Részvénypiac cikkek
Jó nagyot esett a német index - megint
Tegnap jó nagyot esett a DAX, miközben az amerikai piacok nulla körül zártak. A dollár kissé erősödött s a jen gyengülése sem folytatódott.
Matolcsy nevére megrémült a piac
Jelentős kilengést produkált tegnap este a forint árfolyama az euróval szemben, miután egy hazai gazdasági lap olyan, - később hamisnak bizonyult – értesülést tett közzé, miszerint a jelenlegi gazdasági miniszter lehet a jegybank új elnöke.
Jó nagyot estünk tegnap
Jó nagyot estek tegnap az európai piacok. A spanyol és olasz börze rendesen magával rántotta a DAX indexet is, de a Commerzbank eredményfigyelmeztetése sem tett jót.
Jó hírek érkeztek pénteken, ma is kitarthat a jó hangulat
Nagy esemény történt pénteken a várakozásoknál jobb ipari beszerzési menedzser és Michigani bizalmi indexeknek köszönhetően! A Dow Jones 2007 októbere óta először emelkedett újra 14.000 pont fölé, ami azért jelentős, mert az index történelme folyamán összesen 14 napon tudott e szint fölött tartózkodni.
Ma lélegzethez juthat a pesti parkett
Stabilizálódhat a budapesti részvénytőzsde indexe, a BUX a tegnapi esés után, mivel a nemzetközi hangulat pozitív. A forint árfolyamában szép erősödést láthattunk tegnap.
Matolcsy meglepte a piacot
Matolcsy György interjút adott a Dow Jones hírügynökségnek, amelyben meghlepően visszafogottan nyilatkozott a jegybank szerepéről, így erősödésnek indult a forint. Ugyanakkor Orbán Viktor Brüsszelben tett arról, hogy gyengüljön a magyar deviza.
Nyugtatgatjuk a piacokat, erősödhet a forint
Tegnap bejött a papírforma, a jegybank csökkentette az alapkamatot. Sőt, a monetáris tanács azt is kijelentette, hogy nincsen szükség további nem konvencionális eszközök alkalmazására. Ez azért fontos, mert a kormány üzeneteként is fel lehet fogni, legalábbis a tanácsban uralkodó erőviszonyok alapján.
Újabb kiigazítás jöhet a költségvetésben
A félévente esedékes szokásos felülvizsgálatának lezárultával tegnap megszólalt az IMF. A probléma az, hogy a Valutaalap idénre 3,25 százalékos költségvetési hiányt vár, és továbbra sem látja a fenntarthatónak a pályát, ezért gazdasági fordulatra van szükség – kezdik napi kitekintőjüket az Erste elemzői.
Ma is emelkedhet a piac
Tizenhat napos oldalazást követően a DAX újabb lokális csúcsra tört pénteken és az addig ellenállásának számító 7.800 pont fölé emelkedett, így ez most már támaszként funkcionál.
Csalódtak a nagyok a régióban - Mi jöhet ez után?
Jóval kevesebb az intézményi befektető a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT), sokat fogyott az alapkezelői, vagyonkezelői megbízások száma és volumene is a magyar tőkepiacon, aminek szerepe van a Budapesti Értéktőzsde forgalmának két év alatt bekövetkezett 60 százalékos visszaesésében is. Az új piaci helyzetben a költséghatékonyság kerül a középpontba, amely átformálja a piaci kapcsolatokat.
Elfogadható eredmények és vegyes kilátások
Elfogadható eredmények és vegyes kilátások jellemzik eddig a gyorsjelentési szezont. Összességében úgy tűnik, hogy a meghatározó iparágakban növekedést mutatnak az előrejelzések.
Ma akár emelkedhetne is a BUX
A rövid technikai indikátorok alapján emelkedhet a BUX, s azt mondjuk, hogy ma szinten maradó kereskedés mellett talán egy kis emelkedést fel tud majd mutatni.
Tegnap volt egy kis jojó Európában
Először egy később cáfolt pletykára jelentősen beleadtak a piacokba, majd a vártnál sokkal jobb ZEW gazdasági hangulat index lökött az árfolyamokon. Olyan iparágakban lehetett jelentősebb javulást látni, amelyek fontos alkotóelemei a gazdasági fellendülésnek. Ilyen például az ipari-, mérnöki tevékenység, vagy a vas- és acélipar.
Visszafogott emelkedésre számíthatunk ma
A tegnapi „ünnepi” hangulat után ma visszatérnek a tőzsdék a rendes kerékvágásba. A zárást kivéve a magyar piacon is egész nap kivárós kereskedés volt. Zárás előtt nem sokkal még alacsony forgalom és csökkenés volt látható, de a legvégén megjött a vételi kedv, és jelentőset emelt a záróárakon.
Kivárják Obama beiktatását a piacok
A tegnapi hivatalos eskütétel után ma lesz Barack Obama beiktatási ünnepsége. Ma Martin Luther King napja is van az USA-ban, amelyet a piacok is kereskedési szünettel ünnepelnek. Ázsiában viszont inkább az aggodalom volt az úr, a piacok kis többséggel, de lefelé mentek.
Itt az IMF, de mintha itt sem lenne
A BUX megkísérli megtámadni a 19.500 pontos ellenállást, hiszen csak 300 pontra van tőle. A rövidtávú technikai állapot alapján erre minden lehetőség megvan, habár a nemzetközi hangulat nem igazán támogatja ezt.
Van ok a piaci aggodalomra
Tegnap sokan megszólaltak az USA-ban. A San Francisco-i Fed elnöke szerint még sokáig fennmaradhat a pénzmennyiség növelése. Barack Obama sürgette az adósságplafon megemelését. Ben Bernanke pedig felhívta a figyelmet arra, hogy nincs inflációs veszély. Egyik sem tűnik nagy újdonságnak. A piacok közben, ennek megfelelően nem csináltak semmit, illetve azért egy valami figyelemre méltó, és aggodalommal tölt el bennünket.
Nagyot gyengült a forint a múlt héten
Tizennégy kereskedési napból, amely több mint 3 naptári hét, hiszen ünnepek is voltak közben, a BUX egyetlen napot tudott csak csökkenni. A forint viszont jelenetős mértékben gyengült a pénteki kereskedés során, részben Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter szavaira reagálva
Csökkenés várható ma a magyar piacon
Miközben Kínában feltámadt az infláció és ezért félelem söpört végig az ázsiai piacokon, többet tudtunk meg Jack Lew új amerikai pénzügyminiszterről. Úgy tűnik, hogy a piaci fogadtatás pozitív, hiszen jó tárgyaló hírében áll, s a Clinton éra alatt is számos jó ötlettel járult hozzá a költségvetés stabilizációjához.
Óvatos emelkedésbe kapcsoltunk
Budapest tekintetében 10 nap emelkedést követően egy korrekciós napra futotta, majd folytatódott a hegymenet. Ráadásul a jó nemzetközi hangulatnak köszönhetően (amelyet előbb az Alcoa, majd ma a kínai export adat okozott) akár ma is mehetünk tovább.
Medvetánc a magyar piacon
Tíz nap után eljött a csökkenés a magyar piacon is. Persze ahhoz képest, hogy mennyit emelkedtünk, a tegnapi csökkenés nem mondható jelentősnek. Ugyanakkor a technikai indikátorok alapján a rövid távú korrekció még nem mondható befejezettnek.
Borítékolni lehet a csökkenést
Ma kezdődik a gyorsjelentési szezon a tengerentúlon. Hagyományosan az Alcoa kezdi a szezont a gyorsjelentésének publikálásával, amely ma piaczárás után lát napvilágot.
Minden együtt van a visszaeséshez
Tegnap a központi bankok vezetői megegyeztek abban, hogy négy évvel elhalasztják a likviditási követelmények teljesítésére nyitva álló határidőt, s még a figyelembe vehető eszközök körét is növelik.
Jól odaszólt a Fed a piacoknak
Eddig azt kommunikálták, hogy addig marad a legújabb lazítás, amíg a munkanélküliségi ráta megfelelő szintre csökken. Ehhez képest hatalmas változást jelent a legutóbbi ülés alapján most közzétett vélemény, ugyanis még év vége előtt befejezné a legutóbb indított kötvényvásárlási programot (havi 45 milliárd dollár).
Bikapata kopogott a tengerentúli parketten
Az év végi emelkedés után az újév első kereskedési napján robbantak a tengerentúli indexek. Ezt nem csak pénzügyi szakadék elkerülésének, hanem a várakozásoknál jobb makrogazdasági adatoknak is köszönhetjük.
Jó hírrel búcsúzott az óév
Örülünk, hiszen megszületett a régóta várt egyezség az Egyesült Államokban, így sikerült elkerülni a költségvetési szakadékot, amely az egész világgazdaságot recesszióba sodorhatta volna. Született valami, aminek lehet örülni, aztán a többi részén (elhalasztott költségcsökkentés, és a költségvetési tető kapcsán) pedig lehet aggódni.
Tíz meghökkentő piaci előrejelzés 2013-ra
A Saxo Bank a szokásokhoz híven a viszonylag szélsőséges és talán kevésbé valószínű, de horderejüket tekintve messze kevéssé értékelt piaci és politikai eseményeket fűzi csokorba.
Jön az év vége, felfelé kúsznak a piacok
Az év végéhez közeledve gyűlnek az évet összegző cikkek a különböző médiumokban. Például az S&P500 81 pénzügyi vállalkozása 2003 óta a legnagyobb emelkedést érte el idén, ugyanis összességében 27 százalékot emelkedtek ezek a részvények.
Továbbra sem tud magához térni a BUX
Örülnek a japán választásoknak, gyengül a jen, emelkedik a piac. A német DAX is plusz nullában evickél a fontos ellenállás környékén. Az jó, hogy mágnesként ragad a szinthez, pozitív folytatást vetít előre.
Jó híreket hozott Bernanke
Tegnap pozitív üzenetet hozott Ben Bernanke. Az „operational twist” helyett jön 45 milliárd dollárnyi friss pénz a piacokra, ennyiért fog a Fed államkötvényeket vásárolni havonta.
Parkolópályán az IMF tárgyalások
Ma is enyhe pozitív hangulat van Európában, s a BUX is fordulós jeleket mutat. Így megostromolhatjuk a 200 napos mozgóátlagot, ez pedig mintegy 150-200 pontos emelkedést vetít előre.
Ma már emelkednie kellene a tőzsdének
Monti nyugtatgatja a piacokat, szerinte nem kell félni politikai vihartól Olaszországban. A befektetők nem ezt gondolják, de talán a mai napon már valamiféle megnyugvás jöhet az Appennin-félszigeten.
Tragikus adatot láthattunk Kínából
Az export 9 százalékos növekedés helyett, csak 2,9 százalékkal tudott bővülni novemberben. Két évvel ezelőtt még 40 százalékkal száguldott ez az érték, s azóta folyamatosan csökken.
Csak 8 százalékra van a piac a csúcstól!
Tegnap komoly teljesítményt nyújtott a DAX index. Sikerült a korábbi lokális maximum fölé kerülnie és megcélozta a 7.600 pontnál levő következő szintet, amely fölött már csak a 8.200 pont környéki minden idők legmagasabb értéke van, mint ellenállás.
Magyarországon vizsgálódik a Fitch
Sajtóértesülések szerint a Fitch hitelminősítő elemzői megérkeztek Magyarországra, és tárgyaltak az MNB-vel és a Nemzetgazdasági Minisztériummal.
Mintha kezdene pozitívba fordulni a hangulat
Sok minden nem történt a világban, de ennek ellenére elillanóban van az a negatív hangulat, amely az elmúlt két napban jellemezte a piacot.
Csúnya lett a tegnapi nap vége Pesten
A kezdeti emelkedésből újabb komolyabb csökkenés alakult ki, s egy gyenge támasz szintet át is ütött a BUX index, akár csak a Richter, amely nagyon közel került a 35.000 Ft-os erősebb támaszhoz.
A fekete péntek jól sikerült, de rosszkor jött a leminősítés
Számunkra nyilván a legfontosabb esemény, hogy az S&P egy fokozattal csökkentette a magyar hosszú távú államadósság minősítését, a hosszú távú növekedési kilátások romlása miatt.
Tényleg csak minket izgat az EU-büdzsé?
Jönnek a jobbnál jobb hírek rendesen. A tajvani kormányzati alap részvényvásárlása jelentős emelkedést hozott a Taiex indexben. Ázsiában amúgy is pozitív a hangulat annak köszönhetően, hogy egyre kevésbé félnek a kínai lassulástól.
Ma is lesz mi miatt aggódni
Erős emelkedést láthattunk tegnap Európában és az USA-ban is, örülnek a piacok az amerikai fejleményeknek. Ugyanakkor, azért ma is lehet aggódni.
Jobb lett volna Matolcsy újabb csomagja nélkül
Talán jobb napunk lehetett volna ma, ha nincs a magyar kormány pénteki bejelentése. A befektetők egyelőre pozitívnak értékelik a tárgyalásokat a republikánusok és a demokraták között. A felek karácsonyig szeretnének megegyezni, s abban is egyetértenek, hogy el kell kerülni a „fiskális szakadékot”. . Nálunk viszont az új adók agyoncsapják a MOL-t és az OTP-t.
Végre jó hírek jöttek
Jó lett a Home Depot eredménye, s a cég az árbevétel és EPS várakozásait is megemelte. A görögök sikeresen bocsátottak ki egy és három hónapos kötvényeket. Még cirka egy milliárd euróval többet is gyűjtöttek össze, mint szerettek volna.
Továbbra is beteg a piac.
Tegnap ünnepnap volt az USA-ban, de a tőzsdék nyitva tartottak. Így nem túl nagy meglepetésre az indexek végül leheletnyi elmozdulást mutattak.
Már megint a görögök
A Görögországgal kapcsolatos negatív hírek (később kaphatják meg a következő hitelrészletet), illetve az amerikai „pénzügyi szakadékkal” kapcsolatos aggodalmak megint negatívan hatottak végül a nemzetközi piacokra.
Csúnya nagy zakót láthattunk tegnap
Hosszú idő után újra korreláltak a piacok, ami nem jó jel. Kérdés, hogy ez folytatódik-e. Egyelőre egy napról van szó, s még nem romlott el véglegesen semmi. Mindenesetre érdekes jelenséget láthatunk mindenféle magyarázatokkal.
Eljött a nagy nap
Legalábbis az amerikai választók számára. Egyszer valaki azt mondta, hogy a választás a „demokrácia ünnepe”. Tökéletesen egyetértünk ezzel. A győztesre viszont kemény munka vár, s megkapja azt a lehetőséget, hogy négy év múlva mint győztes hadvezér nézhessen vissza az elnökségi évekre. Ugyanis nagy valószínűséggel addigra túl lesz a recesszión az USA és remélhetőleg a világ és Európa is.
Már az elnökválasztásra figyelnek a piacok
Egy kis jojó-t láthattunk az elmúlt napokban. Ami talán egy kissé aggasztó, hogy a jó hírek ellenére végül a jövőtől való félelem ébredt fel a piacokban. Hiszen holnap lesz az elnökválasztás az USA-ban.
Sandy nyugalomba vágta a piacot
A tengerentúli börzék tegnap is zárva tartottak, a többi piacon azonban jó hangulat uralkodott. A reggeli ázsiai emelkedés mellett a nyugat-európai piacok is észak felé vették az irányt. A jó hangulatban szerepet játszottak a jó gyorsjelentések, és a vártnak megfelelő makroadatok.