Ráadásul az Egyesült Királyságra is nyomást gyakorol az USA, hogy gondolják újra részvételüket, miközben az angol lakosság egyetért azzal, hogy kimaradjanak ebből a támadásból. Vagyis a beavatkozással kapcsolatban csak egy biztos, mégpedig az, hogy bizonytalan. Így a DAX fontos támaszról (8.100 pont környéki hézag) fordult, és a lefelé hagyott hézagot (8.220 és 8.240 pont között) tegnap betöltötte. Az is fontos, hogy a támaszként szolgáló rést viszont nem töltötte be az árfolyam, így az továbbra is támaszként funkcionál.
Ráadásul a svájci gazdaság is gyorsulást mutat, az első negyedéves 1,7 százalékos GDP bővülés után a második negyedévben 2,5 százalékos növekedést láthattunk a ma reggel megjelent adatok szerint. Így a nemzetközi piacokon ma emelkedés várható, miközben a BUX rövidtávú technikai korrekciós képet hozott létre azután, hogy tegnap lefordult a 20 és 30 napos mozgóátlagokról. Így kis bizonytalankodás után egy oldalazó mozgást szavaztunk meg a BUX számára a mai napra.
USA
Tegnap a munka napját ünnepelték a tengerentúlon, ezért nem volt kereskedés a piacokon. A Microsoft háza-tájáról érkezett egy fontos hír, a társaság bejelentette, hogy megvásárolja a Nokia készülék üzletágát 3,79 milliárd euróért és további 1,65 milliárd eurót fizet a szabadalmakért.
Ma 16 órakor három makroadatot publikálnak a tengerentúlon: az építőipari kiadások júliusi értékét, az ISM feldolgozóipari beszerzési menedzser index augusztusi értékét és az IBD/TIPP gazdasági hangulat index szeptemberi számait.
Európa
A nyugat-európai börzék emelkedéssel zárták a tegnapi kereskedést (FTSE100 1,45%, DAX 1,74%, CAC40 1,84%). Az előző havi 50,3 pont után a várt 51,3 pont helyett 51,4 pont lett augusztusban az eurózóna feldolgozóipari beszerzési menedzser indexe. A mutató második hónapja van 50 pont felett.
Olaj, arany
Az arany ma reggel 1.391 dolláron állt, míg a WTI 107 dollár körül mozgott. Az arany esetében nem volt jelentős mozgató tényező, míg az amerikai könnyűolaj esetében a piac a szíriai beavatkozás esélyeit elemzi. Obama elnök ugyanis a beavatkozáshoz felhatalmazást kért a Kongresszustól.
Devizák
A forint tegnap próbálkozott áttörni a 300-as szintet, egyelőre azonban nem sikerült a szint áttörése, mindössze néhány órát tudott a lélektani határ alatt eltölteni a fizetőeszközünk, de ma reggelre ismét valamivel 300 fölötti árfolyamok tapasztalhatóak. További lassú ütemű csökkenés figyelhető meg az EUR/USD árfolyamában. A tegnapi nap során 1,3192-ről 1,3176-ig csökkent az árfolyam, ezzel megközelítve a 200 napos ellenállást, ami 1,3145-nél húzódik. Tovább gyengült a jen a dollárral szemben, az USD/JPY árfolyam már 99,6 környékére kúszott fel, megközelítve ezzel a 100-as szintet.
Távol-Kelet
A Nikkei 2,9%-ot, a Hang Seng 1,2%-ot a Shanghai index 0,7%-ot emelkedett a mai napon. Japánban a monetáris bázis éves növekedése a korábbi 38%-ról 42%-ra emelkedett augusztus végére. Csökkenést mutatott a kínai szolgáltató szektor PMI értéke, ami 54,1 pontról 53,9 pontra csúszott vissza.
Ausztráliában változatlanul, és a vártnak megfelelően 2,5% maradt az alapkamat. A kiskereskedelmi forgalom ugyanakkor nem hozta a várt 0,4%-os hó/hó alapú bővülést, mindössze 0,1%-os növekedés volt tapasztalható.
Határidős piacok
Mind az amerikai, mind az európai határidős indexek a pozitív tartományban vannak ma reggel.