Kis pozitív eredmény várható a cégtől, míg az S&P500 indextagok összességében 8 százalék körüli eredménybővülést mutathatnak negyedév per negyedév alapon. A DAX esetében majdnem 30 százalékos eredményugrást vár a piac az elmúlt negyedév eredményeinek tekintetében. Viszont ebben az esetben a szezon csak január 23-án kezdődik az SAP és a Siemens gyorsjelentésével. Egyelőre a piacok enyhén negatív hangulatban kezdik a mai napot.
Borítékolni lehet a csökkenést, amely teljesen belefér a jelenlegi technikai képbe. Persze ez valószínűleg a BUX-ra is negatívan hathat, s a 10 nap folyamatos emelkedést követően (amelyre 9 éve nem volt példa), a BUX is csökkenéssel zárhatja a mai napot. A DAX indexet viszont érdemes figyelni, hiszen ott a rövidtávú korrekció lezárulni látszik, amely akár fordulatot is hozhat a mai kereskedésben. Nevezetesen: az index folytathatja azt az emelkedést, amelyet az év végén és az újév első napjaiban láttunk.
USA:
Nem volt túl mozgalmas napjuk a tengerentúli piacoknak, az egész napi oldalazás után kis mínuszban fejezték be a kereskedést az indexek. Tegnap nem látott napvilágot fontos makroadat, a piacok kivárnak a gyorsjelentési szezon előtt (Dow -0,38%, Nasdaq -0,09%, S&P500 -0,3%).
Ma indult a gyorsjelentési szezon, a piacok zárása után az Alcoa kezdi a sort. A cég 5,61 milliárd dollár bevételt és 6 centes részvényenkénti profitot érhetett el az elmúlt három hónapban. A bevételek 6%-os csökkenésére számítanak az elemzők, de az eredmény javulhatott a tavalyi negyedik negyedévhez képest, amikor 3 centes veszteséget könyvelt el a cég. A héten jelent még a Wells Fargo, majd jövő héten számos nagy társaság fog publikálni.
A Walt Disney esett több mint 2%-ot, miután olyan híreket lehetett olvasni, hogy a társaság jelentős költségcsökkentést és elbocsátásokat tervez.
Európa:
Rossz volt a hangulat a nyugat-európai börzéken, zárásig lejtmenetben mozogtak az indexek (FTSE100 -0,41%, DAX -0,56%, CAC40 -0,67%). A termelői árindex a vártnak megfelelően alakult az eurózónában, novemberben 0,2%-os csökkenésre számítottak, és a tényadat is ennyi lett.
Olaj, arany:
A kőolaj ára tegnap kismértékben emelkedett annak ellenére, hogy a legutóbbi jelentések a kínálat növekedéséről szóltak. A Brent 114 dollár körül mozgott, míg a WTI Texas 93,19 dolláron zárt. Az arany ára három napi csökkenés után stabilizálódott az 1.650 dolláros szinten, mivel a csökkenő árszint vásárlásokra ösztönözte a kínai befektetőket.
Devizák:
A dollár gyengülést mutatott a tegnapi kereskedés során. Bár a nap első felében még lefelé indult az EUR/USD devizapár, de 1,30-ról visszapattant és 1,312-ig emelkedett. A grafikon alapján a következő napokban folytatódhat a dollár gyengülése az euróval szemben. A forint harmadik kereskedési napja gyengül az euróval szemben. A 20 napos mozgóátlagról pattant vissza az árfolyam múlt hét pénteken, és tegnap 290 forintról 291,5 forintig gyengült. Ma 292-nél is járt az árfolyam.
Távol-Kelet:
Elég rossz a hangulat az ázsiai börzéken, 1% körüli mínuszban vannak az indexek (Nikkei -0,86%, Hang Seng -0,99%, Shanghai -0,41%). A japán pénzügyminiszter arról beszélt, a kormány ESM kötvényeket akar venni ó, hogy gyengítse a jent, méghozzá a devizatartalékokból vásárolnának.
Határidős piacok:
A határidős indexek a negatív tartományban vannak ma reggel.