Ma az USA második negyedéves GDP-jének nulladik becslése lát napvilágot, amely jelentős lassulást mutathat az első negyedévhez képest. Ráadásul az elmúlt időszak makrogazdasági adatai is vegyes képet mutattak a jövő tekintetében. Így arra számítunk, hogy a Fed óvatos lesz az esetleges kivezetéssel kapcsolatban, amelyre pozitívan reagálhat a piac.
Mindenesetre bennünket félelemmel tölt el, amit a piacok (azon belül is a DAX) csináltak az elmúlt napokban. Elvileg száguldhatott volna több technikai tényező alapján, de valójában ez nem jött össze neki. A 20 napos mozgóátlag mágnes hatása most erősebb. Viszont az is lehet, hogy ha azzal összecsókolózik, akkor már inkább lefelé veszi az irányt. Összességében határon billeg az index a folytatás tekintetében. A BUX pedig elvileg emelkedhetne, de majd meglátjuk mi lesz belőle. Óvatosak voltunk reggel, és egy oldalazást szavaztunk meg mára.
USA
Pluszban indították a tegnapi kereskedést a vezető tengerentúli indexek, de gyorsan elfogyott a lendület és a Nasdaq kivételével nulla közelében zártak a piacok (Dow 0%, Nasdaq 0,47%, S&P500 0,04%). A Dow Jones tagjai közül a legjobb teljesítményt a Cisco (1,4%) nyújtotta, a leggyengébben pedig a Verizon (-1,9%) teljesített.
A Conference Board fogyasztói bizalmi indexének júniusi értéke a felfelé korrigált 82,1 pontról 80,3 pontra esett vissza júliusban, ami gyengébb az elemzők által várt 81,3 pontnál. Az ingatlanárak tovább emelkedtek májusban az S&P/Case-Shiller házár index szerint. Éves alapon hét éve nem látott mértékű, 12,17%-os emelkedést láthattunk, ez azonban még így is elmarad a 12,4%-os elemzői várakozástól.
A Merck negyedéves részvényenkénti tisztított profitja 84 centre esett vissza az elmúlt három hónapban a tavalyi 1,05 dollárról, ami azonban meghaladja az elemzők 82 centes becslését. Az árbevétel 12,3 milliárd dollárról 11,1 milliárdra esett vissza, kicsivel alulmúlva az elemzők 11,22 milliárd dolláros várakozását.
Az Office Depot részvényenkénti vesztesége 23 cent lett, miközben az elemzők csak 10 centes veszteséget vártak. Az árbevétel 2,43 milliárd dollár helyett 2,42 milliárd volt az elmúlt három hónapban.
Lényeges makroadatokat publikálnak ma a tengerentúlon: a Fed kamat-meghatározó ülésére koncentrálhatnak este a befektetők, de a második negyedéves GDP adatot és a Chicago-i beszerzési menedzser index júliusi értékét is megtudhatjuk délután. Ezenkívül foglalkoztatottsági adatokat is láthatunk majd.
Európa
Mérsékelt pluszban fejezték be a tegnapi kereskedést a nyugat-európai börzék (FTSE100 0,16%, DAX 0,14%, CAC40 0,46%).
Olaj, arany
A tegnapi makro adatok miatt a WTI tovább süllyedt és immár egyhavi mélyponton áll ma reggel 103 dollár körül. A készletadatokra is vár a piac, a becslések szerint 2,3 millió hordóval nőtt az amerikai Cushing-ban tárolt készlet. Az arany esetében a piac főleg a Fed szavaira figyel, hogy a jegybank esetleg már a jövő hónaptól elindítja ösztönző programjának kivonását.
Devizák
A forint tegnap is tovább gyengült, napi és egyúttal havi maximuma is 299,72 volt, ahonnan ma reggelre némileg sikerült visszaerősödnie, de továbbra is 299 fölött kereskednek a devizapárral. Ha a gyengülő trend továbbra is kitart, akkor ma tesztelésre kerülhet a 300-as szint, ahonnan technikai alapon egy fordulat következhet be az árfolyamban.
Gyakorlatilag változatlan maradt az EUR/USD árfolyama a tegnapi kereskedés során. A nyitó 1,3262- es érték után kisebb napon belüli mozgást követően az árfolyam 1,3263-on zárt. A mai nap azonban lényegesen izgalmasabbnak ígérkezik, mivel több, a devizapiac szempontjából is meghatározó makroadat kerül ma publikálásra: az amerikai második negyedéves GDP, GDP árindex, foglalkoztatottság változása, ráadásul ma ér véget a Fed két napos kamat meghatározó ülése is.
Távol-Kelet
A tegnapi emelkedés után ma profitrealizálás jellemezte a japán piacot, a Nikkei index 0,8%-ot csökkent.
A Shanghai index 0,3%-ot emelkedett, miközben a HangSeng index nem produkált érdemi mozgást. A kínai értéktőzsde emelkedését támogatta, hogy a kormányzat felől olyan jelzés érkezett, hogy támogatni fogják a gazdasági növekedés fennmaradását a második félévben is, bár sem konkrét növekedési célt nem jelöltek meg, sem pedig a lehetséges eszköztárról nem hangzott el bővebb kijelentés. Az ausztrál tőzsdeindex 0,5%-kal emelkedett, miután a jegybank elnöke kijelentette, hogy a jelenlegi inflációs szint nem zárja ki a további monetáris lazítás lehetőségét.
Japánban a jövedelmek év/év alapon a várt 0,2% helyett csak 0,1%-kal növekedtek.