Az amerikai piacokon még várat magára a kitörés. Budapesten az index átnyeste a 200 napos mozgóátlagot, még ha csak néhány 10 ponttal szaladt is túl rajta. Így ezen az ellenálláson vacillálhat az index az elkövetkező napokban, és remélhetőleg utána tovább emelkedik. Ma viszont kisebb csökkenést várunk Magyarországon, akárcsak Európában és az USA-ban is.
USA
Emelkedéssel indult a kereskedés a tengerentúli börzéken, de a nap második felében lejtmenet kezdődött a piacokon és a Nasdaq enyhe mínuszban zárta a napot (Dow 0,77%, Nasdaq -0,11%, S&P500 0,59%). Akár 7,4 milliárd dolláros megrendelést is kaphat a Boeing a dél-koreai kormánytól.
A vártnál rosszabb lett a New Yorki feldolgozóipari index, az augusztusi 8,2 pontról 6,3 pontra süllyedt a mutató, miközben az elemzők 9 pontra számítottak. Az ipari termelési adat a vártnak megfelelő lett, a júliusi stagnálás után 0,4%-os volt a bővülés az előző hónapban. Ma délután inflációs adatokat publikálnak a tengerentúlról.
Európa
Jó hangulatban indult a hét a nyugat-európai börzéken, a DAX új történelmi csúcsra emelkedett (FTSE100 0,6%, DAX 1,22%, CAC40 0,91%). Az euró övezet inflációs rátája 1,3%-ra süllyedt augusztusban az előző havi 1,6%-ról.
Olaj, arany
Ma reggel 106 dolláron kereskedtek a WTI kőolajjal legközelebbi határidőre, ami jelentős, mintegy másfél dolláros esést jelent a tegnapi szinthez képest. A jelentős csökkenéshez hozzájárult a befektetők várakozása, hogy nem lesz katonai beavatkozás Szíria esetében. Az arany ára is enyhén esett 1.312 dollárig. A befektetők a mai Fed ülés előtt spekulálnak, hogy vajon milyen kommentjei lesznek az amerikai jegybanknak.
Devizák
A forint a tegnapi nyitó 301,88-as értékről hamar csökkenésnek indult és már reggel 8 óra tájékán 300 alatti árfolyamok voltak láthatóak, míg nap végén 299,12-es árfolyamon zárta az EUR/HUF a kereskedést, bár a napi mélypontja 298,32 volt. A forint erősödéséhez elsősorban a pozitív nemzetközi hangulat járult hozzá, nem mellesleg az a tény, hogy Larry Summers nem vállalja a Fed elnöki jelöltséget, így megnőtt a csak lassan szigorodó amerikai monetáris politika esélye.
A tegnap reggeli órákban heves reakciók voltak tapaszthatóak az EUR/USD devizapár árfolyamában és a nyitó 1,3307-es érték egészen 1,3386-ig emelkedett, azonban onnan jelentős csökkenés volt tapasztalható és az árfolyam egészen 1,3334-ig mérséklődött.
Távol-Kelet
A tegnap zárva tartó japán piac enyhe csökkenéssel kezdte meg a hetet, a Nikkei index értéke 0,4%- ot esett. Csökkenés volt tapasztalható a többi ázsiai tőzsdén is, ennek mértéke a Shanghai index esetében 1,4%, míg a Hang Seng-nél 0,4%. Augusztusban a Kínába irányuló FDI a várt 12,5% helyett csak 0,6%-kal növekedett az előző évhez képest, azonban az előző hónapban messze a várakozások feletti, 24,1%-os bővülés volt látható, így a mostani gyenge adatot feltételezhetően áthúzódó hatások okozták az amúgy is meglehetősen volatilis adatokban.
Határidős piacok
Vegyes képet mutatnak a határidős indexek ma reggel.