Részvénypiac cikkek


Az online értékesítés hasított a Fekete Pénteken

Az online értékesítés hasított a Fekete Pénteken 

Átlag alatti forgalommal oldalaztak pénteken a tengerentúli piacok a rövidített nyitva tartás alatt. A „Fekete Péntek”-kel elindult az év végi vásárlási szezon, az első hétvégén enyhén csökkentek az eladások tavalyhoz képest: 57,4 milliárd dollárt költöttek „csak” a tavalyi 59 milliárd dollárral szemben. A vásárlók száma 1,4 százalékkal nőtt tavalyhoz képest, de az elköltött összeg közel 4 százalékkal, 407 dollárral csökkent.
Ma elöntik a plázákat a vásárlók

Ma elöntik a plázákat a vásárlók 

A tengerentúlon megették a pulykát, és mire mi a délutáni fáradtsággal felemeljük a fejünket, elöntik a „hordák” a bevásárló központokat az USA-ban. Ma tartják ugyanis a „black Friday-t” az Egyesült Államokban.

Ünnepi kereskedésre felkészülni! 

Akár ez is lehetne az elkövetkező napok mottója, hiszen ma a Hálaadást ünneplik a tengerentúlon, holnap pedig a vásárlás „nemzetközi ünnepét”, a Black Friday-t tartják, és heteken belül elérkezik a karácsonyi időszak is.
Jó nagyot esett a Mol és az OTP

Jó nagyot esett a Mol és az OTP 

Jó nagyot esett záróban a MOL és az OTP árfolyama az MSCI átsúlyozásnak köszönhetően. Jóval nagyobbat, mint amire számítottunk. Persze a két „sztár papír” ebből a szempontból a Richter és a Magyar Telekom volt. Az előbbi vissza, míg az utóbbi kikerült az MSCI standard indexeiből.
A genfi megállapodás felröppentette a légitársaságokat

A genfi megállapodás felröppentette a légitársaságokat 

Tegnap nagyot emelkedtek a légitársaságok részvényei, miközben az olajcégeket nem kímélték a befektetők. Az iráni egyezség kapcsán a piaci szereplők szeme előtt olcsó olaj, gyenge olajipari profitok és dübörgő légitársasági profitok jelentek meg.
Zuhanórepülésbe kezdett az olajár

Zuhanórepülésbe kezdett az olajár 

Meglepetésre a hétvégén az USA és még öt vezető állam megegyezett Iránnal, hogy az atom program leállításáért cserébe enyhítenek az olajszankciókon, a hírre zuhanni kezdett az olaj ára a világpiacon.
Újra pozitív módba kapcsoltak a piacok

Újra pozitív módba kapcsoltak a piacok 

Janet Yellen-t a szenátus banki bizottsága is támogatja, tegnaptól hogy a Fed elnöke legyen, amely különben nem túl nagy meglepetés. A piacok újra pozitív módba kapcsoltak, még ha ebben az esetben a rakéták csak kisebb toló erőt fejtenek, ki mint korábban.
Rossz híreket kaptunk: jön a tapír!

Rossz híreket kaptunk: jön a tapír! 

Egyrészt a Fed hamarosan dönthet a „tapír”-ról, azaz jöhet a szűkítés. Mivel másfél havonta vannak ülések, így valójában nem mondott mást, mint azt, hogy márciusig megkezdődik a mennyiségi lazítás szűkítése, addig ugyanis 3 ülés van.
Ma a medve lehet az úr a magyar piacon

Ma a medve lehet az úr a magyar piacon 

Úgy tűnik, hogy a nagy tőzsdei rallyt követően további új jelet kaptunk arról, hogy valamiféle növekedés előtt állnak az európai gazdaságok. Mindenesetre érdemes az óvatosság. Ma korrekcióra számítunk a főbb börzéken, és a magyar piacon is a medve lehet az úr.
Nagy fordulat a hangulatban, kilőhet ma a tőzsde

Nagy fordulat a hangulatban, kilőhet ma a tőzsde 

Ritka nap a mai, szinte csak jó hír érkezett a piacok számára, a japán és a magyar GDP jobb lett a vártnál, és A FED várhatóan még egy ideig nem fejezi be a pénznyomtatást.

A tapírveszélyre előcammogott a medve 

Az atlantai Fed elnök is arról beszélt, hogy akár már decemberben is jöhet a „tapír”, azaz véget érhet a Fed likviditásbővítési programja. Ráadásul Kínában a pártkongresszus nem hozott változást a gazdaságpolitikában, amelyet negatívan értékeltek a befektetők.

Csak a Mol-INA csörte árnyékolja be a mai napot 

Hírszegény, és ennek köszönhetően nyugodt nap volt tegnap a nemzetközi piacokon, amihez nagymértékben hozzájárult, hogy az USA a Veteránok Napját ünnepelte. Így aztán nem is hozott nagy elmozdulásokat a tegnapi kereskedés.

A jelek szerint sok pénz van a piacon 

Újabb nagy nap a tegnapi, hiszen a Dow Jones új csúcson zárt. Már sokan le sem írják, hiszen kezdünk hozzászokni az ilyen jellegű hírekhez, a mai napon összességében oldalazó mozgásra számítunk.

Csúcson az indexek 

Tartják magukat a csúcsok az USA-ban és Németországban is. Valamilyen szintű túlvettség ugyan látható, és néha kis jele látszik egy kialakuló korrekciónak, de egyelőre nagy változásokat nem lehet látni.

Nagyot esett a forint az ünnepek alatt 

Nagyot fordult a világ, míg mi zárva tartottunk. Legalábbis ami az euró-dollárt meg az euró-forintot illeti. Az előbbi beszáguldott az 1,35-ös érték alá, míg a másik 297 fölött zárta a hetet.

Nem volt pesszimista a Fed 

A Fed tegnap nem volt túlságosan pesszimista a gazdasági kilátások tekintetében. Ebből pedig azt olvasták ki a piaci szereplők, hogy mégsem márciusban jön a mennyiségi lazítás szűkítése, hanem már akár decemberben is elkezdődhet.

A Fed-re figyel ma az egész világ 

A piac jellemzően nem várja az eszközvásárlási program befejezéséről szóló döntést, de egyfajta új iránymutatás nem ártana. Bernanke-ről már eddig is tudtuk, hogy nem éppen tapír párti, Janet Yellen meg talán még annyira sem az.

Varga csúnyán elbánt az OTP-vel 

Csúnyán elbántak az OTP-vel, miután Varga Mihály bejelentette, hogy nem elégedett a Bankszövetség javaslatával, így a kormány tervezetét fogják a parlament elé vinni.

Kamatdöntésekre figyel a héten a piac 

A jegybankok és a technológiai szektor kerülhetnek a figyelem középpontjába a héten, miután a héten tartja kamat meghatározó ülését a japán jegybank, a Fed és a MNB is.

Erős forintot hozott a nemzeti ünnep 

Annak ellenére, hogy tegnap korrekció volt a nemzetközi piacokon, a hangulat továbbra is pozitív. A piaci optimizmusból a forint is profitált, amely a 292-es szint alá is benézett a nemzeti ünnepen.

Eddig kivártak, de most jön a hírdömping 

Kivárás jellemezte tegnap a piacokat az elmúlt időszak erőteljes emelkedéseit követően. Továbbra is pozitív a kép a fejlett piaci indexek esetében.

Nagyon bika a hangulat a piacokon 

Nincs megállás. Egyesek már azon spekulálnak, hogy a 2 hetes adminisztratív leállás miatt, még akár a QE3 bővítése is elképzelhető. Mindent kitalálnak, ami az emelkedés irányába mutat.

Csúcsra járnak a piacok 

Tegnap új csúcsot ütött az S&P500 index, ráadásul annak közelében is zárt. Határozottan jól néz ki az index, és ez igaz a technológiai szektort tömörítő Nasdaq indexre is, amely 13 éve nem látott csúcson jár jelenleg.

Megegyezés az utolsó pillanatban 

Megszületett a várva várt megegyezés az USA-ban. A republikánusoknak és a demokratáknak akciófilmbe illő módon, az utolsó pillanatban sikerült hatástalanítaniuk a bombát, jelen esetben elkerülniük az adósságplafon elérését.

Még mindig nincs megállapodás a költségvetésről 

Obama nem hajlandó elfogadni az átmeneti, hathetes plafonemelést, még úgy sem, hogy most már a republikánusok egy átmeneti büdzsé megszavazásával abba is belemennének, hogy átmenetileg újrainduljon a kormány működése.

Újraindul az állami gépezet 

Siralmas lett az amerikai munkanélküliségi adat az állam leállása miatt, de kit érdekel, amikor megvan a „deal”! Igaz, hogy csak átmenetileg, 6 hétre.

Kivárás és kivárás, közben lecsorgás 

A patthelyzet az USA költségvetése körül továbbra is óvatosságra inti a befektetőket, miközben a piacok valójában jól viselkednek. Eközben egy előrelépést láthatunk, nevezetesen: Obama ma hivatalosan is megnevezi jelöltjét a Fed élére.

Egyre nő a tét a részvénypiacokon 

Mától ugyanis nem elég csak az amerikai költségvetés helyzetére figyelni és húzni a strigulákat, hogy hány nap múlva éri el az adósságplafont az USA, és esetleg jelent emiatt technikai csődöt, amire egyébként kicsi az esély annak ellenére is, hogy eddig nem túl hatékonynak bizonyuló politikusok kompromisszum készségén múlik a csőd elkerülése.

Új hét, változatlan témák 

Nemzetközi szinten továbbra is az amerikai költségvetésről szóló hírek uralják a piacot, főként miután a fontos statisztikai adatok közlése is elmaradt pénteken az állami gépezet leállása miatt.

Patthelyzet a költségvetés ügyében 

Továbbra is patthelyzet van az USA-ban a költségvetést illetően. A két nagy párt nem tud átlépni saját árnyékán, és nem tud megegyezni, ami negatívan hat a piacokra.

Kaptunk hideget és meleget egyaránt 

A magyar piacon nyilvánvalóan a legfontosabb esemény a MOL körüli aggodalmak fokozódása volt, ami majdnem 2 százalékos csökkenést okozott a MOL részvények piacán.

Büdzsé: az amerikai már bukott, a miénk csak most jön 

Nem segít a piacoknak, hogy a republikánusok elutasították a jövő évi költségvetést a hétvégén. A konzervatívoknak nem tetszik Obama elnök egészségügyi programja, így leszavazták a javaslatot. Elvileg ma éjfélig van lehetőség megállapodni.

Brüsszel sem tud mit kezdeni a telefonadóval 

Visszavonta a keresetét az Európai Bizottság a magyar telefonadóval kapcsolatban. Az Európai Bíróság korábban már a francia telefonadóval kapcsolatosan is elutasította a bizottság keresetét.

Már megint aggódnak a befektetők 

Sorozatban ötödik napja esik az S&P index, ami idén az eddigi leghosszabb ilyen jellegű sorozat. Ez pedig nem éppen egészséges folyamatokról és erős piacról tanúskodik.

A mai nap a gyógyszerszektorról szólhat a tőzsdén 

Akár 50 százalékos emelkedés is lehet ma az Egis árfolyamában, legalábbis, ha a mai napra engedélyezett maximális elmozdulást nézzük. A realitások talaján maradva azért ennél visszafogottabb, de még így is hatalmas áremelkedésre lehet számítani.

Felrázták a budapesti piacot 

A Servier Egis-részvényekre tett ma reggeli önkéntes nyilvános vételi ajánlata ismét felrázta a Budapesti Értéktőzsdét. Az Egis-részvényesek örülhetnek, ugyanis a 28 000-es részvényenkénti ajánlati ár jelentős prémiumot jelent a 21 050 forintos tegnapi záróárhoz képest.

Hamar véget ért az öröm 

Ha a technikai képet nézzük, egyelőre vegyes üzeneteket látunk, a DAX és az S&P500 nem esett egyelőre vissza a bázisba, míg a Dow Jones ipari átlagindex igen. Ugyanakkor az S&P500 esetén rezeg a léc, hiszen néhány tized pontra állt meg az index a kritikus szint fölött a pénteki napon.

A piacok továbbra is jól viselkednek 

Ma megtudhatjuk a Fed álláspontját, amelyet oly sokan és oly régóta találgatnak. A piac 10-15 milliárd dolláros havi csökkentést vár. Az ettől való eltérés fogja meghatározni a piacok viselkedését.

Esik az eső, és esnek a piacok is 

Ez a kismértékű csökkenés nem meglepő, a tegnapi emelkedést követően és a Fed ma kezdődő ülésével kapcsolatos aggodalmak közepette. A DAX új csúcsra szaladt tegnap, s most a 8.558 pontnál található korábbi csúcs már ellenállás.

Komoly optimizmus tört ki a piacokon 

Komoly optimizmus tört ki a piacokon azután, hogy egyrészt az USA és Oroszország megegyezett Szíria ügyében, másrészt Summers visszalépett a Fed elnökjelöltségtől. Így kissé tovább fennmaradhat a mennyiségi lazítás, vagy lassabban kerülhet sor annak visszavételére.

Ma kismértékű visszaesés jöhet a piacokon 

Továbbra is csúcs közelben billegnek a főbb nemzetközi indexek, és ez a billegés akár még napokig is eltarthat, de ma kismértékű csökkenést várnak a piacokon az elemzők.

Ha nincs háború, rallyzik a piac 

A háború rémének elmúlása úgy tűnik, hogy nem egy napos rallyt eredményezett a piacokon. Pedig aggodalomra okot adó esemény van bőven, az USA közelíti az adósságplafont, és választásokat tartanak Németországban.

Nagyot raliztak tegnap a főbb indexek 

Ugyan a BUX is emelkedni tudott, de ha azt nézzük, hogy az index a sáv alján van, akkor a tegnapi emelkedés igencsak elkeserítőnek mondható, hiszen 1 százalék alatt maradt, miközben pl. a DAX index több mint 2 százalékot emelkedett.

Ma az emelkedésé lehet a főszerep 

Jó hangulat bontakozott ki a nemzetközi börzéken, a Dow Jones index az elmúlt 8 hét legerősebb napját tudhatja maga mögött, míg az ázsiai börzék is szépen teljesítettek az elmúlt két napban.

Úgy tűnik, hogy nyakunkon a háború 

Egyesek szerint már kedd hajnalban megindulhatnak a bombázások Szíria ellen, amely három napot vehet igénybe. Erre az olajnak szárnyalnia kellene, de nem csinál túl sok mindent.

Egyelőre kivárásra játszanak a piacok 

Továbbra sincs jelentős mozgás a piacokon. Úgy tűnik, mindenki kivár. Van egy jelentős félelem az őszi eseményektől, hiszen német választások, Szíria elleni támadás, Fed ülés egy lehetséges mennyiségi lazítás kivezetéséről szóló döntéssel és még lehetne folytatni a sort, hogy mik vannak előttünk.

A piac már nagyjából beárazta Szíriát 

Az USA-ban a szenátus külügyi bizottsága bizonyos feltételekkel jóváhagyta a szíriai beavatkozást. Így a katonai támadás nagyon korlátozott lehet, de ezt is vártuk, hiszen az USA kormánya ezt kommunikálta korábban. A szenátus hétfőn szavazhatja meg a felhatalmazást.

Egyelőre nem szakadt meg a jó adatok sora 

Ma reggel az ausztrál GDP látott napvilágot, amely 2,4 százalék helyett 2,6 százalékkal bővült a második negyedévben. Ennek ellenére a tőzsdeindexek délnek vették az irányt.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben

Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben 

Kétféle ember, és kétféle cég van: akit már meghekkeltek, és akit meg fognak.

Költségkímélés

Mindent a mobilunkkal intézünk, még ezt is

Mindent a mobilunkkal intézünk, még ezt is 

A múlt évben összességében 63 százalékkal nőtt a mobilbankon keresztül kötött biztosítások száma.

Jogi kisokos

Az évszázad tulajdonjogi vitája zárulhat le Olaszország és az USA között

Az évszázad tulajdonjogi vitája zárulhat le Olaszország és az USA között 

Az EJEB megerősítette Olaszország jogát arra, hogy visszaszerezze az amerikai Getty Múzeumban tárolt értékes görög bronzszobrot.

Cégblog

Gond volt a fogyasztók kompenzálásával, ment a bírság a cégeknek

Gond volt a fogyasztók kompenzálásával, ment a bírság a cégeknek 

A Gazdasági Versenyhivatal 40 millió forint bírságot szabott ki a 4Life Directre és biztosító-partnereire.

Klímablog

Hódítanak a balkon napelemek Bécsben

Hódítanak a balkon napelemek Bécsben  

Míg 2022-ben nem egészen ezer, addig tavaly már több mint négyezer balkon napelemet telepítettek Bécsben.

Gazdaság

Idén elfelejtheti a turizmus, hogy egyszer volt egy koronavírus

Idén elfelejtheti a turizmus, hogy egyszer volt egy koronavírus  

Az ágazati felívelő folyamatát a SZÉP-kártya-használati adatok, valamint az első negyedév eddig megismert turisztikai trendjei is alátámasztják.

Infokom

Meglepő, miként használja már most a HR a mesterséges intelligenciát

Meglepő, miként használja már most a HR a mesterséges intelligenciát  

A mesterséges intelligencia néhány éve valósággal ránk rúgta az ajtót, a technológia az élet számos területét igyekszik forradalmasítani.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo