Az arany letesztelheti a 200 napos mozgóátlagot 1 287 pontnál, míg az olaj áttörte a 105 dolláros szintet, és a 110 dolláros ellenállásig is szaladhat az árfolyam. Az EUR/HUF határozottan elrugaszkodott a 20-30-200 napos támasz zónáról, és a 310 illetve a 315-ös ellenállás szintek felé kacsingat.
A DAX index esetében is eladási jelzés alakult ki, és a 9.871 pontos 20 napos mozgóátlag lehet az első támasz szint. A szökési rés továbbra is támaszként funkcionál 9.810 és 9.820 között. Vagyis nincs semmi tragédia, csak korrigál a piac. Ez eltarthat egy darabig, nemcsak külföldön, hanem itthon is.
USA
A Dow 0,65%-ot, a Nasdaq 0,78%-ot, az S&P500 0,71%-ot esett. Már Barack Obama is nyilatkozni kényszerült a negatív iraki hírek hatására, ugyanis fegyveres szunnita csoportok átvették a hatalmat Kirkuk fölött, és valószínűleg Bagdad felé tartanak. Az amerikai elnök jelezte, hogy semmilyen katonai akciót nem zár ki Irakkal kapcsolatban.
A várt 310 ezer helyett 317 ezer fő regisztrált újonnan munkanélküli segélyért az Egyesült Államokban. A tartós munkanélküliek száma is kissé a várt 2,605 millió fő fölött alakult 2,614 millió fős értékével. Májusban a várt 0,3% helyett csak 0,6%-kal nőtt Amerikában a kiskereskedelmi forgalom, ugyanakkor az áprilisi értéket jelentősen korrigáltál, a korábbi 0,1%-ról 0,5%-ra javították az adatot.
Európa
A DAX 0,1%-ot, a CAC40 0,02%-ot csökkent a tegnapi kereskedésben, míg a FTSE100 0,06%-ot emelkedett. Az ukrán belügyminiszter szerint három orosz tank lépte át az orosz-ukrán határt, melyet azonban Oroszország határozottan cáfol. Mindenesetre ismét éleződni látszik az orosz-ukrán konfliktus. Az euró zóna ipari termelése munkanaphatással igazítva év/év alapon 1,4%-kal nőtt áprilisban, ami pozitív meglepetést jelentett, hiszen a várakozás csak 0,9%-os növekedés volt.
Olaj, arany
A WTI 107 dollár fölé emelkedett, miután tegnap az iraki szunnita lázadók az ország második legnagyobb városát, Moszult, és több kisebb települést is elfoglaltak, és már a fővárost, Bagdadot is fenyegetik. Irak mintegy 3,3 millió hordó napi termeléssel az egyik legnagyobb OPEC termelő. A fő termelő kutak az ország déli, síiták által irányított területen vannak. A bizonytalanság az aranyra is pozitívan hatott, a kurzus 1.272 dollárra emelkedett.
Devizák
A szűkülő háromszögből való kitörés óta folyamatosan gyengül a forint az euróval szemben, ráadásul a romló nemzetközi környezet, az iraki és ukrajnai feszültségek sem kedveznek a hazai fizetőeszköznek. Az EUR/HUF árfolyam 305,2-ről 306,7-re emelkedett a tegnapi kereskedésben, bár napi maximuma még ennél is jócskán feljebb, 307,5-nél húzódott.
Csaknem egyhetes sorozat szakadt meg tegnap azzal, hogy nem folytatódott a dollár erősödése az euróval szemben, és egy mérsékelt emelkedést hozó korrekciós napot láthattunk. Az EUR/USD árfolyam 1,353-ról 1,355-re emelkedett vissza.
Távol-Kelet
A Nikkei 0,8%-ot, a Hang Seng 0,9%-ot, a Shanghai index pedig 1%-ot emelkedett. A tegnap délután megjelent adatok alapján Kínában 871 milliárd jüan, vagyis 140 milliárd dollár friss hitelt helyeztek ki a bankok, ami lényesen magasabb, mind a 750 milliárd jüanos várakozás. A japán jegybank a várakozásoknak megfelelően nem változtatott a monetáris kondíciókon.
Nem okoztak csalódást a reggel megjelent kínai makroadatok. A kiskereskedelmi forgalom a várt 12,1% helyett 12,5%-kal bővült májusban, míg az ipari termelés a várakozásoknak megfelelően 8,8%- kal emelkedett.
Határidős piacok
Az amerikai határidős indexek (Dow, S&P, Nasdaq) a pozitív tartományban voltak ma reggel, míg az európaiak, köztük a DAX is alapvetően negatív képet mutat.