Csak emlékeztetőül: az ESM olasz és spanyol államkötvényeket venne kibocsátáskor. Az EKB pedig a másodlagos piacon venné olyan országok állampapírjait (maximum egy éves futamidőig), amelyek bejelentkeztek az ESM-nél. Ennek örülhetünk. Persze ha a piacokra nézünk, azért az öröm, különösen a feltörekvő Ázsiában, visszafogott. Ugyanakkor a DAX esetében elvileg minden együtt áll ma egy jelentősebb emelkedésre, s végre újra áttörheti a misztikus 7.000 pontos szintet, hogy a 7.200 pontos ellenállás utána nagy valószínűséggel útját állhassa. Persze ez valószínűleg nem ma születik meg. Ugyanakkor a 7.200-as szintről már nem kéne nagy lefordulást produkálnia az indexnek, ami pedig a BUX-ot illeti, most rugaszkodik el a 200 napos mozgóátlagról, vagyis egyre inkább valószínű, hogy a bikák veszik át a hatalmat Budapesten is.
Devizák:
A tegnapi kereskedési nap folyamán a vártnál kedvezőtlenebb adatok érkeztek az USA-ból, melyek gyengítették a dollárt az euróval szemben. A vártnál minimális mértékben rosszabb munkanélküliségi, és a vegyes ingatlanpiaci adatoknak köszönhetően 1,229-ről 1,2356-ig emelkedett az árfolyam. A mai kereskedést akár jelentősebben is befolyásolhatja Merkel tegnap esti nyilatkozata, melyben kiált Mario Draghi mellett. A forint a tegnapi kereskedés során kismértékben tovább tudott erősödni az euróval szemben. A nyitó 278,44-ről zárásra 277,85-re változott az árfolyam. Hazánkban csütörtökön nem jelent meg fontosabb makro adat, ugyanakkor tegnap publikálták az eurózóna inflációját, amely teljes mértékben megfelelt a várakozásoknak. Az MNB jelentése az államadósság csökkenéséről azonban erősítheti a Magyarországgal szembeni befektetői bizalmat és újabb lökést adhat a forintnak. A tegnapi nap során nagy volt az érdeklődés az egy éves államkötvények iránt. A hozam a két héttel ezelőtti 6,98%-ról, 6,94%-ra csökkent, miközben a kibocsátott mennyiséget 45 milliárd forintról 60 milliárd forintra növelték.
USA, Európa:
Jó hangulat uralkodott a tengerentúli piacon, hegymenetbe kapcsoltak a vezető tengerentúli indexek, és négyhavi csúcs közelébe emelkedtek (Dow 0,65%, Nasdaq 1,04%, S&P500 0,71%). Angela Merkel német kancellár tegnap ismét megerősítette, hogy országa kész mindent megtenni az euró megvédése érdekében, és az EKB támogatásáról is beszélt. Ez a hír okozott jó kedvet a piacokon.
A Philadelphia-i Fed index augusztusi értéke gyengébb lett a várakozásoknál, -5 pont helyett -7 pont, ami azonban még így is jobb, mint az előző havi -12,9 pont. A megkezdett házépítések adat elmaradt a várttól, míg a kiadott építési engedélyek adat jobb lett az előzetes számoknál, a friss munkanélküli segélykérelmek alakulása pedig megfelelt a várakozásoknak.
A Facebook árfolyama tegnap újabb történelmi mélypontra (19,69 dollár) zuhant, mivel tegnap a bennfentesek számára is megnyílt a lehetőség a részvények értékesítésére. 3,5%-ot zuhant a tegnapi kereskedésben a Wal-Mart árfolyama. A kiskereskedelmi lánc 4,5%-kal növekvő második negyedéves bevételről számolt be, ami megfelelt a várakozásoknak. A részvényenkénti profit 1,17 dollár helyett 1,18 dollár volt.
A spanyol Bankia hamarosan 19 milliárd eurós segélyt kaphat az eurózóna mentőalapjából, közölte a spanyol gazdasági minisztérium szóvivője. Ma a Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi index (augusztus, előzetes) értékét tudhatjuk meg délután.
Olaj, arany:
Az arany árfolyamát megfordította a 20 és 30 napos mozgóátlag, és emelkedéssel zárta a kereskedést. 0,7%-kal 1.615 dollárra erősödött az árfolyam. Tovább száguldott az olaj kurzusa, és 1,6%-kal 95,6 dollárig emelkedett. Közel a 200 napos mozgóátlag (96,7 dollár), ami megállíthatja az árfolyamot.
Távol-Kelet:
A Nikkei 0,81%-ot, a Hang Seng 0,51%-ot emelkedett, míg a Shanghai index 0,18%-ot veszített az értékéből. A japán részvénypiac emelkedéséhez hozzájárult a jen árfolyamának változása. Az ázsiai piacok emelkedését nagymértékben segítette a globálisan jó befektetői hangulat és az amerikai piacok emelkedése.
Határidős piacok:
Pozitív oldalon tartózkodnak a határidős indexek.