Részvénypiac cikkek
Szabadulnak a bankok a rossz hitelektől
Idén eddig 83 milliárd euró értékben szabadultak meg az európai bankok a rossz eszközeiktől, míg tavaly egész évben 64 milliárd eurónyi problémás hitelt adtak el.
Brutális pénzt bukik az OTP a devizahiteles mentőcsomagon
Kijött az OTP is a devizahiteles csomaghoz köthető veszteségbecslésével. Ez 135-145 milliárd forintra rúg adó előtt, 109-117 milliárd forintra adózás után.
Ilyenre 2003 óta nem volt példa
Érdekes dolog üthetett szöget a fejünkbe tegnap. Olyasmit láthatunk, amire utoljára 2003 környékén volt példa. A vezető indexek szép, emelkedő trendre utaló mozgást végeznek.
Tapír trappolt végig a piacon
Tegnap tovább csökkent a Fed eszközvásárlás mértéke. Most már csak havi 35 milliárd dollárért vásárol a Fed jelzálogpapírokat és államkötvényeket. Ráadásul Yellen szerint nincs buborék a részvénypiacokon, az árazások normálisak, s így a döntéseiket sem befolyásolja.
Draghi hiába locsolta pénzzel a piacokat
A ZEW hangulatindex hamar összetörte a DAX index erőteljesnek tűnő elrugaszkodását a 20 napos mozgóátlagról. Pedig a piaci szereplők már kis javulásra számítottak, de úgy tűnik Draghi hiába locsolta meg a piacokat egy kis pénzzel, egyelőre még ez sem segített, nem javult a hangulat.
Langyos kereskedés folyik a piacokon
Sem a külföldön, sem itthon nem láthattunk komolyabb mozgást. Ugyanakkor az S&P500, a DAX és a Dow Jones is a 20 napos mozgóátlagokról készül fordulni, miközben a Nasdaq a korábbi lokális csúcs környékén konszolidálódik.
Csúnya nap jöhet ma a piacokon
Romlik a piac. Míg az indexek továbbra is relatíve jól viselkednek, addig a belső struktúra folyamatosan romlik. A korábbi vezetők csúnya behalásokat produkálnak.
A nemzetközi kockázatok miatt is gyengül a forint
Irakban áll a bál, Ukrajnában orosz tankok tűntek fel, emelkedik az arany, az olaj, és csökken a forint ára. A piacok pedig már harmadik napja készülnek csökkenést felmutatni, vagyis egyértelműen a kockázatok növekedését árazza a piac.
Volt egy kis összeomlás, de nem világvége
Volt egy kis törés tegnap a piacokban. Ennek ellenére ez nem a világ vége, nem összeomlás csak erősíti a hipotézisünket, hogy egy korrekció előtt állunk, amely kiterjedhet az elkövetkező hónapokra, viszonylag kis mozgásokkal.
Nagyot emelkedtek az indexek
Új csúcsra szaladt megint a DAX, még ha az a szaladás kissé kocogósra is sikeredett. Egyelőre úgy tűnik, hogy valamiféle konszolidációszerűség van itt a csúcsok környékén minden indexben.
Izgalmas napra virradtunk
Izgalmas napra virradtunk ma reggel, ugyanis a befektetők által talán leginkább várt eseményre fog ma sor kerülni. Hosszú hónapok verbális beavatkozása után ugyanis tényleges lazító lépés jöhet az EKB részéről.
Meglepődött a piac a Kúria döntésén
Tegnap a piac meglepődött a Kuria döntésén. Sőt, már azon is meglepődött, hogy dönt a Kúria. Pedig lehetett tudni, hogy dönt az egyedi ügyben, és arra is lehetett számítani a hosszas huzavona után, hogy valószínűleg nem fogja elfogadhatónak találni az árfolyam különbözetet.
Új csúcsra szaladtak az indexek
A DAX, a Dow Jones és az S&P500 is új csúcson zárt. Vagyis bizonyos szempontból minden rendben van, azon túlmenően, hogy publikációs hibák borzolták a kedélyeket. Ennek ellenére a legtöbb befektető vagy spekuláns pesszimista.
Hegymenetbe fordulhatnak ma a piacok
Bejött a papírforma, ma már új súlyokkal forognak az MSCI indexek. Az OTP súlya kismértékben növekedett, míg a Richter és a MOL súlya enyhén csökkent.
Rossz hír jött, de ez senkit sem érdekelt
A korábban becsült 0,1 százalékos növekedéssel szemben 1 százalékkal csökkent az USA első negyedéves GDP-je. A befektetők azonban fittyet hánytak a rossz adatra, mivel a heti munkanélküliségi adatok jobbak lettek a várakozásoknál.
A nagy száguldás után kifújják magukat a piacok
Kis fáradtságot láthatunk a kitörések megerősítése után. Bár a határidős indexek a pozitív tartományban vannak ma reggel, alapvetően lefelé irányuló mozgásra számítunk a mai napon a vezető indexekben.
Beindultak a piacok
Újabb csúcs az S&P500 indexben, és a DAX is megerősítette a kitörést. Az utóbbi esetében amúgy is erős formációt láthattunk a kitörésre, azaz a megerősítésnek nagy volt a valószínűsége, és azt is jól csinálta. Az előbbi esetében a várakozásoknál jobb makrogazdasági adatok is segíttettek.
Ma újra Matolcsyra figyelhetünk
Kamatdöntő ülést tart ma az MNB monetáris tanácsa. A piac további 10 bázispontos csökkentésre számít. Ugyan tegnap zárva voltak az amerikai piacok, ennek ellenére a DAX új csúcsra tudott szaladni.
Kemény szavak az új ukrán elnöktől
Választottak az EU-ban és Ukrajnában is. Az USA-ban és az Egyesült Királyságban zárva lesznek ma a piacok. Az előbbi esetben a Memorial Day, utóbbi esetben a tavaszi bankszünnap miatt.
Athén és Madrid már megkapta, nekünk is érik a felminősítés
Jól mutatja a javuló folyamatokat, hogy lépett az S&P és a Fitch is. Az előbbi Spanyolországot, az utóbbi Görögországot minősítette fel egy fokozattal BBB-re illetve B-re. Ez számunkra azért fontos, mert Magyarország esetében is jöhet valami hasonló.
Bikapata kopog a piacokon
Tegnap az amerikai piacoknak sikerült végre egy méretesebbet emelkedni. Úgy tűnik, hogy valamiféle fordulatot láthatunk az elmúlt 5 hónap mocsártaposása után. Jó esély van arra, hogy most meg legyenek a régen várt kitörések, ugyanis megváltozott a piac karakterisztikája.
Elbizonytalanodtak a befektetők
Több kiskereskedelemmel foglalkozó cég is jelentett, a várakozásoknál gyengébb kilátások elbizonytalanították a befektetőket. Az üdítő kivétel a Home Depot volt, mert a gyengébb eredmény ellenére a társaság fényesebben látja a jövőt, mint a befektetők várták, így a részvény emelkedni tudott.
Sokakat megtréfáltak tegnap a piacok
Tegnap sokakat jól megtréfált a DAX. Előbb beöntötték, ami elsősorban a Deutsche Bank tőkeemelés miatti esésének, és az ennek hatására szintén nagyot zuhanó Commerzbank-nak volt köszönhető. Persze a nemzetközi hangulat is lefelé mutatott.
Megfogták a forintot
Megfogták a mozgóátlagok a hazai deviza gyengülését, de erősödni sem tudott a forint. Közben a piacok vegyes mozgásokat produkálnak és egy újabb mega-üzlet körvonalazódik a látóhatáron.
A kellemes meglepetések napja van
A vártnál jobb lett a negyedéves magyar GDP, és Németországban is kitart a konjunktúra. Japánból is jó hírek érkeztek, ennek ellenére ma még kitarthat az enyhén negatív hangulat a piacokon.
A forint profitált a ZEW index szörnyű eredményéből
Szörnyű ZEW index látott tegnap napvilágot. A jövőbeli kilátások nagyot estek, amely elsősorban az erős euróra vezethető vissza. Ennek hatására az euró nagyot esett a dollárral szemben, amely az EUR/HUF árfolyamon is meglátszott.
Új csúcsra ment a Dow Jones
Utoljára április elején láthattunk hasonló akciót, de akkor nem volt folytatás. Most viszont a technikai indikátorok alapján gyakorlatilag az összes vezető index, az S&P500 és a DAX is új csúcsra mehet, miközben a Nasdaq is erőt mutat.
Mínuszba mehetünk ma
A DAX pénteken korrekcióba kezdett, amelynek során minimálisan csökkent az árfolyam. Ma a budapesti tőzsde is enyhe mínuszba fordulhat. A háttérben részben a kelet-ukrajnai események miatt fokozódó feszültség áll.
Az EKB elnök boldoggá tette a forintot
Draghi szóban megint megboldogította a piacokat. Egyesek hatalmas hatásról beszélnek, de a valóság az, hogy az EUR/USD kereszt csak az utóbbi két nap erősödését adta vissza.
Mintha Amerika mozgatná a piacokat
Az utóbbi napokban egyre inkább korrelációt láttunk a piacokon, ez pedig nem szokott túl jót jelenteni. Ugyanakkor a feltörekvő piacok most nem követik a fejlett piacok mozgását. Persze ami késik, nem múlik. Így érdemes óvatosnak lenni.
Csak evickél a magyar tőzsde
Igaz, hogy csúcs közelben vannak a fejlett piacok, de egyelőre nem nagyon tudnak innen elmozdulni, megy a jojó effektus. Már odáig fejlődött, hogy napon belül is komoly mozgásokat láthatunk.
Hangyányit gyengült a forint a hosszú hétvégén
Az orosz-ukrán feszültség az enyhülés helyett egyre inkább fokozódik. Ez pedig nem jó a piacoknak. Ugyanakkor mostanra megtanultak ezzel együtt élni a befektetők, így ennek a hatása limitált annak ellenére, hogy a hétvégén már több mint 40 ember meghalt, a hírek szerint ukrán helikoptereket is lelőttek a felkelők.
Ma megtudjuk, mit hoz a holnap
Ma mutatják be az új konvergencia programot, a kormány élénkülő növekedéssel számol. Közben a piacok már a hosszú hétvégére készülnek, a tőzsde itthon csak jövő héten hétfőn nyit ki.
Az ukrajnai események senkinek sem jönnek jól
Az orosz-ukrán konfliktus és a gyorsjelentések mozgatják a piacokat. Itthon ebbe még az MNB is beleszólt az új programjával, amely forintot gyengít és hozamokat csökkent.
Kína tovább lassul
Amerikai vállalati jelentések, várakozásoknál jobb kínai beszerzési menedzser index, és várhatóan lassuló emelkedés. Talán így lehetne összefoglalni az elmúlt 24 óra eseményeit és az előttünk álló nap várható részvénypiaci mozgásait.
A piacokon már készülnek a hosszú hétvégére
A pénzpiacok már a hosszú hétvégére készülnek, pénteken a legtöbb börze zárva tart. Tegnap valamiféle fordulat következett be azzal, hogy a Nasdaq erőteljes fordulatot csinált a 200 napos mozgóátlag elérésével. Németországban például ez a fordulat eléggé gyenge volt, legalábbis napközben, de a nap végére sikerült belehúzni, és komoly emelkedést produkálni. Így legalább a minimumot teljesítette az index.
Az első sikerek az ukrán antiterrorista akcióban
Ukrajnában a terrorelhárító különítmények elérték első sikereiket. Visszafoglaltak egy katonai repteret, és mennek tovább. Elfogtak számos felfegyverzett felkelőt is, de egyelőre a hírekben nem sokat lehet tudni azok kilétéről.
Fokozódik a helyzet Ukrajnában
A megyei jogú városokat is figyelembe véve a 27-ből gyakorlatilag három megyében (ahol a 2001-es népszámlálási adatok alapján az ukrán többség „csak” 60 százalék körül alakul) áll a bál. A forgatókönyv hasonló, mint a Krímben volt.
Nincsenek jó híreink a hétvégére
Nagyot esett a Nasdaq, újra lefordult a 20 napos mozgóátlagról, egyre egyértelműbb, hogy csökkenő trendben van a technológiai index. Közben folyik az orosz erőfitogtatás Ukrajnával szemben.
Nagyon rossz hír jött Kínából
Hatalmasat esett a kínai export és import is márciusban. Az export már az előző hónapban is gyengén, sőt gyengébben szerepelt, míg az import márciusban gyengült el.
Kemény ára lesz az IMF közbelépésének
Belassult a hrivnya gyengülése az elmúlt napokban annak ellenére, hogy a déli és keleti határoknál forró a helyzet. Ráadásul egyre többen aggódnak, hogy az IMF által kért kiigazító csomag nagyobb károkat fog okozni, mint azt korábban gondolták.
Továbbra sem valami fényes a hangulat
Folytatódott a lejtmenet az amerikai börzéken, amelyet a technológia index, a Nasdaq vezetett. Az index folytatja útját dél felé, és közelíti a 3.980 pont környékén található támaszt.
Bejött a papírforma, minden marad a régiben
Magyarország vezető híre a parlamenti választás, amelyen a papírformának megfelelően a kormánypárt győzedelmeskedett. Nagyon valószínű, hogy lényegi változás nem lesz a gazdaságpolitikában, illetve csak annyi, amennyit a gazdasági növekedés enged.
Tovább lazíthat az EKB, a forintnak is jót tett a hír
Ugyan tárgyalta az EKB a nem konvencionális eszközök bevetésének lehetőségét, de továbbra sem tett semmit. Ez egy újabb, erősebb szóbeli intervenciónak fogható fel, a hírre a forint árfolyama is emelkedett.
Ma jó hangulatban emelkedést várunk
A mai napon a jó nemzetközi hangulat hátán emelkedést várunk mind a DAX, mind a BUX indexben. Az utóbbi előtt ellenállásként a kevésbé fontos 50 napos mozgóátlag áll, 17.756 pontnál. Az előbbi esetében pedig valószínűleg áttörésre kerül a ferde tető 9.653 pontnál.
Egyelőre nem fenyeget a tapír
Janet Yellen tegnap megerősítette, hogy továbbra is szükség van a laza monetáris politikára ahhoz, hogy az amerikai gazdaság magára találjon. Ennek örültek a piacok, az S&P500 például a 30 napos mozgóátlagról rugaszkodott el, hogy újra kezdje a csúcstámadást.
Jó hírek jöttek Kínából – vagy mégsem?
Kínában számos nagybank tette közzé eredményét, melyek jobbak lettek, mint a tavalyi értékek. Ugyanakkor a piaci megfigyelők felhívják a figyelmet arra, hogy a kínai számviteli politika lehetőséget ad a trükközésre.
Nem tett jót a piacoknak Obama fenyegetése
Obama összetörte a kezdeti emelkedést az amerikai piacokon. Nem tetszett a befektetőknek Obama amerikai elnök tegnapi brüsszeli beszéde, amelyben újabb gazdasági szankciókat helyezett kilátásba Oroszországgal szemben.