Az S&P500 újra visszakucorodott a 20 napos mozgóátlag alá, és a 30 naposon zárt. A rövidtávú indikátorok alapján ugyanakkor jó esély van arra, hogy innen újra elrugaszkodjon az index fölfelé. Mindezek ellenére, kis aggodalommal tölt el bennünket, hogy két napnál több emelkedés nem jött össze a támasz szintről, és egy nap alatt újra ugyanott volt az index. Ez nem az erő jele.
A DAX sem nagyon igyekszik emelkedni, és a reggeli indikációk is csökkenést mutattak. Ennek ellenére emelkedést várunk mára. Itthon az OTP és a MOL kitörésben van, miközben a Richter is valami hasonlóra készül. Az OTP esetében egy kisebb ellenálláshoz érkezett az árfolyam, ahonnan jöhet egy kisebb korrekció. Így a magyar piacon, a BUX indexben összességében oldalazást várunk ma.
USA
Nem sikerült túl jól a tegnapi kereskedés a tengerentúlon, az indexek nyitás után lefelé vették az irányt, és a negatív hangulat zárásig kitartott (Dow -0,83%, Nasdaq -0,7%, S&P500 -0,64%). A Dow Jones komponensei közül alig voltak emelkedő instrumentumok, a kivétel a Home Depot (+2,1%) volt, a legnagyobb vesztes pedig a Caterpillar (-3,6%) volt.
A philadelphia-i Fed elnöke, Charles Plosser arról beszélt, hogy az USA gazdasága a második negyedévben tovább erősödhet, így a jegybank akár hamarabb is kamatemelésre kényszerülhet. A Home Depot publikálta negyedéves számait, az egy részvényre jutó tisztított profit 96 cent volt a várt 99 centtel szemben. Az árbevétel is elmaradt a várakozásoktól, bár 2,9%-kal 19,7 milliárd dollárra emelkedett, miközben 20 milliárd dollárra számítottak. A hideg időjárásnak köszönhetően az első negyedéves számok gyengék lettek, de ennek ellenére az idei évi várakozásokat felfelé módosította a társaság. Az egy részvényre jutó éves profitot a korábbi 4,38 dollárról 4,42 dollárra emelte a vállalat, az elemzők pedig 4,41 dollárt várnak.
A General Motors 3,5%-ot esett, miután az autógyártó bejelentette, hogy különböző problémák miatt 2,4 millió darab gépjárművet hívnak vissza.
Európa
Eséssel zártak tegnap a vezető nyugat-európai börzék (FTSE100 -0,62%, DAX -0,21%, CAC40 - 0,4%). Olaszországban 1998 novembere óta nem látott szintre nőtt a nem-teljesítő hitelek állománya. A márciusi 6,6%-ról 8,6%-ra emelkedett a rossz hitelek aránya.
Olaj, arany
A WTI már a 103 dolláros szintet ostromolja, miután a hírek szerint jelentős mértékben, 10,3 millió hordóval csökkent múlt héten az USA nyersolajkínálata. A készletek szintje valószínűleg változatlan maradt, erről a mai nap folyamán kapunk pontosabb képet. Kérdés, hogy az USA finomítói szektora mekkora mértékben növeli kapacitáskihasználtságát a nyári motorizációs szezon kezdetén. Az arany 1.293 dolláron állt, lényegében nem változott. A legnagyobb arany ETF-ben lévő nemesfém mennyisége 2008. december óta a legalacsonyabb szintre esett.
Devizák
Az EUR/USD árfolyama egy emelkedő trendcsatorna alsó élénél helyezkedik el, így mozgástere meglehetősen beszűkült az elmúlt napokban. A tegnapi és a ma reggeli kereskedésben sem tapasztalható jelentős elmozdulás, a devizapár árfolyama változatlanul kissé 1,37 fölött alakul.
A forint minimális mértékben gyengült az euróval szemben, az EUR/HUF árfolyam 304,67-ről 304,82- re emelkedett, ami lényegesen szűkebb, mint a normál napi elmozdulása, bár napon belül a 30 napos mozgóátlag 305,9-es értékének közelébe is felszúrt a kurzus.
Távol-Kelet
A Nikkei 0,3%-ot esett, a Hang Seng index értéke érdemben nem változott, míg a Shanghai index 0,2%-ot emelkedett. Áprilisban az export 5,1%-kal emelkedett Japánban, szemben a várt 4,4%-os éves bővüléssel. Ezzel párhuzamosan az import is 3,4%-kal megugrott, míg a várakozás csak 1,2%-os emelkedés volt. Így 808,9 milliárd jenre bővült a külkereskedelmi hiány, szemben a Reuters által megkérdezett elemzők 646 milliárd jenes várakozásával.
Határidős piacok
Vegyes képet mutattak a határidős indexek, a Dow, az S&P és a Nasdaq pluszban, míg a DAX mínuszban volt a reggeli órákban.