Részvénypiac cikkek
Megszorításokat lengetett be Varga
Itthon a legfontosabb bejelentés volt, hogy a kormány 5 százalékpontos költségvetési kiigazításra készül az elkövetkező években, amely ráadásul a kiadási oldalon jöhet. Így az államadósság gyorsabban, és most már ténylegesen csökkenhet.
Holnap szavaznak a devizahiteles törvényről
A parlament szerdán szavaz a devizahiteles elszámolási törvényről. Hosszabb lehet az elszámolási idő és a végtörlesztőknek várhatóan nem kell elszámolási díjat fizetniük.
Bemutatkozott az Alibaba a piacokon
Megvolt az Alibaba debütálása az USA-ban. A kibocsátási árhoz képest 38,1 százalékot emelkedett az első kereskedési napon, azaz a jegyzők igazán elégedettek lehetnek. Annál kevésbé a Yahoo tulajdonosok.
A skótok és az Alibaba bearanyozhatja a mai napot
A skótokról kiderült, hogy maradnak. Az Alibabát a maximális, 68 dolláros áron adták el a kibocsátás során, ma pedig indul a kereskedés. A BUX és a CECE a mai zárókon kerül átsúlyozásra.
Angolosan távoznak a skótok?
Ma szavaznak a skótok. Ugyan az ellenzők kis többséget mutatnak, ennek ellenére azért kis bizonytalanságot hoz a piacokra, amivel ugyanakkor nem igazán törődnek a befektetők. A mai népszavazás után nem lesznek exit-poll eredmények, csak holnap értesülhetünk a kimenetelről.
Az őszi hangulat a piacokra is rányomta a bélyegét
Most éppen a Nasdaq-ba adtak bele, amely eddig szépen vezette a piacokat. Ez is inkább az általános gyenge hangulatot erősíti. Különben is, jön az október, amely szakértők szerint az armageddon időszaka.
A parlament előtt a devizahiteles törvény
A Fidesz pénteken benyújtotta a deviza spread és az egyoldalú kamatemelések elszámolását és visszafizetését szabályozó törvényt. A parlament szeptember 16 és 24 között tárgyalja a törvényt.
Itt vannak az újabb szankciók – és nem leptek meg senkit
Megjöttek a szankciók, és nincs bennük meglepetés. A kínai pénzmennyiség a vártnál kisebb mértékben növekedett, az USA-ban kissé többen jelentkeztek munkanélküli segélyért. Közben a békefolyamat halad tovább.
Nem terjesztik ki a devizahiteles törvényt a végtörlesztőkre
A BUX esetében az emelkedés folytatódására számítunk, amelyet elsősorban az OTP emelkedésére alapozunk. Ugyanis a tegnap megerősítették, hogy nem tervezik a végtörlesztők involválását a nyáron elfogadott törvényben.
Hamarosan kitisztul a kép a devizahiteleseknek
Várhatóan pénteken nyújtják be azt a törvényjavaslatot, ami a hitelek elszámolásának pontos módját tartalmazza. Lehet, hogy azok is visszakaphatnák a tisztességtelenül felszámolt összeget, akik korábban már végtörlesztették hitelüket, erről azonban csak a frakcióülésen fog döntés születni.
Jól meglepte az EKB a piacokat
Nem csak átveszi a Fed-től a stafétabotot, és megkezdi októberben a privátszektor eszközökkel fedezett kötvényeinek vásárlását, de az alap, betéti és hitelezési jegybanki kamatokat is csökkentette 10 bázisponttal.
Ma hátradőlhetnek a befektetők
A mai napon a kivárásé lehet a főszerep. A holnapi EKB kamatdöntés előtt továbbra is csak találgat a piac, hogy lesz-e európai eszközvásárlási program, vagy a nagyágyú bevezetését ezúttal is elhalasztja a tanács.
Az ukrán válság miatt gyengélkedik Európa
Miközben Európa gyengélkedését láthatjuk a beszerzési menedzser indexek alapján, addig az orosz-ukrán események sem segítenek. A piac jelenlegi „legfontosabb” támogatója az EKB által várható eszközvásárlások (alacsony hozamok) és az amerikai piac, illetve az amerikai gazdaság relatíve jó teljesítménye. Ezek a tényezők ma is pozitív módban tarthatják a piacokat.
Nincs döntés a szankciókról
Az EU vezetői nem hoztak döntést a szankciók tekintetében, előbb meg kell vizsgálni azok gazdasági hatásait. Nem nagyon látszik, hogy milyen új intézkedéseket lehetne bevezetni, hiszen az eddigiek sem jártak túl sok sikerrel, és ez valószínűleg nem csak Orbán Viktor véleménye.
Az ukrán válság a forintot is bedöntötte
Az ukrán események végül mégis megmozgatták a piacokat. Ennek az lett a következménye, hogy a DAX index tegnap a hétfői szintre esett vissza. A hazai deviza jelentősen gyengült és immár realitás a 317 forintos euró.
Új szabályozás jön a devizahitelekre
Az MNB bejelentette az új lakossági hitelszabályozást, ami jövő év elejétől lesz érvényes. A szabályozás érdekessége, hogy jelentősen enyhíti az euró alapú hitelezésre vonatkozó korlátokat.
Nem hozott megoldást az ukrán válságra az elnöki csúcs
Tegnap Putyin és Porosenko éjszakába nyúló találkozója sem hozott áttörő eredményt, ahogy az várható volt. A két elnök egyetértett abban, hogy az ukrajnai vérontást be kell fejezni, azonban az ehhez szükséges lépéseket mindketten a másiktól várják.
A tegnapi rally után ma jöhet a korrekció
Hatalmas emelkedést láthattunk tegnap a DAX indexben, ami egészen a 200 napos mozgóátlagig ment. Így ma pihenőre számítunk, s akár a 20 vagy csak a 30 napos mozgóátlagot is visszatesztelheti az index a közeljövőben.
Most az ukrán válság sem érdekli a befektetőket
Pénteken az ukrán válság elmérgesedésével kapcsolatos félelmekre esett a német piac a nap végén, de ma már ignorálják a befektetők ezeket a híreket – a DAX jelentős emelkedéssel készül nyitni.
Kirobbanó formában a piacok
Továbbra is kirobbanó formában vannak az amerikai piacok, aminek köszönhetően az S&P 500 index már csak egy karnyújtásnyira van a 2 000 pontos álomhatártól. Európa esetében is emelkedést láthattunk, igaz a beszerzési menedzserindexek mutatói arról tanúskodnak, hogy továbbra sem dübörög az öreg kontinens gazdasága.
Még a szakembereket is meglepte az amerikai adat
Itthon az augusztus 20-i tűzijáték, Amerikában viszont a Fed jegyzőkönyve okozott nagy durranást. Ugyanis még a sokat látott jegybankárokat is meglepte, hogy mennyire erőteljes a munkaerőpiac javulása.
További növekedés a befektetési alapok piacán
Folytatódott a vagyon gyarapodása a befektetési alapok piacán júliusban is, így immár 22 hónapja töretlen a növekedés. A vagyongyarapodást tekintve a befektetési alapok piacán ebben a hónapban ismét kimagasló növekedést hoztak a vegyes alapok, de kötvényalapok teljesítménye is említésre méltó.
Ezredfordulós csúcsra tört a Nasdaq
Ez is bekövetkezett! 14 éves csúcsra emelkedett a Nasdaq index. A grafikonra nézve komolyabb ellenállás már nem látszik a 2000-ben elért csúcsig, ráadásul egy szűk bázisból tört ki az index, de egy határozott emelkedő csatornában van továbbra is.
Kiábrándító hírek jöttek Kínából
Kínában szörnyű tőkebeáramlást mértek, amelyre 2011 év vége és a 2009- es válságos év óta nem volt példa, ennek ellenére Európában a fent vázolt okokból kifolyólag emelkedést várunk. Ráadásul az ázsiai piacokat is csak kissé érintette meg a gyenge kínai adat.
Óriásit bukott az OTP
A devizahiteles csomag erősen rányomta a bélyegét az OTP és az FHB számaira is. A bankok ma hajnalban publikálták második negyedéves számaikat, amelyben brutális veszteségről értesültek a befektetők.
A nemzetközi helyzet egyre fokozódik
Javult a hangulat tegnap a tengerentúli börzéken, már nyitás után elkezdtek felfelé kapaszkodni az indexek és zárásig kitartott a jó hangulat, az Ukrajnából érkező hírek ellenére is.
Készülhetünk a 324 forintos euróra
Már a Bloomberg is a forinttal foglalkozik, a hírügynökség szerint az opciós árak alakulása alapján 52 százalék az esélye annak, hogy 324,50-es mélypontra zuhan az EUR/HUF kurzusa ebben az évben, miközben májusban még csak 32 százalékos valószínűséget tulajdonítottak ennek. Ma reggel a 314-es szintről indulhat útnak a forint.
Ma mínuszba fordulhatnak a piacok
A nagy emelkedést követően, és a negatív híráramnak köszönhetően ma valamiféle csökkenésre számítunk a fejlett piacokon. Sőt, az oroszok már hatósági árat vezetnének be az élelmiszerekre, és a gépjárművek európai importjának blokkolásán is gondolkoznak.
Visszavonulót fújt Moszkva, örülnek a piacok
Jelentősen enyhült az orosz nyomás Ukrajna keleti határán. Annak ellenére, hogy az orosz veszély nem múlt el, csak enyhült, jelentős emelkedést láthattunk az USA-ban.
Fokozódik a szankcióháború
Az orosz élelmiszerbeviteli szankció 11,8 milliárd euróra rúg az EU szempontjából, ami az EU GDP-jének kevesebb, mint 0,1 százaléka. Mivel ezeket a termékeket egyéb piacokon is el lehet adni, ezért a GDP-re gyakorolt hatás ennél kisebb.
Az orosz-ukrán válság a padlóra küldte a forintot is
Továbbra is az Ukrajna és Oroszország közötti konfliktus, illetve a nyugat és Oroszország viszonya tartja izgalomban a befektetőket. Ebben egyelőre nem látható enyhülés, sőt. Egyre többen félnek attól, hogy mélyül a konfliktus, és akár háborúba is torkollik annak ellenére, hogy most még csak az ellenszankciók kerültek napirendre Oroszországban.
Újra Ukrajnára figyel a világ
Az ukrán-orosz válság újra megérintette a börzéket. Az oroszok újra felvonultak az ukrán határra, és vannak olyan hangok is, amelyek azt mondják, hogy számottevő az esélye annak, hogy Putyin katonái bevonulnak Ukrajnába.
Gyenge maradhat a forint
A hazai deviza erősödése nem volt hosszú életű, hiszen az EUR/HUF jegyzése tegnap újra nekirugaszkodott a 314-es szinteknek. Továbbra is úgy gondoljuk, hogy ez az irány kitarthat a következő napokban is.
Ma folytatódhat a lejtmenet
Jól beleadtak a piacokba. Szerintünk ez részben annak köszönhető, hogy az amerikai GDP adatnak hatására egyre valószínűbb a hozamok emelkedése, másrészt számos kockázat lengi körül a vállalati növekedési kilátásokat.
Jobb a Richter eredménye a vártnál, de szépen csorgunk lefelé
A pozitív pénzügyi eredménynek köszönhetően a Richter 13,8 milliárd forintos adózott eredménye meghaladta a várakozásokat. Az alapfolyamatok szintjén ugyanakkor a vártnál nagyobb visszaesést láthatunk.
Csak a szankciók hírére jön ki nyári üzemmódból a piac
Továbbra is nyári üzemmód jellemzi a piacot. Tegnap cirka 3 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények a BÉT-en. A mozgások vegyesek voltak a vezető részvények körében.
Ma egy kicsit emelkedhetünk
Itthon ma kis emelkedésre számítunk az elmúlt napok gyenge teljesítményét követően. Továbbra is az orosz-ukrán konfliktus és a nyári uborkaszezon „tematizálja” a kereskedést. Tegnap nagyot esett a DAX, mikor az USA indexei – a nyitást követően - mélyrepülésbe kezdtek.
Bármikor beüthet a ménkű
Tovább záporoznak az egymásnak olykor ellentmondó hírek az orosz-ukrán helyzettel kapcsolatban. E miatt a piacok is kezdenek idegessé válni, amit jól példáz, hogy a félelem indexként ismert VIX-index újra emelkedésnek indult.
Mozgalmas nap elé nézünk
Mozgalmas nap elé nézünk, hiszen Amerikában és Európában is tovább terjed a gyorsjelentési láz és olyan globális szinten is meghatározó vállalatok fognak ma publikálni, mind a Ford, a Starbucks, az Amazon vagy a Coca-Cola, míg az öreg kontinensről a BASF és a Nokia okozhat meglepetéseket második negyedéves eredményével.
Nagy buktával kezdődött a hét
Nagy eséssel kezdődött a hét lényegében az összes főbb piacon, annak ellenére is, hogy új információk nem nagyon láttak napvilágot, sem vállalati, sem pedig makrofronton. Földrajzi tekintetben Európa alulteljesítése ismét szembetűnővé vált, ahogy azt már az elmúlt hetekben is láthattuk
Jövőre jöhet csak a devizahitelek forintosítása
Varga Mihály a hvg.hu-nak adott nyilatkozata szerint a devizahitelek forintra történő átváltásáról szóló törvényt még idén elfogadhatják, de nagyon valószínű, hogy a tényleges átváltás csak jövőre fog megtörténni.
A maláj gép tragédiája a forintot is rosszul érintette
Kockázatkerülő módba kapcsoltak a tőkepiacok azután, hogy az ukrán légtérben lezuhant egy 300 fős utasszállító repülő. A tragédia meglehetősen érzékenyen érintette a piacokat is.
A tengerentúlon a jókedv is töretlen
A héten már záporoznak a jelentések, eddig 49 társaság publikálta számait az S&P500 tagjai közül. Árbevétel terén 1,9 százalékkal jobbat jelentettek a társaságok az elemzők várakozásánál, nettó profit terén pedig még ennél is látványosabb volt a felülteljesítés.
A pesti börzén is beköszöntött a nyár
A hazai börzén beköszöntött a nyár, a Magyar Telekom jó teljesítménye sem tudta 4 milliárd forint fölé tornászni a forgalmat. A mai kereskedésben oldalazó mozgásra számítunk a Budapesti Értéktőzsdén.
Jól kezdődött a hét a részvénypiacokon
Az európai részvénypiacokon 1% körüli emelkedés volt jellemző a tegnapi kereskedésben, Amerikában némileg visszafogottabb, 0,5% körüli emelkedés volt tapasztalható, igaz az elmúlt hetet sokkal szebben vészelték át az amerikai indexek, mint európai társaik, ahol a DAX méretes esést produkált.
A gyenge múlt hét után emelkedhetünk
A múlt hét meglehetősen gyengére sikerült, a hazai és a német piac is fej-fej mellett zuhantak, egyedül a tengerentúli börzék tartották magukat. Tegnap a foci VB döntőn Németország diadalmaskodott, ez pedig hozhat némi emelkedést a DAX piacára.
Leminősíthetik a magyar bankokat
A devizahiteles törvénycsomag mintegy 2,6 milliárd eurós terhet ró a magyar bankokra, emiatt a Fitch után a Moody’s is leminősítést helyezett kilátásba.
Kezdetét vette a gyorsjelentési szezon
Az Alcoa tegnap piaczárást követően publikált eredményének közzétételével kezdetét vette az amerikai gyorsjelentési szezon, így az elkövetkező heteket ismét a vállalati hírek határozhatják meg a tengerentúlon.