Részvénypiac cikkek


Jön az újabb 150-200 milliárdos megszorítás?

Jön az újabb 150-200 milliárdos megszorítás? 

Tovább folytatódik a spanyol ügy, s pozitívak a fejlemények. Az EU jól fogadta azt a tervet, hogy csak elővigyázatossági keretet kérnének a spanyolok, de felhívták a figyelmet, hogy akkor is folytatni kell a megkezdett költségvetési kiigazításokat. Na ennek megörült a piac, de azért nem kell túlzásokba esni, hiszen csak a támasz szintekről indultak meg az árfolyamok - kezdték reggeli kitekintőjüket az Erste elemzői.
Indul a dömping

Indul a dömping 

Indul a gyorsjelentési dömping az USA-ban. Olyan nagyágyúk jelentenek ma, mint a Coca-Cola, Goldman, IBM vagy Intel. Különben eddig 38 cég jelentett az 500 S&P indextagból, s eddig 7 százalékos volt az EPS növekedés, amely mintegy 8,5 százalékos meglepetés. Vagyis eddig viszonylag jól alakult a gyorsjelentési szezon.
Továbbra is a bizonytalanság az úr a piacokon

Továbbra is a bizonytalanság az úr a piacokon 

Egyesek Görögország távozásáról beszélnek a monetáris unióból, vagy éppen olyan összeomlásról beszélnek Európában, mint amelyet az USA-ban láthattunk 2008 októberében. Szóval nagy a pesszimizmus.
Érdekes helyzet alakult ki a piacokon

Érdekes helyzet alakult ki a piacokon  

Ha a BUX-ra tekintünk, és a negatív nemzetközi hangulatot nem vesszük figyelembe, akkor azt mondjuk, hogy a technikai kép alapján simán tovább kéne emelkednie az indexnek. Tegnap sikeresen rugaszkodott el a BUX a 20 napos mozgóátlagról és a rövidtávú indikátorok is emelkedést sugallnak.
Már az IMF is sötétebbnek látja a jövőt

Már az IMF is sötétebbnek látja a jövőt 

Egyelőre nem mozgatja meg a piacokat különösebben az IMF által kiadott Költségvetési Monitor, amelyben a szervezet jelentősen rontotta mind a világ, mind magyar gazdaságra vonatkozó előrejelzéseit. A befektetőket inkább a végre elinduló ESM rendszer illetve a kezdődő gyorsjelentési szezon érdekli.
Tulajdonképpen semmi különös nem történt

Tulajdonképpen semmi különös nem történt 

Ugyan sok a beszéd mind a politikusok, mind a jegybankárok, mind az IMF részéről, de a piac mintha mindezzel nem törődne. Csinálja a maga dolgát. Végignézve a vezető indexeken, semmi különös nem történik. Le a 20 napos mozgóátlagra, majd fel onnan.
Összezavarta a kormány a befektetőket

Összezavarta a kormány a befektetőket 

Emelkedéssel indították a hetet a nemzetközi piacok. Ez alól a magyar börze sem volt kivétel, bár az első órákban még bizonytalan volt a hangulat, de zárás előtt megérkeztek a vevők, és a magasba tornászták az árfolyamot. A kedvező hangulat ellenére sem tudott emelkedni a forint.
Továbbra is negatív a hangulat

Továbbra is negatív a hangulat 

Gyengébb kínai adat, spanyolok körüli aggodalmak, s lehetne folytatni a sort, mi mindentől félnek most a befektetők. Közben a kínai és a Hong-Kong-i piac is zárva tart. Az utóbbi csak a hét elején, míg az előbbi az egész hétre bezárt.
A tegnapi korrekció után ma emelkedés jöhet

A tegnapi korrekció után ma emelkedés jöhet 

Rendesen adták a piacokat tegnap, elsősorban a bankokat, hiszen azok sokat emelkedtek, vagyis igazán alkalmasak voltak arra, hogy a negatívvá váló hangulatban profitot realizáljanak rajta. Azt lehetett sejteni, hogy a mozgás, ami igen csak méretesre sikeredett, valójában csak korrekció.
Jó hír! Csak kicsit zuhantunk!

Jó hír! Csak kicsit zuhantunk! 

A Philadelphiai Fed kormányzó aggodalmai, a spanyol tüntetések, a görög deficit mértékének várható további növekedése (20 milliárd euróról 30 milliárdra), na meg az elmérgesedő japán-kínai vita a zsebkendőnyi szigetek körül (a Toyota leállítja kínai termelését), mind elég rossz hírnek tűnik.

Magyarországon nem jött be a papírforma 

A várt kis eséséből kis emelkedés lett tegnap, legalábbis Budapesten. A külföldi piacokon bejött a papírforma. Ma idehaza a jegybank kamatdöntésére figyel a piac, az elemzői vélemények megosztottak abban a kérdésben, hogy az MNB csökkenti-e az alapkamatot.

Megint nem tudtak csendben ülni a politikusok 

Megint túl vagyunk egy hétvégén, amikor a politikusok nem tudtak a fenekükön ülni. Hiába, megérkezett az ősz. Jönnek a hírek a görögök duplázó deficitjéről, a kínai GDP lassulás alja még nem, vagy csak nagyon haloványan látszik.

Egyelőre ránk nem veszélyes a japán-kínai mosolyszünet 

Még egy kis geopolitikai feszültség az iráni mellé. Kína és Japán között tört ki a mosolyszünet néhány lakatlan sziget miatt. Persze most már van értelme az évszázados vitának, hiszen állítólag jelentős olajkészletek vannak a föld alatt.

Heves heteken vagyunk túl 

Nagy száguldásokat láthattunk a német alkotmánybíróság és Fed döntései nyomán, de ma már inkább a megpihenés jelei mutatkoznak a piacokon, pedig sem a DAX, sem a BUX nem érte el az ellenállási szintet.

Döntött a FED, száguldott a forint 

A csütörtöki nap globális szempontból legfontosabb eseményére az európai piacok zárása után került sor: a Fed (FOMC) kétnapos ülését követően a várakozásokat kissé felülmúló monetáris lazítási intézkedéscsomaggal állt elő. A döntés alapján bővül a Fed eszközvásárlási programja. Ennek keretében az eddigieken felül további havi 40 milliárd dolláros kötvényvásárlást hajtanak végre a jelzálogpiacon. 

Pénzt érne a felelősség 

A Nobel-békedíjas Al Gore és üzlettársa az ökoszisztémák iránt felelőtlen rövid távú befektetések helyett bevezetnék a lojalitásvezérelt részvények kibocsátását, és a menedzsereket díjazását is a hosszabb távon elért eredményekhez kötnék.

Mindenki várja a fontos döntéseket 

Mindenki a német alkotmánybíróság és a Fed ülésének eredményét várja. Ezerszer leírtuk, holnap (délelőtt 10 órakor) és holnapután (este) várhatók a nagy események, vagyis zajlik a korrekció szerte a világban, szinte minden jelentősebb index kisebb csökkenést produkált és ezzel nincs is baj, a múlt heti rally után.

Kitaláció volt az IMF-levél, Orbán bedöntötte a forintot 

Csak választóknak szóló akció volt a kiszivárogtatott IMF-levél tartalma, Orbán Viktor Facebook-on tett nyilatkozata azonban súlyos kilengést okozott a forint árfolyamában, a félresikerült kommunikáció ismét megingatta a befektetők kormányba vetett bizalmát.

A munka ünnepe ellenére is emelkedett a piac 

Tegnap az amerikai piacok, a munkát ünnepelvén, zárva tartottak. Ennek ellenére a piacok viszonylag határozott emelkedést tudtak felmutatni, amelyet az is segített, hogy az EKB elnöke, Mario Draghi arról beszélt, hogy ha a másodlagos piacon három évesnél rövidebb futamidejű kötvényeket vásárol a központi bank, az nem ütközik a tiltott finanszírozás tilalmába.

Ma az amerikaiak is megünneplik a munkát 

Ma az amerikaiak is megünneplik a munkát, egy munkaszüneti nappal. Így az amerikai tőzsdék is zárva lesznek ma, s ez megadja az alaphangulatot a világ börzéin.

Véget ért a nyári nihil, és ez nem jó nekünk 

A nyári nihil után két nap emelkedő forgalom és mi az eredménye? Csökkenő árak, ráadásul a BUX index a 200, a 30 és a 20 napos mozgóátlagok alatt tartózkodik, a forint pedig jelentősen gyengült a kamatdöntés után.

Kamatvágás ide vagy oda, péntek előtt nem mozdul meg semmi 

Továbbra is Bernanke szavaira vár a piac, a tegnapi kereskedés leginkább állóvíznek nevezhető. Az amerikai indexek a lokális maximumok környékén ingadoznak, a hazai piac a kamatdöntés ellenére sem tudott látványosan elmozdulni, és a német DAX index árfolyama is egy oldalazást jelző keresztet rajzolt a grafikonra.

Még tombol a nyár a tőzsdén 

Rendkívül csekély érdeklődés mellett zajlott a tegnapi kereskedés, a forgalom alig haladta meg az 1 milliárd forintot, ami sokéves mélypontnak számít.

Izgalmas hétnek nézünk elébe  

Pénteken kerül megrendezésre a jegybankárok éves Jackson Hole-i konferenciája, ami Bernanke beszédével kezdődik. Hetek óta erre vár a piac, sokan számítanak arra, hogy újabb monetáris lazításról is beszél a Fed elnök.

Ma még csendes napra számíthatunk 

Úgy tűnik, hogy a mai nap is csendes lehet, ugyanis kevés makro adatot láthatunk ma, gyakorlatilag semmit. Ugyan a politikai nagyüzem is beindul, de az is csak inkább holnap. Ettől függetlenül valamiféle nyilatkozatháborúra már most is számíthatunk.

Bikapata kopoghat a pesti kövön 

Angela Merkel megörvendeztetett bennünket. Kiállt az EKB jegybankelnök, Mario Draghi terve mellett, amely az euró megmentéséről szólna. Emellett az MNB közlése az államadósság csökkenéséről újabb lökést adhat a forintnak.

Ma is emelkedhet a magyar piac, jó erőben a dollár 

Ahogy megírtuk, önálló élet zajlik a piacokon. Még az USA-ban is láthattuk az erős indexek jó, a gyengébbek gyenge teljesítményét. A magyar piac emelkedni tudott (zárásra nem is kicsit) annak ellenére, hogy a nemzetközi hangulat negatív volt.

A válság kitörése óta nem volt erre példa 

Egyedi történetek mozgatják a piacokat, erre a válság kitörése óta nem volt példa. A MOL például rekord gyenge eredményt produkált, pedig az iparági környezet jó volt. Így jött is a büntetés mintegy 4 százalékos csökkenés képében.

Ázsiai rém tartja izgalomban a világot 

Gyenge MOL eredmény és várakozásoknak megfelelő német GDP adat (bár a kommentárokban már jobbról beszélnek) látott napvilágot. Továbbra is izgalomban tartja a világot az ázsiai, kínai lassulás réme.

Stagnálást várhatunk mára 

Nap végére kis pluszba rántották fel az amerikai indexeket, de ez sem segített Ázsián, ahol inkább kis mínuszokat láthatunk ma reggel. A japán második negyedéves GDP gyengébb lett a vártnál, s negyedéves összehasonlításban még csökkent is, a nominális GDP 0,1%-kal visszaesett a várt növekedéssel szemben.

Ma egy százalék mínusz belefér 

Csúnya kínai külkereskedelemi adatokat láthattunk ma reggel. A befektetők nem is hagyták szó nélkül a meglepő adatokat, Ázsia esik. Különben ahhoz képest, hogy milyen nagy meglepetést láthattunk, a reakció moderáltnak mondható, ugyanis az ázsiai feltörekvő piacok nulla körül oszcillálnak, s inkább a fejlett piacokon láthatunk eladói nyomást.

Devizaolimpia és dotkomlufi – Piaci összefoglaló 

A devizaolimpia elmúlt heti nyertese egyértelműen a forint volt, miután a júniusi 307-es HUF/EUR szint óta 10 százalékot izmosodott fizetőeszközünk a közös valutával szemben.  Ez idén a második ilyen produkció, legutóbb januárban sikerült 324-ről 290 alá esnie, pedig piaci elemzők szerint az eurózóna válsága még korántsem ért véget, és az Egyesült Államokban újra kialakuló dotkomlufival riogatják a befektetőket.

Hogyan lesz a fából vaskarika? 

Habár a kínai adatok rosszabbak lettek a vártnál, ráadásul India is gyengén muzsikál, hiszen az ipari termelés a várt növekedéssel szemben csökkent júniusban, ennek ellenére Ázsiában alapvetően emelkedést láthattunk ma reggel.

Megtört a forint lendülete 

Az egyelőre jó el, hogy pl. a DAX index úgy korrigál (legalábbis a dinamikus indikátorok szintjén), hogy közben az árfolyam emelkedik. Ez az erő jele. Ennek ellenére nem szabad elfelejtenünk, hogy az elmúlt napok emelkedését követően, most már egy korrekciós fázisban van a világ legtöbb indexe.

Folytatódhat a száguldás a piacokon 

Hatalmas rally jött pénteken arra a pletykára, hogy a spanyolok máris jelentkeznek az EFSF-nél a segítségre, s így megteremtődik a lehetőség az EKB segítségre is. Vagyis a Mario Draghi jegybankelnök által megemlített segítség szinte azonnal materializálódik is. Szerintünk pedig a valóság az, hogy voltak, akik túl sokat vártak a csütörtöki bejelentéstől, s csalódtak, és csalódottságukban eladtak. Ez eltolta a piacokat, de csak a támasz szintekig. Pénteken pedig az ellenállások újra ostrom alá kerültek, ez a mai napon is folytatódhat az Erste elemzőinek álláspontja szerint.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben

Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben 

Kétféle ember, és kétféle cég van: akit már meghekkeltek, és akit meg fognak.

Költségkímélés

Felesleges, több millió forintos kiadás a névjegykártya  – a kapcsolatépítés új korszaka jön

Felesleges, több millió forintos kiadás a névjegykártya – a kapcsolatépítés új korszaka jön 

Elérheti az 1,5 - 2 millió forintos tételt is egy átlagos hazai kkv éves névjegykártya gyártásának összköltsége.

Jogi kisokos

Az évszázad tulajdonjogi vitája zárulhat le Olaszország és az USA között

Az évszázad tulajdonjogi vitája zárulhat le Olaszország és az USA között 

Az EJEB megerősítette Olaszország jogát arra, hogy visszaszerezze az amerikai Getty Múzeumban tárolt értékes görög bronzszobrot.

Cégblog

Gond volt a fogyasztók kompenzálásával, ment a bírság a cégeknek

Gond volt a fogyasztók kompenzálásával, ment a bírság a cégeknek 

A Gazdasági Versenyhivatal 40 millió forint bírságot szabott ki a 4Life Directre és biztosító-partnereire.

Klímablog

Hódítanak a balkon napelemek Bécsben

Hódítanak a balkon napelemek Bécsben  

Míg 2022-ben nem egészen ezer, addig tavaly már több mint négyezer balkon napelemet telepítettek Bécsben.

Infokom

Meglepő, miként használja már most a HR a mesterséges intelligenciát

Meglepő, miként használja már most a HR a mesterséges intelligenciát  

A mesterséges intelligencia néhány éve valósággal ránk rúgta az ajtót, a technológia az élet számos területét igyekszik forradalmasítani.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo