközben a kilépés 36,4 százalékon áll. Az opciók 74 százalékos valószínűséget indikálnak a bennmaradásra, míg az elemzők 57,6 százalékot. A poll-ok esetén 45 százalék az elhagyók és 43 százalék a maradók aránya, miközben 13 százalék még nem tudja mit tesz.
Ilyen 26 éve nem történt a magyar gazdaságban

Ilyen 26 éve nem történt a magyar gazdaságban 

Tegnap a magyar költségvetési egyenleg pozitívan sokkolt bennünket. A jó adóbevételeknek és a kevesebb uniós beruházáshoz köthető kifizetésnek köszönhetően (7 éves EU ciklus vége, s még a következő ciklus kifizetései nem kezdődtek el) az első öt havi egyenleg majdnem zéró, amire emlékeink szerint nem volt példa az elmúlt 26 évben – hívták fel a figyelmet az Erste Befektetési Zrt. szakemberei.
Árgus szemekkel figyeljük, mit lép most Matolcsy

Árgus szemekkel figyeljük, mit lép most Matolcsy 

Itthon várható a további 15 bázispontos kamatcsökkentés, és az is lehet, hogy ezzel befejeződik a kamatcsökkentési ciklus. Így árgus szemekkel figyeljük az MNB monetáris tanácsának közleményét.

Warren Buffet meghúzta az Apple-t 

Warrent Buffett bevásárolt az Apple részvényekből, 9,8 millió darabot vett, ami amúgy 0,2 százalék, azaz nem hatalmas mennyiség. Viszont arra jó, hogy a befektetők ráugorjanak a részvényre, és 3,7 százalékot húzzanak rajta. Az, hogy a részvény megfordult a 90 dollár körüli szintről, azt sugallja, hogy visszateszteli a 20 napos mozgóátlagot 97 dollár körül.

Hatalmasat zuhantak a németek 

Tegnap hatalmasat esett a Bayer, ami a DAX mintegy 10 százalékát adja így magával rántotta a német indexet. Nagyjából annyit veszített értékéből, amennyit a Monsato, a Bayer esetleges felvásárlási célpontja emelkedett arra a hírre, hogy a német gyógyszeróriás vizsgálja a cég felvásárlásának lehetőségét.

Még az idén kamatot emelhet a FED 

A jegybankárok pedig már többször kijelentették, hogy folyamatosan figyelik az adatokat, és az utóbbi időben számos mutató elég gyengére sikeredett. Elég csak a legutóbbi GDP adatra gondolni, amely a növekedés lassulásáról árulkodott.

Már látszik az alagút vége? 

Az ázsiai indexek csökkentek a kínai növekedés lassulása miatti aggodalmak miatt, és a tengerentúli befektetők sem úsznak a boldogságtól, hamarosan fordulat köszönthet a piacokra.

Félelem és reszketés a tőzsdén 

A növekedési kilátások globálisan jók, mégis a bizonytalanság határozza meg befektetők hangulatát. A túlzott óvatosság azonban már visszaüthet a gazdaság tényleges teljesítményére, a K&H Alapkezelő befektetési szakemberei ezért a második negyedévre a részvényeket csak mértékkel javasolják.

Füstbe mentek Putyin tervei 

Megbukott a dohai találkozó Szaúd-Arábia kikötése miatt, nevezetesen hogy az irániak is tegyenek vállalást. Vagyis az OPEC-en belül bukott meg az OPEC – és nem OPEC olajtermelők megállapodása.

Mi örülnénk ennek az adatnak, de a kínaiak nem 

Megjött a kínai GDP adat. 6,7 százalék lett az első negyedévben a GDP növekedés, ami a vártnak megfelelő, de 0,1 százalékpontos lassulás a tavalyi negyedik negyedévhez képest.

Nagyot száguldott az olaj 

Az olaj nagyot száguldott, mert az oroszok és a szaúdiak állítólag megegyeztek az olajtermelés befagyasztásáról. Az irániak átmenetileg kimaradhatnak a befagyasztásból, amíg elérik a napi 4 millió hordó kitermelést.

Marad a bizonytalanság 

Kijött az Alcoa eredménye, amely elmaradt a várttól. A nagyobb probléma, hogy az alumínium iránti keresletbővülésre vonatkozó korábbi 9 százalékos várakozás már a múlté. Most már csak 6-8 százalék közötti bővülést várnak idénre.

Indul az amerikai gyorsjelentési szezon 

Ma startol az amerikai gyorsjelentési szezon az Alcoa gyorsjelentésével, amelyet piaczárás után ismerhetünk meg. A korábbi 28 centről 2 centre eshetett a negyedévben az egy részvényre jutó eredmény.

Lehetne egy picit örülni 

Tegnap napvilágot látott, hogy a kínai devizatartalékok csökkenése kis megtorpanást mutat, hiszen váratlanul 3212 milliárd dollárra emelkedett márciusban a februári 3202 milliárdról. A piac mindeközben néhány milliárd dolláros csökkenést várt. Ugyanakkor ez nem nagyon hatott a piacokra, a DAX is elfáradt napközben, és elég csúnya vége lett a kereskedésnek.

Sok újdonság nem került napvilágra 

Van egy Fed jegyzőkönyvünk, amiből sok újdonságot nem lehet leszűrni. Továbbra is az látszik, hogy adatfüggően és várhatóan lassan fognak kamatot emelni. Az eurózónában pedig a kereskedelmi beszerzési menedzser index lett gyengébb a korábbinál, miközben Németországban javulás volt látható.

Rég várt jó hír jött Kínából 

Egy éve nem látott szintre emelkedett a kínai kompozit beszerzési menedzser index, és ezzel fölfelé át is vitte az 50 pontos lélektani szintet. Vagyis újra expanziót jelez az index. Ennek lehetne örülni, de a piacok azért óvatosak.

Tovább zuhanhat az olajár 

Esik az olaj, mert a szaúdiak csak akkor lépnek, ha az irániak is hajlandóak lépni. Ők viszont nem igazán akarnak lépni, hiszen csak most jöttek vissza a piacra, és inkább felfuttatni akarnak. Így egyre valószínűbb, hogy nem lesz április 17-én egyezség Katarban.

Erősek lettek a magyar adatok 

A költségvetés hiánya messze a 2,4 százalékos célszint alatt teljesült. Mivel 1,9% lett az érték, ezért kérdéses, hogy a 2017-re korábban tervezett 1,7 százalékos hiánycél esetleg alacsonyabb lesz, hiszen három év alatt nullszaldós költségvetést szeretne a kormány elérni. A fentiek fényében talán nem meglepő, hogy az államadósság végül a GDP 75,3 százaléka alatt volt az év végén.

Mindenkit leköröz az új Tesla 

A Tesla megkezdte a Model 3 előértékesítését. Az ár 10 millió forint körül fog alakulni, miközben a jármű hatótávolsága 350 km lesz. Mindeközben a Nissan is előlépett, hiszen hasonló árért 250 km-es hatótávot kínál a Leaf-ek esetében, míg a BMW i3-asa 160 km-t tud.

Olajat talált a Mol Pakisztánban 

A MOL tegnap bejelentette, hogy találatot ért el Pakisztánban. Ennek örülünk, de a MOL partnere, és egyben a mező operátora, a Mari Petroleum, már korábban közzétette a hírt. A hatás limitált, hiszen a MOL-ra eső rész nagyjából napi 0,5 százalékkal növelheti meg a cég szénhidrogén termelését, és a profit most egyébként is alapvetően a finomításban van, így a hírnek nincs jelentős hatása.

Örömhírt kaptak a piacok 

Janet Yellen aggódik a világgazdasági kilátások miatt. Ráadásul az alacsony kamatráták szerte a világban óvatossá teszik a Fed-et a további kamatemelések kapcsán. Ez pedig örömöt hozott a Wall Street-re, s az idei csúcsára küldte az árfolyamokat.

Nyugit hozott a nyuszi 

Nyugodtan telt a hosszú hétvége. Bár az ázsiai piacok többsége nyitva volt és hétfőn már az amerikai tőzsde is kinyitott, alapvetően csak visszafogott mozgás volt látható a részvénypiacokon.

Szünet jön a piacokon 

Március 25-én, pénteken a Budapesti Értéktőzsde zárva tart, kiadványunk március 29-én, kedden jelenik meg legközelebb. Holnap a fél világ zárva van, New Yorktól Londonig, s a kontinensre áthajózva itt is szinte minden tőzsdét zárva találunk.

Nem állt meg a jegybank 

A tegnapi alapkamat csökkentés és „overnight” betéti ráta negatív tartományba csúsztatása után, ma még azt is elmondta, hogy az egyhetes hitel kamatfelárát 25-ról 15 bázispontra módosítja, míg a többlet tartalékok elhelyezése után már a bankoknak kell fizetni 5 bázispontot.

Nem okozott húsvéti meglepetést az Apple 

A várakozásoknak megfelelően kisebb iPhone-t és iPad Pro-t dob a piacra az Apple. Az iPhone SE 399 dolláros ára a vállalat valaha volt legolcsóbb telefonja. Az előrendelések március 24-től adhatók le, amit május végéig 110 országban ki is szállítanak. Új szíjakat kap az Apple Watch, és 50 dollárral csökkentik az árát, így már 299 dollárért hozzá is juthatnak a felhasználók. Ez számunkra nem teljesen arról árulkodik, hogy olyan jól fogynának az okosórák, mint ahogy azt a vállalat állítja.

A kormány miatt maradtunk bóvliban 

Az elemzők várakozásainak megfelelően az S&P nem változtatott Magyarország hitelminősítésén, mert továbbra is kiszámíthatatlan a gazdaságpolitika, és komoly kockázatok vannak a rendszerben.

Eljött a nagy nap a pesti tőzsdén 

A mai zárástól új súlyokkal számolódik a CECE index, így a zárásban komoly átkötések jöhetnek a piacon. Egy szó, mint száz, a mai forgalom kimagasló lehet annak ellenére, hogy péntek van, ami általában kisebb forgalmú nap szokott lenni.

Emelkedést hozott a piacokra a FED 

Meglepte a piacokat a FED, pedig Yellen hangsúlyozta, hogy nem szabad túl nagy jelentőséget tulajdonítani neki. Az történt, hogy a tagok egyéni várakozása szerint idén már csak két kamatemelés várható a korábbi (decemberben előre jelzett) néggyel szemben.

Befektetés: de hol a hozam? 

Az eddigi kötvény- és részvénypiaci rali után most érdemes szélesíteni a látókört olyan befektetési alternatívákkal, amelyek egy éves időtávon már jó lehetőséget kínálhatnak” - hangzott el a K&H Alapkezelő intézményi befektetők számára rendezett konferenciáján.

Lazítást vár a piac az EKB-tól 

A ma nap egyértelműen legfontosabb eseménye, hogy az EKB ülésezik. Persze ez még önmagában nem lenne nagy szám, de a piac egyöntetűen lazítást vár. Egyesek további 20 bázispont betéti ráta csökkentést várnak, miközben 10 milliárd euróval növekedhet a havi kötvényvásárlási keret.

Az egyik legforróbb piac jelenleg a magyar 

Azon túlmenően, hogy a Csányi Sándorhoz köthető szingapúri alap tovább vásárolta az OTP (350.000) és MOL (75.000) részvényeket, ma többet is megtudhatunk a BÉT stratégiájáról a tulajdonosváltást követően. Ugyanakkor az index egyre inkább közelíti a 25.500 pont körüli szintet, amely ellenállásként viselkedik. Ennek ellenére a mai napon emelkedést várunk.

Csányi Sándor már sejt valamit 

A Csányi Sándor érdekeltségébe tartozó szingapúri alap vett 70.000 MOL és 400.000 OTP részvényt. Az Erste elemzői szerint sejthet valamit a magyar piaccal kapcsolatban. Már jó ideje, 2-3 hónapja felülteljesítő a magyar piac.

Dübörög a munkaerőpiac – csak nem nálunk 

Az USA munkaerőpiaca dübörög. A foglalkoztatottak száma a várt 175 ezerrel szemben 530 ezerrel növekedett. Így a foglalkoztatottság a várt 62,8 százalékkal szemben 62,9 százalékra növekedett a korábbi 62,7 százalékról.

Nem így néz ki egy dübörgő gazdaság 

Furcsa egy világot élünk. A beszerzési menedzser indexek nagyon siralmas képet festenek. Tegnap az USA-ban a chicagói beszerzési menedzser index csuklott be 50 pont alá, pedig stabilan a kritikus szint fölötti értéket várt a piac.

Kevés konkrétummal zárult a kínai G20 csúcs 

A közlemény szerint a résztvevők egyetértettek abban, hogy nem fognak devizaleértékelési háborút indítani. Fiskális, monetáris és strukturális intézkedésekre is szükség van a növekedés érdekében. A két legnagyobb globális kockázati tényezőként Anglia kilépését az EU-ból és a menekülthelyzetet nevezték meg.

Így szedjük meg magunkat az olajáron 

Az elmúlt másfél évben rosszul teljesített az olajszektor, és a következő hetekben-hónapokban sem várható, hogy ez a trend megfordulna. Befektetőként azonban már most célszerű körbenézni, melyek azok a befektetések és devizák, amelyek az olajár későbbi emelkedéséből profitálhatnak majd.

Ma a hazai ugar a soros 

Egyrészt tegnap az MNB tovább nyitotta az ajtót egy esetleges további monetáris lazítás felé, amelyet ma reggel az MNB alelnöke megfejelt azzal a kijelentéssel, hogy nem zárható ki a negatív overnight betéti ráta Magyarországon sem.

Elfogyott a mozgástér 

A japán jegybankelnök gyakorlatilag bevallotta, hogy elfogyott a mozgástér, a jegybank egyedül nem fog tudni inflációt létrehozni, mert a piac már amúgy is azt árazza, hogy a mennyiségi lazítás a végtelenségig tart.

Júniusban szavaznak a kilépésről a britek 

Megvan a dátum, június 23-án szavaznak a britek. Egy esetleges kilépés mind az uniónak, mind az Egyesült Királyságnak rossz lenne, miközben az előzetes felmérések egyelőre még a bennmaradók többségét mutatják, de a grafikonokat nézve egyre kiegyenlítettebb a két tábor. Így nem meglepő, hogy a brit kockázati felár folyamatosan növekszik. Az októberi 15 bázispontról, mostanra 30 bázispont fölé emelkedett.

Jött jó hír, és rossz is 

Kínában növekedtek a gépjármű értékesítések, igaz az ÁFA csökkentés hatására, miközben az amerikai olajkészletek 80 éve nem látott csúcsra 504 millió hordóra növekedtek. Az egyik önmagában bika, míg a másik önmagában medve hír.

Nem kőbe vésett a kamatemelés 

A Fed tegnap publikált jegyzőkönyvéből kiderül, hogy nem sok eszköztáruk van az inflációs és gazdasági sokkokkal szemben, de a négy kamatemelés nem kőbe vésett gondolat, hanem inkább a megjelenő gazdasági adatok függvénye. Elemzők szerint aggasztó az inflációs sokk és a gazdasági lejtmenet elleni fegyvertelenség és az esetleges stagfláció kialakulásának veszélye, de ez nem nagyon hatotta meg a piacokat.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben

Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben 

Kétféle ember, és kétféle cég van: akit már meghekkeltek, és akit meg fognak.

Költségkímélés

Mindent a mobilunkkal intézünk, még ezt is

Mindent a mobilunkkal intézünk, még ezt is 

A múlt évben összességében 63 százalékkal nőtt a mobilbankon keresztül kötött biztosítások száma.

Jogi kisokos

Az évszázad tulajdonjogi vitája zárulhat le Olaszország és az USA között

Az évszázad tulajdonjogi vitája zárulhat le Olaszország és az USA között 

Az EJEB megerősítette Olaszország jogát arra, hogy visszaszerezze az amerikai Getty Múzeumban tárolt értékes görög bronzszobrot.

Cégblog

Gond volt a fogyasztók kompenzálásával, ment a bírság a cégeknek

Gond volt a fogyasztók kompenzálásával, ment a bírság a cégeknek 

A Gazdasági Versenyhivatal 40 millió forint bírságot szabott ki a 4Life Directre és biztosító-partnereire.

Klímablog

Hódítanak a balkon napelemek Bécsben

Hódítanak a balkon napelemek Bécsben  

Míg 2022-ben nem egészen ezer, addig tavaly már több mint négyezer balkon napelemet telepítettek Bécsben.

Gazdaság

Idén elfelejtheti a turizmus, hogy egyszer volt egy koronavírus

Idén elfelejtheti a turizmus, hogy egyszer volt egy koronavírus  

Az ágazati felívelő folyamatát a SZÉP-kártya-használati adatok, valamint az első negyedév eddig megismert turisztikai trendjei is alátámasztják.

Infokom

Meglepő, miként használja már most a HR a mesterséges intelligenciát

Meglepő, miként használja már most a HR a mesterséges intelligenciát  

A mesterséges intelligencia néhány éve valósággal ránk rúgta az ajtót, a technológia az élet számos területét igyekszik forradalmasítani.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo