A DAX index is próbálkozhat az emelkedéssel a nap elején, de valahogy azt látjuk, hogy teljesen belefér további csökkenés is. Igazándiból egy esetleges 9.400- 9.500 pont környékéig történő csökkenés esetén nem történne semmiféle tragédia.
USA
Emelkedéssel indították a kereskedést tegnap a vezető tengerentúli indexek, de napközben elromlott a hangulat és zárásra pirosba fordultak a börzék. Hangulat alapú volt a kereskedés, fontos makrogazdasági adatok nem érkeztek, és a Fed döntéshozói sem beszéltek a gazdaság állapotáról. Öt napos emelkedő széria szakadt meg a Dow Jones indexben, és az energiaszektor esett a legnagyobbat (Dow Jones -0,64%, S&P500 -1,12%, Nasdaq -1,26%). A Citigroup pénzügyi vezetője szerint a befektetési banki üzletág a negyedével is visszaeshet a folyó negyedévben, továbbá a kötvény és részvénykereskedési üzletág bevételei is 15%-kal csökkenhetnek.
Európa
1% körüli mínuszban fejezték be a kereskedést tegnap az európai piacok. A német pénzügyminiszter ellenzi a görög adósságszolgálat bárminemű enyhítését, amiről a Valutalap már azt nyilatkozta, hogy jelenlegi formájában fenntarthatatlan, és nagyobb mértékű enyhítést kellene eszközölni. Az IMF április 17-19 között tartandó közgyűlésén merülhet fel a téma.
A brit jegybank tagja, Martin Weale szerint az inflációs nyomás növekszik, aminek köszönhetően újra napirendre kerülhetnek a kamatemeléssel kapcsolatos várakozások. Ugyanakkor meghagyta annak lehetőségét is, hogy vágjanak a 0,5%-os irányadó kamaton, ha szükség lesz rá.
Olaj, arany
A WTI ma reggel 36,7 dolláron állt, ami jelentős korrekció az előző naphoz képest, amikor az olaj már 38 dollár felett is járt. A piac a mai EIA készletadatra spekulál, ami valószínűleg 3,5 millió hordó bővülést fog mutatni. Az API adatai szerint viszont 4,4 millió hordóval nőtt az USA nyersolaj készletállománya, vagyis továbbra is bővül a készletek nagysága. Fontos szám lesz még a termelés mennyisége is, várhatóan továbbra is napi 9 millió hordó feletti az USA nyersolaj termelése.
Az arany is visszacsúszott 1.258 dolláros szintre. Az arany továbbra is nagyon erős idén: a 18%-os emelkedés év eleje óta kimagasló. A piac most az EKB döntését figyeli, ami megerősítheti a negatív kamatlábak politikáját, sőt akár újabb ösztönzőkről is dönthetnek, amelyek növelhetik az arany iránti spekulációt. A pénzügyi befektetők is aktívak az aranyban: 2010 óta a legnagyobb tőkeáramlást lehet megfigyelni, ami további emelkedést vetít előre.
Devizák
A dollár gyengüléssel kezdte a tegnapi kereskedést az euróval szemben. Az árfolyam megérintette az 1,105-ös ellenállást, ahol a 20 és 30, illetve a 200 napos mozgóátlag keresztezi egymást. Az erős szintről lepattant az árfolyam, és zárásra 1,1-ig korrigált vissza a devizapár. A hajnali kereskedésben tovább erősödött a dollár 1,097-ig. Ismét egy fordulatot láthattunk, bár piacmozgató adat nem érkezett, de a napokban ismét a dollárerősödésé lehet a főszerep. Az EUR/HUF devizapár lendületes emelkedéssel kezdte a tegnapi kereskedést a vártnál gyengébb inflációs adat miatt, 310 forintról 311,4-ig kapaszkodott az árfolyam. Zárásra azonban ismét javult a hangulat és a régiós devizákkal együtt a forint is erősödni tudott.
Távol-Kelet
Az ázsiai indexekre is átragadt a negatív hangulat. A Nikkei 0,8%-ot, a Hang Seng 0,3%-ot, a Shanghai index pedig 1,9%-ot esett. Ismét előtérbe kerültek a növekedési félelmek, aminek hatására a részvénypiacok estek, a feltörekvő devizák pedig gyengültek. A részvénypiacokon elsősorban a nyersanyaghoz kötődő vállalatok teljesítettek gyengén. A félelmeken kívül nem volt olyan hír vagy adat ami érdemben befolyásolta a mai ázsiai kereskedést.
Határidős piacok
Vegyes hangulat uralkodott a határidős piacokon ma reggel, de a főbb indexek (Dow, S&P, Nasdaq, DAX) a pozitív tartományban voltak.