Ezzel nincs is semmi gond, akkor kezdhetünk majd el aggódni, ha néhány nap után sem fog folytatódni az emelkedés, amelyre jó esély van szerintünk. Ma valószínűleg a DAX és az S&P500 is csökkenni fog, remélhetőleg nem túl nagymértékben. Közben a BUX olyan, mint a magyar puli, bebújt a 20 és 30 napos mozgóátlagok közé. (A puli, ha levágják a szeme előtt a hosszú szőrt, akkor bebújik a függöny rojtjai közé, hogy jól érezze magát.) Egy szó, mint száz, ma kismértékű csökkenést várunk a piacokon, és a BUX esetében is.
USA
Enyhe csökkenéssel zárták a tegnapi kereskedést a vezető tengerentúli indexek (Dow -0,17%, Nasdaq -0,24%, S&P500 -0,36%). A Dow Jones index tagjai között nagy elmozdulásokat is láthattunk, a Walt Disney 2,7%-os plusszal a nap nyertese lett, míg a JP Morgan 2,7%-os mínusszal a nap vesztese.
A friss munkanélküli segélykérelmek száma 2006 áprilisa óta nem látott szintre csökkent. A várt 330 ezer helyett 292 ezres adatot publikáltak. A minisztérium azonban felhívta a figyelmet arra, hogy az adat torzíthat, mert két államban is frissítették a számítógépes rendszert, emiatt nem tudták időben beküldeni az adatokat. Délután az augusztusi kiskereskedelmi forgalmi adatokat és a Michigani Egyetem szeptemberi fogyasztói bizalmi indexét publikálják.
Európa
Oldalaztak tegnap a nyugat-európai börzék (FTSE100 0%, DAX -0,02%, CAC40 -0,29%). Az eurózóna ipari kibocsátása a várt -0,2% helyett -2,1%-ra esett vissza.
Olaj, arany
A WTI 108,4 dollárra emelkedett ma reggel. Továbbra is a szíriai feszültség áll a figyelem középpontjában, de rossz hírek érkeztek Líbiából is, ahol három nagy kikötő jelezte, hogy a helyzet miatt nem tudnak exportálni. Az arany esetében a befektetők a Fed politikájától félnek leginkább, mivel egyértelmű, hogy az amerikai jegybank csökkenti kötvényvásárlási programját.
Devizák
Gyengült a forint a tegnapi kereskedés során, a 299,6-os nyitás után a napot 300,6-on zárta a hazai fizetőeszköz, de napközben 301,6 forintos is járt a kurzus. A 20 és 30 napos mozgóátlagokról elpattant felfelé az árfolyam, ami további forintgyengülést vetít előre rövidtávon. A következő ellenállás 303-nál található, a reggeli órákban 301 fölé ment az árfolyam.
A dollár erősödének indult a tegnap délelőtti órákban az euróval szemben, de 1,325-nél elakadt az árfolyam csökkenése, és zárásra 1,329-ig kapaszkodott vissza. Az árfolyam esése tovább folytatódik, a reggeli órákban 1,327-ig süllyedt az EUR/USD.
Távol-Kelet
Vegyes mozgások vannak az ázsiai börzéken, a japán piac enyhén emelkedett, míg a kínai börzéken nagyobb mínuszok bontakoztak ki (Nikkei 0,12%, Hang Seng -0,57%, Shanghai -1,05%). A japán ipar 1,8%-kal bővült a felülvizsgált adatok szerint, az előzetes szám 1,6% volt.
Határidős piacok
Negatív hangulat uralkodik a határidős piacokon ma reggel.