A DAX index esetében megint csökkentek picit az eredmény előrejelzések, ami az indexet sérülékenyebbé teszi a piaci turbulenciák iránt. Ennek köszönhető a tegnapi hevesebb reakció, amely kihatott más gyengébb európai piacokra is. A DAX index esetében a 9.500 pontnál láthatunk támaszt.
A mai napon a DAX megpróbálkozhat egy enyhe emelkedéssel, de a rövidtávú indikátorok alapján ez nyögve- nyelős lehet. A BUX, amely tegnap is felülteljesített sok piacot, oldalazhat a mai napon, esetleg egy kis pozitív zárással. Este a Fed jegyzőkönyve hozhat esetleg izgalmat a piacokra.
USA
A Nasdaq és az S&P 500 index 1,0%-ot, a Dow Jones index pedig 0,8%-ot esett tegnap. A Valeant több mint 10%-ot emelkedett, miután a cég tájékoztatása szerint nincs több olyan elem a beszámolókban, ami miatt további módosításokra lenne szükség. A végleges eredmény még ebben a hónapban a befektetők kezébe kerülhet.
Meg nem nevezett források szerint a Pfizer az új amerikai adózási szabályok miatt felfüggesztette az Allergan-nal való egyesülésről szóló tárgyalásokat. Az ügylettől való elállás közel 400 millió dollárjába kerülhet a cégnek, ami részvényenként 6 centet tesz ki. Az árfolyam 2%-ot emelkedett a pletykára, míg az Allergan 15%-ot esett. A legfontosabb történésekre késő estig várnunk kell, amikor is a Fed jegyzőkönyvének részleteit publikálják.
Európa
Pirosba borultak az európai indexek tegnap. A FTSE 100 index 1,2%-ot, a CAC 40 index 2,2%-ot, a DAX index pedig 2,6%-ot esett. Angela Merkel német kancellár továbbra is kitart azon véleménye mellett, hogy a görög adósság részleges vagy teljes elengedése jogi akadályokba ütközik. Hozzátette még, hogy a tárgyalásokat minél előbb le kell zárni.
Az eurózóna szolgáltatóipari és beszerzési menedzser index adatai elmaradtak tegnap a várakozásoktól, míg a kiskereskedelmi értékesítés minimális felülteljesítést produkált. A gyenge kereslet miatt a versenyben kénytelenek árat csökkenteni a cégek, ami a profitot húzza lefelé, így nem meglepő, hogy a kilátások nem kedvezőek.
Olaj, arany
A WTI 36,8 dollárra emelkedett, miután tegnap Kuvait azt nyilatkozta, hogy Irán nélkül is létrejöhet a megegyezés a kitermelés befagyasztásáról a dohai találkozón. Az API adatai alapján az USA nyersolaj készlete 4,3 millió hordóval csökkent, ami szintén kedvezően hatott a WTI árára. Az OPEC megegyezés jó eséllyel segíthet egy minimális árszint kialakításában, ami alá az olajár nem esik. A megállapodás fontos része, hogy Szaúd-Arábia is visszafogja termelését, ami az elmúlt négy év legmagasabb szintjén áll.
Az arany 1.226 dollárra esett vissza. A nemesfém a múlt héten érte el egyik legnagyobb heti árnövekedését. A ma napvilágra kerülő Fed jegyzőkönyv további iránymutatást adhat a nemesfém áralakulására és az USA kamatszint változására vonatkozóan. A dollár kismértékben emelkedni tudott, ami hozzájárult a tegnapi eséshez. A Goldman Sachs pesszimista az arannyal kapcsolatban és azt javasolja ügyfeleinek, hogy adják el a jelentős nyereséget hozó pozícióikat.
Devizák
A 200 napos mozgóátlagról fordult meg az EURHUF árfolyama. Tegnap még érintette a 200 napos mozgóátlag jelentette 312,3-as ellenállást a devizapár, onnan azonban fordult a kereskedés iránya és 313-ig pattant fel a jegyzés. Ma reggel egyelőre nem látható érdemi elmozdulás az árfolyamban.
Minimális dollárerősödés volt megfigyelhető tegnap. Az EURUSD árfolyama 1,137-ig csúszott vissza. Az elmúlt napokban már csak minimális elmozdulásra volt képes az EURUSD. Lassan viszont fordulni látszik az árfolyama, melynek során könnyen visszatesztelésre kerülhet majd a 20 napos mozgóátlag. A kamatemeléssel kapcsolatos várakozások ismét átestek a ló túloldalára, a piac jelenleg már novembert árazza, de ez a várakozás valószínűleg ismét előbbre fog jönni. A devizapár szempontjából kiemelt jelentőségű lesz a mai FOMC jegyzőkönyv, melynek hatására jelentősebb árfolyam elmozdulás is bekövetkezhet.
Távol-Kelet
Nem volt látványos elmozdulás az ázsiai tőzsdéken, bár a Shanghai index így is 3 hónapos csúcsra emelkedett, ott azonban elbizonytalanodott. A Nikkei és a Shanghai index is 0,3%-ot csökkent, míg a Hang Seng értéke nem változott érdemben.
Több mint másfél éve nem volt ennyire erős a japán jen a dollárral szemben. Az USDJPY árfolyama 110,3-ig zuhant. Devizapiaci kommentárok szerint a jegybank tolerancia sávját tesztelheti a jen. Az egyre közeledő 110-es érték pszichológiai jelentőségű.
A februári 51,2 pontról 52,2 pontra emelkedett márciusban a kínai Caixin szolgáltatóipari beszerzési menedzserindex értéke. Ennek hatására a Composite index értéke is átlépett a gazdasági bővülést jelző 50 pont fölötti tartományba.
Határidős piacok
Alapvetően pozitív hangulat uralkodott a határidős piacokon ma reggel.