A bank részvénye így nagyot esett az ellenállás környékéről. Pedig a várható devizahiteles mentőcsomag maximális negatív hatása (a jelenlegi tudásunk szerint) mintegy 400 forintra tehető, amely a 4.600 forint körüli árfolyamban már messze beárazódott, vagyis egyértelműen a vezetőség esetleges részvényeladásaitól való félelem vezette az árfolyamot lefelé.
A kormány után az MNB is bejelentette, hogy lejárat előtt törleszti az IMF-től felvett hitelt. A 700 millió eurós hitel eredetileg 1 éven belül járt volna le. A kormány és a jegybank összesen 2,9 milliárd eurót fizet vissza lejárat előtt, ezzel augusztus végére 31,4 milliárd forintra csökken a devizatartalék.
Az pedig az egész piacra rányomta a bélyegét, pedig a nemzetközi piacok lagymatag oldalazást adtak elő, amire a BUX is jó lett volna, hiszen amúgy Budapesten is alacsony volt a forgalom. A DAX ugyan vonzódik a 20 napos mozgóátlaghoz, amely meg teper fölfelé, de még mindig messze van, csak 8.170 pont környékén jár. Így a DAX kétesélyes számunkra, hiszen a rövid indikátorok alapján már fölfelé kellene mennie, de nem úgy, ahogy tegnap tette. Mindenesetre mintha ma is próbálkozna a megindulással. A BUX szépen lefordult a 200 naposról múlt pénteken, de most újra fordulhat, s ma már fölfelé mehet a két napos jelentős eladói nyomást követően.
USA
Eséssel indították a hét első kereskedési napját a vezető tengerentúli piacok, és a nap második felében tapasztalt emelkedés ellenére is mérsékelt veszteségben zárták a napot (Dow -0,24%, Nasdaq -0,39%, S&P500 -0,39%). A függőben lévő lakásértékesítések 0,4%-kal estek vissza júniusban, ami kedvezőbb a -1,1%-os elemzői várakozásokhoz. Az adat azonban még így is gyenge lett az egy hónappal korábbi 5,8%-os bővüléshez képest. A Pfizer, a Merck és az Office Depot piacnyitás előtt, a Symantec pedig piacnyitás után publikálja negyedéves számait. Ma kezdődik a Fed kétnapos kamat-meghatározó ülése.
Európa
A pozitív oldalon kezdték a kereskedést a nyugat-európai börzék, majd a folyamatos lecsorgás után nulla közelében zárták a napot (FTSE100 0,08%, DAX 0,17%, CAC40 0%). A trojka 2,6 milliárdról 1,6 milliárdra csökkentette idén az elvárt görög privatizációs bevételt, jövőre viszont 1,9 milliárdról 3,5 milliárd euróra növelték az elvárt bevételt.
Olaj, arany
A WTI ma reggel 104,3 dolláron állt. A befektetők a lassuló USA gazdaságtól aggódnak leginkább, míg a készletek esetében ismét közel 2 millió hordós csökkenésre számítanak. Az arany is 1.324 dollárig süllyedt. A piaci hírek szerint komoly eladó volt az elmúlt hetekben a Greenlight Capital nevű viszontbiztosító cég.
Devizák
A forint tegnap tovább gyengült az euróval szemben és az EUR/HUF árfolyam egészen 299,28-on is járt, ezzel megközelítette a 300-as ellenállást, ami korábbiakban több alkalommal is erős szintnek bizonyult. Mára az árfolyam némileg csökkent, és reggel már 298,8-as árfolyam környékén kereskednek a devizapárral. A forint továbbra is rendkívül volatilis. Az EUR/USD korrigált a tegnapi nap során, az árfolyam 1,3278-ról 1,3262-re módosult.
Távol-Kelet
A Nikkei 1,18%-ot, a Shanghai index 1,15%-ot, a Hang Seng index 0,45%-ot emelkedett a mai kereskedés során. Japánban a munkanélküliségi ráta 3,9% lett szemben a 4%-os várakozással és az előző időszaki 4,1%-os rátával szemben. Ugyanakkor az ipari termelés előzetes értéke a várt 2,6%-kal szemben 4,8%-kal esett vissza. Indiában a monetáris kondíciókat változatlanul hagyta a jegybank. Dél-Koreában a vártnál nagyobb mértékben esett az ipari termelés nagysága. A becsült 1,1%-os csökkenés helyett 2,6%-os esést mutatnak a ma publikált adatok.
Határidős piacok
Vegyes képet mutattak a határidős indexek ma reggel.