Ahogy a nap elején várni lehetett oldalazásba fulladt a mozgás, de a nemzetközi vizeken sem volt érdekfeszítő a kereskedés. Egyedül a német Ifo index várt alatti értéke okozott kisebb riadalmat a piacon, de értékelhető árfolyam reakció nem volt, a befektetők továbbra is a pénteki Jackson Hole-i konferenciára készülnek.
Ma már több fontos adatot is publikálnak a tengerentúlon, ennek ellenére úgy gondoljuk, hogy folytatódhat a nyárias hangulat, alacsony forgalom mellett. Igazából a pihenő ráfért már a piacokra, ha körülnézünk, akkor a tengerentúlon a csúcsok közelében vannak az indexek, de például a német index sincs sokkal a lokális maximuma alatt. Fontos, hogy az indexek viselkedése továbbra sem romlott el, így az emelkedő trendbe bőven belefér a mostani oldalazás.
USA, Európa:
Lényegében oldalaztak a hét első kereskedési napján a tengerentúli piacok. Fontos makroadat nem borzolta a kedélyeket, és a gyorsjelentési szezon is véget ért, így a kereskedés hangulatalapú volt. Az indexek a nap eleji kisebb hegymenetet követően záráshoz közeledve lefelé csorogtak (Dow -0,25%, Nasdaq 0,11%, S&P500 -0,05%). Ahogy tegnap is írtuk a befektetők kivárnak, és a pénteki Jackson Hole-i konferenciára fókuszálnak.
Jól teljesített tegnap a technológia (0,2%) és a közszolgáltatás (0,2%), a legnagyobb mínuszban az alapanyagok (-0,7%) és a távközlés (-0,5%) zárt. A szabadalmi pert nyert Apple árfolyama közel 2%-ot erősödött tegnap.
Ma már több fontos adatot is publikálnak a tengerentúlon, S&P/CaseShiller házár index (június), Conference Board fogyasztói bizalmi index (augusztus), Richmond-i Fed index (augusztus) értékeit láthatjuk meg délután.
Olaj, arany:
Az Isaac névre keresztelt egyes erősségű hurrikán kezdi megközelíteni a Mexikói öblöt, azonban egy ekkora erősségű vihar még nem okoz problémát az olajfúró tornyoknak. Ugyanez azonban már nem mondható el a finomítókról, melyek esetében szükség lehet azok leállítására, ami átmenetileg csökkentené az olaj iránti keresletet. Összességében az olaj árfolyama 96,67-ről 95,47-ig csökkent. Az arany árfolyama 1670,4-ről 1664,1 dollárra változott.
Devizák:
Az EUR/USD piacon minimális árfolyam elmozdulás volt csak tapasztalható. A nyitó 1,2500-ás érték mindössze 1,2499-re változott. A tengerentúlról nem érkezett iránymutatásul szolgáló makroadat és Európában sem bővelkedhettünk benne, mindössze a német IFO index került publikálásra, itt a várakozásokat közelítő eredményeket láthattunk.
A forint piacán sem lehettünk nagy izgalmak szemtanúi. Érdemi új információ hiányában a forint minimális elmozdulást felmutatva 278,13-ról 278,43-ig gyengült. Ma viszont már kamatdöntés lesz és publikálják a munkanélküliek arányát is, melyek megmozgathatják a forint piacát.
Távol-Kelet:
A meghatározó távol-keleti indexek vegyes képet mutattak ma reggel. A Hang Seng 0,17%-kal, míg a Shanghai index 1,23%-kal emelkedett. Az emelkedés alól kivételt jelentett a japán Nikkei, amely 0,61%-ot veszített értékéből, miután a japán kormány csökkentette a gazdasági előrejelzéseket.
A nap vesztesei a japán energiaszolgáltatók voltak, melyek közül több is 5%-nál többet veszített értékéből, miután a japán kormány kijelentette, hogy továbbra is lát kockázatokat az elektromos áram ellátása terén.
Határidős piacok:
A negatív oldalon tartózkodnak a határidős piacok