Eközben a határidős indexek emelkednek. A technikai kép pedig továbbra is jó. Korrekcióban kismértékű index csökkenés gyenge forgalommal párosulva. Ez jó jel. Ráadásul a korrekciós szakasz már több mint egy hete tart, s a vége felé közeledik, legalábbis ha a rövidtávú, dinamikus indikátorokra tekintünk. A MOL gyenge eredményében elsősorban belső tényezők, karbantartási munkálatok elhúzódása játszott szerepet, na meg a készletek átértékelése. Így a vártnál gyengébb eredmény limitált csökkenést eredményezhet, mintegy 16.500 pont környékére. Szóval van jó is, meg rossz is. Ezért kisebb verekedés tört ki ma reggel a kollégák között, mikor az emelkedésről vagy csökkenésről döntöttünk. Végül a medvék győzedelmeskedtek a bikák fölött. Kérdés, hogy így lesz-e a piacon is.
USA, Európa:
Vegyesen zártak tegnap a vezető tengerentúli mutatók. A nap első felében esést láthattunk, majd megfordult a hangulat, de csak a Nasdaq tudott zárásra pluszba fordulni (Dow -0,29%, Nasdaq 0,05%, S&P500 -0,13%).
A rosszabb japán GDP adat nyomta rá a bélyegét az indexekre, makrofronton pedig nem voltak izgalmak tegnap.
A Google 3%-ot emelkedett azt követően, hogy a leányvállalata, a Motorola bejelentette, hogy az alkalmazottainak 20%-át, közel 4.000 embert bocsát el hamarosan.
A vártnál gyengébb lett a Groupon második negyedéves eredménye. Az árbevétel a várt 575,3 millió dollár helyett 568,3 millió dollár lett, miközben a részvényenkénti profit 3 cent helyett 4 cent lett. A zárás után közel 20%-ot esett a papír árfolyama.
A második negyedévben 6,2%-kal esett a görög GDP, ami valamelyest kisebb az elemzők által várt 7%-nál.
- Ma már nem üres a makronaptár, az eurozónából GDP adatot, ZEW indexet és ipari termelési adatot láthatunk, míg az USA-ban kiskereskedelmi statisztikákat és termelői árindexet publikálnak.
Olaj, arany:
Az arany árfolyama eséssel zárta a tegnapi kereskedést. 1.622 dollárról 1.609 dollárig esett a kurzus, az elmúlt két hét emelkedése után elindult a korrekció. Egy szűkülő alakzatban mozog az arany kurzusa, felülről az 1.630 dolláros ellenállás fogja az árfolyamot.
Az olaj árfolyama tovább oldalazott tegnap, 92-94 dollár között. Napok óta a 95 dolláros szint alatt mozog a kurzus, amelyet egy erőteljes emelkedés előzött meg. A technikai kép alapján hamarosan további erősödés jöhet.
Devizák:
- A ma megjelent hazai inflációs és GDP adatok előtti, tegnapi kereskedési nap során jelentősebben csökkent a forint árfolyama az euróhoz képest. A nyitó 277,16-os árfolyamról 279,34-re változott zárásra.
- Az euró-dollár árfolyama 1,2313-ról 1,2332-re változott. Tegnap jelent meg a görög GDP adat, amely a várakozásoknál kisebb csökkenést mutatott. Éves összevetésben a várt 7%-os csökkenés helyett, csak 6,2%-kal csökkent a szezonálisan nem kiigazított GDP nagysága.
Távol-Kelet:
- A tegnap mutatott csökkenés után ma korrigálni kezdtek a távol-keleti piacok és ennek következtében emelkedésnek indultak az indexek értékei. A Nikkei 0,35%-kal, a HangSeng index 0,42%-kal mászott magasabbra. A sorból kilóg a Shanghai index, mely 0,34%-ot veszített értékéből.
- Ma reggel nem érkeztek fontosabb makro adatok a Távol-Keletről, mindössze Ausztráliából érkeztek újabb adatok, azonban azok vegyes képet mutatnak. Az autóértékesítés sokkal kisebb mértékben bővült az előző időszakhoz képest, miközben az üzleti bizalmi index javulást mutatott.
Határidős piacok:
A határidős indexek többsége pozitív elmozdulást mutat ma reggel.