Eközben nem lehet arról beszélni, hogy a technikai indikátorok extrém jól pozícionáltak egy további erőteljes emelkedéshez, ettől függetlenül még az is beleférne. Mindemellett inkább az várható, hogy az enyhén túlvett piacok korrigálnak a nyár folyamán, hogy aztán ősszel egy egészségesebb technikai indikátor formációval vághassanak neki az év végi nagy csatának.
Magyarország és a közép-kelet európai régió nem örülhet. Ahogy vártuk, a dél-koreai és a tajvani piac nem került át a fejlett piaci kategóriába, és így nem növekszik meg a maradók súlya az MSCI feltörekvő piaci indexben. Ugyanakkor szerencsére a kínai piac sem került be a „frontier” kategóriából a feltörekvőbe, így nem fognak emiatt megváltozni a súlyok. Az viszont rossz hír, hogy végül az MSCI le is vette a két ázsiai kistigrist a pozitív figyelőlistáról, mivel évek óta nem tudja, vagy nem akarja a pénzpiacait liberalizálni, és így nem valósul meg a szabad tőkeáramlás kritériuma. Csak érdekességképpen: míg a magyar piacon 24 órában lehet a forinttal kereskedni, addig Dél-Koreában vagy Tajvanon csak 6-8 órában kereskedhetünk devizával. Ez a szigorú szabályozás még a 97-98-as válságra vezethető vissza, amikor a devizákon keresztül térdre kényszerítették ezeket a gazdaságokat, és így az IMF-hez kellett fordulniuk segítségért. A fentiek ellenére emelkedést várunk Budapesten a mai napra, míg a nemzetközi piacokon tovább folytatódhat a az oldalazó felfelé mozgás.
USA
Lényegében az összes fontosabb index oldalazott a tengerentúlon. Az S&P500 értéke nem változott, a Nasdaq minimálisan, 0,04%-kal emelkedett, a Dow esetében még ennél is kisebb, mindössze 0,02% volt az emelkedés, de ez is elég volt az új csúcshoz. A januári 3,2%-os előrejelzésével szemben már csak 2,8%-os globális GDP növekedést vár a Világbank.
Jelentős mértékű a növekedési várakozás visszafogása az Egyesült Államokban, ugyanis a korábbi 2,8% helyett már csak 2,1%-os növekedéssel kalkulálnak. A Világbank az euró zóna esetében változatlanul 1,1%-os növekedéssel számol, de az orosz növekedési előrejelzést 2,2%-ról 0,5%-ra vágták, míg Ukrajna esetében 5%-kal csökkentették.
4,2%-ot emelkedett a Facebook, miután bejelentették, hogy a PayPal elnöke csatlakozik a céghez. Ugyanerre a hírre a PayPal tulajdonosa, az eBay több mint 2%-os eséssel reagált, mivel a fizetési szolgáltatásokat nyújtó PayPal kimondottan gyors növekedést tudott felmutatni az elmúlt években, és ez nagyban hozzájárul az eBay teljesítményéhez is.
Európa
A DAX 0,2%-ot, a CAC40 0,13%-ot emelkedett a tegnapi kereskedésben, míg a FTSE100 értéke nem változott. Ma elsősorban az Egyesült Királyságból érkeznek foglalkoztatottsághoz kötődő makroadatok. Az átlagbérek 1,2%-kal nőhetnek, a munkanélküliségi ráta pedig 6,8%-ról 6,7%-ra mérséklődhet.
Olaj, arany
A WTI ma 104,4 dolláron állt, némileg elmaradva a tegnapi csúcsokhoz képest. A piac figyel az OPEC ülésére (a szervezet várhatóan nem változtat az olaj kínálatán), illetve a készletadatokra, amiben a piac 2 millió hordó csökkenésre számít 387,5 millió hordóra. Az arany 1.261 dollárra erősödött, főleg a fizikai kereslet lendült meg. Az aranyat húzta a platina és a palládium növekvő kereslete is, mivel ezek csúcsokat döntöttek.
Devizák
Nagyot gyengült tegnap a forint, azonban még ezzel a mozgással sem tört ki a beszűkült háromszögből, ugyanakkor erre hamarosan sor kerülhet, mivel a szűkülő ék felső éléig emelkedett az EUR/HUF árfolyama. A beszűkülésből történő kitörést általában erőteljes árfolyam elmozdulás követi. Tegnap a 200 napos mozgóátlag 302,7-es értékéről indulva a 20 és a 30 napos mozgóátlag fölött, 304,5-ön zárt a devizapár.
Ismét jelentős dollárgyengülést hozott a tegnapi kereskedés, melyet Oli Rehn szavai is támogattak, ugyanis egy brüsszeli konferencián arról beszélt, hogy az EKB továbbra is határozottan léphet fel az elhúzódó alacsony infláció veszélyével szemben, és javíthatja a monetáris transzmisszió működését. Az EUR/USD 1,359-ről 1,3545-ig csökkent a tegnapi kereskedésben.
Távol-Kelet
A Nikkei 0,3%-ot emelkedett, míg a Hang Seng 0,3%-ot, a Shanghai index pedig 0,2%-ot esett. A Világbank kismértékben lefelé módosította Kínára vonatkozó GDP előrejelzését. Az idei évre korábban várt 7,7%-os növekedés helyett már csak 7,6%-kal számolnak, míg a jövő évi kilátásokat változatlanul 7,5%-on hagyták, bár a „hard landing” lehetőségét továbbra is jelentős kockázatnak tekintik. Japán esetében 1,4%-ról 1,3%-ra fogta vissza előrejelzését a nemzetközi intézmény.
Határidős piacok
Vegyes képet mutattak a határidős indexek ma reggel, de a főbb piacok (S&P, Dow, Nasdaq, DAX) mind a negatív tartományban voltak.