Az egy részvényre jutó tisztított eredmény 50 centről 97 centre ugrott, holott a piac 81 centet jósolt. A havi aktív felhasználók száma 1,71 milliárd fő, melynek több mint 90%-a mobil telefonos felhasználó. A teljes bevétel 84%-a ezekről az eszközökről jön, tavaly még csak 76% volt ez a részarány. Az egy főre jutó bevétel pedig 2,76 dollárról 3,82 dollárra emelkedett.
A Fed tenap jó munkaerőpiacról beszélt, miközben azt hangsúlyozta, hogy az infláció hosszan alacsony maradhat. Ez azt sugallja, hogy tolódni fog a kamatemelés, így gyengült a dollár. Összességében a Fed szinten tartásnak és a kommentárnak nem sok hatása volt a piacokra.
Az Adidas ma reggel jelentősen, 25 százalékról 35-39 százalékra emelte meg a tisztított nettó eredménynövekedését. Ennek köszönhetően ma reggel száguld a részvény árfolyama. A 3 százalékos emelkedés 0,1 százalékkal emeli a DAX értékét, hiszen a súlya az indexben 3,3 százalék. Így a hatása limitált. A DAX index esetében a kezdeti gyengélkedést követően emelkedést várunk a mai napra. A BUX index esetében is emelkedésre számítunk a mai napon – hívták fel a figyelmet reggeli elemzésükben az Erste Befektetési Zrt. szakértői.
USA
Nem történt sok izgalom tegnap az amerikai börzéken, oldalazással telt a kereskedés, és a Fed döntés után sem volt komolyabb mozgás (Dow Jones -0,01%, S&P500 -0,12%, Nasdaq 0,58%).
A vártnak megfelelően nem változtatott az irányadó rátán az amerikai jegybank. Egyedül a Kansasi Fed elnök, Esther George szavazott emelésre. A döntést követően kiadott közlemény szerint csökkentek a gazdasági kilátásokkal kapcsolatos rövidtávú kockázatok. A Fed javuló gazdaságról beszél a dokumentumban, a legutóbbi kamatdöntő ülés óta beérkezett adatok pozitívak: a munkaerőpiac tovább javul, a háztartások fogyasztása erőteljesen bővül, egyedül az üzleti beruházások dinamikája gyenge. Negatívumként szerepel a közleményben az alacsony inflációs nyomás, amely a közeljövőben sem fog változni a Fed várakozása szerint. Összességében pozitívabb hangvételű a közlemény, mint a júniusi, a piaci árazások alapján 26% az esélye a szeptemberi emelésnek. Janet Yellen Fed elnök legközelebb augusztus 26-án a Jackson Hole-i konferencián fog megszólalni.
A függőben lévő lakásértékesítések 0,3%-os bővüléséről számoltak be júniusban, miközben a piaci várakozás 3% volt. A GoPro megverte a várakozásokat tegnap. A bevételek 419,9 millió dollárról 220,8 millió dollárra estek, a piac 194 millió dollárt várt. A tisztított EPS 52 centes mínuszt mutatott az 58 centes veszteség helyett. Az év második felében érkezhet egy új kamera és a korábban elhalasztott drón is.
Nem fogy annyira a Coca-Cola. A társaság piacai közül a brazil és az orosz recesszióban van, Európa és Kína kereslete csökken, ráadásul az erős dollár is nyomás alatt tartja az árbevételt, így 100 millió dollárral alulmaradt a várakozásokban szereplő 11,64 milliárdhoz képest. A tisztított EPS ugyanakkor 60 cent lett szemben a várt 58 centtel. A befektetők mégsem örülhetnek, mert az eredmény idén 4-7% közötti értékben csökkenhet.
A Boeing gyorsjelentése szerint a bevételek 24,5 milliárdról 24,8 milliárdra emelkedtek, ami 600 millió dollárral haladta meg a várakozásokat. Az egy részvényre jutó eredmény esetén egy nagy egyszeri tétel miatt 44 centes veszteséget láthattunk, ami azonban lényegesen jobb, mint az elemzők prognózisaiban szereplő 92 centes mínusz. Az Alcoa tervei szerint 1:3 arányú reverse splitet tervez, miután két részre választják a céget. Az október 5-i rendkívüli közgyűlésen születhet döntés erről.
Európa
Az európai piacok közül a FTSE 100 index 0,4%-ot, a DAX index 0,7%-ot, a CAC 40 index 1,2%-ot emelkedett tegnap. Az Európai Bizottság végül nem javasolta büntetést kiszabását Spanyolországra és Portugáliára a hiánycsökkentési kötelezettség elmaradása miatt, ugyanakkor jövőre felfüggeszthetik a strukturális alapok folyósítását. A brit második negyedéves GDP 2,0% helyett 2,2% lett. A vártnál jobb adat meglepetésként szolgált, azonban a következő negyedévekben a Brexit miatt már kisebb lehet a mutató értéke.
Olaj, arany
A WTI 41,9 dolláron volt ma reggel. Az olaj továbbra is nyomás alatt van a jelentős felhalmozott készletek miatt, míg a legutóbbi adat is azt mutatja, hogy váratlanul nőtt az USA nyersolaj készlete. Az EIA adatai szerint a múlt héten 1,67 millió hordóval nőttek a készletek. A Bloomberg szerint az elemzők 2 millió hordó csökkenést vártak. Az USA nyersolaj készletei továbbra is 100 millió hordóval az 5 éves átlag felett vannak.
Az arany 1.340 dollárra ugrott. A Fed tegnap azt nyilatkozta, hogy csak fokozatosan szorít politikáján, amit a piac úgy értelmezett, hogy a decemberi kamatemelés sem biztos. A Fed arról is beszélt, hogy elhárultak a rövidtávú kockázatok, viszont az infláció is alacsony maradt. Ez pedig további alacsony kamatokat jelenthet.
Devizák
A kereskedés első felében oldalazott az EUR/USD, a kamatdöntő ülést követően azonban intenzíven gyengülni kezdett a dollár. Az 1,10-es szintet gyorsan áttörte az árfolyam, és a kereskedés 1,105-nél ért véget. A reggeli órákban sem szünetel az árfolyam emelkedése, ráadásul a 30 és 200 napos mozgóátlagot is áttörte a kurzus. Ezzel a lendülettel, akár az 1,115-ös ellenállást is gyorsan elérheti az árfolyam.
A forintban nem volt tegnap sok izgalom, a nap nagy részében 313 környékén mozgott az EUR/HUF devizapár, egy rövid ideig tartó kiszúrás volt 314-ig. Jelenleg a 200 napos mozgóátlag felett mozog az árfolyam, a mai kereskedésben is folytatódhat az oldalazás egy szűk mozgástartományban.
Távol-Kelet
Enyhe csökkenés jellemezte az ázsiai kereskedést. A Nikkei 0,9%-ot, a Hang Seng 0,3%-ot, a Shanghai index 0,4%-ot csökkent. Továbbra is elsősorban a kisebb kapitalizációval rendelkező kínai részvények voltak eladói nyomás alatt a várhatóan szigorodó vagyonkezelési szabályok miatt. A Nintendo részvényekre nyitott short pozíciók állománya 6 éves csúcsra emelkedett. A teljes közkézhányad csaknem 5%-ával nyitottak az árfolyam csökkenésére spekuláló pozíciókat. A japán részvénypiac enyhén korrigált a holnap reggeli kamatdöntő ülést megelőzően, melyen várhatóan bejelentik az eszközvásárlási program kibővítését.
Határidős piacok
Az amerikai határidős piacok a pozitív, az európaiak a negatív tartományban voltak ma reggel.