Persze ez nem meglepő, hiszen fontos ellenállás szinthez érkezett tegnap az index. Viszont az fontos, hogy az index igazándiból nem is nagyon erőlködött a szint áttörésével. A DAX továbbra is az 50 napos mozgóátlagon billeg, de nem igazán tud elrugaszkodni róla. Ennek ellenére ma valamiféle enyhe emelkedést várunk az index értékében. Hasonló a véleményünk a BUX-ról is, amely továbbra is kétségbe esetten küzd a támasz szintről való elrugaszkodás lehetősségével.
USA
A hosszú hétvége után pluszban nyitottak a vezető tengerentúli indexek, majd a nap nagy részében lefelé tartottak az árfolyamok, de az utolsó órában jött emelkedés miatt sikerült pluszban zárniuk a napot (Dow 0,16%, Nasdaq 0,64%, S&P500 0,43%). John Boehner a képviselőház republikánus vezetője tegnap bejelentette, hogy támogatja Obamát a fegyveres beavatkozásban, ez pedig nem tetszett a befektetőknek.
A Dow Jones tagjai közül a leggyengébben a Microsoft (-5,4%) szerepelt, az esésben a Nokia mobilüzletágának felvásárlása játszhatta a főszerepet. A Verizon árfolyama közel 3%-kal süllyedt, miután a társaság megállapodott a Vodafone mobilszolgáltatóval, a Verizon Wireless 45%-ának megvásárlásáról. A vételár 130 milliárd dollár.
Az ISM feldolgozóipari index a várt csökkenés helyett 55,3 pontról 55,7 pontra emelkedett. A Goldman Sachs a korábbi semlegesről vételre módosította a Coca Cola papírokra vonatkozó ajánlását. Az árfolyam 0,7%-ot esett zárásra.
Európa
Rossz volt a hangulat a nyugat-európai börzéken, eséssel zártak az indexek (FTSE100 -0,59%, DAX -0,76%, CAC40 -0,8%).
Olaj, arany
A szíriai háború kongresszusi támogatásáról szóló hírek lendületet adtak a WTI és az arany árfolyamának is. A WTI 108 dollár körül mozgott ma reggel, míg az arany 1.400 dollár fölé emelkedett. Mindkét nyersanyag esetében mérlegeli a piac a Fed lépéseit is, bár egyelőre Szíria hatása erősebb.
Devizák
A forint tegnap jelentős gyengülést mutatott az euróval szemben, és az EUR/HUF árfolyam csaknem 303-ig emelkedett, ahonnan ma reggelre 302-ig sikerült visszakorrigálnia. A régiós devizák is gyengülést mutattak tegnap, azonban a forintnál látott elmozdulás kiugrónak számított, annál nagyobb gyengülést csak a török líra mutatott. A forint az elmúlt két hétben csak átmenetileg tudott elszakadni a 300-as szinttől, és többször tesztelte a 303-as árfolyamot is. Az EUR/USD árfolyam a 200 napos mozgóátlagig, 1,3146-ig szúrt le, azonban a napot ennél magasabban 1,3170-en fejezte be. Ma reggel az árfolyam további csökkenése látható, így a napokban ismételten tesztelésre kerülhet a 200 napos mozgóátlag jelentette támasz.
Távol-Kelet
A Nikkei 0,4%-ot, a Shanghai index 0,3%-ot, a Hang Seng pedig 0,1%-ot emelkedett. Különösen a kereskedés második felében volt tapasztalható árfolyamemelkedés. A második negyedéves ausztrál GDP a várt 2,4% fölött, 2,6%-kal tudott növekedni. A HSBC által ma reggel publikált szolgáltatói beszerzési menedzser index jelentős növekedést mutatott Kínában, az értéke az egy hónappal korábbi 51,3 pontról 52,8 pontra emelkedett. Ezzel párhuzamosan Indiában 47,9 pontról 47,6 pontra mérséklődött az index értéke.
A Canon 4%-os emelkedéssel reagált a vállalat azon bejelentésére, hogy a társaság 18 millió darab részvényt, a teljes kinnlevő részvényállomány 1,6%-át vásárolja vissza. A tranzakció körülbelül 500 millió dollárba kerül. Enyhe emelkedéssel reagált a Honda arra a hírre, hogy a cég várhatóan növeli az osztalék nagyságát.
Határidős piacok
Alapvetően pozitív hangulat uralkodik a határidős piacokon.