Az előbbinél 7.600 pont a szint, míg az utóbbinál 19.400. Így a mai, és talán az elkövetkező napok korrekciója csak relatíve kicsi lesz. Ugyanakkor, ha letekintünk a technikai képtől, akkor már egy kicsit más a kép. Megjöttek a jó hírek, mentek rá a piacok, jöhet a korrekció. Így nézve vegyes a kép. Ugyanakkor továbbra is igaz az, hogy az indexek nincsenek nagyon messze a nem oly rég áttört támaszoktól. Mindenesetre mára a piac kis korrekcióját várjuk.
Varga Mihály, az IMF tárgyalásokért felelős miniszter elmondta, hogy a kormány a hét közepéig megküldi javaslatait a Valutaalapnak. Részleteket nem árult el, de elmondta, hogy a kormány tartja a 2013-as célokat, jövőre és az elkövetkező években is 3% alatt marad a költségvetési hiány. Varga hangsúlyozta, hogy a kormány rugalmas lesz a tárgyalásokon.
USA, Európa:
A Fed bejelentése pénteken is hajtotta a piacokat, de a kezdeti gyors emelkedés után a nap második felében lefelé csorogtak az indexek, de így is sikerült a pozitív oldalon zárniuk. A pénteki makrogazdasági adatok nem mozgatták meg látványosan az árfolyamokat, bár az ipari termelés rosszabb lett a vártnál. Az elemzők stagnálásra számítottak, ehelyett 1,2%-kal csökkent a termelés volumene az USA-ban.
A Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi indexe 74,3 pontról 79,2 pontra emelkedett, pedig az elemzők csak 74 pontra számítottak. A kiskereskedelmi forgalmi adatot is pénteken publikálták, amely a várt 0,8%-nál valamivel jobb, 0,9% lett. Az inflációs adat megfelelt a várakozásoknak, az augusztusi adat 1,7% lett éves viszonylatban.
Rendelhető az Apple új készüléke, az iPhone 5, és egyes hírek szerint az első készletek már el is fogytak. A hétégi Ecofin találkozón a közös európai bankfelügyelet életbe lépésével kapcsolatban nem sikerült egyezségre jutni a pénzügyminisztereknek.
Az EKB korábbi elnöke, Jean-Calude Trichet azt nyilatkozta, hogy az új kötvényprogram nem oldja meg a válságot, csak átmeneti megoldást jelent a tagállamoknak, hogy legyen idejük a kormányoknak a költségvetési kiigazításokra.
A napokban már nem lesz olyan adatdömping, mint amit az elmúlt hetekben láthattunk. Ma egy adatot publikálnak a tengerentúlon, a New-Yorki feldolgozóipari index szeptemberi értékét. Szerdán ingatlanpiaci adatok látnak napvilágot, csütörtökön pedig a szokásos heti munkanélküliségi adatokat tudhatjuk majd meg.
Olaj, arany:
A pénteki kereskedés során jelentős árfolyam emelkedés volt megfigyelhető az olaj piacán. Pénteken a kereskedés 98,04 dolláros árfolyamon kezdődött és 99,06 dolláron fejeződött be, azonban a nap közbeni maximum meghaladta a 100 dollárt is.
Az arany is folytatta az emelkedést és 1767,23-ról 1770,4-re változott. Az emelkedés hátterében a gyengülő dollár és a javuló gazdasági kilátások állnak.
Devizák:
A csütörtöki jelentős dollárgyengülést újabb követte pénteken, mely során az EUR/USD árfolyam 1,2991-ről 1,3130-ra emelkedett betöltve az 1,3069 és 1,3084 közötti rést is. A dollár gyengülése mögött továbbra is a QE3 bejelentése áll, semmint a vegyes amerikai makro adatok.
A pénteki kedvező hangulatban erősödni tudott a hazai fizetőeszköz és ez EUR/USD árfolyam a nyitó 281,4-es érték után 281,28-ra változott a kereskedés során. Az árfolyam a 30 napos mozgóátlagot érintve fordult és kezdett ismételten emelkedni.
Távol-Kelet:
A japán piac ma nemzeti ünnep miatt zárva tartott, míg a többi távol-kelti piacon vegyes kép rajzolódott ki. A Hang Seng index 0,28%-ot emelkedett, míg a Shanghai index 0,98%-ot csökkent.
Ausztráliában év/év alapon 6,4%-kal emelkedett a gépjárművek értékesítése. Indiában a repo kamatszint változatlan maradt, ugyanakkor váratlanul 4,75%-ról 4,5%-ra csökkentették a tartalékrátát.
Hongkongban még pénteken a jelzálogpiaci hitelezést csökkentő intézkedéseket jelentettek be, ennek keretében 30 évben maximalizálták a jelzáloghitelek futamidejét és a jelenlegi jövedelemarányos törlesztő részlet maximumát az eddigi 50%-ról 40%-ra csökkentették az új hitelek esetében.
Ma reggel csökkenést mutatnak a határidős tőzsdeindexek.