Persze ebben az uborkaszezonban tegnap hatalmas rally-t produkált a magyar piac, amelyből a Richter tűnt ki leginkább. Egyrészt hatalmasat emelkedett a részvény, másrészt a legnagyobb forgalmat generálta a Budapesti Értéktőzsdén. Az utóbbi azért is fontos dolog, mert a jó forgalmi adatoknak köszönhetően nagy valószínűséggel visszakerül a részvény az MSCI standard részvényindex családba, amely mintegy 7 millió darabos vételi erőt produkálhat a részvény piacán. Ráadásul a papír fundamentumai is rendben vannak.
Az új gyógyszer-bevezetések által hosszú távú dinamikus profitbővülésre van „ítélve” a cég, ráadásul a növekedési potenciál még csak nagyon kis részben árazódott be, így már nem is olyan meglepő a tegnapi jó teljesítmény. Ha a nemzetközi piacokra tekintünk, akkor háromnapos csökkenés után kismértékű emelkedést láthattunk. Ez azt jelenti, hogy a DAX visszamászott a 20 napos mozgóátlag fölé, így letörölni készül a tegnapelőtti csúnya esést. Persze a dinamikus indikátor még mindig eladási jelzést mutat, ezért továbbra is óvatosak lennénk a vételi pozíciók nyitásával. A BUX esetében a tegnapi akció eredményeképpen az index a 20, a 30 és a 200 napos mozgóátlag fölé kapaszkodott, ami szintén jó jel a folytatás tekintetében. Ráadásul ebben az esetben a dinamikus indikátor éppen vételi jelzést készül adni. Így ma további emelkedést várunk.
USA
Újra jó hangulat uralkodik a tengerentúli börzéken, mérsékelt pluszban zártak az indexek (Dow 0,18%, Nasdaq 0,41%, S&P500 0,36%). A Groupon közzétette második negyedéves számait, amelyek jobbak lettek a vártnál. Az árbevétel 600 millió dollár helyett 609 millió dollár lett, míg az egy részvényre jutó eredmény 3 cent veszteség helyett csak -1 cent lett. A cég 300 millió dolláros sajátrészvény visszavásárlási programot is bejelentett, amelyre a következő két évben kerül sor. A cég árfolyama 21,5%-kal emelkedett.
Egy fontosabb makroadat jelent meg a tengerentúlon, a munkanélküli segélykérelmek száma, amely 5 ezerrel 333 ezerre nőtt, miközben a konszenzus 340 ezer volt. Ez az érték 5 és fél éves mélypontot jelent.
Európa
Emelkedtek a nyugat-európai piacok (FTSE100 0,29%, DAX 0,7%, CAC40 0,63%). Görögországban tovább romlott a munkanélküliségi ráta, 27%-ról 27,6%-ra esett a mutató májusban.
Olaj, arany
Az arany 1.308 dollárig erősödött ma reggel, a befektetők elsősorban a gyenge dollárra és a Fed politikájára koncentrálnak. A WTI a legközelebbi lejáratra 104 dollárig emelkedett, a jó kínai ipari termelési adat segített négy napi esés után emelni a kőolaj árát. A befektetők emellett az északi-tengeri termelésre és a csökkenő készletekre koncentrálnak leginkább.
Devizák
A forint tegnap érintette a 300-as szintet, azonban az ellenállásról fordult a trend és az EUR/HUF árfolyam egészen 298-ig csökkent. Ma reggel további mérsékelt forinterősödés látható, reggel 297,5- ös árfolyam mellett kereskednek a devizapárral. Folytatódott a hét közepén elkezdett oldalazás az EUR/USD devizapárban, és a tegnapi 1,3336-os nyitóértékről 1,3381-ig emelkedett az árfolyam. Ezzel egy fontos szintet, a korábbi lokális maximumot, 1,34-et közelítette meg az árfolyam.
Távol-Kelet
A Nikkei 0,3%-ot, a Hang Seng 0,5%-ot emelkedett, ugyanakkor a Shanghai index értéke 0,2%-kal csökkent. Kedvező adatok láttak napvilágot Kínában. Júliusban az inflációs ráta a várt 2,8% helyett 2,7% lett. Az ipari termelés 9,7%-os év/év alapú növekedése felülmúlta a konszenzusos 8,9%-os várakozást, miközben a kiskereskedelmi forgalom a várt 13,5% helyett csak 13,2% lett.
Határidős piacok
Pozitív hangulat uralkodik a határidős piacokon ma reggel.