Részvénypiac cikkek
Ma az emelkedésé lehet a főszerep
Jó hangulat bontakozott ki a nemzetközi börzéken, a Dow Jones index az elmúlt 8 hét legerősebb napját tudhatja maga mögött, míg az ázsiai börzék is szépen teljesítettek az elmúlt két napban.
Úgy tűnik, hogy nyakunkon a háború
Egyesek szerint már kedd hajnalban megindulhatnak a bombázások Szíria ellen, amely három napot vehet igénybe. Erre az olajnak szárnyalnia kellene, de nem csinál túl sok mindent.
Egyelőre kivárásra játszanak a piacok
Továbbra sincs jelentős mozgás a piacokon. Úgy tűnik, mindenki kivár. Van egy jelentős félelem az őszi eseményektől, hiszen német választások, Szíria elleni támadás, Fed ülés egy lehetséges mennyiségi lazítás kivezetéséről szóló döntéssel és még lehetne folytatni a sort, hogy mik vannak előttünk.
A piac már nagyjából beárazta Szíriát
Az USA-ban a szenátus külügyi bizottsága bizonyos feltételekkel jóváhagyta a szíriai beavatkozást. Így a katonai támadás nagyon korlátozott lehet, de ezt is vártuk, hiszen az USA kormánya ezt kommunikálta korábban. A szenátus hétfőn szavazhatja meg a felhatalmazást.
Egyelőre nem szakadt meg a jó adatok sora
Ma reggel az ausztrál GDP látott napvilágot, amely 2,4 százalék helyett 2,6 százalékkal bővült a második negyedévben. Ennek ellenére a tőzsdeindexek délnek vették az irányt.
Kicsit jobbra fordult a hangulat
Tegnap az USA-ban pihentek a piacok, eközben a nemzetközi piacokon pozitívra fordult a hangulat. Ez a várakozásoknál jobb makrogazdasági adatoknak és annak köszönhető, hogy Obama a vonakodó képviselőket győzködi jelenleg, hogy szavazzák meg a szíriai beavatkozást.
Már a piacok is a szíriai fejleményeket figyelik
Ma az Egyesült Államokban a munkát ünneplik, s a börzék zárva tartanak. Közben számos piaci szereplő azon spekulál, hogyha az USA megtámadja Szíriát, akkor mennyivel hamarabb fogja elérni az USA az adósság plafont.
Úgy tűnik, hogy homok került a gépezetbe
Egyrészt az USA legfontosabb szövetségese Nagy Britannia úgy döntött az este, hogy nem vesz részt a Szírek elleni támadásban. Ráadásul az USA sem tudta eddig bemutatni a bizonyítékokat, amelyek alapján megindítaná a támadást.
Szíria miatt félnek a piacok, de a kamatdöntés sem segített
Alapjában véve kedvezőnek tekinthető makroadatok ellenére jelentős árfolyamcsökkenés volt tapasztalható a globális nemzetközi piacokon, elsősorban a geopolitikai feszültségek miatt. Egy esetleges szíriai katonai beavatkozástól érezhetően tart a piac.
Izgalmas nap elé nézünk
Annak ellenére sem unatkozhatunk majd a mai nap folyamán, hogy a nemzetközi színtéren meglehetősen kevés adat fog ma megjelenni, ugyanis ezek hiányáért a hazai piac kárpótolhat minket.
Ma ne számítsunk túl sok izgalomra!
A legfontosabb európai piac, London ma zárva tart, így jelentős forgalomra és túl sok izgalomra ma nem számíthatunk, de a pozitív hangulatban induló hetet a magyar tőzsde is meglovagolhatja, így emelkedést várunk a mai napon.
Ma emelkedhetünk egy jót
Komoly emelkedést produkáltak a német piacon a várakozásoknál jobb beszerzési menedzser indexek. Ráadásul az amerikai indexek is támasz szintek környékén vannak, ahonnan most megpróbálnak elszakadni.
Ma sem lesz jobb a hangulat a piacokon
A Fed legutóbbi jegyzőkönyvének megjelenésére vártak egész nap a piacon, ami végül csak egy kisebb hullámvasutat eredményezett a részvényindexben. Újabb részletek derültek ki itthon a devizahiteleseknek szánt mentőcsomagról.
Amíg ünnepeltünk, volt egy kis lejtmenet
Volt egy kis lejtmenet a börzéken, amíg mi ünnepeltünk. Ez egyébként beleillik a technikai korrekciós fázisba, amely véget érőben van az USA-ban, de még tart a DAX index esetében.
A vártnál gyengébb eredményeket közöltek a magyar cégek
A vártnál gyengébb eredményt közölt az FHB és a Pannergy is. A BUX már tegnap megindult lefelé az OTP értékcsökkenése miatt és várhatóan ma sem fogja magát feljebb tornázni az index.
Borongós a mai hangulat a piacokon
Tegnap is sikerült esnünk, persze nem nagyot, de napközben csúnyábban is nézett ki az index. Éppen csak a 200 napos mozgóátlag alatt vagyunk ezzel az akcióval, ma pedig borongós, savanykás nemzetközi hangulatra ébredtünk.
Örömöt hozhatnak a piacokra a GDP-adatok
Jó második negyedéves GDP adatokat láthattunk a mind Franciaországból, mind Németországból ma reggel. Ez újabb örömet hozhat az európai piacokra.
Jelentési dömping mozgatja ma a piacot
Ma gyorsjelentés dömpinggel találkozhatunk. Itthon a MOL tette közzé a számait, a cég üzemi szinten a vártnak megfelelően, míg nettó szinten a várt fölött teljesített. Az OMV és a Lotos is jelentett.
Bizonytalan nap elé néz a tőzsde
A BUX csütörtökön hatalmas rally-t produkált, amelyet péntekben végül korrekció követett. A rövid indikátorok alapján ez ma is folytatódhat, ugyanakkor a 200 napos mozgóátlag, mint támasz, cirka 40 pontra van. Vagyis az elmozdulás valószínűleg kismértékű lesz.
A mai nap az uborkaszezon csúcsa
Az év legforróbb napja után az év legkevesebb hírét produkáló napja jön a jelenlegi állapot szerint. Reggel az elemzői csapat egyetértett abban, hogy a mai nap valószínűleg az uborkaszezon csúcsa.
Jó jelek a fellendüléshez
A jó amerikai makrogazdasági adatok hatására a Fed kormányzók úgy tűnik, hogy megvadultak, s egymás után szólalnak meg a QE3 kivezetésének megkezdése mellett. Ráadásul ma reggelre az is kiderült, hogy a kínai külkereskedelem aktívabb, mint amit a piac gondolt.
Rúgott egyet a magyar bankokba a hitelminősítő
A Moody’s ismét megerősítette a magyar bankszektor negatív kilátásait. A hitelminősítő szerint a gyenge működési környezetben magasak a lefelé mutató kockázatok, a megfelelő tőkehelyzet fenntartásához a bankoknak szükségük van az anyavállalatok tőkeinjekcióira.
Fellendülésre utalnak az adatok
Újabb csúcson zárt az S&P500 index, amely ráadásul minden idők legmagasabb értéke is. Ez jó jel a folytatás tekintetében, pedig az amerikai gazdasági adatok vegyesek lettek, de összességében enyhe fellendülést mutatnak. Itthon újabb részletek derültek ki a devizahitelesek mentőcsomagjáról.
Hegymenetbe kapcsolhatnak ma a piacok
Végül a Fed (pont ahogy vártuk) nem mondta meg, hogy mikor kezdi el csökkenteni a kötvényvásárlási program méretét. Ez azt sugallja, hogy szeptemberben még nem lesz változtatás, csak később, a következő Fed ülés után.
Folytatódik a nyár közepi nihil
Továbbra is az oldalazás jellemzi a nemzetköz piacokat. Nyár közepi nihilt láthatunk, hiszen mindenki szabadságon van. Ugyanakkor a piacok várják a Fed ülés eredményét, abban reménykedve, hogy több információval fognak rendelkezni a mennyiségi lazító program kivezetésével kapcsolatban.
Megint kapott egy maflást az OTP
Tegnap az OTP jelentős pofont kapott megint, amit annak köszönhet, hogy Csányi elnök úr esetleges további eladása mellett az egyik igazgatósági tag nem elhanyagolható mértékű, 200.000 darabos részvényeladást jelentett be.
Megint az OTP
Újra az OTP lehet a középpontban. A Napi Gazdaság információi szerint Csányi úr arról is beszélt múlt hét szerdán, hogy megválna maradék részvényeitől is.
Detroit csődje Európáig ér
Továbbra is a csúcs környékén oldalaznak az amerikai indexek. Közben a DAX jelentős esésen ment tegnap keresztül azután, hogy a Commerzbankról kiderült, hogy minden csődben benne tud lenni hitelezőként, hiszen mintegy 400 millió dollárja veszhet Detroit város csődjében.
Matolcsy és Csányi mozgatják ma a piacokat
Csányi Sándor OTP elnök és vezérigazgató tovább folytatta OTP részvényeinek eladását, Matolcsy György ma nagy jelentőségű sajtótájékoztatót tart az MNB kamatdöntő ülése után.
Brutális pénzt kaszált Csányi Sándor
Nyilván a legizgalmasabb hír számunkra az, hogy az OTP bank vezetője, Csányi Sándor a részvényeinek nagy részét eladta. Az OTP közleménye szerint az agráripari vállalkozásaihoz van szüksége a cirka 7,8 milliárd forintra, amely a tranzakció után üti a markát.
Vegyes kép rajzolódik ki a piacokon
Csökkentek az index Ázsiában, de valójában nem történt semmi különös. Továbbra is a napokkal ezelőtti szinten vacillálnak az indexek, azaz egy sávot építenek.
Újabb részletek a devizahitelesek mentőcsomagjáról
A kormány a jövő hét szerdán tárgyalja azt, s a devizaárfolyamokról szólhat az előterjesztés, amely csak a jelzáloghiteleket érintené. Az még nem világos, hogy csak a nem fizető vagy az összes hitelre vonatkozna.
A FED elnökére várnak a piacok
Ma délután négy órától beszél a Fed elnöke, Ben Bernanke a kongresszus előtt. A piac arra számít, hogy valamiféle új információt kaphat a beszédből a mennyiségi lazítás programjának kivezetési ütemezéséről - áll az Erste reggeli összefoglalójában.
Ma is emelkedhetnek az indexek
Szép emelkedést produkáltak múlt héten a börzék. A BUX-ban hasonló módon beleadtak a magyar piacba, mint a DAX esetében a lokális minimum áttörése előtt.
A nemzetközi piacokon ma is az optimizmus lehet az úr
Tovább száguldanak a tengerentúli börzék. Oldalazó arany és korrigáló olaj. 200 napos mozgóátlagra érkeztek meg a devizák. Növekedési félelmek húzták le az ázsiai piacot. A horvát hatóságok újraindították a vesztegetési ügy kivizsgálását. Oldalazó mozgásra számítunk ma a tőzsdén.
A mai kereskedés a korrekció jegyében telhet
Tovább erősödtek a tengerentúli piacok. 105 dollárt közelíti a WTI árfolyama. Pozitív hangulatban erősödött a forint. Gyenge külker adatok ellenére emelkedett Kína. Ma zárás után tizedelik a Richtert. Korrekció jöhet ma a tőzsdén.
Újra jókedv uralkodik a piacokon
Elindult a gyorsjelentési szezon, tovább emelkedett Amerika. Korrekció a nyersanyagárakban. Fordulat a kockázatosabb devizák felé. Emelkedés Ázsiában és a BÉT-en is hasonlóra számítanak az elemzők.
Indul a gyorsjelentési szezon az USA-ban
Bár a kínai gazdasági lassulás, illetve az egyiptomi és a portugál események továbbra is aggodalommal tölti el a befektetőket, az Erste elemzői szerint emelkedéssel indulhat a hét: a BUX is felfelé mozdulhat és a nyugat-európai piacokon is pozitív korrekció várható.
A pozitív hangulatban ma tovább folytatódhat az emelkedés
Tegnap zárva voltak USA piacai, a nyugat-európai börzék kilőttek. Mérsékelt mozgás a nyersanyagpiacokon. Draghi szavai gyengítették az eurót. Ázsiába is jutott a jó hangulatból. Az OTP javára ítélt a Kúria. További mérsékelt emelkedésre számítunk.
A Richter lehet a nap nyertese
Az egész heti esés után ma talán már elindulhat végre az emelkedés a tőzsdéken. Az Erste elemzői szerint a nap nyertese a Richter lehet miután bejelentették, hogy még ebben a hónapban lebonyolítják a részvény felaprózását.
Fontos szintekhez közelítenek a piacok
Nem várnak komolyabb emelkedést ma a Budapesti Értéktőzsdén az Erste elemzői, bár fontos szintekhez közelít a BUX.
A fokozatos gazdasági növekedés reménye hatott a piacokra
Emelkedéssel indult a hét a nemzetközi piacokon. Emelkedett a nyersanyagok árfolyama. Áttörte a 295-ös szintet a forint. Mérsékelt emelkedés Ázsiában. Emelkedésre számítunk ma a BÉT-en is.
A mai nap is pozitív kilátásokkal indul
Vegyesen alakult a félév utolsó kereskedési napja Pozitív korrekció indult az aranyban - Gyengül a forint, stagnál a dollár - Emelkednek az ázsiai piacok - A választott bíróság elutasította az Edison INA elleni keresetét - A Celltrion készítménye megkapta a jóváhagyást az európai gyógyszerfelügyelettől - További emelkedésre számítunk ma
Megint megnyugtatta a piacokat a Fed
Három jegybankár is megszólalt a mennyiségi lazítás védelmében. Azon túlmenően, hogy hangsúlyozták, a piac félreértette a Fed elnökét és még hosszú az út a rövid hozamok megemeléséig, az egyik kormányzó egyenesen a megvadult disznókhoz hasonlította a befektetőket.
Fizessék a bankmentést a gazdagok!
Az EU pénzügyminiszterei tegnap végre megegyeztek: ezentúl a részvényeseknek és a 100.000 euró fölötti betéteseknek kell segítenie, ha egy bank bajba jut. Az állami szerepvállalás részleteit is szabályozták.
Magukhoz tértek a tőzsdék
Tegnap fordulatot mutattak be a tőzsdék. A DAX-nak sikerült elrugaszkodnia a 200 napos mozgóátlagról azután, hogy az ázsiai piacok magukhoz tértek. Ma folytatódhat ez az emelkedés, sőt az elkövetkező napok során, a korábban keletkezett rést 8.086 és 8.160 pont között valószínűleg visszateszteli az árfolyam.
Csúnya hétvégén vagyunk túl
Csúnyán elintézték az indexeket az elmúlt hét végén. Az amerikai indexek (a Dow Jones és az S&P500 is) jelentős csökkenésen mentek keresztül, melynek során megközelítették a 100 napos mozgóátlagokat.
A Fed a mélybe lökte a piacokat és a forintot
Tegnap minden szem az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed-re szegeződött, így aztán nem meglepő, hogy a sajtótájékoztatót követően hirtelen megélénkültek a piacok.