A magyar piac valószínűleg ma is fel tud mutatni egy limitált emelkedést, amely valószínűleg a nemzetközi piacokra is igaz lesz. Például a DAX már igazán kikorrigálta magát a 6.900 pontos szint környékén billegve. Egyedül a 20 napos mozgóátlag van még messze, talán éppen ezért nem indult még meg. Ugyanakkor a felfelé mozgásnak viszonylag hamar, 7.200 pont környékén van egy komoly ellenállása. Ez azt sugallja, hogy azért a jelenlegi pálya továbbra sincs szépen kikövezve.
USA, Európa:
Iránytalanra sikeredett a tegnapi kereskedés a tengerentúlon, amely a felemás makroadatoknak köszönhető. Egyedül a Nasdaq tudott emelkedni, és a jó hangulat zárásig kitartott (Dow -0,06%, Nasdaq 0,46%, S&P500 0,11%). A New-Yorki feldolgozóipari index augusztusi értéke a vártnál lényegesen gyengébb lett. Az index egy hónap alatt több mint 13 pontot zuhant, így a 7 pontos várakozás helyett -5,95 pont lett a mutató.
Az inflációs adatok is tegnap láttak napvilágot, a júliusi évesített adat 1,4%-ra süllyedt az előző havi 1,7%-ról. A várakozás 1,6% volt. Az ipari termelési adat valamelyest jobb lett a várakozásoknál, 0,5% helyett 0,6% lett a júliusi adat.
A mezőgazdasági gépeiről híres Deere 6,3%-ot esett a tegnapi kereskedésben, miután publikálta negyedéves számait. A cég részvényenkénti profitja 1,98 dollár volt, szemben az elemzők 2,32 dolláros várakozásával. A cég csökkentette az éves eredmény előrejelzését is, arra hivatkozva, hogy gyengék az ázsiai és a dél-amerikai eladásai.
A Cisco 5,5%-ot emelkedett a zárás utáni kereskedésben, miután közzétette negyedéves számait. A vállalat egy részvényre jutó eredménye 47 cent lett, az elemzők 45,5 centes várakozásával szemben. Az árbevétel is a várakozások felett alakult, ráadásul a negyedéves osztalékot 75%-kal megemelte a cég. Ma a Wal-Mart publikálja negyedéves számait, ezen kívül a szokásos munkanélküliségi statisztikákat láthatjuk délután, és a Philadelphia-i Fed index augusztusi értékét is ma publikálják.
Olaj, arany:
A 30 napos mozgóátlag, illetve az emelkedő trendvonal megfogta az arany árfolyamának zuhanását. Napközben 1.590 dolláron is járt a kurzus, de zárásra sikerült 1.600 dollár fölé kapaszkodnia. Tegnap egy alsó kanócot is hagyott az árfolyam, ami egy fordulós jelzés is lehet, de 1.630 dollárnál egy erős ellenállás várja az árfolyamot.
Emelkedésnek indult a tegnapi kereskedésben a kőolaj árfolyama. A kurzus 1%-kal 94,3 dollárig emelkedett, így megnyílt az út a 200 napos mozgóátlagig (96,7 dollár). A kőolaj készletek a vártnál nagyobb mértékben zsugorodtak, 1,5 millió hordó helyett 3,6 millió hordóval. A benzin készletek pedig 2 millió hordó helyett 2,3 millió hordóval apadtak.
Devizák:
A tegnapi nap során Európában nem jelent meg semmilyen fontosabb adat, azonban Amerikában adatdömping szemtanúi lehettünk. Az EUR/USD árfolyamot leginkább befolyásoló adat az amerikai fogyasztói árindex (CPI) alakulása volt, melynek nagysága 0,0% lett a várt 0,2% helyett. Ennek hatására erősödött a dollár a tegnapi kereskedés során az euróval szemben, az árfolyam 1,2322-ről 1,2290-re változott.
A forint piacán nyugodt kereskedés szemtanúi lehettünk, és a kedvező hangulatban kismértékben erősödni tudott a forint az euróval szemben. A jegyzés 279,09-ről 278,49-re változott.
Távol-Kelet:
Wen Jiabao kínai miniszterelnök, a tegnapi nap folyamán egy nyilatkozatban arról beszélt, hogy úgy látja, egyre nagyobb tere van a jegybanki beavatkozásnak. A sorozatban érkező kedvezőtlen távol-keleti makro adatok után a befektetők örömmel látták, hogy számíthatnak gazdaságélénkítési lépésekre. A nyilatkozatra azután került sor, hogy publikálták a Kínába beérkező külföldi működő tőke (FDI) változását júliusban. A várakozás 2,5%-os csökkenés volt, ezzel szemben a tényadat 8,7%-os visszaesést mutatott.
A Nikkei 1,66%-ot, a Hang Seng index pedig 0,14%-ot emelkedett. A Shanghai index a piaccal némileg ellentétesen mozgott, hiszen 0,12%-ot csökkent az értéke. Szintén tegnap publikálták a koreai munkanélküliség alakulását. A várt 3,3% helyett, mindössze 3,1%-os munkanélküliségről számoltak be.
Határidős piacok:
A határidős indexek többsége a pozitív tartományban van ma reggel.