A német választásoktól kezdve az amerikai költségvetési plafonon keresztül a mennyiségi lazítás kivezetéséig sok mindenen lehet aggódni. Ugyanakkor egyre nyilvánvalóbb a növekedés beindulása, legalábbis a makrogazdasági adatok alapján. Ez pedig csökkenti a kockázati prémiumot, amely növeli a részvényárakat. Ugyanakkor egyelőre oly nagy eredményvárakozás- növekedés nincs az elemzők részéről, vagyis vegyes a kép. A hangulat nem mondható kirobbanóan optimistának, miközben a technikai állapot alapján mehetnének az indexek, ráadásul hajszálnyira vannak a csúcsoktól.
Ez pedig azt sugallja, hogy meg fog jönni a kitörés, persze lehet, hogy előtte még lesz egy rövid, pár napos huzavona. A BUX teljesen más, de mégis utána kéne legalább egy kicsit szaladnia a nemzetközi piacoknak. Ennek persze ma féket vet az, hogy a MOL lefújta a Magnolia kötvényvásárlást, mert csak túl drágán kapták volna meg a kötvényeket. Így a kötvényeladásra játszó alapkezelők, akik a kötvényeladást részvényvétellel fedezték, ma adhatnak részvényt is meg kötvényt is, ez pedig negatívan hat a magyar piacra, amely kitarthat a nap végéig.
USA
Tegnap már visszavettek a lendületből az indexek, de összességében így is jó napjuk volt a piacoknak, a Nasdaq azonban a napon belüli emelkedés ellenére sem tudott talpra állni. Szíriával kapcsolatban nem érkeztek új hírek, fontos makroadatokat sem publikáltak a tengerentúlról, így hangulatvezérelt kereskedést láthattunk (Dow 0,89%, Nasdaq -0,11%, S&P500 0,3%).
A Nasdaq gyenge teljesítménye leginkább az Apple (-5,5%) kiemelkedően rossz szereplésének tudható be, miután az iPhone gyártója nem igazán tudta meggyőzni a befektetőket az új készülékeivel. A Credit Suisse felülteljesítőről semlegesre, a Bank of America Merrill Lynch és a UBS vételről semlegesre minősítette le a papírokra vonatkozó ajánlást. A Verizon bejelentette, hogy 49 milliárd dollárért bocsát ki kötvényeket, ilyen mértékű vállalati kibocsátásra még nem volt példa.
Európa
Mérsékelt emelkedéssel zárták a tegnapi kereskedést a vezető nyugat-európai börzék (FTSE100 0,06%, DAX 0,59%, CAC40 0,06%). A német 10 éves kötvények két éve nem látott magasságba, 2,06%-ra emelkedtek a tegnapi aukción.
Olaj, arany
A WTI 107,35 dolláron állt ma reggel, ami mintegy 20 centes csökkenést jelent a tegnapi záróárhoz képest. A piac a szíriai támadásnak egyre kisebb esélyt ad. A hírek szerint ugyanakkor Szaúd-Arábia jelentősen növelte olajkihozatalát, ami már bőven 10 millió hordó felett van naponta. Az arany viszont 1.345 dolláron állt ma reggel, ami jelentős, 1,5%-os esést jelent. Az arany esése mögött az ezüst árzuhanását sejtik a befektetők, a nemesfém több mint 2%-kal zuhant korábban.
Devizák
A forint tegnap ismét a gyengülés pályájára lépett, 299 forintról 299,6-ig emelkedett az árfolyam, gyakorlatilag az előző napi erősödését dolgozta le a hazai fizetőeszköz. Továbbra is a 20 és 30 napos között oldalaz a kurzus. A dollár tegnap tovább gyengült az euróval szemben. Miután áttörte a 20 és 30 napos mozgóátlagokat, 1,326-ról 1,331-ig emelkedett az árfolyam. Napok óta tart a meredek dollárgyengülés, a következő megálló 1,34-nél látható.
Távol-Kelet
Felemás mozgások voltak a távol-keleti börzéken, a japánok lefelé, a kínai börzék felfelé mozogtak (Nikkei 0,27%, Hang Seng 0,28%, Shanghai 0,79%). Augusztusban 5,8%-ra bővült (ami egyébként a várakozásoknak megfelelő) az ausztrál munkanélküliségi ráta a júliusi 5,7% után.
Határidős piacok
Vegyes képet mutatnak a határidős piacok ma reggel.