A BUX-nak ezt látványosan sikerült bemutatnia a tegnapi napon, a több mint 1%-os csökkenéssel. Ugyanakkor a 200 napos mozgóátlag fölött van az index, ami jó. Viszont itt is kéne maradnia, ami azt jelenti, hogy 17.660 pont alá nem nagyon kéne mennie az indexnek. Így a mai napra limitált csökkenést várunk, hiszen ez az érték mintegy 100 pontra van a tegnapi záró árfolyamtól.
Júliusban 80,2 milliárd többlete volt az államháztartásnak, így a kumulált hiány 437,5 milliárd forint, ami az éves cél 76%-a. Sajtóértesülések szerint a Nemzetgazdasági Minisztérium átdolgozza a jövő évi költségvetést, amelyben az IMF kérésének megfelelően már nem szerepelne az MNB-re kivetett 120 milliárd forintnyi tranzakciós adó. Az NGM egyelőre nem nyilatkozott a kérdéssel kapcsolatban.
USA, Európa:
Volt még erejük a tengerentúli piacoknak, amelyek a nap első felében folytatták az emelkedést, de a záráshoz közeledve lefelé csorogtak a napi maximumokhoz képest. Fontosabb makroadatok tegnap sem borzolták a kedélyeket, az S&P500 legutóbb májusban járt 1.400 pont felett (Dow 0,39%, Nasdaq 0,87%, S&P500 0,51%).
A szektorok meglehetősen vegyesen teljesítettek, a nyertes oldalon az energia (1,4%) és az alapanyagok (1,1%) álltak, a legnagyobb vesztes a közszolgáltatás (-0,9%) lett. A Walt Disney a várakozásoknál jobb profitszámokat közölt tegnap. A várt 93 cent helyett 1,01 dollár lett a vállalat részvényenkénti profitja az előző negyedévben.
Az S&P negatívra változtatta a jelenlegi, mélyen spekulatív (CCC) görög hitelminősítés kilátását. Az olasz GDP az előzetes adatok alapján 0,7%-kal csökkent a második negyedévben havi alapon, és 2,5%-kal zsugorodott a tavalyi második negyedévhez képest.
Olaj, arany:
Az arany árfolyama 1 dollárral 1.612 dollárra csökkent. Ma délután fogják az USA-ban publikálni a kőolaj és földgáz készletek nagyságát. Az olaj esetében 1,55 millió hordós, míg a földgáz esetében 1,75 millió hordós csökkenésre számítanak.
A tegnapi kereskedés folyamán az olaj ára 92,05 dollárról 93,67 dollárra változott. Az olaj árát emelte, hogy ma délutánra várják, hogy az Ernesto nevű 1-es erejű (5-ös skálán a leggyengébb) hurrikán elérje a Campeche öblöt, ahol Mexikó legnagyobb olajmezője található.
Devizák:
A 4 napig tartó emelkedés után kedden megtört a forint lendülete és kismértékben gyengült tegnap a hazai fizetőeszközünk az euróhoz képest. Az árfolyam a nyitó 275,5-ről zárásra 277,04-re változott. A tegnapi nap folyamán a vártnál gyengébb, júniusi ipari rendelésállományról számoltak be Németországban. Az eurózóna legerősebb országa felöl érkező negatív gazdasági adat nem segítette tegnap az eurót, azonban ennek sem volt jelentősebb árfolyammozgató hatása. A tegnapi kereskedés során minimális mértékben, 1,2401-ről 1,2399-ig gyengült az euró a dollárral szemben.
Távol-Kelet:
Vegyesen teljesítettek ma reggel a távol-keleti indexek. A Nikkei 0,74%-ot, a Shanghai index 0,04%-ot emelkedett, azonban a Hang Seng index 0,18%-kal csökkent. A piacok már a csütörtökön megjelenő értékesítési adatokat várják, ugyanis holnap fogják publikálni a júliusi értékesítési adatokat, az inflációt és az ipari termelés nagyságát is. A japán jegybank ma kezdi két napos tanácskozását, melynek eredményéről szintén a csütörtöki napon fognak nyilatkozni.
Határidős piacok:
A határidős piacok többsége kismértékű csökkenést mutat.