A DAX a tegnapi emelkedést követően tovább emelkedhet, amelyet a technikai kép is alátámaszt. Így a csúcsot is ostrom alá veheti 8 558 pontnál, amely mintegy 140 pontra van a tegnapi záró értéktől. Persze erre az eseményre nem feltétlenül ma kerül sor. Ha a BUX-ra tekintünk, akkor azt láthatjuk, hogy a 200 napos mozgóátlagon billeg az árfolyam, és elvileg kialakult az a technikai szituáció, amelyből újra emelkedésbe kapcsolhat az index, így ma emelkedést várunk Budapesten is.
USA
Eséssel indult a nap a tengerentúli börzéken, de hamar irányt váltottak a piacok és meredek hegymenet következett, de az utolsó órákban ismét lefelé indultak az árfolyamok (Dow 0,2%, Nasdaq 0,38%, S&P500 0,27%). A Dow Jones komponensei közül a legjobb teljesítményt a Hewlett Packard (2,1%) és a Boeing (1,9%) könyvelhette el, a vesztesek közé a Microsoft (-2%) és az Alcoa (-1,4%) tartozott.
Az Apple árfolyama 4,7%-kal került feljebb annak köszönhetően, hogy az ismert befektető, Carl Icahn azt publikálta twitter oldalán, hogy hatalmas pozíciót épített ki az Apple-ben, és szerinte a cég alulértékelt.
Tegnap megszólalt az atlantai Fed vezetője, Dennis Lockhart, szerinte a gazdaság alakulása nem teszi lehetővé, hogy a Fed pontos iránymutatást adjon a közeljövőre vonatkozóan, és szeptemberben még nem lesz elegendő makroadat, ezért egyelőre nincs szó az eszközvásárlási program csökkentéséről. Dennis Lockhart szerint a fellendülés az év hátralévő részében és jövőre is folytatódhat, de rövidtávon bizonytalanok a kilátások. A kiskereskedelmi forgalom 0,2%-kal emelkedett júliusban, ami valamelyest elmarad a 0,3%-os várakozásoktól. Ma a Cisco Systems publikálja zárás után negyedéves számait.
Európa
Jó hangulat uralkodott a nyugat-európai börzéken (FTSE100 0,57%, DAX 0,68%, CAC40 0,52%). Jobb lett a német GDP a várakozásoknál, az ország második negyedéves teljesítménye 0,7% lett az előző negyedévhez viszonyítva, míg az elemzők 0,6%-ot vártak.
Olaj, arany
A WTI 106,5 dolláron állt ma reggel, a piac továbbra is a készletadatokat és a Fed akcióit figyeli. Az arany 1.320 dolláron állt ma reggel. A fő hír, hogy India 10 százalékra emeli az arany importvámját, ami az elmúlt 8 hónapban már a harmadik ilyen lépés. A cél a jelentős fizetési mérleg hiány csökkentése, és így a rúpia árfolyamának megtámasztása. Eközben Kínából növekvő aranykeresletről jöttek hírek. Ezek szerint idén májusig már közel 300 tonna aranyat vettek a kínaiak, ami 20%-kal haladja meg a tavalyi értéket.
Devizák
Tegnap is tovább folytatódott az EUR/USD devizapár 1,34-es szintről indult korrekciója, melynek eredményeként az árfolyam már a 20 napos mozgóátlag szintjéig, 1,3263-ig mérséklődött. Vártnál alacsonyabb, mindössze 1,8% lett a júliusi inflációs adat hazánkban, melynek megjelenése után gyengülésnek indult a forint árfolyama az euróval szemben, ugyanis a várttól elmaradó infláció nagyobb kamatcsökkentés előtt nyithat teret. A napi maximum 299,32 volt, amit délután ért el az árfolyam, azonban zárásra 298,01-ig mérséklődött a deviza jegyzése. Ma reggel enyhe forintgyengülés tapasztalható 298,4 környéki árfolyammal.
Távol-Kelet
A Nikkei 1,3%-ot, a Hang Seng 1,25-ot, miközben a Shanghai index 0,1%-ot emelkedett. A dél-koreai munkanélküliség a vártnak megfelelően változatlanul 3,2% maradt.
Határidős piacok
A Dow Jones és az S&P kivételével a főbb határidős indexek a pozitív tartományban voltak ma reggel.