A sógorok olajcége üzemi szinten (mind tisztított, mind publikált) és nettó profit szinten is jobb eredményt hozott, a finomítói üzletág várakozásoknál jobb teljesítményei miatt, ugyanis a kihasználtság 94 százalékra emelkedett.
Az E.ON is ma tett közzé számait, amelyek jelentős csökkenést mutatnak, de a valóság az, hogy a bezárt kapacitásoknak köszönhetően a költségek jelentősen csökkenhetnek, miközben az árbevétel nem változik számottevően. Az eredményből egyértelműen látszik (nem változott jelentősen az árbevétel a csökkenő áram árak ellenére), hogy kihasználatlan kapacitásokat épített le a cég. Így nem meglepő, hogy a nyitás előtti kereskedésben 3,8 százalékkal emelkedett a részvény.
Ráadásul Japánban a termelő gép beruházások jobbak lettek a vártnál, miközben az is kiderült, hogy a háztartások adóemelése mellett a vállalati adókat csökkenteni fogják. Így Ázsiában jó volt a hangulat, amely kiegészülve a jó európai vállalati hírekkel az öreg kontinensen is emelkedést hozhat ma. Ezt különben a technikai formációk (DAX) is kezdenek megerősíteni. A két napos csökkenés/stagnálás után a BUX is elindulhat a 200 napos mozgóátlag környékéről fölfelé.
USA
Makroadatok és vállalati jelentések hiányában nulla környékén mozogtak tegnap a vezető tengerentúli indexek (Dow -0,04%, Nasdaq 0,27%, S&P500 -0,14%). Közel 4%-ot esett a Tesla árfolyama, miután a Lazard Capital Markets LLC elemzője leminősítette a vállalatot.
Az Apple megnyert egy szabadalmi csatát a Samsunggal szemben, emiatt közel 3%-ot emelkedett zárásra az árfolyam. Ráadásul sajtóértesülések szerint szeptember 10-ére tűzte ki a társaság az új iPhone bemutatásának időpontját.
A BlackBerry árfolyama is szépen teljesített, több mint 10%-kal erősödött a kurzus, miután a vállalat felállított egy bizottságot, amelynek feladata a stratégiai lehetőségek vizsgálata, és akár a cég eladása is szóba jöhet.
Európa
A nyugat-európai piacokon is minimális mozgások voltak tegnap (FTSE100 -0,14%, DAX 0,25%, CAC40 -0,11%). 11 órakor az eurózónára vonatkozó ipari termelési adat érkezik.
Olaj, arany
Nem mutatott nagy mozgást tegnap a kőolaj, 105,3-106,6 dollár között mozgott a kurzus. A reggeli órákban is egy nagyon szűk sávban mozog az árfolyam. Napok óta meredeken emelkedik az arany kurzusa, és tegnap megközelítette az 1.300 dolláros ellenállást. Az emelkedés főként short zárásoknak köszönhető, ezért elképzelhető, hogy az 1.300 dolláros szint környékén már elfogy az erő az aranyban, és ismét lefelé indul a kurzus.
Devizák
Tovább folytatódott az EUR/USD devizapárban az 1,34-es ellenállásról indult korrekció. Az árfolyam a tegnap kereskedés során 1,3339-ről 1,3300-ra csökkent zárásra. Ma reggel egyelőre még nem tapasztalható érdemi elmozdulás. A 30 napos mozgóátlagról pattant felfelé az EUR/HUF árfolyam: 296,17-ről 297,43-ig. A tegnapi emelkedést ma reggel egy csökkenés követte, melynek során az árfolyam visszatesztelte a 20 napos mozgóátlagot. Reggel 8 órakor 297 környékén kereskednek a forinttal.
Távol-Kelet
A Nikkei 2,3%-ot emelkedett, ami a legjobbnak számított ma reggel az ázsiai kereskedésben. Az emelkedéshez nagymértékben hozzájárult, hogy olyan terv látott napvilágot, hogy csökkenthetik a vállalkozásokat terhelő adók nagyságát, amennyiben a pénzügyminiszter terveinek megfelelően sor kerül a kétlépcsős fogyasztási adók emelésére. A gépipari megrendelések 4,9%-kal emelkedtek júniusban év/év alapon, ami meghaladta a várakozásokat, ami 2,6%-os bővüléssel kalkulált. A Hang Seng 0,9%-ot emelkedett, miközben a Shanghai index értéke 0,1%-kal csökkent.
Határidős piacok
Alapvetően pozitív képet mutatnak a határidős indexek ma reggel.