Részvénypiac cikkek


Már jüanban is eladósodhatunk

Már jüanban is eladósodhatunk 

Átsúlyozták az MSCI indexet, és a jüan is bekerült az IMF SDR kosarába. Ráadásul ötödik valutaként a harmadik legnagyobb súllyal fog rendelkezni, de csak 2016 októberétől.
Putyin befűthet Törökországnak

Putyin befűthet Törökországnak 

Vlagyimir Putyin befűthet Törökországnak, ha a meglobogtatott gazdasági szankciókat (Török Áramlat és az Akkuyu atomerőmű építésének befagyasztása, illetve a turisztikai együttműködés megszakítása) véghez viszik.
Brókercégeknél razziáztak

Brókercégeknél razziáztak 

Kínában a hatóságok számos brókercéget megszálltak, ami nem tett jót a Shanghai indexnek, amely több mint 5 százalékot zuhant. Így ez nem is terjedt át más piacokra, de az elmúlt napok emelkedéseit követően csökkenésre számítunk, mind a DAX, mind a BUX index esetében.
Ma a pulykákra koncentrálnak Amerikában

Ma a pulykákra koncentrálnak Amerikában 

Szegény pulykák, szomorú nap ez nekik! Ugyanakkor az amerikaiak boldogan ünnepelnek, így ma irány nélkül maradnak a börzék a tegnapi rallyt követően.
Ezerrel jön a kamatemelés

Ezerrel jön a kamatemelés 

A Fed jegyzőkönyvből kiderült, hogy ezerrel jön a kamatemelés. Persze a dollár erre már nem erősödött tovább, sőt, gyengült. Úgy tűnik, hogy elmegy 1,085-ig, ahol a 20 napos mozgóátlag éppen tartózkodik, és egy technikai szint is van.
Nem látni az alagút végét

Nem látni az alagút végét 

Több kisebb jelentőségű hír van ma reggel. Ilyen a görög bankok feltőkésítése, vagy éppen a franciák részéről a belső határok ellenőrzésére vonatkozó javaslat. Persze az utóbbinak, ha keresztülmegy, lehetnek komoly negatív következményei.
Egyre növekednek a kockázatok

Egyre növekednek a kockázatok 

Növekednek a kockázatok, ami nem tesz jót a tőzsdéknek. Az újabb párizsi merénylet sokkolta az embereket. Többen is lemondták a párizsi rendezvényeket szinte azonnal. Vagyis a hatás, még ha kisebb mértékben is, hasonló a 9.11-hez. Persze az emberek immunitása, a mindennapi élet szempontjából, azóta növekedett. Az amúgy sem kedvező hangulat közepette pedig újra délfelé kacsinthatnak a piacok.
Erre nem számítottunk az OTP-től

Erre nem számítottunk az OTP-től 

Ma reggel egy OTP gyorsjelentéssel lehettünk boldogabbak. Persze azért meglepődtünk a román akción, amely prudens céltartalékolással 25,5 milliárdos költséget hozott a devizahitelek átváltásán. Ez akkor igaz, ha mindenki él az OTP által felkínált lehetőséggel.
A menekültek miatt fékeződhet a német gazdaság

A menekültek miatt fékeződhet a német gazdaság 

Nemzetközi szinten továbbra is kivárás jellemzi a piacot, így a mai napon mind a BUX-ban, mind a DAX-ban oldalazó mozgásra számítunk. A német kormány független gazdasági tanácsadó cége a menekültválság költségei miatt úgy érzi, hogy idén a német gazdaság 1,8% helyett csak 1,7%-kal bővül majd.
Csak egy jó kis pletyka kell

Csak egy jó kis pletyka kell 

Elég volt egy szaftos pletyka a piacoknak, és mindjárt átszabták az irányt. A Reuters EKB jegybankárokra hivatkozva azt állítja, hogy a következő kamatdöntő ülésen a betéti rátát nem 10, hanem 20 bázisponttal vághatja a testület, miután a 10 bázispontos vágást már elkönyvelte a piac, ergo érdemi hatása jóval kisebb lenne a lépésnek.

Van minek örülnünk 

Az eddigi stabilról pozitívra javította Magyarország adósbesorolásához tartozó kilátását a Moody's. A jelenlegi besorolásunk továbbra is Ba1, ami még nem befektetésre ajánlott kategória.

A kis cégeknek is lenne helye a tőzsdén 

A legtöbb kisvállalkozás vezetője nem gondolkodik a tőzsdére lépésben, részben mert visszariasztják őket a magas elvárások, részben mert úgy gondolják, hogy nyílt forgalomban csak a nagyvállalatoknak érdemes próbálkozniuk. Tóth Attila a BÉT vezérigazgató-helyettese ezzel szemben úgy nyilatkozott a Piac & Profitnak, hogy a tőzsdére lépés sok kkv-nak lehetne reális forrásszerzési lehetőség.

Hasít a Mol, robog a Facebook 

Ma reggel egy MOL gyorsjelentéssel lettünk gazdagabbak. Az amortizációval módosított üzemi eredmény rekord értékre, 198,7 milliárd forintra ugrott, ami a nagyon erős finomítói szegmens teljesítményének köszönhető. A Facebook tovább robog felfelé, a szerdai gyorsjelentés után a tegnapi kereskedésben 4,6%-ot értékelődött fel a részvény árfolyama.

Viszik a pénzüket az amerikaiak 

Janet Yellen tegnap gyakorlatilag azt mondta, hogy decemberben jön a kamatemelés. Így nem meglepő, hogy most már a piac is 60 százalékot ad a kamatemelésre a Fed fund futures-ek alapján.

Alapvetően jó a hangulat a piacokon 

Egy nagyszerű Richter eredménnyel lettünk ma reggel gazdagabbak, de a befektetők kedvezően fogadhatják a tegnap bejelentett új jegybanki hitelezési programot is.

Holnap itthon is indul a jelentési szezon 

Holnap megkezdődik idehaza is a gyorsjelentési szezon. Hajnalban a Richter, este pedig a Magyar Telekom számaival lehetünk boldogabbak. Mind a két esetben csökkenésre számíthatunk.

Nem lesz kormányváltás Törökországban 

Sikeresek voltak a választások Törökországban, ahol a 2002 óta hatalmon levő Erdogan államfő nevével fémjelzett párt végül többséget szerzett. Így csökken a politikai bizonytalanság, és ez a török líra árfolyamában is meglátszik, amely ma reggel több mint 3 százalék pluszban van a dollár ellenében.

Búcsút intett az állam az OTP-nek 

Az OTP tartotta izgalomban tegnap a befektetőket. Az állam által eladásra kínált 14,092 millió darab részvény aukciója sikerrel zárult, az elfogadott árajánlatok 5.222 és 5.950 forint között szóródtak, az átlagárfolyam pedig 5.322 forint lett.

Ma szabadul meg az OTP-től az állam 

Az OTP-vel kapcsolatos tegnapi bejelentés tarja izgalomban a befektetőket: 14,09 millió darab, piaci árfolyamon közel 80 milliárd forintnyi OTP részvényt értékesítenek, amely a teljes mennyiség több mint 5 százaléka.

Újra itt a nagy nap 

Megint várhatunk a Fed döntésére, s az utána publikált kommentárra. Sőt a kommentárra fogunk leginkább fókuszálni, hiszen várhatóan nem változtat a nyíltpiaci bizottság az alapkamaton.

Egyelőre nem megy csődbe az USA 

A Wall Street Journal információi szerint már közel a megállapodás a Fehér Ház és a republikánusok között az adósságplafon megemeléséről, így nem megy „csődbe” az USA költségvetése decemberben. Ha tető alá hozzák a megállapodást, akkor 2017 végéig nincs okunk az aggodalomra.

Kimaradtunk a jóból 

A pénteki nemzeti ünnep miatt egy rendkívüli jó hangulatú kereskedésről maradt le a magyar részvénypiac, amit remélhetőleg, ma a hosszú hétvége után igyekszünk majd bepótolni.

Így lehet tényleg pénzt keresni a tőzsdén 

Ha hosszú távon akarunk sikereket elérni a részvénypiacon, akkor az optimális ki- és beszállási pont állandó keresése helyett a folyamatos jelenlét az eredményesebb stratégia – vallják a K&H Alapkezelő szakemberei.

Mindenki az EKB-t lesi ma 

Ma minden szem az EKB-ra szegeződik, hiszen 13:45-kor kamatdöntő ülésre kerül sor. Itt még nagy meglepetésre nem számítunk. A tűzijáték majd a 14:30-kor kezdődő sajtótájékoztatón indulhat, hiszen a piac egyre inkább a további lazítás irányába hajszolná a tanácsot.

Nem úgy fest, hogy emelkedni fog az olajár 

Ma OPEC találkozó lesz a nem OPEC tagállamok képviselőivel Bécsben. Arról fognak beszélgetni, hogyan stabilizálják a kőolaj árfolyamát. Azt már most megmondták az OPEC vezetők, hogy nem vevők semmilyen olyan javaslatra, amely a kitermelésük csökkentését kérné.

Ma kiderül, mit forgat a fejében Matolcsy 

Ma kamatdöntő ülése van az MNB-nek. A piac általánosan azt gondolja, hogy semmit nem fog lépni a magyar központi bank, pedig mióta leállt a kamatcsökkentési ciklussal, nagyot változott a világ.

Nagyot erősödött a forint – de ez már nem tart sokáig 

A forint megérkezett a 200 napos mozgóátlaghoz. A 308,5-nél húzódó szintet érintette meg tegnap az árfolyam, ahonnan a délutáni órákban visszapattant 309-ig a kurzus. Az EUR/HUF-ban elég erős a lefelé mutató trend, ezért a 200 napos mozgóátlag törésével a 306,8-as támaszig eshetne a devizapár.

Tovább csúszik a kamatemelés 

A tegnap publikált Fed Bézs Könyv szerint a 12 körzetből kettőben (Richmond és Chicago) a gazdasági növekedés lassulása látható, Kansas környékéről pedig a gazdasági aktivitás visszaeséséről adtak számot.

Mindenki dörzsölhette a markát Kínában 

Kínában megőrültek a befektetők (+3%), mert az elmúlt másfél héten (amíg a nemzeti ünnep tartott) agyonköltekezték magukat a kínaiak. Az autópályákon hatalmas dugók alakultak ki elsősorban a fizető kapuknál, és az étteremtulajdonosok is dörzsölhették a markukat. Mindennek ellenére az ázsiai piacokon vegyes mozgásokat láthattunk.

Tovább halogatják a kamatemelést 

A Fed jegyzőkönyvből kiderült, hogy Kína miatt halasztottak a kamatemelésen, pedig nagyon felkészültek a lépésre. Habár továbbra is készen áll a Fed a kamatemelésre a piac egyre nagyobb valószínűséget ad a márciusi kamatemelésre.

Rossz hírek érkeztek 

Kemény adatokat láthattunk ma reggel. A német export a várt 0,9 százalékos zsugorodás helyett 5,2 százalékkal csökkent augusztusban. A félreértések elkerülése végett, ebben még nincs benne a VW botrány, és valószínűleg nagyobb a kínai hatás, mint gondolták.

Meglódult az olajár 

Nagyot rallyzott az olaj, és ezzel már közelíti a 200 napos mozgóátlagot. Sőt, egy ellenállás is van a közelben, picivel 50 dollár fölött. Az ok a 120 ezer hordóval, azaz mintegy 1 százalék körüli értékkel csökkenő amerikai kitermelés az előző hónapban.

A pénzbőség ígérete 

Sosem lesz vége a folytonos jegybanki laza monetáris politikának, legalábbis erről árulkodnak a piaci árazások. A határidős kamatügyletek alapján Amerikában márciusig nem lesz kamatemelés, az EKB esetén egyre többen az eszközvásárlási program kibővítését várják, vagy mennyiség, vagy pedig időtartam tekintetében, és a BoJ esetében is további intézkedésekre számít a piac.

Megtették a hatásukat a rossz hírek 

A nagyon gyenge amerikai munkaerőpiaci adatok megtették hatásukat. Szétadták a dollárt, és a részvénypiacokba is beleadtak, majd rádöbbentek, hogy ha emiatt csúszik a kamatemelés, az végül is jó a piacoknak. Így a péntek végére megvették az amerikai indexeket, sőt a DAX is a pozitív tartományban zárt a végén.

Végre magára talált a Mol 

Hosszú hetek szenvedését követően tegnap végre magára talált a MOL, és 2,2%-os teljesítményével a BUX legjobban teljesítő tagja volt – írta elemzésében az Erste Market

Ilyen rossz napunk rég volt 

Négy éve nem látott rossz negyedévet zártak az európai börzék tegnap. A Stoxx Europe 600 8,8 százalékkal csökkent, míg a DAX 11,7 százalékkal értékelődött le. Ugyanakkor az utóbbi árfolyama stabilizálódni látszik a 9.340 és a 9.750 közötti sávban, amelyből hamarosan fölfelé kellene kitörnie ahhoz, hogy valamiféle fordulatról beszéljünk.

Közeledik a gyorsjelentési szezon 

Az Alcoa október 8-án, azaz jövő hét csütörtökön fog jelenteni. A piaci várakozások szerint a harmadik negyedévben az S&P500 cégeinek profitja 2,1 százalékkal emelkedhet negyedév per negyedév alapon, míg éves összehasonlításban 5,5 százalékos csökkenés lehet az eredmény.

Minket nem érint a dízelbotrány? 

A Magyarországon készült motorok nem érintettek a botrányban a nemzetgazdasági miniszter szerint, viszont az indirekt hatás akár 0,3-0,6 százalékos is lehet a GDP-re, hiszen az ipari termelés 22,2 százalékát adja az autóipar, miközben az export aránya 10 százalék.

Katalán függetlenség? Inkább nagyobb autonómia 

Megvoltak a katalán választások és a függetlenségpártiak vitték el a pálmát. Persze kérdés, ha tényleg egyoldalúan kilépnek, annak milyen hatása lesz egy amúgy egységesülő Európán belül. Sőt, mit mond maga az EU egy ilyen egyoldalú lépésre.

Jól fut a Nike 

Jó lett a Nike eredménye. A várt 1,19 dolláros egy részvényre jutó profit helyett 1,34 dollárt láthattunk a kimutatás legeslegalján, mivel nagyon jók lettek a kínai értékesítések (+30%)!

Új világ jön holnaptól 

Ma van az MNB ülése, ahol nem várható változást az alapkamatban (1,35 százalék), holnaptól pedig új világ jön. A 2 hetes betét helyett a 3 hónapos betét lesz a fő instrumentum a központi banknál, miközben az ÁKK szűkíti a 3 és 12 hónapos diszkontkincstárjegyek kibocsátását.

Nincsenek jó híreink a piacoknak 

Az S&P nemcsak megtartott bennünket a bóvli kategóriában, de még a kilátásokat sem változtatta pozitívra a jelenlegi stabilról. Közben ma reggel a Richter bejelentette, hogy a „női viagra”-ként becézett bremelanotide nevű hatóanyagra kötött, korábbi közös fejlesztési terveket felbontotta a Palatin nevű gyógyszercéggel.

A jó hírre szárnyalni kezdett a forint 

A Fed nem emelte a kamatot, ami különben a piaci várakozásoknak megfelelő lépés volt. A forint a Fed döntést követően indult látványos erősödésnek az euróval szemben.

Eljött a kamatdöntés napja 

A piac egységes, sem az elemzők sem a piaci szereplők, és mi sem várunk kamatemelést. Ha mégis ilyen lépésre szánná el magát a Fed, az nyilván komoly piaci turbulenciákat okozna. Ugyanakkor a szinten tartás hozhatna kis örömöt a piacokra. Ugyanis az látszik, hogy a részvénypiacok félnek a ma esti döntéstől. Persze ebben valószínűleg más félelmek is benne vannak, vagyis valószínű, hogy csak közép-rövid távú örömöt láthatunk majd, ha az emelés elmarad.

Hamarosan eljön az igazság pillanata 

Már csak egyet kell aludni, hogy megtudjuk a Fed döntését. A piaci várakozások szerint egy kicsit növekedett a csütörtöki emelés valószínűsége, 32 százalékon áll a néhány nappal ezelőtti 30 százalékkal szemben.

Aggodalmas pillantások a Fed irányába 

Lassan, de biztosan közeledik a Fed kamatdöntő ülése. Az elemzők alapvetően kamatemelést várnak, miközben a határidős kamatokkal kereskedő brókerek szerint 70 százalék a valószínűsége annak, hogy nem emel most kamatot a Fed, sőt az októberi kamatemelésnek is csak 40 százalék a valószínűsége., amely decemberre fordul át 60 százalékra.

Kiszámíthatóbb gazdaságpolitika kellene 

A Moody’s meg fogja vizsgálni a felminősítés lehetőségét Magyarország esetében. Persze ehhez kiszámítható gazdaságpolitika fenntartható növekedéssel, és annak bizonyítéka kell, hogy az államadóság csökkenő pályán van.

Erős lejtmenetbe fordult az emelkedés 

Ma reggel ismét középpontban vannak az ázsiai piacok, bár a tegnapi jó hangulatot ma erős lejtmenet váltotta fel. A piacok lefordulásának az oka, hogy vártnál gyengébb makrogazdasági adatokat publikáltak.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Költségkímélés

Milyen ingatlanra harapnak a külföldi vásárlók?

Milyen ingatlanra harapnak a külföldi vásárlók? 

Noha a számuk az előző évihez képest csökkent, 2023-ban némileg erősödött a külföldi vásárlók súlya a hazai lakáspiacon.
Igazi kincs lehet az Ön személyes bankára, és nem is elérhetetlen

Igazi kincs lehet az Ön személyes bankára, és nem is elérhetetlen 

Miközben a kamatok világszerte egyre alacsonyabbak, és a forint is veszít értékéből, idén is rekordokat döntögettek a tőzsdeindexek és a nemesfémek.
Nehéz helyzetben a családok, ahol beteg lesz hirtelen egy idős hozzátartozó

Nehéz helyzetben a családok, ahol beteg lesz hirtelen egy idős hozzátartozó 

Az öngondoskodás egy újabb szintje.

Adózás

Ezért örülhet a magyar adófizető Donald Trump megválasztásának

Ezért örülhet a magyar adófizető Donald Trump megválasztásának 

A kormány újraélesztené az Egyesült Államok által korábban felmondott kettős adóztatás tilalmáról szóló egyezményt.

Cégblog

Félrevezették a befektetőket, bírságolt az MNB

Félrevezették a befektetőket, bírságolt az MNB  

Az MNB 250 millió forint piacfelügyeleti bírságot szabott ki a Banus Port Zrt.-re.

Klímablog

Ráharaptak a cégek az elektromos autókra

Ráharaptak a cégek az elektromos autókra  

4200 cég igényelt forrást összesen 5005 tisztán elektromos hajtású személygépkocsi, kisteherautó vagy kisbusz beszerzéséhez.

Infokom

Nem kell félni a mesterséges intelligenciától?

Nem kell félni a mesterséges intelligenciától? 

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia munkahelyi hatását.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo